Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Flashnutí Xbox 360 - Benq mechaniky (Vista x64 compatible) [iX 1.6 update]


N3o21

Recommended Posts

Nedavno jsem pořídil XBox 360. Váhal jsem jestli ho vlashnout, nebo ne. Nakonec jsme ho flashnul, přestože kupuju originály... Možnost si zahrát "pálenou" nebo zálohovanou hru rozhodně neuškodí.

Měl jsem to štěstí, že v Xboxu byla mechaniku Benq, kterou lze celkem jednoiduše flashnout, bez tvoření nějakého převodníku jako v případě Lite-On.

Návod je funkční a odzkoušený na Vistě x64 (kde nejde JungleFlasher, protože vyžaduje 32-bitové ovladače). Měl by tedy fungovat na každém systému.

Co budeme potřebovat:

  1. Prázdný flashdisk a desku podporující boot z USB (a odpovídající nastavení BIOSu)
  2. Rozebraný XBox 360. Lze postupovat například podle
    videa.
  3. Aplikci iPrep 008.8 s FW iXtreme 1.5. Ke stažení zde.

Postup:

  • Nainstalujeme aplikaci iPrep do svého pořítače (iPrep v008.8 Setup.exe)
  • Spustíme iPrep a provedeme nastavení aplikace
    • Vybereme řadič SATA vaší desky... Pozor, někdy se SATA maskuje jako IDE, a je nutné přepnout na IDE zařízení. Například u mého chipsetu Intel G31 tomu tak je.
      IDEBased.JPG
      SataIntel.JPG
    • Nyní načteme FW iXtreme 1.5. V části BenQ iXtreme klikneme na tlačítko Load, a vybereme firmware rozbalený ze staženého archivu.
      LoadiX.JPG
      VybratFW.JPG
    • Nyní zapojíme do PC nejlépe naformátovaný flashdisk, a v aplikaci iPrep v části Target Device vybereme jako cíl přávě ten flashdisk. Nezapomeňte ZAŠKRTNOUT položku Format / Make bootable. Poté můžete kliknout na Start, s začne proces přípravy flashdisku pro flashnutí Xboxu.
      TargetDevice.JPG

    [*]Až iPrep ohlásí "All Done", můžeme aplikaci ukončit, vypnout počítač, a začít se věnovat samotnému flashování.

    [*]Opíšeme si ze štítku Xboxu sériové číslo ve formátu XXXXXXX XXXXX, zapojíme jej přes trafo do sítě. Mechaniku Xboxu necháme zapojenou v Xboxu jen na napájecí kabel. Běžným SATA kabelem pak mechaniku propojíme se SATA řadičem v PC, přičemž nejlépe odpojíme všechny ostatní sata zařízení od řadiče, aby jsme se náhodou nesekli a nepřečetli či nepřepsali FW něčeho jiného.

    [*]Ujistěte se, že je Xbox vypnutý, zapojde připravený flashdisk do USB portu, a zapněte počítač.

    [*]Nastartuje vám "MS DOS", včetně nápovědy. Pokud možno, čtěte pokyny na obrazovce, protože se zřejmě mohou lišit.

    [*]První co uděláme je přečtení FW a klíčů mechaniky. Zapneme Xbox a napíšeme příkaz dben XXXXXXX XXXXX, kde XXXXXXX XXXXX je sériové číslo vaší konzole (včetně mezery!!!). Poté následujeme pokyny na obrazovce.

    • Může se stát, že se vám Xbox po dlouhé nečinnosti vypne. Pak na vás vyskočí hláška, zda chcete zkusit poslat řídící příkazy znovu. Musíte Xbox znovu zapnout, a odpovědět Y.
    • Pravděpodobně budete dotázání na odeslání "Magic keys" (či něčeho podobného). Odpověď je opět Y.
    • S jistotou vám aplikace "vyhodí" seznam SATA zařízení připojených k řadiči, a dotáže se vás, s jakým zařízením pracovat. Pokud jste odpojili všechna SATA zařízení, bude zde pouze jeden "port" u kterého aplikace detekuje nějaké zařízení. Pokud ne, musíte vybrat správnou mechaniku. Například moje se identifikuje jako VAD6038. Odpověď na dotaz programu je prostá. Číslo zařízení (portu) kde je vaše mechanika připojena. Zjistíte to z vypsaného seznamu který předchází dotazu. Ideálně máte všechny rařízení "Not inicialized" (či co se tam píše). Pokud v seznamu bude položka 5. a za tím identifikována vaše BenQ mechanika, odpovíte jednoduše 5.
    • Aplikace se určitě bude ptát na činnost kterou chcete provést. My budeme číst FW. Zadáme tedy písmenko R. Poté budeme pravděpodobně dotázáni na název souboru kam FW uložit. Napiště BENOFW.BIN a potvrďte. Proběhne ořečtení FW a klíčů.

    [*]Po skončení čtení se na obrazovce objeví zelený nápis SUCCESS. Nyní jsme připravení spustit příkaz fben XXXXXXX XXXXX. XXXXXXX XXXXX je opět sériové číslo vaší konzole.

    [*]Při flashování na nás zase čeká celá řada dotazů od obslužné aplikace. Jsou totožné s těmi při čtení FW. Proto se pro nápovědu "co s tím" vraťte kousek nahoru, kdyby jste nevěděli. Zásadní rozdíl je však u otázky na činnost a poslední otázky, kdy se aplikace ptá, jaký FW flashnout. Až se aplikace bude ptát na činnost (stejná otázka, kde jsme před chvílí odpovílali R), odpovíte W (Write - zapsat). U poslední otázky, jaký FW zapsat pak musíte aplikaci předat hodnotu BenCFW.BIN.

    [*]Až se flashování dokončí (dostaneme opět příkazovou řádku), můžeme vypnout počítač, odpojit mechaniku, a zpátky složit Xbox (nezapomeňte zapojit mechaniku ;-)), a přehrávat pálené, či zálohované hry.

Pokud by vám z tohoto návodu nebylo jasné, co přesně dělat, mrkněte nejdřív na toto video. Je tam všechno názorně vidět, včetně pro začátečníky trochu nejasného seznamu SATA zařízení. Potom si uděláte lepší představu o tom, co a jak.

Doufám, že tenhle návod nebude zbytečný. Je jich tu požehnaně, ale žádný mi nechodil na Vistě x64, tudíž jsem byl donucen experimentovat sám. Starší verze iPrepu totiž na Vistě nefungují... (minimálně na x64 ne).

UPDATE ieXtreme 1.6:

Postup pro iX 1.6 je úplně stejný (nevím proč, ale Mod Disc my vůbec nefungoval a asi po hodině laborování s ním jsem to vzdal).

Jen je zapotřebí aktualizovat iPrep a použít nový FW. Vše potřebné je v tomto balíku.

1. Soubor ixDef.xml zkopírujte do C:\Program Files\iPrep\Resources (popř. odpovídající složky dle toho kde máte nainstalován iPrep, např. v x64 to je Program Files (x86) )

2. Soubor ix16-benq.bin můžete zkopírovat do C:\Program Files\iPrep\Firmware, nebo rovnou loadnout v iPrepu. Viz. návod.

To je vše. Jinak je vše naprosto stejné a za chvilku hotové.

Jen ještě jeden fígl - občas zabere když mechaniku vysunete, odpojíte zdroj, zasunete do poloviny a obnovíte přívod elektřiny. Nevím proč, ale ostatně se o tom zmiňují i pokyny na obrazovce při flashování, pokud se nedaří aplikaci přečíst mechaniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Moderators

To bych moc nedoporucoval , hry se pak hure nacitaji . Taky jsem delal prvni flash na 8x rychlost jeste u 1.4 ixtreme fw , ale flashl sem to pak na 12x protoze loadingy byly delsi a nekterym hram to nedelalo dobre , napr. textury se hur nacitaly .

Hry muzes instalovat na HDD pak mechanika nehuci...

U 1.6 to myslim ani nejde zatim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych moc nedoporucoval , hry se pak hure nacitaji . Taky jsem delal prvni flash na 8x rychlost jeste u 1.4 ixtreme fw , ale flashl sem to pak na 12x protoze loadingy byly delsi a nekterym hram to nedelalo dobre , napr. textury se hur nacitaly .

Hry muzes instalovat na HDD pak mechanika nehuci...

U 1.6 to myslim ani nejde zatim :)

Já mám 1.5ku, dělal jsem první flash a tak jsem se řídil přímo podle tohoto návodu. Naštestí vše jede ok a na Live stejně připojený nejsem. Možná mě to hučení překvapilo, protože jsem měl první xko docela tiché a po reklamaci jsem žádnou hru z DVD nespouštěl a ted když sem zapl xko a strčil tam hru tak jsem myslel že mi tady v pokoji startuje raketoplán :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Takže odzkoušeno...

Postup pro iX 1.6 je úplně stejný (neím proč, ale Mod Disc my vůbec nefungoval a asi po hodině laborování s ním jsem to vzdal).

Jen je zapotřebí aktualizovat iPrep a použít nový FW. Vše potřebné je v tomto balíku.

1. Soubor ixDef.xml zkopírujte do C:\Program Files\iPrep\Resources (popř. odpovídající složky dle toho kde máte nainstalován iPrep, např. v x64 to je Program Files (x86) )

2. Soubor ix16-benq.bin můžete zkopírovat do C:\Program Files\iPrep\Firmware, nebo rovnou loadnout v iPrepu. Viz. návod.

To je vše. Jinak je vše naprosto stejné a za chvilku hotové.

Jen ještě jeden fígl - občas zabere když mechaniku vysunete, odpojíte zdroj, zasunete do poloviny a obnovíte přívod elektřiny. Nevím proč, ale ostatně se o tom zmiňují i pokyny na obrazovce při flashování, pokud se nedaří aplikaci přečíst mechaniku.

(podobně by měl fungovat flash i ostatních mechanik, stačí příslušný FW, atd... Jen u Lite-On bude postup zřejmě vyžadovar nějaký HW zásah.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu