Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Něco málo k chlazení...


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Odpovědi 187
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • 2 months later...

Pánové kdyby jste tu konzoli nechali zavřenou,aby ten vzduch měl kudy proudit, a nechali to na origoš chladičích možná uděláte lépe. Je to na to postavené!!!

Pakliže si s něčím chcete hrát vyměnte si pastu pod chladičem. on tepelnej přechodák je svina , a tim že tam nasekate ventilatory tu prepalenou teplovodivou pastu nevyměníte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a to si myslíš že se ti nová deska po dvou letech nepodělá???? víš jaká je na tom čipu teplota??? a dokážeš si představit co to udělá s tou součástkou , která je připájená na té desce??? No "upadne" na tom procesoru ti prostě odskočí kulička a můžeš se jit klouzat . S novým železem i starým železem. Chlazení a unava pájených spojů při výkyvech teplot je prostě obecný problém elektroniky. Takže tento příspěvek bude poplatný i za 15 let. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Takže taky mě RROD dostihl. Momentálně to vypadá, že mi to v MS vyreklamujou, ale asi jen vymění základovku. Takže jsem si řekl, že Xbox s revizí Zephyr potřebuje brutální změny chlazení a nejspíš když u toho budu tak si trošku Xko vylepším.

Trochu to rozepíšu a rozdělím do pár bodů, vezmu to postupně a rovnou vás poprosím o pár rad:

1) Sehnat nářadí. Tady vás poprosím o radu kde sehnat "vercajk". Stačí mi akorát věci z tohoto návodu ZDE. Takže pls, kde bych sehnal ten speciální klíč? (ten co je v tom návodu)

2) Rozebrání Xboxu. (Podle návodu by to měla být hračka.)

3) Koupě větráků. Tady nastává problém. Kenny mi doporučil tyhle avšak přemýšlím jestli je nemám zkombinovat s tímhle. Nebo koupit jen tenhle? Máte s nimi nějaké zkušenosti? Vaše názory?

4) Montáž větráků. Tak to myslím, že taky zvládnu. Přece když už jsou vyrobený přímo do Xka. Měli by tam pasovat a sednout ne?

5)Větrání i po vypnutí konzole. Tady v topicu jsem narazil na velice chytrou a zásadní myšlenku. = Když Xbox vypnu tak se vypnou i všechny větráky. Tím samozřejmě uvnitř xka zůstane teplo které mu jistě nedělá příliš dobře. Takže mě napadlo někam dovnitř dát ještě nějakej (klidně i slabší) větráček napájen externě (nejspíše do usb). A vždy po vypnutí ho tam nechat ještě chvilku běžet. Jako alší možnost mě napadlo koupit takový ty větráky co se dávají dozadu na Xko. Ty jsou přece taky napájený z USB. Tady by mě taky zajímali vaše názory a návrhy.

6) Složit Xko. Když už se dostanu sem. Tak to bude v pohodě...

7) Tuning (vylepšení). Osobně jsem hroznej úchyl na vzhled a podsvícení. Takže si mi dost zalíbilo TOTO. Ale při tý ceně asi jen přestříknu svůj arcade a napojím tam něco takovýho. Co myslíte? A ještě jsem se chtěl zeptat jestli jsou uvnitř xka nějaký volný "konekty" na zapojení těch ledek (z toho druhýho linku)?

Za kvalitní názory a rady jsem schopen odvděčit se thanks i credits!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

House: Rozebíraj se šroubovákama torx..... tuším 10 a 8 jsou velikosti, který potřebuješ, na otevření, odklopení těch umělohmotných paciček používám hodinářský nejmenší šroubováčky, neni potřeba ta specialitka na otevírání... a co se týká větráků, oproti t omu, jak jsem upravil boxe na začátku tohoto threadu (špatná úprava větráků, točí se pomalu), jsem své druhé xko (btw xko z původních příspěvků stále fachčí) dovyplnil o přídavné větráky, které se dají dokoupit originálně za ty původní s tím, že jsem je rozebral, vyříznul díry v bočnici jak u prvního xka, ty větráky rozebral, přidal na ně vypínač (xko napají USB stále, i když je vypnuté) a namontoval je přímo na chladiče CPU a GPU... výsledek je dobrý, chladiče mají teplotu do 30ti stupňů... při vypnutých větrácích na pasivech neudržíte ruku.

Podle mě nejlepší způsob, jakym xbox zachladit je použít ty USB přídavný větráčky... je tady návod, jak si předělat klasický větrák do USB, jenže to by musel být 5V, jelikož ty větráky jsou většinou 12v, tak se točí děsně pomalu.

Nepomohlo ani ten větrák napájet ze dvou USB. prostě koupit ty boxovaný a upravit si to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je pár obrázků mého Elitu, který jsem koupil s RRODem za 1500,- třičtvrtě roku zpátky, RROD jsem opravil (0102) a upravil chlazení pasivů...

post-16712-14687155562443_thumb.jpg

a tady jsem v malování vytvořil jednoduché schéma zapojení s vypínačem (je vidět na prvním obrázku)... Kupte si přídavné větráky k xku, uřízněte kabely (jsou na červeném a černém) a po zapojení podle schématu máte vypínací větráky přes jakýkoli polohovací vypínač (on/off)... Taky jsem použil jinou koncovku než originální (příliš tenké kabely v konektoru)...

post-16712-14687155566228_thumb.jpg

Každopádně předtím, než se budete piplat s přídavným chlazením bych doporučil udělat (ale SPRÁVNĚ!!!) x-clamp fix a vyměnit klasickou přepálenou pastu na čipech za pastu Arctic Silver (5 tušim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

5)Větrání i po vypnutí konzole. Tady v topicu jsem narazil na velice chytrou a zásadní myšlenku. = Když Xbox vypnu tak se vypnou i všechny větráky. Tím samozřejmě uvnitř xka zůstane teplo které mu jistě nedělá příliš dobře. Takže mě napadlo někam dovnitř dát ještě nějakej (klidně i slabší) větráček napájen externě (nejspíše do usb). A vždy po vypnutí ho tam nechat ještě chvilku běžet. Jako alší možnost mě napadlo koupit takový ty větráky co se dávají dozadu na Xko. Ty jsou přece taky napájený z USB. Tady by mě taky zajímali vaše názory a návrhy.

Já si osobně budu pořizovat toto. :) http://www.konzole-prislusenstvi.cz/product/39099-chladic-xbox-360-special-novinka-2126/

Chladí to ještě 30minut po vypnutí xka. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl zephyr, ale teď je xko v servisu, takže jestli uznaj reklamaci tak mi daj asi Jasper. Každopádně, kdo mi 100% zaručí, že jasper se nepřehřívá? Podle mě stejně pořád topí jako ďas... Btw. nemáte někdo nějakou procentuální statistiku jak jsou revize xboxu poruchový? (kdysi jsem ji někde viděl)

Jinak k těm vašim přídavným větrákům. Ty ceny jsou teda strašný, a jak řekl Dytik - jsou to kšunty. Všechno co je vyrobený pro xko a nedělal to Microsoft je kšunt!

Já to vyřešim jednoduše... Koupil jsem si ty přídavný větráky od alzy. Rozebral to. Vykuchal ty větráky, připojim na ně vypínač a až mi přijde xko (klidně i jasper) tak je dám dovnitř xka na CPU a GPU... Celý mě to vyšlo na necelý dvě stovky a řekl bych že to bude dost pomáhat...

Potom, kdyby někdo fakt chtěl uchladit xko, ale fakt pořádně. Doporučuji třeba tohle nebo klidně ještě něco většího. Pak jen seženete 12V adaptér do zásuvky. Natvrdo spojíte, napojíte nějakej vypínač. Na pravou stranu xka vyříznete díru a větrák dáte tam... A zaručuju vám, že to v xku udělá takovej průvan, že přehřátí fakt nehrozí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu