Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

taktovani


razziel

Recommended Posts

To není třeba ani taktovat :D...Ale když chceš... Stáhni si program AIDA 32 na zjišťování teploty...Pak najeď do biosu a dej něco Volatage tak to vyber...A pak tam máš kolonku s MHZ tak tu zvyšuj... Vždycky zvyš o jedno a pak normálně spusť comp a dívej se na teplotu jestli přesáhne 25 stupňů tak změň takt na menší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no řekl bych ti pár základů

v biosu bys měl mít v menu záložku "jumper free" či něco podobného

takže bych začal budeš tam mít:

FSB = Frekvence procesoru

Mulltiplier = Násobič

Voltage = Napětí procesoru

HT link = Rychlost (čipu s cpu)

taktovaní je vskutku jednoduché

stačí když

fsb v biosu dáš třeba na 175 následně nastav nasobič třeba na 10,5x

a jednoduchým výpočtem ti výjde - 175 * 13,5 = 2362mhz (tj. příklad)

tento způsob taktování nezpůsobuje poruchy jen si dej pozor abys nedal fsb

moc vysoko musel bys restartnou bios pomocí jumperu (nenajel by).

*při taktovaní se ti automaticky zvyšuje frekvence operační paměti při extremních OC se ramky podtaktujou (to asi ve tvém případě nehrozí ;))

*při taktovaní se ti zvyšuje HT link doporučuji ho dát asi na 4x (opět se to dá nastavit v biosu,přiliš velké HT způsobuje nestabilitu)

OC pomocí voltage (zvýšení napětí):

NEDOPORUČUJI: pokud bys to přepískl mohl bys hodit cpu do koše, nevzaly by to na reklamačku

jo a ještě poslední věta, při zvyšovaní fsb si spust náročnější hru a hrej pokud nespadne tak taktuj dál...

(existuje i spousta programu PCMARK,ORthros,CPU Burner atd.)

ale raději za nic neručím kdyby něco, ale nic se nemusí stát ;) kdybys ses chtěl na něco zeptat tak ICQ: 385740249

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není třeba ani taktovat :D...Ale když chceš... Stáhni si program AIDA 32 na zjišťování teploty...Pak najeď do biosu a dej něco Volatage tak to vyber...A pak tam máš kolonku s MHZ tak tu zvyšuj... Vždycky zvyš o jedno a pak normálně spusť comp a dívej se na teplotu jestli přesáhne 25 stupňů tak změň takt na menší...

Hehe.. 25°C. Tak to jsem neměl ani nepamatuju. To mam http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62839

q6600 nataktovanej na 3,4GHz a tuhle teplotu neznam. Pravda je ze hranice unosnosti je pro tenhle procak zvednuta na 90°C a na 100°C tece. Ja jsem permanentne na 50-60°C. A to mam znacne odvetravanou i skrin... :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe.. 25°C. Tak to jsem neměl ani nepamatuju. To mam http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62839

q6600 nataktovanej na 3,4GHz a tuhle teplotu neznam. Pravda je ze hranice unosnosti je pro tenhle procak zvednuta na 90°C a na 100°C tece. Ja jsem permanentne na 50-60°C. A to mam znacne odvetravanou i skrin... :wohow:

asi myslel teplotu v místnosti :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma stupněma...Je to u každého procesoru jiné...AMD maj 40-50 kritikál 65 a intely 20-30 a kritikál 45...Myslím...Nějak tak to bylo jak jsem si taktoval já počítač...ale to bylo dávno :D:D

EDIT: razziel:tak to je jasný, že se ti zmenší životnost :D ...Ale říkám ten tvůj procesor není třeba taktovat... Třeba já mám procesor AMD AThlon 1.46 :D a to už se musí taktovat...A athlony jsou k tomu nejlepší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu