Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

net od u:fona


sasán

Otázka

Ahoj tenhle topic sem zakládal ale napsalo jen málo lidí a spousta moc neporadila takže ho zakládam znova pardon adminum a modum.

takže mam USB modem od u:fon tudíž do routeru nejde připojit a potřebuju poradit jak se připojit na live co vše budu potřebovat a jestli to vubec de skoušel jsem to udělat takto : kříženej kabel xko -> pc v pc sem nastavil ip adresu masku apod.... ale nevim jakou nastavit DNS v xku sem dal vše automatic a dycky mi to při testu prejde přes krok xbox-network ale dál se to nedostane a když dam more info ukáže to nákej problem s DNS :-( přesněji :

Your DNS server can't resolve Xbox LIVE server names

prosim o radu ale neřikejte že si mam koupit novej net :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

nn modem je přes usb a křížák je do sítovky a druha strana do xka :D sry jeslti sem se spatne vyjadril

iP 192.168.100. 1 (v xku je na konci 2)

maska : 255.255.255.0

výchozí: 192.168.100.2 (v xku na konci 1)

dns: si dycky vymislim jelikoz nemam paru jaka ma bejt ale pres prvni cast testu sem se dostal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

DNS server si jen tak vymyslet nemůžeš.

Google říká, že DNS Ufona je 78.136.129.20, snad je to tak (Můžeš zjistit na PC).

Jinak zkus nastavit DNS 208.67.222.222, nebo 208.67.220.220

Ve chvíli, kdy nastavíš v PC sdílení internetu, síťovka by se měla nastavit sama. Tedy IP 192.168.0.1, maska 255.255.255.0 a bez brány (případně je potřeba zaškrtnout, jaké služby chceš sdílet).

V případě ruční konfigurace Xka, bude výchozí bránou adresa PC, tedy 192.168.0.1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

nn v sitovkach to nevidim ma to vlastni soft a ty ip sem ti tam psal nahoře dns sem snat ani psat nebudu protoze to nema smysl kdyz tam dycky napisu neco jinyho kdysi davno mi pomahal huhla a řikal ze by bylo dobry zadavat dns ufona ale nepomohlo to :-(

jinak chces foto toho modemu treba ti to pomuze je to vleky jako 2 krabky od sirek :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

na tohle by měla stačit jen IP a maska, zbytek se přemostí...

Takže

iP 192.168.100.1

maska : 255.255.255.0

zbytek nech prázdnej

a do xka

iP 192.168.100.2

maska : 255.255.255.0

brana : 192.168.100.1

dns: 192.168.100.1

Někde v tom softu najdi jak přemostit připojení na síťovku co je propojená s Xkem. Až to uděláš mělo by to jít, nebo minimálně by to mělo projít nějakym testem a pak uvidíme co se podělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ten soft je takovej shit da ti na vyber jen jestli chces pripojeni pomoc 1x evdo nebo jen 1x nebo jen evdo pak ti to da navyber telefonovani a smsky z modemu a tim t konci jinak nikde v pc ani v manualech dns nemam ten modem je takova kapitola sama pro sebe :D

jo a jaka ma bejt primarni dns ? ta co si mi dal dutchi 192.168.100.1 to je uprednostovany server dns ze ? a nahradni ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
jo a jaka ma bejt primarni dns ? ta co si mi dal dutchi 192.168.100.1 to je uprednostovany server dns ze ? a nahradni ?

nahradní žádná, nech prázdný okno, nebo tam dej třeba nuly pokud musíš... Xko DNS -> 192.168.100.1 -> což přebere nastavení DNS síťovky v PC -> a tu DNS PC získá pomocí přemostění/bridge z toho softu...Proto tam žádnou v PC nevyplňuješ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mě akorát nejde do hlavy, jak je možné, že v síťových připojeních nevidíš to připojení. Jak ti teda vlastně může jít internet, když OS "neví" o tom připojení? Neukáže se to tam třeba až ve chvíli, kdy navážeš spojení?

Má to přes ten UFOUŇÁCKEJ softik :) ..nemá tam přímo připojení.. je to normální

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jo, přesně jak píše Dutch. Pochybuji že ten soft něco takového umí. A pokud skutečně ne, tak jedině router. My pro CDMA zákazníkům nabízíme router Asus WL-500gP (Má USB port pro připojení CDMA modemu). Nebo si kup ten šupa router od ufona (i když 5 tisíc je celkem pálka)

Ještě bys mohl zkusit připojení vytvořit ručně (tak, jako klasický dial-up, stačí pouze drivery pro modem), bez toho "ufon softu". U O2 CDMA to funguje bez problému na všech modemech. S ufonem jsem do styku moc nepřišel, ale pokud by to šlo, pak by si mohl nastavit sdílení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
router mam ale jak to chces sprovoznit v routru kdyz nema ani usb ani moznost instalovat soft jinak tomáš 435 ty máš fofr internet taky ? pres zelenej modem ? a dokazal si se pripojit na live ?

... Odpovídáš ale na druhou část příspěvku. :/

našel si tam něco takovýho nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
router mam ale jak to chces sprovoznit v routru kdyz nema ani usb ani moznost instalovat soft jinak tomáš 435 ty máš fofr internet taky ? pres zelenej modem ? a dokazal si se pripojit na live ?

mně ja nemám xko, ale wifi klic pro PSP jsem zprovoznil sice mi to trvalo 3dny ale jde...

Jinak mám ten zelenej fofr interne (prej fofr, ale ze by to byla závrátá rychlost :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mě akorát nejde do hlavy, jak je možné, že v síťových připojeních nevidíš to připojení. Jak ti teda vlastně může jít internet, když OS "neví" o tom připojení? Neukáže se to tam třeba až ve chvíli, kdy navážeš spojení?

tohleto u tedleh novejch primacích od ufona nevidís, ale když jsem mněl jeste nejakej starej model tak to tam bylo vydět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu