Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Něco málo k chlazení...


Recommended Posts

  • Odpovědi 187
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

JJ uz to neak chapu dikes za vysvetleni.

Chci se zeptat vy co mate neak stimto zkusenost jak dlouho zhruba ta pasta vydrzi?

Je vetsi zivotnost u te orig co je v xku nebo vydrzi dele neaka drazsi kupovana?

Ta co je v xku je na dve veci. Na netu doporucuji "Silver 5" nebo tak nejak. Ja osobne davam silikonovou kupovanou v obchode se soucastkama. Protoze takove ty stribrne, a s ruznymi primesi kovu jsou nektere vodive a to je o Hubu.

A silikonova splnuje ucel dokonale.

tady mas nejakej test past a na wiki tady neco o paste.

A pasta logicky tvrdne, ale prave proto po zatvrdnuti kdyz je dokonale nanesena prevadi teplo nejvic. Ale MS tam moc dobre nedali a jeste ji tam dali podle mne malo, a nejakej smejd

To mas jako u PC naneses pastu poradne a pokud nemenis CPU tak tu pastu nevymenujes. Nebo aspon nevim o nikom ze by pravidelne menil pastu, byl by to taky peknej nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale velice se mi zalíbilo toto. Nebýt té prasečí ceny tak už ji mám doma. Ještě bych se zmínil o tom chlazení. Ty "žvejkačky" výrobci používají skoro všude (chlazení mosfetů v zesilovačích, spínaných zdrojích apod.). V létě jsem si koupil NB, který po půl roce začal pěkně topit a hlučet. Záruka se na toto samozřejmně nevztahuje - zbylo mi tedy jedině rozdělat NB (tím pádem přijít o záruku) a přepastovat (mnou vyrobená chl. podložka s 2x 120mm a 1x 80mm fluid fan sice teplotu srazila o nějaké 4 stupně, ale výsledek byl stále nedostačující). Zarazilo mně, že na CPU byla normální teplovodivá pasta, ale na GPU a pamětech už byla právě jen ta "žvejkačka" (výsledek - teplotní čidlo, které je na GPU stále hlásilo vysoké teploty a větrák se tak nezastavil). Po odstranění pasty z GPU jsem ale zdaleka neměl vyhráno (ta "žvejka" je totiž asi 3mm silná a po odstranění plocha chl. a chipu nedoléhala - vyřešil jsem to stejně silným měděným plíškem, který jsem z obou stran potřel stříbrnou teplovodivou pastou.) Jaké to překvapení, že teplota CPU najednou stoupla o nějakých 8 stupňů. Říkáte si, že ani tak to není výhra? Ale je, protože na tomhle případu je jasně vidět, že GPU, které sdílí stejnou heatpipe jako CPU nebylo dostatečně chlazené (nedotýkalo se stykové plochy chladiče) a chladilo se pouze CPU. Dokonce bylo znatelně vidět jak je vše kolem GPU opálené/očouzené. A tak se Vás ptám? "Kdo touží po zařízení ,které vydrží dlouho?" Odpovím si sám: My zákazníci ANO, výrobci NE !!!

Po úpravě ventilátor v NB sotva slyším.

PS: Teď mně svrbí prstíky upravit si svůj měsíc starý XBOX (bohužel tím příjdu o záruku). Sice je to (alespoň si to myslím) revize Falcon (datum výroby 13.8.2008), která by už neměla mít problémy, ale ten hluk je příšerný :blink::cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sehnal sem HDDVD vykucham ji dam do obalu mechaniku z xka "stejne hddvd filmy se uz nedelaj" a pak dam na GPU poradne chlazeni. xko bude zavrene a mechanika vedle pekne v HDDVD casev :lol::lol::lol::lol:

Budou fotky?

PS: Viděl jsem, že se jedna mechanika prodávala na Aukru. To jsi byl ty ten šťastlivec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja nepovazuju 660kc za nejak drahy, a hlavne to bude pekne sedet k Xku.

Spis premejslim co dat na GPU aby se to dalo zavrit a do boku udelat diru a dat mrizku aby to nasavalo z venku.

Jestli jen nejakej vetrak nebo neco lepsiho, vetsi GPU s vetrakem tezko rict ale urcite nesezenu chladic presne sdirama podle toho co tam je. a delat zavity se mi moc nechce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na to kašlu.Až mi to ukáže tak to hodím na reklamaci.Když se mi to ukáže po záruční době tak buď koupím novou konzoli nebo si ji zkusím spravit sám.Konzoli mám cca měsíc.Sice flashlou ale s plombou.Takže pokud se neposere při tom i mechanika tak je to v suchu.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budou fotky?

PS: Viděl jsem, že se jedna mechanika prodávala na Aukru. To jsi byl ty ten šťastlivec?

JJ urcite budou, ale kdy to nedokazu rict, musim nejdriv nakoupit nejake veci konektory atd.. aby se to dalo lehce odpojit a pripojit. Malo casu je pruser ale jak to bude uecite se pochlubim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam takovy dotaz na zde zkusenejsi...

Kdyz opravuji rrod tak dejme tomu ze tam nanesu tu pastu a pak?

Nekde na netu jsem cetl ze mam treba cekat neakejch 20 min nebo ze pote co nanesu tu pastu tak mam konzoli nechat zaplou neakou dobu bez vetraku aby se to poradne rozehralo atd...pls poradte.A este mam takovej dotaz kdyz se opravujou ty rrod tak se odendava tzv xclamps.Ty se uz potom nedaj navratit na puvodni misto a musi se tam vrtat do case abych tam pridelaval ty srouby,maticky atd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam takovy dotaz na zde zkusenejsi...

Kdyz opravuji rrod tak dejme tomu ze tam nanesu tu pastu a pak?

Nekde na netu jsem cetl ze mam treba cekat neakejch 20 min nebo ze pote co nanesu tu pastu tak mam konzoli nechat zaplou neakou dobu bez vetraku aby se to poradne rozehralo atd...pls poradte.A este mam takovej dotaz kdyz se opravujou ty rrod tak se odendava tzv xclamps.Ty se uz potom nedaj navratit na puvodni misto a musi se tam vrtat do case abych tam pridelaval ty srouby,maticky atd?

mrkni na video

http://www.metacafe.com/watch/1271373/360_three_rings_of_death_fix_real/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam takovy dotaz na zde zkusenejsi...

Kdyz opravuji rrod tak dejme tomu ze tam nanesu tu pastu a pak?

Nekde na netu jsem cetl ze mam treba cekat neakejch 20 min nebo ze pote co nanesu tu pastu tak mam konzoli nechat zaplou neakou dobu bez vetraku aby se to poradne rozehralo atd...pls poradte.A este mam takovej dotaz kdyz se opravujou ty rrod tak se odendava tzv xclamps.Ty se uz potom nedaj navratit na puvodni misto a musi se tam vrtat do case abych tam pridelaval ty srouby,maticky atd?

No a co radsi to nechat udelat od nekoho ? protoze pokud nejsi schopny si z dostupnych informaci na netu vse nastudovat tak nevim.....

A taky az zjistis zes to udelal neuspesne a budes to chtit nekomu dat na opravu, tak se ti muze stat ze se ti na to ten dotycnej vykasle az uvidi tu paseku :)

IMHO: vrtat se nic nemusi kvuli sroubum s podlozkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak z vlastni zkusenosti musim rict, ze Jasper vubec neni RROD-free.

Vlastne pred tydnem jsem koupil novy Jasper XBOX360.Ten vecer jsem si zahral tak 3 hodky Soul Calibur.Druhy den RROD..jenom hukot vetraku..a sel do reklamace...

Nastesti nejmenovany prazsky kramek nedelal problemy a vymenil mi ho za novy okamzite.(Zajimave je, ze za ne-Jasper verzi s externi 256mb kartou).

Ten zatim zije vporadku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snoopyk-Prosimte koukal jsem ze jsi pripevnil chladice rovnou na motheroard.Myslis ze je to lepsi jak pripevneni pres stell case?

Jinak nasel jsem super video ktere vam pomuze s vysvetlenim.

Taky neak nemuzu najit ty podlozky na vysokou teplotu

No podle mne je to lepsi jelikoz se ta deska nemuze v zadnem pripade kroutit, pres steel case muze dochazet ke krouceni. "pouze muj nazor, to jen pro rejpaly" ja sem vzdy delal RROD takhle a zatim dobry, pokud neni uz ten studak poradnej. Pak pomuze jen SUndat cip nasazet BGA kulicky a dat ho zpet.. "prace silena". nekdy nepomuze ani to pokud je studak v desce nekde v ceste. A ze uz sem takovej mel. Podlozky neres kup normalne umely, ja je jeste podlepuju Lepici paskou ktera vydrzi do 200 stupnu primej žár. To asi vse...

Mno tak z vlastni zkusenosti musim rict, ze Jasper vubec neni RROD-free.

Vlastne pred tydnem jsem koupil novy Jasper XBOX360.Ten vecer jsem si zahral tak 3 hodky Soul Calibur.Druhy den RROD..jenom hukot vetraku..a sel do reklamace...

Nastesti nejmenovany prazsky kramek nedelal problemy a vymenil mi ho za novy okamzite.(Zajimave je, ze za ne-Jasper verzi s externi 256mb kartou).

Ten zatim zije vporadku...

No a proc si nechtel Japstera jako nahradu ?? to bych si vzal radsi prachy. Ale je fakt ze Japster topi jako krava taky i kdyz ma GPU na 65n. Ja sem si to myslel ze to nebude bezporuchove kdyz to tak topi :stejne jako moje Premium z roku 2006 bez HDMI :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a proc si nechtel Japstera jako nahradu ?? to bych si vzal radsi prachy. Ale je fakt ze Japster topi jako krava taky i kdyz ma GPU na 65n. Ja sem si to myslel ze to nebude bezporuchove kdyz to tak topi :stejne jako moje Premium z roku 2006 bez HDMI :-)

To neni o tom, zebych nechtel :) Proste jsem dostal automaticky starsi verzi

z roku 2008.Prislo mi to, jako bych nebyl jediny, kdo Jaspera u nich tak rychle reklamoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snoopyk-ja si taky rikam ze to bude asi lepsi.Chci se te zeptat jestli jsi take pouzil srouby co davaj v navodu co jsem tu daval a to 8x strojove sroubky M5-dlouhe 12mm,16 plastovych podlozek 1mm tluste M5,16 kovovych podlozek tez 1mm tluste M5.

A hale jak pises o tech rrod tak nekde tedy staci vymenit teplovodivou pastu a nekdy to musis prohrat aby si odstranil studenak?Beres to horkovzdusnou pistoli ze?Na jakou pak teplotu si to davas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO tak to je mazec, ani nahodou bych to nekoupil. sroubky + podlozky v sroubarne u nas vyjdou na 13kc. torx sroubovaky mam za 50kc koupil sadu 6ks u "vietnamcu" na ten ucel to bohate staci, Jinak ve znackove prodejne sem kupoval TOrx10 asi za 70kc.

Takze bych takove penize v zadne pripade nedal to co maj na playcentru. jeste pisou ze v OEM verzi sroubovak neni. za 300 mam pytel sroubu s podlozkama :-)

Mam takovy dotaz zavada 3 rrod s error codem 0102 znamena studeny spoj nekde na desce.To se da opravit asi jen s pomoci horkovzdusne pistole aby se tam rozehral ten cin kde je studeny spoj.Na kterou teplotu to rozehrivate?Mate neake vzlastni tipy na opravu teto zavady?Diky

Hele asi takhle Horkovzdusna pistol pomuze ale neni to stoprocentni, Cin si tam sedne, ale taky muze jinde nadelat paseku. v 90% pistol pomuze. Druha vec je ze kdyz si to blbe obalis proti vodprasknuti kondiku a tak. muze ti tam ledasco odejit. A hlavne se ten studak v 99pridadech objevi znovu pokud na to pouzijes horkovzdusnou pistol. A po nekolikate zjistis ze uz to nejde ani to piistoli, a klidne uz nemusi pomoct sundani GPU a CPU

Nejlepsi reseni je normalne horkovzdusnou pajkou, co se pouzivaji v servisech, sundat GPU/CPU dolu ocistit nasazet BGA kulicky pouzit kvalitni kalafunu "nekvalitni muze spusobit zase studak" a vratit zpet. Upozornuji ze tento postup v zadnem pripade nedelej pokud si nikdy BGA svaby neletoval. prenech to nekomu kdo tomu opravdu rozumi a ma potrebne naradi a vybaveni. Treba servisaci mobilu tento spusob pouzivaji "BGA je bezbne v mobilech" Ale oprava nebude stat 500kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ v kazdem zelezarstvi maj veci se kteryma si muzes udelat ten xclamps.Mne to vyslo asi na 20kc.Torx c 10 ani neni potreba.Normalne jsem mel jen c 8 na xclamps a sundal jsem snim i desitky.

Snoopyk-Diky tedy za radu bga kulicky jsem nikdy nedelal tak se do toho poustet nebudu.Zkusim tu horkovzdusku a uvidim co se stim bude dit.Je mi jasne ze to nevydrzi na porad ale ja mam stejnak 2boxi a chtel bych ten jeden-rozbitej dat do poradku abych ho mel kdyztak jako nahradni nez se mi vrati ten muj puvodni z reklamace.

A este na videjich jsem videl ze hodne xboxu maj na Ramkach tzv teplovodive pady-takove peny.Ja to tam nemam a nejsem si ani vedom ze by to tam nekdy bylo ma to tam tedy byt?Kondiky a ostatni soucastky si poradne obalim neakou hlinikouvou foliji.Horkovzduska je zradna vecicka.....

A teplovodivou pastu bych doporucil - http://www.alza.cz/teplovodiva-pasta-arctic-cooling-mx-1-d65112.htm

Tato pasta je dobra vtom ze nema metalicke casti-to znamena ze kdyz by vam ukapla na spoje tak to neskratuje nebot nevodi.Dale ma hodne dobre vlastnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu