Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak zachranit data + Antivirus


Em3R

Recommended Posts

Určitě jste byli někdy napadeny virem jenž vám zamezil práci na vašem počítači, ale máte na něm duležitá data a co ted ? reinstalaci pc byste o vše přišel

Společtnost BitDefendr vytvořila bootovací CD jenž funguje jako tester i jako Antivirus

1. Stahněte si ISO: http://download.bitdefender.com/rescue_cd/

2. Vypalte je pomocí některého z desítek ISO vypalovacích programu (NERO,PowerISO,UltraISO).

3. Po vypalení nechte cd v mechanice a resetněte pc

4. Boot by měl automaticky naběhnout,pokud ne nastavte jej ručně

5. Následně budete mít menu se 4mi položkami dejte 1.

6. Vše by se mělo nahrát a po spuštění to má vypadat nějak takhle

http://www.bitdefender.com/files/KnowledgeBase/img/RescueCD_start_scan.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Musim a Anonymíkem jenom souhlasit. (koukám, že tu ještě 90% userů nereinstalovalo pc....:dozey:)

Udělal jsem reinstal asi 6 za 3 týdny, všechny věci se ti hodí do windows.old, odinstaluju se ti akorát aplikace, toť vše. O žádné data nepříjdete!

Docela by mě zajímalo, kde berete ty fámy, že to vše smaže?:blink:

Pro ty, co mi nevěří a bezmezně věří fámám:

23iglqv.jpg

Vidíte ty složky "Windows.old" ? Tak to jsou všechno mé reinstaly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
však jo a máš visty ?

co si myslíš že to dělá třeba u xpečka ?

nebo windowsu 2000 ? old.windows ? žadné také..

a navíc nesmazat zavirovanej windows je taky šilenost otevřete určitou složku a mate to zpět v pc :roll: mě se to takhle stalo

Měl jsem Visty, mám Windows 7. Ano, možná, že u XP je to jinak, ale v tom případě by jsi měl topic pojmenovat jinak ne?

nemám zavirovanej PC a pokud ano, tak to prostě smažu složku "windows.old" a znovu reinstalnu, jak jednoduché....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasné máš pc rozběhaný chytíš trojana.backdoora nebo .downloadera a ejhle pc se začne spomalovat... až začne padat.. sekat se tak zinglbee si veme dvd s windowsem 7 a nainstaluje.. ale co když se dá ještě zachranit ?

ten soft funguje i jak safe mod s připojením na net automaticky stahuje aktualizace z netu

mě je jedno kdo si o tomto co myslí já se tu nikomu nevnucuju jen jsem chtěl na toto upozornit

BTW: cos myslel tímto "(koukám, že tu ještě 90% userů nereinstalovalo pc....:dozey)"

pokud to bylo namě tak LoL ja bych o reinstalovani mohl psát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
no jasné máš pc rozběhaný chytíš trojana.backdoora nebo .downloadera a ejhle pc se začne spomalovat... až začne padat.. sekat se tak zinglbee si veme dvd s windowsem 7 a nainstaluje.. ale co když se dá ještě zachranit ?

ten soft funguje i jak safe mod s připojením na net automaticky stahuje aktualizace z netu

mě je jedno kdo si o tomto co myslí já se tu nikomu nevnucuju jen jsem chtěl na toto upozornit

BTW: cos myslel tímto "(koukám, že tu ještě 90% userů nereinstalovalo pc....:dozey)"

pokud to bylo namě tak LoL ja bych o reinstalovani mohl psát

Já trojana nemám a pc pomalé taktéž ne. Ano, zinglbee veme instalačku a jde reinstalovat, je to za večer hotové a vim, že mám pc prázdné.

Aktualizace stahovat může, ale antivir nejnovější viry nenajde a proč? Protože antivir hledá, jen to co někdy viděl a aktualizace máš vždycky o něco déle než je na intenetu, takže co z toho plyne? Že proti novým virům je každej bezmocnej, prostě ho chytneš....(teda pokud nejsi blb, tak ho jen tak nechytneš;))

Proti tvému softu nic nemám a neřikám, že ho vnucuješ. Jen píšu realitu;)

To moje "btw" bylo na "LoCo90"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Mohu se zeptat jako uplný neznalec PC. Pokud si dáte reinstal windowsu tak přijdete jen o to co máte na hlavní disku (U mě je to C:/) A když mám dva disky tak na tom druhém (D:/) vše zůstane neporušené neee ? (teda kromě her které ukládaly savy na C:/. Mám pravdu ? Nebo ne ? (Nejsem si jisty, jelikož reinstal windows jsem nedělal hodně dlouho. Mám totiž zálohy xD)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
  • Moderators
Mohu se zeptat jako uplný neznalec PC. Pokud si dáte reinstal windowsu tak přijdete jen o to co máte na hlavní disku (U mě je to C:/) A když mám dva disky tak na tom druhém (D:/) vše zůstane neporušené neee ? (teda kromě her které ukládaly savy na C:/. Mám pravdu ? Nebo ne ? (Nejsem si jisty, jelikož reinstal windows jsem nedělal hodně dlouho. Mám totiž zálohy xD)

Kdyby si četl posty výše tak to víš......

Pokud máš Visty/W7 - tak o data nepříjdeš a všechny se ti hoděj do windows.old.

Pokud máš XP - dva disky (C; D), tak se ti smaže, ten na kterej právě instaluješ nové - to je snad logické :) u XP příjdeš o data, né jak na Vistech, dělej zálohu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

btw k tomu reinstalovani, koukam ze tady asi nikdo pred instalaci neformatuje nebo co?? me se zda instalovat system jako reinstall, ale nenaformatovat systemovy disk... ja vzdy kdyz musim reinstal tak formatuju, ale nevadi me to protoze sem inteligentni clovek (:D) a disky mam rozdelene na oddily od c do k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

btw k tomu reinstalovani, koukam ze tady asi nikdo pred instalaci neformatuje nebo co?? me se zda instalovat system jako reinstall, ale nenaformatovat systemovy disk... ja vzdy kdyz musim reinstal tak formatuju, ale nevadi me to protoze sem inteligentni clovek (:D) a disky mam rozdelene na oddily od c do k

Přesně tak........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
btw k tomu reinstalovani, koukam ze tady asi nikdo pred instalaci neformatuje nebo co?? me se zda instalovat system jako reinstall, ale nenaformatovat systemovy disk... ja vzdy kdyz musim reinstal tak formatuju, ale nevadi me to protoze sem inteligentni clovek (:D) a disky mam rozdelene na oddily od c do k

Je to na člověku, může naformátovat před instalací OS nebo stačí po reinstalu dát vyčistit disk od ostatních instalaci :dozey: nic víc, nic míň....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...
  • 1 year later...

sstepus NIE ked to nechces! Reinstalovat windows sa da a data ostanu + aj kamarad menom Virus. Ked neformatujes moze sa stat to co mne bud ti ukaze ze mas 2x Windows alebo ti to bude zaberat pamet ale nikde tie subory nenajdes :) preto format odporucam vzdy jednak smazete virus a jednak zacinate nanovo ked uz chces zachranit data daj si 1 disk na 2 casti ako ja v 1 mam win a 2 mam prazdy jednoducho ked chcem zachranit data tak hodim na 2 disk data a preco? Lebo pri instalacii windows sa sformatuje len particia kde bude dany OS instalovany. Je to stara tema ale neda mi to napisat ked tu citam niektore prispevky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu