Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Rezistor R709 na LiteOn mechanike


tamburello

Recommended Posts

napis mi sem jaky je barevny znaceni rezistoru a ja ti to sem do zitra napisu

no kdyby věděl barevný kod na rezistoru tak se neptal :lol:

pokud teda víš co přesně vyjadřuje barevný kod na rezistoru

jinak k tematu ... pokud není napsaný na něm tak nemáš šanci(bez odpájení) zjistit hodnotu ... tím pádem by si ztratil záruku ...(zaruku xboxu)

ale zkus se zeptat některýho z flasherů tady na foru(v sekci prodám je pár topicu v důležitých)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co by bolo keby som ten odpor vynechal a prepojil to bez toho? (myslim ze cez ten odpor ide otvaranie a zatvaranie mechaniky)

no moc bych nedoporučoval ... ale možná vív způsob jak to zjistit ... změř ty 2 místa odkud kam byl připojený ten rezistor kolik ti to naměří pak bych já nebo někdo jinek změřil kolik to má s tím rezistorem ... pak jenom nějak vypočítat(fakt mě zrovna nenapadá jak xD)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale teraz tam mam rozpojene... cize nekonecne velky odpor. Mylim sa?

ted to mas rozpojene, takze ti tam nejde proud :P . ten R tam urcite nech, kdyby tam byl zbytecne tak tam neni :P chvilku to bez nej treba pojede, ale casem se neco spali .. mozna to je jen odpor pred ledkou, takze bys neodpalil nic extra draheho, ale nemuzu vedet :-D sezen mi schema a reknu ti neco vic :-D

arcane: vetsi blbost sem neslysel :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc by to neslo zmerit zapojene v obvodu? Normalne sundejte kryt Xka, hodte multimetr na ten SMD odpor, na jeden vyvod + a na druhej - a jednoduse mate hodnotu, napiste mu ji sem a on si na to muze hodit novej klasickej odpor.

Samozrejme mu to merte pri vypnutem Xku..

Mit Xko, tak ti to zmerim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi sme sa nerozumeli. Ja tam ten odpor nemam a neviem aky tam ma ist.

A potrebujem aby mi to slo aspon dovtedy kym vycitam dvdkey z mechaniky. Potom ho uz nebudem potrebovat...

sry ale mam zaruku, takze nepomuzu :X

Johnysko: lol, to potom nevim co vas tam uci :-D

btw: zkousel jsi googlovat? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zjisti napětí, proud a pak si pomocí Ohmova zákona vypočítej odpor :lol:

nebo xD

Ale teraz tam mam rozpojene... cize nekonecne velky odpor. Mylim sa?

takže ten rezistor je tam jediný,

Proc by to neslo zmerit zapojene v obvodu? Normalne sundejte kryt Xka, hodte multimetr na ten SMD odpor, na jeden vyvod + a na druhej - a jednoduse mate hodnotu, napiste mu ji sem a on si na to muze hodit novej klasickej odpor.

Samozrejme mu to merte pri vypnutem Xku..

Mit Xko, tak ti to zmerim..

nešlo by to kdyby byl ještě nějakej odpor paralelně :P hodilo by ti to celkový odpor všech rezistorů co tam jsou paralelně ale jak vidím není tam žádnej jinej tak by to šlo

P.S. njn při zapnutým by si zrušil měřák :lol: , a jinak odpor můžeš měřit jak chceš žádný + - nehraje roli xD

kdybych měl multimetr tak to změřím ... bohužel nemám (nejsou baterky a mám ho ve škole)

takže jak to napsal Arcane ... změř si napětí mezi těmi svorkami kde byl ten rezistor a proud ... pak už jenom ohmův zákon a měl bys přesně vědět jakej tam použít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zavorko ty chodis na elektro?:D me se zda ze primo z toho nazvu to vyctes ty ohmy, r znaci jak kdyby desetinnou carku a je to v kilech , tak bych rekl ze to ma 709 ohmu,neco takeho sem ve skole videl, ale jestli je to dobre....:D
já chodim na elektro a tohle tam počítáme denně, tak mě napadlo že tak to jít musí :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zavorko ty chodis na elektro?:D me se zda ze primo z toho nazvu to vyctes ty ohmy, r znaci jak kdyby desetinnou carku a je to v kilech , tak bych rekl ze to ma 709 ohmu,neco takeho sem ve skole videl, ale jestli je to dobre....:D

jj jsem budoucí elektronik xD ... jina co se týče toho značení jak napsal výš ... + desetinná čárka by měla znamenat písmeno J - 3J4 - 3,4ohmů

EDIT: jo a s tím značením velikosti ... když je napsane na rezistoru třeba 85R(85ohmů) tak až tohle může značit hodnotu odporu... R místo J

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu