Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Xbox 360 a scart kabel


Heck

Otázka

Zdravím. Uvažuju o koupi Xboxu, ale bohužel nemám plazmu ani LCD televizi. Mám jenom tu starou co má jenom scart tak se chci zeptat jak je to s kvalitou obrazu? Je to nějaký ohromný rozdíl oproti normálnímu připojení? Potom, když budu mít v Xko připojený přes scart tak mi pojede i normálně zvuk ze zabudovanejch repráků v TV? Jo a když si dokoupím ten scart kabel, tak ho na jednom konci píchnu do Xka a na druhým do TV? Takovej blbej dotaz :D Moc díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

Jelikož použivam tež crt televizi uhlopříčka 70cm a plochou obrazovkou musim říct že obraz je dost dobry, samozřejmě že se nevyrovná lcd televizi s hd ready co mame v obyvaku ale zas takový rozdil to není.... Ja sem docela spokojený... zvuk ti samozřejmě pojede přes reproduktory s tv... ano scart kabel z jedne strany připojíš do xka a zdruhe strany mužes pomocí redukce do scartu tv - kabelay s potřebnou redukci se dodávají už s xkem... není se čeho obavat:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravím. Uvažuju o koupi Xboxu, ale bohužel nemám plazmu ani LCD televizi. Mám jenom tu starou co má jenom scart tak se chci zeptat jak je to s kvalitou obrazu? Je to nějaký ohromný rozdíl oproti normálnímu připojení? Potom, když budu mít v Xko připojený přes scart tak mi pojede i normálně zvuk ze zabudovanejch repráků v TV? Jo a když si dokoupím ten scart kabel, tak ho na jednom konci píchnu do Xka a na druhým do TV? Takovej blbej dotaz :D Moc díky za odpovědi

zavisi jestli to mas jako tady ten nahore..kdyz mas doma jednu crt a v obyvaku treba nejakou HD ready a jednou to pustis na ty HD telce tak se ti nebude uz chtit hrat na ty crt..ale jinak to neni velkej rozdil..ale vypada to chude no:)jinak jestli mas starsi telku tak si novy hry zahrajes spatne...ja sem mel nejakou crt telku a treba SW.Force Unleshead vypadalo fakt hnusne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já v obýváku mám starou telku s úhlopříčkou asi 72 a u sebe asi 50.....A když seženu Xko tak budu hrát u sebe tak doufám že to nebude nějak hrozný....

edit: Tak teď jsem koukal na video od uživatele white a dozvěděl jsem se, že už tam redukce na scart je přibalená. Takže kabel kupovat nemusim. Nebo jo? A je to u všech balení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Já v obýváku mám starou telku s úhlopříčkou asi 72 a u sebe asi 50.....A když seženu Xko tak budu hrát u sebe tak doufám že to nebude nějak hrozný....

edit: Tak teď jsem koukal na video od uživatele white a dozvěděl jsem se, že už tam redukce na scart je přibalená. Takže kabel kupovat nemusim. Nebo jo? A je to u všech balení?

kabel kupovat nemusis - jsou tam cinche (zlutej, bilej a cervenej) + redukce na scart a je to u vsech baleni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
jinak jestli mas starsi telku tak si novy hry zahrajes spatne...ja sem mel nejakou crt telku a treba SW.Force Unleshead vypadalo fakt hnusne

Jelikož bych si chtěl taky koupit Xbox 360 ,ale máme jen 54cm CRT TV tak se chci sezptat jak hnusne vypada ten SW Force , jako že je slabší grafika nebo přes obraz běžej náký pruhy nebo tak ... A ještě ,slyšel jsem že některý hry potřebujou 60 Hz a naše TV má jen 50 HZ jak by to vypadalo a rozjel bych tyto hry ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

pokud máš 50Hz tak se vůbec neboj že Ti hry na 60Hz nepojedou, pouze to přepneš v nastavení Xka, jestli tě zajímá výbava jednotlivých typů, tak mrkni tady, jsou tam přesné popisy výbavy a znaménko + znamená, že už je fleshnutý

hrejte.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Oba dva spatne...

V xku sice z 60 hz na 50 prepnes , ale jenom v menu .

Nektere hry jedou jen v 60 hz (PGR4) a po zapnuti hry se to bud prepne nebo hodi hlasku ze hra jede v 60 hz ...

Pokud televize tuto technologii nepodporuje , muze byt obraz bud cernobily a nebo nejak nekorektni (zacne skakat , atd.)

Dalsi vec je , jestli znate pojem RGB scart .

Je to mnohem kvalitnejsi zapojeni nez pres dodavany compozite kabel se scart redukci ...

To je pra*arna to takhle zapojovat pres compozit ...

TV musi rgb rezim podporovat (najdete v manualech k TV) .

Ale vetsina novejsich TV to umi , vetsinou pouze jen jeden scart na TV .

Obraz je veden tremi signaly RGB (red,green,blue) .

Pripomina vam to HD AV kabl component ?

Ano je to tak da se rict ze to pracuje podobne akorat pres scart nemuzete zapnout rezim progresive scan (vetsina crt stejne nepodporuje).

Ale obraz je az o 30 % lepsi ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mám TV SHARP 54AT-16SC, úhlopříčka teda 54 a vzadu je napsáno teda těch 50 HZ. A když si teda koupím ten SCART co píšeš, tak mi ty hry co chtěj 60 HZ pojedou černobíle nebo normálně díky tomu lepšímu SCARTU? Ale nevím jestli to podporuje ten RGB signál. Podporuje ho ta telka?

A ještě se chci zeptat na ten Ethernet kabel nebo jak se tomu nadává. To normálně z jedný strany píchnu do modemu a na druhým do Xka? Mám nějakej Well ADSL2/2 tak nevim. A kdyby to nešlo tak ten internet potřebuju jenom k tomu abych mohl hrát po Live, nebo i k bežnýmu singleplayeru? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Romeno , nemáš seznam těch her co chtěj 60 Hz , naše TV je taky jen 50Hz ?A heck k singlplayeru na 100% net nepotřebuješ jen k multiplayeru a nevím jestli tam je ,ale kdyžtak na intervnetovej prohlížeč aby jsi mohl normál serfovat po netu , ten RGB ,asi 10 let stará TV podporovat nebude :( ,ale mám zapojený PS2 a tam jsou 3 cinche žlutej,bílej a červenej a je to do redukce u xka je to tak nák podobný ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Mám TV SHARP 54AT-16SC, úhlopříčka teda 54 a vzadu je napsáno teda těch 50 HZ. A když si teda koupím ten SCART co píšeš, tak mi ty hry co chtěj 60 HZ pojedou černobíle nebo normálně díky tomu lepšímu SCARTU? Ale nevím jestli to podporuje ten RGB signál. Podporuje ho ta telka?

A ještě se chci zeptat na ten Ethernet kabel nebo jak se tomu nadává. To normálně z jedný strany píchnu do modemu a na druhým do Xka? Mám nějakej Well ADSL2/2 tak nevim. A kdyby to nešlo tak ten internet potřebuju jenom k tomu abych mohl hrát po Live, nebo i k bežnýmu singleplayeru? Díky

TV ti podporuje RGB , staci trochu googlit . Jestli ale podporuje i rezim ntsc 60 hz nevim , to jsem se v manualu nedocetl . Osobne si myslim ale kdyz ma RGB tak pres tento kabel by ti to mohlo jit.

Ano ethernet kanel pripojis do modemu a modem restartujes (vypnes ze zasuvky na cca 30 sec. , pripojis do xka a zapnes . IP by to melo samo pridelit) . Ten rezim 60 hz zkusim jeste pohledat ...

Internet nepotrebujes k single playeru , xko internetovy prohlizec nema .

Slouzi to jen pro hrani na netu a na pristup na xboxlive marketplace kde muzes kupovat dodatky ke hram a nebo treba stahovat dema...

Romeno , nemáš seznam těch her co chtěj 60 Hz , naše TV je taky jen 50Hz ?A heck k singlplayeru na 100% net nepotřebuješ jen k multiplayeru a nevím jestli tam je ,ale kdyžtak na intervnetovej prohlížeč aby jsi mohl normál serfovat po netu , ten RGB ,asi 10 let stará TV podporovat nebude :( ,ale mám zapojený PS2 a tam jsou 3 cinche žlutej,bílej a červenej a je to do redukce u xka je to tak nák podobný ?

Hod sem presny typ TV , mrknem jestli podporuje :)

Tady je par her napsanych co bezi na 60 hz , nejakej ofic. seznam asi neni http://support.microsoft.com/kb/917304

Ten kabl do scartu v baleni Arcade je naprosto stejny jako u PS2 , samozrejme je akorat pro x360 :)

Jeste zde mala ukazka jak vykresluje obraz RGB a jak composite .

Nalevo RGB a napravo composite :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/59/CGA_CompVsRGB_Text.png

Tady jeste odkaz na podle me vcelku solidni RGB kabel :

http://herniprislusenstvi.cz/xbox-360/kabely/-/xbox-360-rgb-scart-cable/2791.html

Osobne jsem mel kabel od speedlinku ale ten nemuzu nejak najit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Nikde jsem bohuzel nenasel ke stazeni manual k tve TV , jen za prachy ....:roll:

Ten obraz je z monitoru a ne z TV , takze tam je to videt vice , ve skutecnosti to zas az tak hnusne na CRT TV neni :)

GTA4 jede i na 50 hz to mam odzkousene , ale ty zbyvajici fakt nevim .

Pokud jedes origo , tak je to vzdy napsane na obalu hry .

Takova ikonka a v ni 60hz only...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Teda díky. Myslel jsem že si vemu tenhle kabel

http://www.aukro.cz/item611495781_rgb_scart_kabel_pro_x360_vcetne_optiky_zaruka.html

Ale když doporučuješ jinej za stejný prachy tak vemu ten co doporučuješ. A když teda na TV mám napsáno že to je 50Hz, tak s tim kabelem mi ty hry co vyžadujou 60Hz pojedou jako bych měl tu doporučenou nebo ne? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Ze tam mas napsane 50 hz nic neznamena to je rezim ve kterem jede tv klasicky kdyz se divas pres antenu ...

Ja mam 100hz a 60 hz zvlada naprosto bezproblemu .

Jak rikam , v manualu jsem nic o 60 hz nenasel , ale pokud podporuje RGB tak si myslim osobne ze na 90 % umi pres RGB i 60 hz .

Ale je to jen muj nazor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Urcite vypada lip nez ten z aukra , ma pozlacene konektory.

No jedno to neni , nektere opravdu levne smejdy maji naprd stineni a pak kvalita neni zas az tak dobra :D

Kolikrat jsou lepsi kabely od druhych vyrobcu nez original , viz. sony , ten jejich hdmi kabel bych nekoupil ani za nic , vypada jak z obchodu za 70 kc a stoji 690,- :D

Ja kdybych mel kupovat tak koupim ten logic3 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu