Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Pomoc-schema chlazení Xboxu 360


Lekis

Otázka

Budu delat pridavny chlazeni k xboxu 360 a potreboval bych vedet tohle:

a) kde xbox 360 nasava vzduch

b) Kde xbox 360 vyfukuje vzduch

Pridal jsem obrazek na kterym je videt kde nasava vzduch, ale je v tom hacek:D, nevim jestli je spravne. Samozrejme ze vzadu vzduch vyfukuje, oznacil jsem kazdy otvor cislem tak jestli mi chcete pomoc tak vas poprosim o radu-vzdycky napiste cislo a za to jestli vyfukuje nebo nasava. Opravdu mi s tim pomuzete, aspon doufam:D, dikes predem.

:D

thum_123174954dbd8eb323.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Jasně že tam jde vzduch i ze 2. (už ti to tu psali). Zřejmě se bojíš xko postavit aby nasávalo i zespod (2). Hele hafo lidí to má postavený a nic se jim s tím nestane. A navíc o nějakým nasávání vzduchu nemůže bejt řeč. Sám jsem zkoušel teploty s otevřeným a zavřeným xkem a rozdíl byl dost velkej. A pokud chceš vážně snížit teplotu tak buď nech xko otevřený, nebo vyndej mechaniku a dej tam lepší chladiče a nebo tam narvi vodní chlazení. Sám ted dělám na úpravě a vím co melu. Pokud budeš chtít nechat xko zavřený a s mechanikou na svém místě tak velkého snížení teploty nedosáhneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Doporučil bych ti koupit Intercooler. Možná by byl lepší Evercool. Ten jede z usb a po vypnutí xka se nevypíná. Až po vytáhnutí z usb. Je to sice otrava ho pořád vytahovat, ale má to i svoji výhodu. Prostě bez evercoolu se po vypnutí zastaví větráky, a chladiče se nechladí. Takže teplota stoupne o pár stupňů. Zato s evercoolerem po vypnutí teplota už jen klesá. Sám ho mám a při běžném chodu sníží teplotu tak o 5°C. Není to nic moc, ale lepší než nic.

Další dobrá věc je asi tohle. Bohužel nevím jak se to jmenuje, ale viděl jsem to i u nás. Ale doporučil bych malou úpravu pokud nemáš xko v záruce. Aby se tam ten vzduch opravdu dostal. Prostě proříznut nějak takhle díru.

A nebo si kup tohle. Tam budeš mít hafo místa na úpravu chlazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja jsem zase premyslel, co by udelalo s teplotou, kdyby se vzadu ty vetraky otocily, aby foukaly dovnitr a ne ven :)

Podle me by se taky teplota snizila, az bude cas, zkusim to :D.

Ale jinak si mylsim ze to chlazeni moc resite, kdyby jste meli vsici starou verzi xka, nereknu, ale ted se xboxy uz moc nezahrivaji (oproti prvnim verzim).

Vetsina lidi resi, jak to nejlip uchladit, ale kdyz pak vidim, ze maji xbox napasovanej ve skrini, tak pak nevim, co si o tom myslet.

EDIT: a pokud potrebujete nutne chlazeni, tak si udelejte neco takoveho http://www.xcm.cc/Blue%20LED_New1.jpg, proste aktivni chlazeni

a ne kraviny, jako jsou pridani vetraku zezadu nebo z boku - naprosto neefektivni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Otočit větráky? To bejt tebou raději nedělám, protože tím xbox určitě odrovnáš. teplej vzduch z pasivů zůstane v xku, ty malý otvory nepomůžou k odsání. znám lepší volbu a tou je vyříznutí plastového mřížkování u větráků, zlepší se tím chlazení alespon o 10%, když vyřízneš i plechové mří. tak o 20%, mám to vyzkoušené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Otočit větráky? To bejt tebou raději nedělám, protože tím xbox určitě odrovnáš. teplej vzduch z pasivů zůstane v xku, ty malý otvory nepomůžou k odsání. znám lepší volbu a tou je vyříznutí plastového mřížkování u větráků, zlepší se tím chlazení alespon o 10%, když vyřízneš i plechové mří. tak o 20%, mám to vyzkoušené.

jak jsem rikal nevim, nezkousel jsem, ani jsem to nepotreboval, pokud chlazeni tak jedine to co jsem postoval v obrazku predtim, to je asi tak nejefektivnejsi, ostatni jsou blbosti

pokud je xko dobre umistene, tak chlazeni dalsi nepotrebuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To Lekis: To video je vpodstatě to so jsem ti radil. Jen to nevypadá tak hezky.

To Izmail360: Samozžejmě že je lepší dát větráky dovnitř. Jenže bohužel kvůli mechanice toho moc vykouzlit nejde. A takovej ten stojan s větrákama mi nepříjde jako úplná blbost. Věřil bych tomu že se tam víc vzduchu dostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To Izmail360: Samozžejmě že je lepší dát větráky dovnitř. Jenže bohužel kvůli mechanice toho moc vykouzlit nejde. A takovej ten stojan s větrákama mi nepříjde jako úplná blbost. Věřil bych tomu že se tam víc vzduchu dostane.

Mozna ti to tak prijde, ale blbost to neni, protoze jeslti jsi mel nekdy rozdelany XKO, tak tam vede z GPU chladide pres PIPE dalsi chladic.

A i v pripade XKA bez PIPE to je taky efektivni reseni, nekde jsem driv videl testy teplot a chladilo to dobre, uz je ale bohuzel nemuzu najit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No větráky umístěné dovnitř jsem osobně zkoušel, měl jsem na to i topic -trocha tuningu- , docela se to osvědčilo ,pak ale přišel prod, po vlastní opravě už tam nemám žádný větráky krom origoš. Vyříznutá bočnice a zadní mřížkování jsou mnohem lepší!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No větráky umístěné dovnitř jsem osobně zkoušel, měl jsem na to i topic -trocha tuningu- , docela se to osvědčilo ,pak ale přišel prod, po vlastní opravě už tam nemám žádný větráky krom origoš. Vyříznutá bočnice a zadní mřížkování jsou mnohem lepší!

Jde o to, jak jsi je tam mel a RRoD ti muze nastat i kdyz to budes chladit dusikem. Je to pouze prevence, ale ne 100% ochrana.

Vzhledem k zaruce mi prijde rezani az moc velky zasah. Tema vetrackama - kdyz jses sikovnej zaruku neporusis.

EDIT: Taky by nebylo na skodu uvest verzi xboxu, protoze jedna ma PIPE druha ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jo to s tím velkým zásahem máš pravdu, já byl v trochu jiný situaci, mám totiž xko už 1,5 roku a tudíž je to stará verze, platil jsem dost za flash a že bych to měl po produ zase přefleshnout a pak zas na fleshnout. Tak jsem se rozhodl na záruku vyprdnout. Udělal jsem pár kroků na prevenci a doufám že ještě dlouho pojedu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu