Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Křesťanství


Han3

Recommended Posts

  • Odpovědi 161
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ja osobne jsem zaprisahly ateista a k vire me nikdo a nic nedonuti. Nikomu jeho nabozenstvi nehanim, je to kazdeho svobodna vule a je docela zajimave spocitat, kolik "verzi" viry v boha je na svete.

Je taky dosta zajimavy sledovat sledovat, co je clovek pro svou viru udelat a obetovat, tim nechci narazet na nabozenske fanatiky co se pro Alaha nebo pro koho to je odpali, to ne, mam na mysli ze se vzda treba nekterych pozitku, ukonu, majetku atd.

Jenom bych dodal ze sice jsem ateista, ale kolikrat mam pocit, ze nejaka ta vyssi moc tu je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můj pohled na tuhle problematiku je takovýto:

Nemám rád víru v jakémkoli ohledu.Nevěřím, že existuje něco nadpozemského.Jsem absolutně nevěřící člověk.Podle mě je křesťanství jakýsi projev fanatismu, ikdyž v dnešním moderním světě nenásilný.Dal by se klidně přirovnat třeba k Islámu jenom s tím rozdílem, že křesťanství nebojuje ve jménu boha...Nesouhlasím s tradicemi křesťanství a lidé, kteří jsou ortodoxními křesťany jsou pro mě blázni.to je asi můj názor na křesťanství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xDante1986: Ale jo, někteří to i četli :)

Jo, část z toho dává smysl, některý kousky fakt moc dobrej, jen ten zbytek ohledně rituálů apod. mi přijde jen jako natahování k vytřískání prachů. Prostě prolog a devatero dobrý, zbytek vypustit a je to zajímavá živtní filozofie.

Můj přístup k náboženství je trochu složitější, takže kromě hlasování to specifikuju - věřící nejsem, věřící mi nevadí, ale na církev, převážně křesťanskou jsem strašlivě alergický :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání!

2. Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky!

3. Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam!

4. Satan znamená laskavost k těm, kdo ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky!

5. Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře!

6. Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry!

7. Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji stal nejzkaženějším zvířetem!

8. Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení!

9. Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me je krestanstvi hloupost a jeptisky,papezove a ja nevim co jeste,co v tom "delaj" tak tem jde podle me prevazne jen o penize - nakonec pretvarovat se je celkem jednoduchy ;) A neresim jestli existuje buh nebo ja nevim co,nebudu si nic nalhavat a radsi to nebudu resit abych se nakonec utopil v myslenkach a predstavach ze existuje nakej buh a pomalu bych si zacal zvykat ze snad kdyz se pomodlim zacnou bejt veci lepsi...verim maximalne v sam sebe ponevadz jak cas plyne tak si uvedomuju ze se kolikrat neda verit ani v lidi u kterejch doufamz e v ne verit muzu,natoz abych veril v neco co nevidim,neslysim a ani se s tim nebavim ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dante trochu si se protirecis..rikas ze nemas rad krestanstvi islam etc. ale satan je vlastne taky vira v nekoho nepopsatelneho..nebo je taky mozny ze sem te spatne pochopil..jde to jestli myslis ze ta ideologie ma neco do sebe nebo jestli si jen myslis ze ten satanuv kodex nebo co to je ma neco do sebe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechna nábožensví na světě jsou prapůvodem válek a útlaku........

Jsem sice 100% ateista, ale veškerou slušnou formu víry samozřejmě toleruji.....

Vezmeme-li si křesťanství jako předmět topiku:

.....už z historického hlediska se ze mě nikdy katolík nikdy stát nemůže.........

......všechna zvěrstva její minulosti nesmí být zapomenuta (5 mil. upálených na hranicích a papežovské žehnání hitlerovým zbraním)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

křesťanství je pro mě strašně konzervativní víra... už jen jak zakazovali veškerá zobrazení pohlaví a sex bez účelu početí. Prostě jsem dost proti tomu, nemám rád když se někdo se vším obrací za Bohem, o své problémy se musí starat sám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu