Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Taktovani CPU


Kapr

Recommended Posts

Čus tak samozřejmně, že to jde, ale záleží jakou máš základku!!... A hlavně, když to budeš taktovat tak to chce sehnad nákej lepší chladič!!... A nw to určitě, ale asi si to pak snad bere něco z ramek!!... A jestli je to znát tak to ti neřeknu!!... Zas tolik se v tom nevyznám!!... Snad ti z toho textu něco pomůže!!... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus tak samozřejmně, že to jde, ale záleží jakou máš základku!!... A hlavně, když to budeš taktovat tak to chce sehnad nákej lepší chladič!!... A nw to určitě, ale asi si to pak snad bere něco z ramek!!... A jestli je to znát tak to ti neřeknu!!... Zas tolik se v tom nevyznám!!... Snad ti z toho textu něco pomůže!!... :)

no ja se v tom prave vubec nevyznam:)...mam desku ASUS A8N-SLI a ramky mam 1.5GB a jinak taky nevim jak se co dela:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnohem vetsi efekt ma taktovani grafiky nez CPU..

soft soft soft.. taktuj raději přes bios:

:jo to je sice hezky ale kdyz tomu vubec nerozumim jak se to dela tak mi to moc nepomuze

jo aha:)..no to sem si myslel..ale taky se vubec nevyznam:)...a to se dela jak?mam Ati X800 Gto 256MB...da se nejak nataktit ale abych ji neodrovnal:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
slo by nataktovat AMD Athlon 64 3200+ 2.25 Ghz

mam 2 gb ram a win xp home,graf. Ge force 7600 GS 512 mb

stve mne ze mne gta 4 jedou na nejmensi detaily a stejne se lagujou

hele gta4 potrebuje na hru nejlip 4 procesory..a kdyz uz 2 tak nejaky dobry...takze myslim ze by ti ten takt stejne nepomohl...a sekat se to bude porad

a co ja tak koukam tak ty mas jeste k tomu 1:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

tak jako jses hustej uz jen protoze jsi to rozjel na takove grafice :D

tobe by nepomohl ani quad-core dokud to budes chrlit pres 7600 ;)

ty bys potreboval vic jader a tu grafiku, dost mozna i ramky

jinak taktovat jde vesmes vsechno, aj notebooky

k tomu moudru nahore ze taktovat cpu se nevyplaci a ze jen taktit grafiku . . .mno zalezi co mas za cpu a co mas za gpu ze ;)

a jde o to jestli to vyuzijete - jestli porad hrajete, tak vam to pomuze, jestli jen brouzdate po netu tak zbytecne budete zvetsovat teplo produkovane pocitacem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) taktovani nic z RAM nezere

2) zalezi na zakladce? A jak teda. Moc na ni teda nezalezi, skoro vubec.

3) taktovat zasadne z BIOSu, zmenou FSB.. az v krajnim pripade zvysovanim napeti. Dokud se nezvysuje napeti, nesnizuje se zivotnost. (Pokud neberu v potaz vetsi teplotu)

4) na pctuning vysel skvely clanek o taktovani AMD.. ted tam nejak neni.. ale ve webarchive je kompletni http://web.archive.org/web/20080122125137/http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=8012&Itemid=57 a v google cache je jen prvni stranka, ale zase lepe zobrazena :) http://209.85.129.132/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fpctuning.tyden.cz%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D8012%26Itemid%3D57&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a

5) Doporucuju taktovat jen kdyz to ma cenu. Ja jsem si pretaktoval svoji AMD Athlon 2500+ XP z 1,1GHz na 2,2GHz, protoze 1,1GHz je dnes malo i na praci v nekterych programech..

6) taktovani nvidia GPU lze jednoduse primo pres nTune.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) taktovani nic z RAM nezere

2) zalezi na zakladce? A jak teda. Moc na ni teda nezalezi, skoro vubec.

3) taktovat zasadne z BIOSu, zmenou FSB.. az v krajnim pripade zvysovanim napeti. Dokud se nezvysuje napeti, nesnizuje se zivotnost. (Pokud neberu v potaz vetsi teplotu)

4) na pctuning vysel skvely clanek o taktovani AMD.. ted tam nejak neni.. ale ve webarchive je kompletni http://web.archive.org/web/20080122125137/http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=8012&Itemid=57 a v google cache je jen prvni stranka, ale zase lepe zobrazena :) http://209.85.129.132/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fpctuning.tyden.cz%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D8012%26Itemid%3D57&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a

5) Doporucuju taktovat jen kdyz to ma cenu. Ja jsem si pretaktoval svoji AMD Athlon 2500+ XP z 1,1GHz na 2,2GHz, protoze 1,1GHz je dnes malo i na praci v nekterych programech..

6) taktovani nvidia GPU lze jednoduse primo pres nTune.

1) souhlas

2) no tak na desce urcite zalezi a to NEMALO ;)

shitka deska se nedostane tak daleko jak nejaka narachla deska, kolisaj vic napeti, nemaj ruzny dalsi nastaveni, ktery vetsina lidi nevyuzije, ale jsou i taci kteri by takovou desku hazeli z okna

3) taky jsem pro bios, i upgrade biosu resim bootovanim nez pres win

4) Jak na to: rychlokurz přetaktování procesorů AMD

http://pctuning.tyden.cz/jak_na_to-rychlokurz_pretaktovani_procesoru_amd

Jak na to: přetaktování procesorů Core 2 Duo

http://pctuning.tyden.cz/jak_na_to-pretaktovani_procesoru_core_2_duo

5) jn kdo to nevyuzije tak je to nepodstatne, jde spis o navyseni vykonu pro lidi co fest hraji, delaj s videem atp

jinak uvedu to na pravou miru - neudelal jsi 1OO% OC ;)

XP2500+ by melo mit 1883 MHz nebo tak neco :P

dyt i 1600+ melo nejak 1400 nebo co, pochybuju ze by 2500+ melo 1100MHz, mozna pri prd zatezi se to podtaktovalo, to je cely

6) rivatuner je paradni program pro nvidie, pro ati je fajn asi ccc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2) Pokud mas locknutej nasobic.. jakoze u kazdeho normalniho CPU mas, tak ti zbyva jen zvysovani FSB - a to jde jen do urcite hranice, kterou na tvuj dany CPU zvladne kazda deska. Na napeti vubec hrabat nemusis, ba naopak - nesmis - to jen kdyz uz hrabes i na nasobic, ale ten si musis odemknout a rekni mi, kdo z fora je takovej odbornik, ze si spojuje mustky na CPU, aby si odemkl nasobic? Pak uz zalezi na desce, ale o takovemto taktovani se tu asi nebavime, protoze to uz se pak dostavame pomalu k chlazeni dusikem atp - to jsme trochu jinde.

4) nevim, za koho mne mas, ale mozna z tohoto duvodu jsem odkazoval na archiv: :roll:

dlhwjm_th.png

5) udelal jsem 100% vice lze jen odemknutim nasobice. Pres FSB jsem udelal max, co se dalo. 2500+ melo 1,1 GHz, mrkni se kam chces - ja se take divil. Napr. zde se dozvis, ze pres 2,2 GHz se jinak, nez odemcenim nasobice, nedostanes: http://pcmark.info/viewtopic.php?t=5386 .. nejsem sam.

6) ja pro ati doporucuji powerstrip - sice jsem s nim naopak podtaktoval u notesu, ale who cares.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2) locknuty je ted defakto vse, malo kdo bude kupovat extreme, ktery je defakto na prd, jen na testy pro redaktory

nejaky lakovani / pencil mody jsou uz myslim minulost, to se delalo jeste na starych athlonech

o tom jak nesmim zvysovat napeti mi nevykladej, ja tam mam solidne nalozeno a desku bez teto moznosti bych asi hodil z okna, nebo dal pritelkyni do pc :D

zvysovani napeti je bezpecny (pro solidni OC nutne), pokud ten clovek neco o tom vi, tusi co je to pruraz napetim atp. samozrejme to nemuze delat zadna lamka, ktera si rekla neco jako "tak a ted si pretaktuju pc"

dusik atp je uz jina liga, ja jedu se vzduchem

4)nesledoval jsem ten archiv, nacpal jsem aktualni postup na amd i intel - to serve (and protect :D )

5) google, athlon 2500+, prvni odkaz : CPU Clock Speed of 1.83 GHz

a co jsi tim odkazem chtel dokazat? :D

dyt tam sam ukazuje screen jak to ma na def 1,83 GHz a po oc ukazuje 2,2 GHz :P

6) power strip je taky moznost, ani jsem nevedel ze to jeste funguje, ja to pouzival tak 5 roku zpatky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2) A ty myslis, ze na tomto foru, respektive v tomto topicu je nekdo jinej, nez lamka, ktera si prave rekla "tak a pretaktuju si cpu"? Ja sam se nepovazuji za odbornika v overclockingu v zadnem pripade - a pokud clovek neni "pokrocily" v tomhle, rozhodne by si nemel jentak hrat s napetim.. Protoze dokud si hrajes s cimkoliv jinym, nemuzes nic prakticky posrat (stacit reset BIOSu a deti si muzou hrat znova), ale spatnou voltazi uz ho muzes usmazit.

4) no praveze ten screen neni z archivu, ale z toho, co jsi posilal ty :) Je to nefunkcni - kdyz jsi na to hazel linky, tak jsem myslel, ze si je alespon otevres - nebo ze si otevres ty me predchozi a zjistis, ze postujes to same, akorat nefunkcni.. Pochopitelne, ze kdyby to jelo, tak bych neodkazoval na archiv..

5) pravda, take mi to bylo divne.. V tom pripade je tu dotaz, jak je mozne, ze se me to samo podtaktovalo na 100 MHz FSB .. ze 166 MHz? (btw, tohle je celkem pekna tabulka :) http://images.tomshardware.com/2006/01/10/amd_athlon_fx_60_dual_core_assault/cpu_table_amd_big.gif )

6) jo, ten muj notes taky bude tak 3-5 let starej :) Nechci se ted koukat nikam, strilit od oka. Je v tom ATI Radeon 7500.. Kazdopadne je dobrej, ze se nijak nevaze na ovladace (nvm jak jine utility) a tudiz me jel v pohode i na Win 7, kde me ani nejela 3D HW akcelerace (nejsou ani poradne ovladace na visty na tuhle grafiku)..

Ted ale jedu na Macu, takze mne zadne takove starosti uz netrapi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2) jsou tu lidi co se zabyvaj oc ;) v psp sekci jsem videl par lidi z ocguru/pctuningu, nevim jak to je v ostatnich sekcich

do pc sekce skoro nechodi, asi protoze se tu nic noveho nedozvedi

jinak kdyz vis kolik tomu muzes kotlit a hrnes to min tak je to ok, ja chladim vzduchem a v zatezi mam myslim kolem 50 stupnu :)

sice mam uz tak ctvrt roku vse na vodara, ale jsem linej si jit objednat ty hadice :D

4) hmm hmm vcera mi fungovaly oba linky, ted ten na amd hlasi 404, aspon ze ten na intel porad bezi :D

5) no ja nad tim vcera uvazoval

mozna mas starou/spatne jumperovanou desku, ktera spatne detekuje/ma prirazeno jumperem def fsb 100MHz . . . ale to se mi zase nezda ze by to spatne detekovalo a pak ti to dovolilo jit na 200, mozna to budes mit natvrdo najumperovany, zkus na to kouknout

kdysi se to tak delalo zes mel vedle sebe takovy pole a tam jsi napichal jestli jsi chtel 100/133/166MHz na fsb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nak to nechapu:Dmuzu si teda nataktovat muj athlon 3000+?a bude to mit cenu?a jak?

EDIT:jinak nasel sem na netu tohle

A teď k samotnému přetaktování. Následující postup může být u jiných BIOSů mírně odlišný. Pomocí klávesy Del vstupte do nastavení BIOSu, zde přejděte na položku Advanced Chipset Features. Pokud se zde nachází Sytsem Performance, přepněte jej na Expert. Najeďte na FSB Frequency, stiskněte Enter a nastavte vyšší hodnotu (doporučuji dělat kroky po 2 – 3 MHz, otestovat stabilitu a funkčnost, a zase pokračovat). Pokud začne být počítač nestabilní, můžete jemně zvýšit napětí procesoru – v hlavní nabídce nastavení BIOSu přejděte na Power BIOS Features a zde u položky CPU Voltage Regulator nastavte o stupeň vyšší voltáž (POZOR!!! Příliš velké napětí může vést až ke zničení procesoru!!!) a pokračujte v taktování. Pokud po přetaktování nelze počítač ani zapnout, vynulujte CMOS a nastavte poslední stabilní frekvenci.

Jestli se Vám podařilo nastavit vyšší frekvenci a počítač je stabilní, gratuluji, úspěšně jste přetaktovali CPU.

jde to i podle toho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetsinou ne. AMDcka jedou na presne definovane FSB frekvence.. Tzn. na 100/166/200.. kdyz das 170 napr. tak nenastartujes, takze krokovani je zde fakt k nicemu. Nejlepsi je si pomoci googlu najit na kolik FSB se da ten tvuj dany procesor az dohnat a toho se drzet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

anonymous tady se projevi ta dobra deska, ktera je podle tebe k nicemu :oops:

kazda solidni (dnes uz snad opravdu kazda) deska umi menit fsb po 1MHz krocich, takze opravdu muzes pouzit ten navod ;)

je to sice zdlouhave, ale jde to tak

predem bych ti doporucil precist nejake diskuze o tvem konkretnim kousku, jake napeti snese dana technologie, kolik byva klasicky OC atp

3000+ by melo mit frekvenci 1800MHz (pokud mas jiny, tak mne oprav) a tam by mel jit bez vetsich obtizi OC pres 2400 MHz, pokud budes mit solidni kus, chladic (a nervy :D ) tak by ses ciste teoreticky mohl dostat i hodne blizko (mozna pres) 3GHz ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta moje mi teda take dovoli menit frekvenci po 1 MHz.. je to deska Epox.. nvm zda mas nejake zkusenosti, ale z hlediska featur je celkem luxusni. (samozrejme hlavne na dobu, kdy byla kupovana.. muj komp je celkove starej, takze na dnesni dobu uz nic moc).

Zvlastni, ze jsem jeste neslysel, ze by nekdo treba ten muj 2500+ provozoval na 250 nebo 230 MHz.. Muzes mi tedy vysvetlit, proc se stejne v praxi pouzivaji presne definovane FSB? Zeby krokovani tedy fakt bylo naprd? Mas nejake max FSB.. to pouzijes (u mne 200) a pak ti zbyva jen nasobic a zvysovani napeti. Co jsem hledal na netu, tak jsem vsude videl jen o tom, jak to lidi pretaktovali na max to, co mam ja s 200 MHz FSB. Nevim tedy, zda by nejake krokovani nebo lepsi deska v tomhle pripade jeste pomohla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

epox byly moc dobre znacky, nevim jak jsou na tom tedka, ja uprednostnuju asus/GB

tehda kdyz to vemu tak 4-6 roku zpatky tak to hodne frcelo, sam jsem mel epox 8RDA3+

hele koukni treba hned na ten prvni radek, nebo to je jedno

Základní deska EP-8RDA3+ Pro firmy EPoX je kvalitní deskou pro procesory AMD v provedení pro Socket A (Ahlon XP a další) až do 400MHz FSB.

tehda si ty frekvence tak nastavovali kvuli delicce - pokud jsi tam dal nejakou frekvenci tesne pred skokem delicky napr 165/198 atp tak jsi mel na zbytku sbernice hodne velky fofr a deska to nemusela unest, proto se doporucovaly tyto skoky, samozrejme kvalitni deska (+ setinky/desetinky voltiku :D ) toto dokazaly vyresit :P

mozna to bylo jinak, jsou dve rano a precejenom je to historie, ja nevim cca 5 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu