Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Oprava LITEON po vytuhnutí při mazání FW v JungleFlasheru


snoopyk

Recommended Posts

Pokud se vám stane že při mazání FW v LITEON „Jungleflasherem ve Windows“ to vytuhne. Po té už mechanika nereaguje na nic, v X360 nejde ani otevrit a naskoci E64. Tak mám pro vás návod jak ji opravit.

Jelikož vám vytuhla při mazání už máte vytažený KEY a máte vytvořený CFW s Klíčem z vaší LITEON.

Vytvoříme si Iprep Bootovačku na USB Flashku. Pak z ní smažeme nepotřebné soubory. Necháme jen potřebné na bootování, jako je (msdos.sys, io.sys, command.com) „snad sem na nic nezapomel“

ostatní vymažeme. Nakopírujeme do rootu flashky všechny soubory z adresáře DOS který je v adresári Ixtreme1.5 „JEN SOUBORY NE SLOZKU DOS“, mimo třech bin souborů, (ix15Benq.bin, ix15-liteon.bin, ix15-sam.bin) ty také nejsou potřeba.

Dále nakopírujeme svůj Lite_CFW.BIN do rootu flashky.

Nabootujeme z Usb Flashky, připojíme SATA kabel k X360 mechanice a mechaniku zapneme, potvrdime Y to Agree.

Zadáme L-O-ERAS BC00 a stiskneme ENTER (BC00 je můj SATA port, vy zadejte svůj) naskočí status FF80.

Znovu zadáme L-O-ERAS BC00 a stiskneme ENTER (BC00 je můj SATA port, vy zadejte svůj) naskočí status FF72.

Vypneme mechaniku a zadáme DOSFLASH a stiskneme ENTER.

Vypíše se seznam kde bude i váš SATA port (můj je na čísle 6) vybereme tedy 6.

Zadáme E (smaže FW v mechanice) a stiskneme Enter

Pokud je FW v mechanice smazáno tak vypneme mechaniku.

Zadáme opět DOSFLAH a zmáčkneme ENTER

Zadáme Y pro send MTK

Zapneme mechaniku

Vybereme číslo kde je naše mechanika (u mne opět 6)

Zadáme W (pro zapsani FW) a stiskneme ENTER

Zadáme název našeho CFW který sme si nahráli do rootu flashky na začátku LITE_CFW.BIN

Stiskneme ENTER

Teď se zapisují všechny 4 banky

OK

Po dokončení by ste měli vidět C: v příkazovém řádku

Pokud jste se dostali až sem GRATULUJI máte opravenou a flashnutou Mechaniku LITEON s CFW Ixtreme1.5

Vypněte PC odpojte mechaniku a šup sní do X360 a vše by mělo být OK. :bash::bash::bash::bash::bash::bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to ti neporadim protoze LITEON BRICKNOUT nejde, a jestli jde samsung bricknout tak to bude problem asi, moznaneco existuje, ale myslim ze jedine vyndat svaba z mechaniky a flashnout ho v ext programatoru, a nebo koupit nejakej modchip na brick mozna sem neco videl nekde kdysi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli někomu zamrzne zápis do flashromky, tak stačí přes dosflash smazat a znovu flashnout fw. Já přes win čtu jenom klíče pro liteon a to ještě jen z toho důvodu, že pod DOSem mi nejede přídavná I/O karta s COM portem..

Jinak mazání a flash dělám vždycky pod DOSem a stačí na to bootovatelná USB flashka + dosflash + případně l-o-eras, pokud někdo dělá liteony a pro ostatní mechaniky firmtool na spoof fw.

Pokud někdo má nějakej specifickej problém, tak stačí napsat PM a pokud budu vědět, tak poradím ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobra prace, uz jsem to videl na blackcats a chci se zeptat jestli by sel stejny postup u samsungu, bricklo se mi to v zapisu posledniho banku

Samsung je uplne neco jineho, kdyz ho bricknes, tak je to uplne jednoduche.

Proste do nej znovu udelej zapis s tim, ze 10s trick vynechas

EDIT:

mtkflash w /m /sata ix15.bin

No tak to ti neporadim protoze LITEON BRICKNOUT nejde.

Tim bych si zas tak jistej nebyl

moznaneco existuje, ale myslim ze jedine vyndat svaba z mechaniky a flashnout ho v ext programatoru, a nebo koupit nejakej modchip na brick mozna sem neco videl nekde kdysi.
Tim myslis asi chilli chip, ale ten se pouzival na HITACHI.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samsung je uplne neco jineho, kdyz ho bricknes, tak je to uplne jednoduche.

Proste do nej znovu udelej zapis s tim, ze 10s trick vynechas

EDIT:

mtkflash w /m /sata ix15.bin

Tim bych si zas tak jistej nebyl

Tim myslis asi chilli chip, ale ten se pouzival na HITACHI.

1. V cem pak ma samsung Flash ??

2. Ty jsi videl bricklou LIteon tak ze nesla dat dokupy ??

Stojim si za svim ze Liteon bricknout flashutim nejde. Nepocitam kdyz

ji nekdo odpali treba blbym letovanim nebo nejakym skratem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. V cem pak ma samsung Flash ??

2. Ty jsi videl bricklou LIteon tak ze nesla dat dokupy ??

Stojim si za svim ze Liteon bricknout flashutim nejde. Nepocitam kdyz

ji nekdo odpali treba blbym letovanim nebo nejakym skratem.

Samozrejme, ze ma samsung take nekde FW ulozen ale to neznamena ze stejne jako liteon.

Napr. u liteona nemuzes zapisovat casti, muzes jen naraz FW. Stejne tak musis FW mazat, nejde prepisovat, nic z toho v pripade samsungu neplati, ale to bys mel vedet.

Jinak k tve otazce, ano videl. Sice jsem ji nebricknul ja, ale nepomohlo nic, ani smazani v dosu. A myslim si, ze nejsem sam, staci kouknout na nejaky zahr. forum, uz jsem tam taky jdou cetl, ze borcovi smazani nepomohlo. Jinak ten muj propad, to se sekal PC i v dosu (po napsani l-o-eras), a bylo to tou mechanikou, nebylo do ni pajeno, jen vycten klic a nahran FW

EDIT: ale skoro vzdycky to jde smazanim spravit, ale nikdy nerikej nikdy

hadat se s tebou nebudu, myslim si, ze vetsine tento navod pomuze, a mohou ti byt vdecni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejmne ze smasung je jinej ale ma FW v chipu na desce mechaniky takze staci vyletovat strcit do programatoru nahrat to do nej a zaletovat zpet a mechanijka je ziva.

Liteon ma ochranu proti vycteni takze kdyz toho svaba das do programatoru tak do nej v pohode zapises a smazes ale nevyndas orig FW. takze nevidim duvod proc by se mel LIteon nenavratne bricknout pokud neodpalis elektroniku. Nevim proc v tvem pripade to neslo je to divny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejmne ze smasung je jinej ale ma FW v chipu na desce mechaniky takze staci vyletovat strcit do programatoru nahrat to do nej a zaletovat zpet a mechanijka je ziva.

Liteon ma ochranu proti vycteni takze kdyz toho svaba das do programatoru tak do nej v pohode zapises a smazes ale nevyndas orig FW. takze nevidim duvod proc by se mel LIteon nenavratne bricknout pokud neodpalis elektroniku. Nevim proc v tvem pripade to neslo je to divny.

Ano, pokud mas programator, tak "neni problem", ale rikam, ze ne vzdy funguje spamazani pres PC a pochybuji, ze ma kazdej doma programator a bude se s tim pajet, pak to programovat. To je mnohem levnejsi a jednodussi koupit novou mechaniku.

Stejne tak, ani ty ten programator nemas, protoze pak bys vedel, ze se chip vubec vypajovat nemusi, staci k nemu napajet par dratku.

To jsou proste veci, ktere jine akorat matou, to je stejne jako kdyz ma nekde XBOX s regionem NTSC a stracenym klicem od mechaniky, tak kazdej na foru mu poradi at koupi jinej. Pritom, kdyz mas programator na NAND pamet tak to taky neni zadnej problem, ale proste oprava vy byla tak draha, ze se to nevyplati.

EDIT: v pripade toho samsungu prikaz pro unbrick jsem napsal nahore, zatim vzdy fungoval

Takze abych to pro prehlednost shrnul,

LiteOn jde unbricknout budto smazanim z dosu l-o-eras xxxx (vetsinou jde, ale muze se stat, ze nepujde a sekne PC i v dosu) a nebo pomoci ext. programatoru (narocne, drahe).

Samsung vzdy mi pomohl prukaz mtkflash w /m /sata firm.bin s tim, ze nevypinate xbox a necekate zadnych 10s.

Hitachi - jde to i softwarove, ale jeste jsem se s tim nesetkal, ze by to slo, rikam to jen z reakci na forech, druha moznost, velmi casta je pouzit chilli fix - programator.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pokud mas programator, tak "neni problem", ale rikam, ze ne vzdy funguje spamazani pres PC a pochybuji, ze ma kazdej doma programator a bude se s tim pajet, pak to programovat. To je mnohem levnejsi a jednodussi koupit novou mechaniku.

Stejne tak, ani ty ten programator nemas, protoze pak bys vedel, ze se chip vubec vypajovat nemusi, staci k nemu napajet par dratku.

To jsou proste veci, ktere jine akorat matou, to je stejne jako kdyz ma nekde XBOX s regionem NTSC a stracenym klicem od mechaniky, tak kazdej na foru mu poradi at koupi jinej. Pritom, kdyz mas programator na NAND pamet tak to taky neni zadnej problem, ale proste oprava vy byla tak draha, ze se to nevyplati.

EDIT: v pripade toho samsungu prikaz pro unbrick jsem napsal nahore, zatim vzdy fungoval

Takze abych to pro prehlednost shrnul,

LiteOn jde unbricknout budto smazanim z dosu l-o-eras xxxx (vetsinou jde, ale muze se stat, ze nepujde a sekne PC i v dosu) a nebo pomoci ext. programatoru (narocne, drahe).

Samsung vzdy mi pomohl prukaz mtkflash w /m /sata firm.bin s tim, ze nevypinate xbox a necekate zadnych 10s.

Hitachi - jde to i softwarove, ale jeste jsem se s tim nesetkal, ze by to slo, rikam to jen z reakci na forech, druha moznost, velmi casta je pouzit chilli fix - programator.

Nemam sice programator doma, ale neni pro mne problem kdyz bude potreba si ho pujcit. A narocne ?? jak pro koho a drahe to mozna je ale... a treba by se dal postavit programator.

S tim letovanim par dratku na svaba je celekm nesmysl co jsi napsal. uvedom si ze je kolem svabu spousta odporu a dalsich veci, takze asi jak se to bude chovat kdyz to pripojis takhle na programator??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snoopyk, divej, prestavas me bavit, o programovani procesorech vis velky kulovi, ja bezne programuji jednochipy a mam nejakou praxi. Existuji ruzna rozhranni jako napr. SPI, tak mi nepovidej takove kraviny, ze je to nesmysl.

Nebo si snad myslis ze se to programuje jeste paralelne? To se vrat o par let nazpet.

EDIT: a porad nevim o cem se bavime, tady to je navod jak opravit mechaniku pomoci smazani, tak co sem pletes nejaky programatory o kterych moc nevis a ostatnim jsou k nicemu, kdyz vyjde levneji mechaniku koupit novou

nekdo to tady prosim promazte, protoze se tady jen spamuje

EDIT2: timto koncim debatu, nebudu se k tomu dal vyjadrovat, kdo chce pomoct s mechanikou at mi napise PM, rad mu pomohu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak debata o hovne to je uz od zacatku s tebou samozrejmne, takze taky koncim tuto nesmylsnou debatu, chytraky jako ty mam rad.

A netvrd neco co nevis stoprocentne, a vubec nic nevis o mne co umim a co neumim.

Timto sem si potvrdil tvoji inteligenci. Dekuji.

Pls smazte to tady a nechte veci jen k tematu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

dnes mi lahla liteonka pri mazani, najskor ma to celkom vydesilo, nakolko mi jungle flasher mechaniku uz vobec nevidel, potom sa objavila ako A1A1A1A1A1, to uz som bol trochu kludnejsi, stacilo nabit kluc a ostatne veci zo zalohy, dat write a bolo to :)

Izmail, Snoopyk, mam na Vas jednu prosbu, urobil som asi 15 liteonov (pouzivam Jungleflash) a jedinym slabym miestom je po stlaceni liteon erase vypnut a zapnut xbox do jednej sekundy. NIKDY sa mi to skor ako za 5-8 sekund nepodarilo, proste dam vypnut, chvilku si to huci a kym sa zapne znova je to cela vecnost. doteraz ziadny problem, az dnes, nastastie ako pisem vyssie, vyriesene. preto sa pytam - ako to vypnutie/zapnutie riesite vy??? kludne aj do PM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stim vypnutim a zapnutim nevim nekdy to jde nekdy ne, dnes se mi to u liteonky taky hryzlo pri mazani ale echt cely vokna tak ze ji opravim pod dosem to proslo i sem tam nahral cfw.bin ale Orig i zalohy to neprecte jen jako dvdvideo a kdyz sem to tam nahral podruhe tak taky. Tak to snad zejtra rozchodim. zalohu key atd.. mam tak snad to dopadne jak ma.

Tak nevim cim to bylo ale kdyz sem FW vytvoril pomoci Firmtool tak se to pak pod dosem flashnulo OK. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes mi lahla liteonka pri mazani, najskor ma to celkom vydesilo, nakolko mi jungle flasher mechaniku uz vobec nevidel, potom sa objavila ako A1A1A1A1A1, to uz som bol trochu kludnejsi, stacilo nabit kluc a ostatne veci zo zalohy, dat write a bolo to :)

Izmail, Snoopyk, mam na Vas jednu prosbu, urobil som asi 15 liteonov (pouzivam Jungleflash) a jedinym slabym miestom je po stlaceni liteon erase vypnut a zapnut xbox do jednej sekundy. NIKDY sa mi to skor ako za 5-8 sekund nepodarilo, proste dam vypnut, chvilku si to huci a kym sa zapne znova je to cela vecnost. doteraz ziadny problem, az dnes, nastastie ako pisem vyssie, vyriesene. preto sa pytam - ako to vypnutie/zapnutie riesite vy??? kludne aj do PM

Ja to mam delane tak, ze jsem si udelal zarizeni, kde mam vypinac - neco jako XTRACTOR, akorat homemade.

Jinak po windowsama zasedne neflashuji, vzdy jen v dosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejmne ze nejlepsi je pod dosem, ale kdyz z nezjistnych duvodu nesel vycist klic ani po 20te tak sem ho vycetl v WIN a rovnou sem to chtel flashnout i tam "pocital sem ze to vytuhne" ale od toho sem daval ten navod jak to ozivit. A tak po vytuhnuti sem se vratil do overeneho DOSU a tam to flashnul.

jinak z 18 liteon co mam za sebou 2 delali problemy s vyctenim klice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
Ano, pokud mas programator, tak "neni problem", ale rikam, ze ne vzdy funguje spamazani pres PC a pochybuji, ze ma kazdej doma programator a bude se s tim pajet, pak to programovat. To je mnohem levnejsi a jednodussi koupit novou mechaniku.

Stejne tak, ani ty ten programator nemas, protoze pak bys vedel, ze se chip vubec vypajovat nemusi, staci k nemu napajet par dratku.

To jsou proste veci, ktere jine akorat matou, to je stejne jako kdyz ma nekde XBOX s regionem NTSC a stracenym klicem od mechaniky, tak kazdej na foru mu poradi at koupi jinej. Pritom, kdyz mas programator na NAND pamet tak to taky neni zadnej problem, ale proste oprava vy byla tak draha, ze se to nevyplati.

EDIT: v pripade toho samsungu prikaz pro unbrick jsem napsal nahore, zatim vzdy fungoval

Takze abych to pro prehlednost shrnul,

LiteOn jde unbricknout budto smazanim z dosu l-o-eras xxxx (vetsinou jde, ale muze se stat, ze nepujde a sekne PC i v dosu) a nebo pomoci ext. programatoru (narocne, drahe).

Samsung vzdy mi pomohl prukaz mtkflash w /m /sata firm.bin s tim, ze nevypinate xbox a necekate zadnych 10s.

Hitachi - jde to i softwarove, ale jeste jsem se s tim nesetkal, ze by to slo, rikam to jen z reakci na forech, druha moznost, velmi casta je pouzit chilli fix - programator.

podival by ses me nekde prosim jak unbricknout hitachi? neukaze se me ani pri bootu kdy jsou postupne vypsány periferie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu