Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Downgrade 3.3E na 3.2E


Johnny_Mnemonic

Recommended Posts

ROZBĚHÁNO - VIZ EDIT.2 - MOŽNOST INSTALACE WADů PO OFIC. AKTUALIZACI 3.3

K instalaci je třeba mít nainstalovaný Homebrew channel a samozřejmě je třeba připojení k internetu.

Je nutné mít tyto soubory:

ios37-64-v2070.wad

cIOS37_rev3-Installer.dol

cIOS_Downgrader_v1.1.dol

wad nahrajete do rootu SD karty

v apps vytvoříte složky CustomIOS a Downgrader, do nich zkopírujete soubory dol a oba přejmenujete boot.dol. K funkci Downgraderu je nutné nainstalovat

custom IOS37. Pokud se o tom chcete dočíst detaily, dohledejte si je na netu.

Aplikace spustíte přes HB channel a postupujete podle instrukcí.

Já jsem tímto postupem úspěšně downgradnul z 3.3E na 3.2E (s výjimkou instalace cIOS37, už jsem ho tam měl).

zásah samozřejmě provádějte na vlastní nebezpečí... nikomu za nic neručím.

Edit... !!!

Downgrade se podle všeho podařil (Aspoň wiičko tvrdí, že mám 3.2E), ale pořád nejsem schopen instalovat WADy s channely! takže pokud je chcete, zatím neupgradujte... Ještě to testuju, takže aktualitky napíšu...

Edit2:

Viz google, procházel jsem všechny možné tutorialy o tom co a jak provést, aby se povedlo znovu wady instalovat, našel jsem pár věcí. Takže:

1)Na torrentech se vyskytuje rar (na piratebay dáte vyhledat toto: Wii 3 3 firmware fix)

- tento rar skýtá potřebné utility.. Downgrader 1.2, upravený Wad Manager pro IOS16, cIOS51Tona installer a Wad Manager 1.3.

- z utilit jsem použil v raru obsažený Cios_FIX.wad

2)Patcher IOS15 na IOS16:

http://www.zshare.net/download/50631362d51ae2a5/

3) IOS15

A teď samotný postup.

1) Nainstalujete upravený IOS16 fw (úprava - drag a drop principem vezmete IOS15 a přetáhnete ho na baťák patcheru) v upraveném wad manageru pro IOS16. V tomtýž manageru také nainstalujete Cios_FIX.

2) Nainstalujete cIOS51 od tuny (měli byste zapnout patch hash při instalaci - ten mi sice vyhodil error, že something šlo wrong... ale funguje ve finále, wii shop můžete i nemusíte)

3) použijte Downgrader 1,2, v mém případě jsem změnil FW z verze 3.1E na 3.2E (3.1 pozůstatek z předchozích pokusů, wad installer však nefungoval)

4) Pro nahrání ISA do virtualconsole games použijte Wad Manager 1.3 obsažený v raru z torrentu.

K použití těchto věcí je třeba mít nainstalovaný HB channel.

Nenesu odpovědnost za jakékoli poškození konzole při použití tohoto postupu. Sám jsem při tom dost experimentoval. Hlavně nepoužívejte IOS pro jiný region !! (to by měl být jeden wad související s tímto rarem - 257-prod.wad). Mě se ho nepodařilo nainstalovat - bohudík - asi bych měl teď po konzoli :)

Edit3:

Takže jednoduchý test ukázal, jak se věci mají, Wad Installer dále tedy nepremává - píše starý dobrý Error 2011, Wad Manager 1.3 nemá žádný problém. Takže těm, kdo mají stejný problém jako já bych navrhoval, zkuste nejprve postup č. 1 - můj úplně první pokus s úspěšným DG firmwaru - možná kdybych zkusil tehdá WM1,3, tak jsem bez problémů...

no a když neklapne, tak edit2 by klapnout měl téměř 100 procentně, já už ani nedoufal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže update proběhl, tahalo se z internetu, všecko proběhlo ok, ale když chci zapsat wad installerem nějaký channel, plivne mi to error hlášku:

-Installing ticket (MBMP)... Error! (ret = -2011)

zkouším ještě na svou původní verzi 3.1E.

Tak ani na té to nefunguje.

Možná mi tedy nakonec chybí cIOS37, který ovšem do svého wiička nedostanu z naprosto stejných důvodů...

Nějaké nápady? :)

Edit:

Pokračuji bezúspěšně v řešení této situace, zřejmě to asi pro dnešek vzdám, třeba tu někdo z vás bude mít nápad... Downgradnul jsem na 3.1E, pak jsem zkusil za pomocí Mario Kart fixu updatovat firmware na 3.2E ofiko cestou, což se povedlo bez problémů, ale wad installer mi stále hází error ret = -2011.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže update proběhl, tahalo se z internetu, všecko proběhlo ok, ale když chci zapsat wad installerem nějaký channel, plivne mi to error hlášku:

-Installing ticket (MBMP)... Error! (ret = -2011)

zkouším ještě na svou původní verzi 3.1E.

Tak ani na té to nefunguje.

Možná mi tedy nakonec chybí cIOS37, který ovšem do svého wiička nedostanu z naprosto stejných důvodů...

Nějaké nápady? :)

Edit:

Pokračuji bezúspěšně v řešení této situace, zřejmě to asi pro dnešek vzdám, třeba tu někdo z vás bude mít nápad... Downgradnul jsem na 3.1E, pak jsem zkusil za pomocí Mario Kart fixu updatovat firmware na 3.2E ofiko cestou, což se povedlo bez problémů, ale wad installer mi stále hází error ret = -2011.

Tak jak jsi dopadl? Protoze bych to taky rad vyresil :) Chtel jsem si to vsechno vyzkouset, ale s novym updatem je to v prd..... ERROR mi to hazi tentyz, jako tobe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se nedávno rozhodl zkusit nainstalovat HBC a povedlo se mi to na první pokus. Chvíli jsem zkoušel různé aplikace, emulátory a hry a když mě to omrzelo, našel jsem DVDX. Zkusil jsem ho nainstalovat a hodilo mi to error 2011. Je to jediná věc, co mi nejde nainstalovat.

1) Mám FW 3.3e

2) Nemám chip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera zjistil, že mi wady taky instalovat nejdou. Zkusil jsem potom jeden návod a ten mi rozběhal jak DVDX, tak možnost instalovat wady.

Návod v angličtině (velmi jednoduchý)

http://gbatemp.net/index.php?showtopic=112945&view=findpost&p=1509334

Potřebné soubory

http://www.zshare.net/download/51535608e39cff19/

Je to skoro stejný postup, jako v návodu od Johnny_Mnemonic, ale tohle je myslím přehlednější, a hlavně to funguje. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze WADy jsem vyresil diky downgradu a navodu od Vortexe, ted se ale nemuzu dopracovat k rozbehani her na neocipovane konzoli (ten downgrade byl z 3.4 ma 3.3E) a ja bych se podel vseho mel dostat na verzi 3.2.

Nemohl by mi nekdo popsat, jak na to?

respektive jsem jel bod po bodu podle tohot clanku (mozna jsem ten clanek uplne nepochopil ;) ):

http://www.wiihack.cz/165/hrani-vypalenych-her-na-neocipovanem-wii/

a zamrznul jsem (na verzi 3.3E) u bodu cislo 2. u ktereho se mi pres DVDX installer nedari nacpat do WII IOS249:cry:

Pokud nekdo vite, co s tim - poradte...

Dekuji

p.s.: na odpovedi typu "kup si cip" - nereaguji:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem to zkusil cele znovu podle toho navodu a po updatu na nenovejsi firmware ten downgrade ani nejak nechce fungovat:?

Zustava mi stale v3.4 (nabo aspon mi to pise konzole), jeste testnu, jestli neco jde, ci nejde.....

...pokud by bylo neco blokle, tak dam vedet....

Takze DVDX je pro me stale neresitelny problem (ostatni funguje - wady a HBC)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem to zkusil cele znovu podle toho navodu a po updatu na nenovejsi firmware ten downgrade ani nejak nechce fungovat:?

Zustava mi stale v3.4 (nabo aspon mi to pise konzole), jeste testnu, jestli neco jde, ci nejde.....

...pokud by bylo neco blokle, tak dam vedet....

Takze DVDX je pro me stale neresitelny problem (ostatni funguje - wady a HBC)

Pokud jsi updatoval na posledni fw 3.4, tak se divím, že ještě vůbec něco funguje. Ten by totiž měl všechny tyhle záležitosti, jako HBC a wady, blokovat.

Co jsem se díval na waiihack.cz a na ten archiv, s potřebnými soubory, tak tam nikde nevidím IOS16. Samotný IOS36 podle mě nestačí.

Zkus ještě ten návod, co je na gbatemp.net se soubory v mém archivu. Ale jestli máš ten oficiální fw 3.4 tak už moc velká šance není... :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, sleduji Vaši diskuzi a pomohla mi s úspěchem ve stejném problému, jako jste měli. Problém jsem měl, když jsem šel podle toho návodu v češtině. Jak psal Vortex, jsou tam opravdu jiný soubory (např. chybí IOS16) a WAD Instalator 3 tam vůbec není. TAky jsem u toho docela rudnul. Rozhodně doporučuji návod a soubory pouze ty v angličtině. http://gbatemp.net/index.php?showtopic=112945&view=findpost&p=1509334

shrnuto: měl jsem stále chybu -2011 a nešlo mi vůbec nic. Ani dvdX. Po českým návodu se mi podařilo můj firmwr 3.3E změnit (dal jsem ho na 3.1E). DvdX ale pořád nešel s chybou -2011. A teď to hlavní - byl jsem v úzkých a řekl si, že zkusím znovu downgrade ještě níž, nakopčil jsem tam ale downgrade v1.1 z anglického návodu a zkusil to přes něj. Na nic se mě to neptalo, hned to začalo instalovat. TAk si říkám, přece to nemůžu vypnout... a po instalaci a restartu mi už šel dvdX a úplně všechno. Firmware ale stejně pořád zůstal na 3.1E (takže to asi jen měnilo typ firm.). Instalace wadů atd.

Rozhodně díky za Vaše zkoušky, jinak bych se s tím s..l do teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ja bych to ted potreboval poresit s 3.4E....takze zatim stale asi budu jeste cekat - nez nejaky koumak neco vymysli. a vzhledem k me ENG (spise ENG analfabet) si sice zagooglit muzu, ale dozvim se tak maximalne ho*no:cheesygrin:

Takze cekat, cekat, cekat....samozrejme jsem zatim WII od internetu utnul - at se mi pak neudela automaticky update :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzem to zkusit vyresit na icq.... podle me je dulezity mit IOS16 a cIOS od tuny fw v konzoli, abyste tam rozchodili downgrader a wad installer... takže spíš je otázka, jak vám tam protlačit tyhle záležitosti, ale s funkčním HBC channelem by to neměl být problém... PM pro ICQ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Downgrade na 3.2E mam uspesne za sebou (ja som to robil z verzie 3.3E rev 2, ale malo by to ist aj z 3.4E), kazdopadne u mna bezi vsetko co bezat ma. Stacilo ist presne podla tu uz spomenuteho navodu:

http://gbatemp.net/index.php?showtopic=112945&st=0&p=1509334

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Nazdárek potřeboval bych poradit s homebrew chanelem. mám vše nainstalované. vypálené hry které jsem dostal ke konzoli když jsem ji kupoval na inzerát mi vpohodě chodí. Ale jakmile si vypálím nějakou sám, třeba Resident evil 4, nebo sports island mi prostě napíše chybu při načítání. taky jsem zkoušel načíst třeba dvd a to úplně zamrzne konzole Mohl by jsi to semnou zkonzultovat přez icq, popřípadně mě navést po icq co vše mám kontolovat na konzoli. Prosím napiš mi své icq číslo na mejlíka f_docekal@centrum.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu