Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Průvodce chybovými kódy


SliW3.G0ng3rs

Recommended Posts

Informace zde uvedené jsou ověřené.

Návod je přeložený z amerického fóra for*ms.xbox-scene.com

Chybové kódy

Chybové kódy jsou roztříděny podle červených diod ,které při problému svítí.

=============================

Diody 1, 2, 3, a 4 svítí červeně

- AV kabel nebyl objevený

/ \

\ /

RADY K ŘEŠENÍ PROBLÉMU

  1. Ujistěte se, že AV kabel je správně připojený k Xbox 360 .
  2. Odpojte AV kabel z Xbox 360 , a potom ho znovu připojte do konzole.
  3. Jestli čtyři červené diody pořád svítí, zkuste otírat kovovou oblast pro připojení AV kabelu suchým hadříkem. Potom zkuste AV připojit znovu.
  4. Jestli je AV kabel připojen správně a vyzkoušeli jste již všechno co radím ,zkuste jiný AV kabel.

=============================

Diody 1, 3, a 4 svítí červeně

- Všeobecná porucha přístroje

/ \

\ /

VĚCI K TOMU, ABY SE PROBLÉM VYŘEŠIL

  1. Zkuste restartovat konzoly .
  2. Jestli to nepomůže zkuste toto:
    • Vypněte konzoly.
    • Vytáhněte síťový kabel a AV kabely z konzole.
    • Pořádně zapojte všechny kabely .
    • Zapněte konzoly.

[*]Jestli tyto radyy nevyřeší problém, vypněte konzoly, odstraňte pevný disk, a potom zapněte konzoly. Jestli 3x červené diody už nesvítí, vypněte konzoly, znovu připojte pevný disk, a potom zapněte konzoly.

[*]Také zkontrolujte napájení.

=============================

Diody 1, a 3 svítí červeně

- Přehřívání

/ \

\ /

VĚCI K TOMU, ABY SE PROBL0M VYŘEŠIL

  1. Nechejte Xbox 360 vypnutý dokud nevychladne.
    Možná budete muset čekat i několik hodin ,než konzole dostatečně vychladne ,v žádném případě jí ale nezapínejte dokud je konzole teplá.
  2. Ověřte , zda větrání v konzoly funguje.

NÁVRHY PREVENCE

Jak zkusit předejít tomuto problému, používej následující opatření:

  • Neblokujte žádná otevření větrání na Xbox 360 .
  • Nemějte Xbox 360 položen na pohovce nebo jiném měkkém povrchu - může to blokoat větrání.
  • Nedávejte Xbox 360 do omezeného prostoru, jako je knihovna, police.
  • Nedávejte Xbox 360 blízko žádného zdroje tepel, jako topné těleso, topení ,nebo kamna.

NIKDY NEDÁVEJTE VAŠÍ KONZOLY DO MRAZÁKU ,NEBO VEN DO STUDENÉHO POČASÍ !

Někteří lidé myslí to ,že toto by mohlo pomoct "opravit" přehřívání konzole, ve skutečnosti by to tak mohlo způsobit ještě větší problémy. Elektronická zařízení jako je vaše konzole je udělaná k tomu, aby fungovala v a kolem pokojové teploty.

Nejlepší řešení přehřívání je koupě externího chladícího zařízení.

=============================

Dioda 4 svítí červeně

- Porucha přístroje

/ \

\ /

Typ poruchy přístroje může být určen chybovým kódem zobrazeným na obrazovce.

Jestli-že je obrazovka prázdná dodržuje pokyny pro určování sekundárního chybového kódu v dolní části. (<- tato část návodu bude dodatečně přeložena)

E45: Neznámý (možná update základní desky)

E64/ E65: DVD chyba.... DVD Timeout, špatné mikroprogramové vybavení, dvd je bez f/w čipu, atd

E66: DVD disková chyba: DVD model, nebo verze , není kompatibilní s palubní deskou.

E67: Chyba pevného disku... Mohlo by to být problém s pevným diskem sám nebo problém s vnitřním spojením s pevným diskem, zkusit odstranění pevného disku a hraní bez toho

E68: Napěťová chyba... Tato chyba míní , že Xbox 360 nemá sílu k tomu, aby fungoval pořádně. Toto může být způsobený chybou v pevného disku nebo to může být také způsobeno zbytečnými doplňky napojenými na vaší konzoly. Odpojte zbytečné doplňky.

E69: Chyba pevného disku... Mohl by to být problém s pevným diskem nebo problém s vnitřním spojením s pevným diskem, zkuste odstranění pevného disku a hraní bez něho.

E71: možná nová chyba základní desky. Konzole musí být poslána zpět do MS na opravu.

E72: Chyba s NAND

E73: Všeobecný hardware chyba: Ethernet...

E74: Může to být způsobeno vadným AV kabelem. V některých případech to je problém s GPU.

E76: Tato chyba jedná s Ethernetem kontroler přístavu čip, mrtvý čip nemusí způsobit chybu ale odstranění Ethernetového čipu kontroler dělá, to může také být způsobený dalším Ethernetem příbuzní problémy.

E79: Chyba pevného disku... Mohlo by to být problém s pevným diskem sám nebo problém s vnitřním spojením s pevným diskem, zkusit odstranění pevného disku a hraní bez toho.

Podle tmbinc: E79 je chybový kód jestli xam.xex nemohl být počatý, i.e. pravděpodobně zkaženost systému souborů.

E80: Špatná LDV verze v NAND Flash. Toto je na nové palubní desce. Máte update ale ne R3T6.

Pokud zůstane topič otevřený ,budu ho doplňovat o další užitečné návody a informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DIKY MOC!!!!!s tema diodama je to PRESNE to,co jsem hledal..ty kody jsem sice nasel ale ty diody nikde..diky moc!!kdyztak pro pomoc za chvili postnu prelozene ty chybove kody..ale jen pomoci pc translatoru tak to bude trosku hatmatilka..ale treba ti to pomuze ze to nebudes muset prekladat cele..

aha tak koukam ze tam uz temer vsechny chyby mas..tak jen doplnim jednu co viidm ze tam chybi:

E45 jedno vyzařující červené světlo: je neznámá chyba. Nejspíš to souvisí s update palubní desky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...

Doplnění kódů převzato z xboxscene ...............

E70 - Hard Drive nenalezen

E75 - Chyba síťové karty, respektive se jedná o vadný spoj (možná i o odpor) který vede k LAN - nutnost pájení na MB

E77 - Chyba sítě : neuspěšné čtení/zápis z/do registru

E78 - AsicId check failed (nejsem schopnej k tomu sehnat nějaký info)

Jak zjistit sekundární Error kód pokud se na obrazovce nic neobjeví ?

* Zapněte Xbox a počkejte dokud se 3 červené ledky nerozblikají (RROD).

* Stiskněte a držte synchronizační knoflík na xboxu (takovej ten malej bílej) přitom stiskněte a držte Eject zobrazí se první část kódu. (bude blikat určitej počet LED diod)

* Puste Eject a znovu ho stiskněte zobrazí se druhá část kódu.

* Puste Eject a znovu ho stiskněte zobrazí se třetí část kódu.

* Puste Eject a znovu ho stiskněte zobrazí se čvrtá část kódu.

* Puste Eject a znovu ho stiskněte a vrátíte se do stavu 3 blikajících LED diod.

(toto můžete opakovat stále dokola)

1 blikající pole = 1

2 blikající pole = 2

3 blikající pole = 3

4 blikající pole = 4 (0)

Výsledný chybový kód bude vypadat např 1431, popř. 1031 a tento kód si pak vyhledáte v databázi (Na internetu jsou udávané kódy s nulou).

Jak na chybový kód trochu jinak?

Každý blikající roh znázorňuje 2 bity z celkové 8 bitové Hex hodnoty.

1 blikající pole = 01 - 1

2 blikající pole = 10 - 2

3 blikající pole = 11 - 3

4 blikající pole = 00 - 4 (0)

Vezmeme si např. kód 1031 (podle svítících políček), správně by to mělo být 1431 tedy 01001101 v bitové podobě což převedeno do HEX je 0x4D = 77 a máme kód E77.

tabulku na převod nanajdete třeba tu http://www.ascii.cl/conversion.htm

Doufám že sem tím někomu aspoň trochu pomohl či něco osvětlil a tvůrce tohoto topicu nechť nakládá s tímto postem dle libosti ..............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čus

dnes jsem zkusil zjisti svuj chybovy kod podle HEX hodnoty svitily mi diody 4431 pode čehoš jsem usoudil že je to 00001101 v bitové podobě. a převedeno do Hex je D tudíš jsem vyredukoval že je to error E 13. Vygooglil jsem ho přeložil a vyšlo toto

Info: Dashboard zahájit nepodařilo (kvůli chybějící / špatný klíč, nebo čehokoliv jiného, který by mu zabránil běh) a palubní neuvedla proč selhaly. Řešení: Zamknutí harddisk pokud dosud neučinily. Zkus aktualizaci vašeho M $ Maloobchodní Dashboard pomocí 'HQ Auto Instalační v1.01'. nebo ručně stáhnout a nainstalovat jeden ze 4 různých verzích Microsoft Dashboard. Podobné téma (y) pro Xbox-Hq.Com: none

a vubec netušim co to znamena za případné odpovědi rady předem diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další chybové kódy převzato z xboxscecne fóra

E01 : pravděpodobně problém s napájením

E02 : pravděpodobně problém v síťovém rozhraní

E03 : pravděpodobně problém s napájením GPU/CPU, stavá se když zdroj nedává správné napětí

E04 : nepotvrzeno : mělo by se jednat o problém chipu Southbridge a jeho připojení na MB (studený spoj, přerušený spoj)

E05 : přehřívání CPU

E06 : přehřívání GPU

E07 : přehřívání RAM

E08 : nepotvrzeno : selhání GPU

E09 : nepotvrzeno : může být způsobeno 2 různými věcmi

A. vypršel čas DVD jednotky - může být způsobeno flashem FW, nebo problém southbridge na MB.

B. GPU error, nejčastěji nastává při špatném spojením GPU (studeým spojem) s MB.

E10 : neptvrzeno : CPU error nejčastěji nastává při špatném spojením CPU (studeým spojem) s MB

E11 : není známo

E12 : pravděpodobně problém s ovládáním teploty

E13 : neznámý, mohlo by být způsobeno skratem mezi heatsinkem a přilehlými kondenzátory na MB

E14 : není známo

E15 : není známo

E16 : není známo, studený spoj mezi GPU nebo RAM a MB

E17 : není známo

E18 : Errro v "Digital Backbone" (digitální páteři CPU, RAM, GPU) je pravděpodobně způsobeno studeným spojem mezi GPU a MB

E19 : není známo, pravděpodobně GPU error, přerušený spoj k MB

E20 : pravděpodobně RAM error, způsobený studeným spojem, nebo přerušeným spojem jednoho RAM chipu

...

E32 : není známo

E33 : není známo

E34 : není známo

E35 : přehřívání GPU, pravděpodobně díky nedostatku teplovodivé pasty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

mohl by pls někdo poradit...na xku svítí dvě červené diody občas se spustí dashboard i hra běží v pohodě ale po chvilce hraní se rozsvítí diody roztočí se větrák či co a xbox se jakoby vypne..ale diody blikají dál...když ho párkrát zkusím vypnout a znovu zapnout tak se po pár pokusech zase rozběhne...ale pak se opět rozsvítí diody a je konec...vůbec nevím čím to může být a ani jak zjistit chybový kod...předem díky moc za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Takže dnes jsem dostal E66,E67 nebo E68 nevim přesně, ale vypl jsem xbox, zapl ho a jede v pohodě..

BTW: Mam intercooler, nemůže to být tím?

mam dotaz na netu jsem našel tyto dva obrázky ten první je tu popsaný a ten druhý tu vůbec není co tedy znamená ?

134pl.jpg123aq.jpg

Taky by mě zajímalo,ehmmmm ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
mam dotaz na netu jsem našel tyto dva obrázky ten první je tu popsaný a ten druhý tu vůbec není co tedy znamená ?

134pl.jpg123aq.jpgToto se stalo mému synovci, ale ten si kloupil novou konzoli, protože po něm v servisu chtěli za výměnu 5000,-.

Jakmile se mi krabice dostala pod ruce trochu jsem po googlil a ejhle našel jsem .

Když se podíváte po sec.kodech, viz. výše je toto chyba 0102 - což by mel být problém desky jako takové HW-bug (Třeba studený spoj pod procesorem) Vzheldem k tomu že procesor je v pouzdru BGA tak si s paječkou ani neškrtnete. Našel jsem dva různé způsoby jak to opravit. Mechanicky ( vyhodí se x clips a natvrdo se přišroubuji chladiče k desce. Elektricky (provede se přepájení procesoru) Já osobně jsem zvolil přepájení. Krabička jede jak vítr. Je tedy pravda že mám veškeré vybavení pro opravy. Takže kdo budete mít zájem mile rád to někde rozepíšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Při přehrávání MP4 souborů nebo AVI souborů mi to píše tuhle chybu 69-80070017 . Někdy to přehrává normálně, jindy zase co 5 sekund upozorňuje že to nejde přehrát, zobrazí se kod a text že mám zajít na xbox.com/support kde nic není. Nevíte co s tím ? Kodeky už se mi stáhly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vic nez se da vygooglit viz- http://www.google.cz/search?aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=xbox+error+69-80070017 ,asi nevymyslím.

Jeste bych zkusil updatovat dash, pokud nemas aktualni a nebo zkusit jeho rr - podrzeni tlacitka pro synchronizaci ovladacu, nejdrive ho zmáčkneš a držíš, pak zapneš xko a synchr. tlačítko pustíš až při načtení dashe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Zdar, prihodila se mi trochu divná věc: Zapnul jsem Xbox ve kterem sem mel pichlou flesku a naskocilo mi e71, vypnul sem a zapnul, ale zas tam bylo, pak jsem vynadl flesku a zapnul jsem...Pak me normalně naskolcil Dash a bylo to v poho:)) Jenom to chci rict ze to bylo tou fleskou:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu