Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pomoc S Výběrem HDMI kabelu


David32

Recommended Posts

RodneY69 opet. Pochop tim kabelem proudi 1 a 0 s korekci chyb. Takze bud to prenasi obraz naprosto bezchybne nebo to neprenese prakticky nic. A rozdil obraz tma opravdu poznas i na tvem 7" monitoru. Rozhodne to nebude mit "nizsi kvalitu" zobrazeni horsi barvy a ja nevim jake dalsi nesmysly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych to rozsekl :-) http://www.digilidi.cz/neni-hdmi-jako-hdmi

Pravdu máš částečně ty. Rozhodně jak jsem už říkal není dobrý dlouhý kabel. Ale každému podle jeho gusta. já si koupím dražší kabel (za 1k si kabel opravdu nekoupím), ty levnější. Myslím si že u dobrého výrobce máš "záruku kvality", prostě si můžeš být skoro jistý, že nebude rozbitý, ale samozřejmě se to stát může. Máš to stejně jako např. DVD přehrávače firmy SENCOR a např. SONY (i když si teď myslíš, že porovnávám naprosto odlišné věci, tak si myslím že mám pravdu). Přehrávače budou parametrově identické. Ale SENCOR se rozbije. Měl třeba použité nekvalitní materiály. Jiný příklad, firma KOSS dává např. doživotní záruku. Určitě je třeba i jiný přístup k zákazníkům "renomované" a noname firmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Nakonec ještě pár slov k maximální délce kabelu. Pokud výrobce garantuje u kabelu kupříkladu 75MHz, platí to pro kabel jakékoliv dodávané délky. Jako maximum pro HDMI rozhraní se všeobecně pokládá 10m. Vyskytují se i drahé 15m kabely, ale výrobci zde balancují již za hranou standardu a nelze garantovat stoprocentní funkčnost takového spoje. Jediná možnost, jak udělat přes toto rozhraní spoj delší, je použít HDMI HUB nebo opakovač."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš ještě z wiki

"

HDMI nedefinuje maximální délku kabelu. Jediným omezením je útlum signálu. Délka tudíž závisí na konstrukci a kvalitě materiálů, které byly použity.

HDMI 1.3 definuje dva druhy kabelů:

  • Kategorie 1 certifikované kabely, které byly testovány na 74,5 MHz (1080i/720p)
  • Kategorie 2 certifikované kabely, které byly testovány na 340 MHz (1600p).

Běžný HDMI kabel může dosáhnout délky 12 až 15 metrů. U kabelů do 5 metrů může kabel kategorie 1 dosáhnout kvalit kategorie 2. Delší kabel může způsobit nestabilitu a blikání na obrazovce."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ho nechte, když chce vyhodit litr za HDMI kabel pro svůj lepší pocit, že má kvalitu, ať je vyhodí. Jsou to jeho prachy. Určitě jsou i levné a nekvalitní kabely. Já pouze tvrdím, že kabel, na který jsem odkazoval a který stojí tři kila je absolutně OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
tak bezne si lidi vice nez 10m kabel asi nekupuji :D ... myslim, ze vetsinou 2m staci

já například znám hodně lidí co mají 10 metrové hdmi (nemají hned komp vedle telky ) stáhnute hdtvečka (mkv) si pouští z kompu do plazmy,u hdmi kabelu se drahý kabel nezůročí,u propojovacíh kabelů scart - scart tam je to poznat rapidně tám to chce připlatit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu