Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Něco málo k chlazení...


Recommended Posts

navic uvnitr v Xku je hrozne malo mista - kdyby ti vsechny ty draty vedly k tomu konektoru na desce, bude tam z tech kabelu neprehledny klubko, coz je to nejhorsi, co muzes v malym prostoru mit. takhle venku neni problem je zadelat (ctyri stejne jdou jenom z jednoho toho konvertoru, dva mam "napichnuty". sice ne primo na kabel zdroje, ale na prodluzovaci kabel - rezat primo do zily mi bylo lito)...

ale napadlo me, dad xko na stojaka, z pravy strany mit proriznuty kryt na tenhle "vysavac" a zlevy mit bilou bednu. v bedne bych dole mel zdroj (ten ma taky 12cm, takze by se snad neprehrival a kus nad nim nad nim mechaniku + zvukovou izolaci (asi bych dal polystyren, protoze bych tam chtel mit i alespon jeden vetrak na mechaniku foukajici, coz by se s mineralni vlnou delalo blbe). otazkou je, jestli, tak jako v nekolika predchozich napadech, neskoncim zase jenom na tom jednom podelanym kabelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 187
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Hale chci se zeptat kdyz bych chtel pridelat k xboxu tyto 2 vetraky http://www.xcm.cc/how_to_install_the_xcm_core_cool_v.2_to_the_new_console.htm a na to napojit este http://www.xcm.cc/xcm_high_speed_air_cooler_install_manual.htm slo by to?Koukal jsem ze k tem vetrakum jsou tam takove rozbocovace ktere se pripojujou k mechanice.Dale by mne zajima kdyz se napoji na stejny vztup 2je zarizeni-ty vetraky jestli tam neklesne napeti aby mneli dostatecny vykon.A ted pro NEJSEM tebe bych se chtel zeptat kdyz si to xko rozebiral jestli ty vetraky jsou zapojene taky na mechaniku ci jsou zapojene zvlast?Diky

A este bych se chtel zeptat ruzne po netu jsem videl videa treba jako zde http://www.youtube.com/watch?v=6opLwuXHdpo tak kde se da sehnat takove barevne plexi sklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scrappy: tady najdeš vše potřebné pro PC modding a hodí se to i na X360mod http://www.jscomputers.cz/Produkty/Modding-PC/AC-Ryan-ProModding/c001051007.html

Jinak se tě chci zeptat co sis přesně objednal přes playcentrum.cz a za jakou cenu, jestli to není tajný ;-) díkec za info..

4ALL: vodní chlazení do X360ky taky není tak extrémně náročné, stačí mrknout tady:

http://www.jscomputers.cz/produkt/XSPC_X-Box_360_Full_Copper_Waterblock.html?arg1=001053008

Navíc tenhle blok se dá sehnat i levněji a má tu výhodu, že můžete na paměti instalovat další chladiče, ponechat zadní větráky a co jsem tak četl zkušenosti lidí, je na tom poměrně hodně dobře ;-) ale je to spíš pro lidi co si nedaj pokoj a rádi se v Xkách hrabou nebo chtějí xtreme řešení :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji to moc za odkaz to se bude hodit....

Z playcentra jsem si este nic neobjednal ale uz ktomu mam nakroceno....

Zatim jen sbiram informace abych pak nekoukal jak vejr,ale chtel bych http://www.xcm.cc/xcm_360_core_cooler_version_2_Blue.htm za 499 a http://www.xcm.cc/xcm_360_high_speed_air_cooler.htm za 999 to uz maj dokonce na prodejne-ktomu davaj i ten klic na otevreni xka atd....

Case bych chtel modifikovat po domacku nebot treba tento vyjde na 1499 http://www.xcm.cc/xcm_glow_pearl_case.htm zase je to ale pekne...lidi ale davejte bacha at si neporidite case bez hdmi portu kdyz ho na konzoli nemate atd...

U toho vetraku za 999 jde videt ze podporuje mereni teploty na gpu,cpu a podle toho se take toci-ma to auto regulaci navic i snizuje teplotu vice jak orig vetraky

A este jsem premysle ze bych poridil teplovodivostni pastu x-clam ale tam nemam jasno jak to je-Prej 3rrod naskoci pokavad gpu nebo cpu nema kontakt s chladicem coz znamena ze tam je i primes neakeho kovu aby to mohlo vodit a tim padem davat spravu zarizeni jak to na tom je nevite jestli mam ma tedy byt ta pasta neaka specialni s kovem?Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš zač, jinak ty ceny jsou pěkný ;-)

Co se týká toho high speed cooleru, tak ten má dvě teplotní čidla, který dáš idálně k jádru nebo doprostřed chladiče a podle hodnot ti potom řídí otáčky větráčků. Je to fajn věc, to určitě a v kombinaci s přídavným chlazením "core cooler ver 2" si myslím že i efektivní. Ale osobně vyzkoušeno to nemám.

Jinak pokud máš jednu z novějších sérií Xka tak už těch problémů s RROD tolik není. Ty kontakty se odpojují ze spodní strany čipu, kde je BGA (ball grid array) spojení s deskou. Ta se u starší verze Xka prohýbala kvůli teplotě a špatné konstrukci case celého Xboxu. O těchto výrobních "vadách" se vědělo už při vypouštění na trh a proto MS zřídil hodně servisních středisek a byl na to připraven (bohužel pro gamery, kteří čekali měsíc na reklamaci).

Ta pasta o který mluvíš je mezi vrchní stranou čipu a chladičem. Tam nezáleží jestli máš s příměsí kovu nebo ne, ale záleží na její účinnosti a schopnosti odvádět teplo dál do chladiče (tzv. thermal resistance). Doporučuju určitě Arctic Cooling MX 2 nebo Coollaboratory Liquid Pro. Ale u druhé zmiňované se opravdu jedná o tzv. tekutý kov (liquid metal), který se potom těžko dostává z chladiče i samotného čipu. Doslova se na něj připeče a vyplní všechny mikromezírky. Taky proto má největší účinnost mezi všemi pastami a podává o cca. 3-4 stupně lepší výsledky než většinou druhá AC MX2 (záleží na podmínkách a vyzářeném teple testovaného stroje a použitém chlazení, nejlépe si vede v kombinaci s vodním chlazením). Viz. http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=9826&Itemid=51&limit=1&limitstart=2

Z výroby je tam taková šílená žvejkačka co skoro nejde dolů a o jejích teplovodivých vlastnostech se dá dobře pochybovat... Proto je dobré jí nahradit nějakou lepší a předejít tak přehřívání čipu a tím jeho "odlepovaní" od kontaktů na desce Xka.

Kdyžtak se ptej, jestli jsem něco napsal nesrozumitelně ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha takze jestli jsem to pochopil dobre takze kdyz se objevi ty rrod tak se vlastne odlepily ty kontakty toho chipu od desky?Ted jsem si vsiml co mas napsane pod clankem....Jde videt ze tomu rozumis....Cim se kdyztak sundava ta silena zvejkacka?

Jinak si myslim ze ty ceny nejsou zas tak prehnane nebot by to mohlo byt dosti ucine...Jedine ceho bych se bal je tam to zapojeni nebot se to zapojuje na mechaniku aspon co jsem videl a prave se bojim aby to nedalo mensi napeti nebot potom by vetraky nemeli stavu na jejich toceni a byly by slabe...Chci se te zeptat kdyz se takhle hrabes v xkach tak ty vetraky orig-jsou zapojeny zvlast nebo take pres mechaniku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ha, ja myslel, ze jsem sem jeste vcera psal, ale asi jsem to neodeslal... tak znovu.

scrappy: ty vetraky jsou pridelany k desce konektorem, ktery vypada jako takovy ten 4-pin, co se dava z obyc ATX zdroje na desku. do kazdyho ventilatoru jsou dva draty - jeden (cerny) je GRN, druhy je 12V. asi by bylo lepsi napsat az 12V, protoze xbox reguluje rychlost otacek zmenenim napeti.

"zvejkacka" se, stejne jako jakakoliv jina teplovodiva pasta, nejlip sundava roztrhnutou rolickou od hajzlpapiru... alespon mne.

tobe ta cena vazne nepripada trochu prepalena? imho se daji dva vetraky do prostoru 7x14,5 sehnat i levneji nez za tisic. pro zacatek bych zkusil dva 7cm, ktery stoji kolem stovky... ten bazmeg na rozebirani Xka se sice muze levne vyrabet a dobre prodavat, ale ja cely Xko rozebiram hvezdickovym sroubovakem 9 (napr tady), nuzkama na nehty (tema se dobre oteviraji ty cudliky vzadu) a hodinarskym sroubovakem (libovolnym, jenom na takovy to obycejny pristouchnuti, primacknuti, pridrzeni a tak), takze si myslim, ze neni potreba.

Troy-C: to chlazeni vypada dobre! videt to pred tremi dny, jdu do toho. vubec me nenapadlo, ze by se delalo chlazeni primo na xbox. inu, jako vzdycky - vymyslim kolo. ale hlavou mi vrta, jestli to u stary architektury Xka (kterou mam i ja) nejak uchladi i tu desku samotnou - ona se zahriva cela, coz prave zpusobuje deformace a nadskoceni tech cipu (a vskutku se nezahriva malo!)...

no, ale uvidim, mozna do ty vody pujdu - moje "je to levny" doma nad "zabira to pulku stolu a je to osklivy" rozhodne nevede a kdyz s tim nic neudelam, asi i prohraje.

... Jinak si myslim ze ty ceny nejsou zas tak prehnane nebot by to mohlo byt dosti ucine...

Ucinne jako "ucinnost chlazeni" budou skoro kazde vetraky - ono se to imho ani nemusi tak prehanet, jak jsem to udelal ja, protoze jsem paranoidni. Ale ucinne jako "cena/vykon" zas tolik nebudou - ber to tak, ze uz ted mas pripraveny nakup za 1500, k tomu budes muset bud udelat, ale spis koupit tu redukci, abys to pripojil na mechaniku, budes rezat case, do kteryho chces jeste dat plexi... Obyc vetraky jsou kolem 100kc/ks a kdyz tam das tri, budes vysmaty.

... bal bych se je tam to zapojeni ... aby to nedalo mensi napeti nebot potom by vetraky nemeli stavu na jejich toceni a byly by slabe...

Ja bych se toho napeti bal taky. tim, ze bys bral napeti mechanice si s kolisanim napeti koledujes. O vetraky ani nejde - pro ty je bezny zpusob, jak jim ovlivnovat otacky, vetsi problem by to ale mohlo byt pro DVDcko, resp. hlavne pro laser... To by se dalo obejit tahanim elektriky z tech puvodnich konektoru na desce, ale nevim, kolik tam tech vetraku chces dohromady davat, prip. i tech LED (ale ty zerou jeste min), ale zdroj Xka neni nekonecne silny. Je delany tak, aby utahnul Xko - vzdyt kdyz prisla nova architektura, snizili vykon zdroje o 53W... proste si myslim, ze ten zdroj toho moc navic neutahne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ty dva vetraky vzadu vymenil za 2X 60x60x25 ventilatory, ono sice je to hezky od XCM ale zbytecne drahy a u nas v CR to nema nikde, coz muze byt pro nekoho problem. a na mereni teplot atd.. bych nejak efektivne upravil toto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50517

a ten vetrak u chladice CPU problem neni bud 60x60x25 nebo o trochu vetsi ale ten uz asi bude oprenej o CPU chladic a nevim jak by se tvaril na to teplo znej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scrappy: tak jak říká nejsem, tak uričtě na očištění např. nějakej karton, nebo starou tel. kartu, ale hlavně opatrně :!: dál používám vatu s tech. lihem, nebo pokud nejde dolů tak odlakovač.

Co by se týkalo zapojení těch větroňů na mechaniku, tak bych taky preferoval je spíš připojit k těm origo, které tam už jsou. Ale zase když vezmete v potaz, že jsou to dva malý větroně a každej bude mít odběr tak max. 1,5W - 2W.. Tak by si myslím tohle nemělo nijak extrémně užírat šťávu mechanice.

Jinak jestli potřebuješ monitorovat teplotu, tak uričtě můžeš použít to z odkazu, jelikož je to prakticky to stejný. Jen si budeš muset upravit napájení, aby ti to vůbec něco ukazovalo.

Nejsem: Co se týká tý ceny, tak je to dobrá cena vzhledem k "finálnímu výrobku", který se v téhle relaci pohybuje. Ber to tak, že pro běžnýho uživatele je to naprostá pohoda. Pokud bude sledovat tutorial, rozebere xko, přilepí tam větroně, zapojí a už jede.

Samozřejmě, že pokud by se Scrappy chtěl pustit do kutění, tak dva větráčky koupí za 200,- max a kabely si natáhne sám jak potřebuje a připojí k původním co už v Xku jsou. Tím by i odpadlo strachování o mechaniku a razantně by spadla cena :)

Jinak u tvýho xka, jelikož je to starý model, tak bych nejdřív sundal desku a podíval se pod ní na prostřední dvě uložení viz. tady:

http://xbox-experts.com/e/tutorial.php?n=hybrid

Protože ty nejčastěji prohýbají celou desku (jsou z nepochopitelného důvodu vyšší o 0,75mm vyšší než všechny ostatní v casu) a pak vlivem tepla dojde k RROD. Tak bych asi nejdřív zvolil ten fix, který je v odkazu výše a potom hned upravil i chlazení. Tím bych řekl, že máš velice dobrou šanci eliminovat RROD :psp:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono by je nemusel ani pripojovat na to misto kde jsou ty dva puvodni ale je tam spousta mist kam staci naletovat drat na 12v a GND.

Stim prohybanim je to tak jak pises, ale ja sem to nebrousil, jen sem vyndal Xclamps dal pastu a prisrouboval M5 sroubama z kazde strany sroubu 2 podlozky. a je to OK.

Ono se to mozna vic prohejbalo kdyz byli ty Xclamps prisroubovany zespoda a tahalo to desku k tomu plechovamu case. Samozrejmne nejlepe je to prohrat horkovzdusnou pajkou nebo pri nejhorsim pistoli, ale 100pro uspech bych videl v tom ze by to chtelo sundat GPU vycistit podlejt kvalitni kalafunou, nasazet GBA kulicky a znovu ho tam priletovat. protoze ne ze se odlepuje jako tak ale je tam proste studak na nektere BGA kulicce. ale to je spousta prace. "treba nekdo kdo spravuje mobili a dela BGA bezne" jinak pro ty co to nedelali nedoporucuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si kupovat uplne novy Xbox 360, ale jak si to tu procitamm tak mi moc dlouho nevydrzi... Jaka je asi doba nez se to po**re ? Slysel jsem ze ty nove verze takove problemy nemaji, je to pravda ? :?

EDIT : prosím adminy o smazani horního prispevku, děkuji...

zaprvé se to už děje míň,zadruhé to v pohodě pošleš na záruku do opravny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je taky takovej, že pokud máš rozdělaný Xko na stole, tak tam asi není určitá cirkulace vzduchu na kterou to chlazení bylo koncipováno (celej Xbox je postavenej na dvou větrákách, který tahaj vzduch ven z uzavřenýho casu, kde je usměrňován tok několika způsoby), že ano?! Tím pádem to samozřejmě bude poměrně horký. Další věc je taková, že většina RROD vznikala z důvodů uvedených v mém postu výše (stačí se podívat na odkaz a bude to jasné i laikovi). Tzn. chybná konstrukce plechů pod deskou + nadměrné zahřívání působilo celkový ohyb na velmi špatných místech a proto docházelo ke ztrátě kontaktů BGA a desky.

btw. viděl jsi někdy u grafiky, řekněme GTX260 nebo HD4870, který v klidu zahřeješ na 100st. celsia jak prd, že by BGA kontakty šly s**t a vznikal studeňák? Já ne a dle mě to bylo opravdu převážně způsobený ohybem ve vysoké teplotě. Samotná vysoká teplota ti klidně čip zabije to je jasný. Ale pokud by byl stále přitlačován a v stejné ose jako deska, tak by se tohle nikdy nestalo a nedocházelo by ke "studeňákům" mezi deskou a čipem.

Neříkám, že RROD s novější verzí, nebo snad nejnovější (jasper) nikoho nečeká.. Ale pravděpodobnost je už snížená na minimum co to asi jde. A to za předpokladu, že není uživatel dobrák, kterej xbox šoupne někam do poličky, kde není přísun vzduchu a nebo ještě lépe ho položí na koberec či nějakou dečku a tím mu v horizontální poloze ucpe několik perforací, kde je vzduch nasáván.

Ale jak už jsi řekl, vše se uvidí časem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem-tak to je teda si v pohode nebot jsem se bal ze tento vetrak http://www.xcm.cc/xcm_360_high_speed_air_cooler.htm bych musel pridelavat na mechaniku.Co jsem koukal tak na mechaniku se tam pridelavaj jen tyto vetraky http://www.xcm.cc/xcm_360_core_cooler_version_2_Blue.htm coz by mel zdroj utahnout v pohode.Jinak ta cena neni nejnizsi to nerikam ale je to takrka bez prace coz mo vyhovuje.Jinak ty conektory se kterymi to pripojujes do xka uz jsou v baleni.

A chci se zeptat ten hvezdickovej sroubovak se kterym se rozebira to xko nemusi byt s dirkou u prostred?Ja mel totiz za to ze tam jsou ty same sroubky jako v xboxovem ovladaci...tam nestacil obycejny hvezdickovy.Jinak i to by mnelo byt bez problemu nebot ten sroubovak mam.

SNOOPYK kde jsi sehnal ten xclamps?

TROY-C jinak ja mam new model xboxe ale stejnak si snim nejsem jisty...nebot uz v minulosti jsem ho musel 3reklamovat-muj prvni xbox....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ uz jsem koukal....

Ten xlamp co v tom baleni vlastne je?Jen ty matice a srouby?

Reklamoval jsem-1.RROD,2.Mechanika skrabala dvd a sama se otvirala,3.Xbox mi sam vyjizdel do doashbordu,vypinal hry a dokonce se i sam -to ale jen2X zapnul

Este bych se chtel zeptat videl jsem hodne videji jako toto

a neak nechapu proc ten RROD Zmizel?Co sem tam zmnenilo?Ja mnel za to ze se tam normalne neco spali ci co nebo ze je tam naky studenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne to neak chapu ze to je je vevnitr stoji za.....

Ale stejnak nechapu proc ten rrod zmizel kdyz tam pomaze tu desticko neakou zvejkackou...Jde tam snad o to ze kdyz tam neni dobry kontakt toho chipu stema zebrama tak se to zahreje a ani to nepusti xbox do doashbordu?

Jinak si to neumim vysvetlit...

Kdyz bych pusobil jak idiot tak se omlouvam ale o tohle se zajimam sotva tejden

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne to neak chapu ze to je je vevnitr stoji za.....

Ale stejnak nechapu proc ten rrod zmizel kdyz tam pomaze tu desticko neakou zvejkackou...Jde tam snad o to ze kdyz tam neni dobry kontakt toho chipu stema zebrama tak se to zahreje a ani to nepusti xbox do doashbordu?

Jinak si to neumim vysvetlit...

Kdyz bych pusobil jak idiot tak se omlouvam ale o tohle se zajimam sotva tejden

ta zvejkacka je teplovodiva pasta :) ktera ti prenasi teplo mezi procesorem a chladicem.... kdyz pasta lajcky receno vyschne :p tak se mezi procesor dostane vzduch kterej je spis izolant mezi chladicem , tudiz neodvede dany teplo do chladice a potom se prehreje... xku se to nelibi tak se radsi nepusti a nahlasi chybu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta zvejkacka je teplovodiva pasta :) ktera ti prenasi teplo mezi procesorem a chladicem.... kdyz pasta lajcky receno vyschne :p tak se mezi procesor dostane vzduch kterej je spis izolant mezi chladicem , tudiz neodvede dany teplo do chladice a potom se prehreje... xku se to nelibi tak se radsi nepusti a nahlasi chybu

Pozor to co pises si neplest s 3 cervenymi led to je jina chyba. pri prehrati blikaj pouze 2 led ne 3. 3 jsou HW chyba ne prehrati. i kdyz ta HW chyba samozrejmne s prehratim souvisi tim teplem se projevi 3RROD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu