Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Poradite mi mezi stolnim Pc a mini? jak se rozhodnout


Spoon

Recommended Posts

Ahoj konecne jsem si nasel kupce na svuj herni Pc a chci si koupit naky mini note,ale stale se nemuzu rozhodnout zda to udelat.Svuj Pc uz pouzivam vice mene pouze na internet hudbu a filmy takze hry uz nehraju a chtel bych ten pc prodat dokavad ma nakou cenu jeste,ale trapi me to jesli treba me u toho mini note nebude stvat maly display pri sledovani filmu a surfovani na internetu a vihoda velka klavesnice a mys aby me ten mini note nak neomezoval v necem,abych pak nebyl sklamany nebo tak neco,uz ste to nekdo udelal? zmenu ze stolniho jenom na mini note? co si o tom myslite? diky za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně si myslím, že mít jako hlavní a jediné PC mininotebook je blbost. Z počátku se ti to bude strašně líbit, že ho můžeš nosit po bytě, do postele apod, ale rozhodně se do něj nedá koukat několik hodin v kuse. Na filmy na cestách/v posteli proč ne, ale denně na filmy, které si chce člověk užít je podle mě 10" displej strašně málo.

Navíc opravdu si tím celkem kazíš oči - mě osobně po pár hodinách čumění třeba na netu do 10" monitoru bolí oči. Pokud chceš opravdu pouze mini, tak ti k tomu jedině doporučím externí monitor. Jinak je to opravdu na nic mít jako hlavní jen netbook.

Pokud třeba občas něco delšího píšeš do školy, tak je to taky celkem nic moc - když ho položíš na stůl, tak budeš sedět strašně nepřirozeně. Když ho budeš mít jenom položený na nohách, bude tě neskutečně bolet za krkem.

Netbook je super věc, ale není to dělané jako hlavní PC, do kterého denně koukáš spousty hodin.

Vše je jen můj názor z půl ročního používání netbooku.

Pokud chceš místo PC prostě nějaký notebook, uvažuj radši o klasickém notebooku. Ergonomie je úplně někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nehrajes hry, tak je pro tebe notebook idealni.. Ted jen ktery. Na klavesnici si samozrejme budes muset nejakou chvili zvykat, stejne tak na mensi displej.. Ja bych ti proto doporucil normalni/klasicky 15,4" kvalitni notes (IBM atp), ktere sezenes do 14k Kc.. coz je dle mne ok. Velikost displeje je ok a urcite ti vadit nebude a stejne tak klavesnice (u ktere budes v pripade IBM nadsen, protoze ta je - alespon pro mne - lepsi nez klasicka klavesnice u kompu :) ).

Takze moje doporuceni - urcite notes, ale spise kvalitni 15,4". Pokud se rozhodujes jen meni netbookem a PC a nehrajes hry, tak radim netbook.. protoze pocitis tu volnost a pokud nekoukas stale na filmy, tak ti to vadit nebude :)

@zuzkys: to je teda blbost.. To nevis, ze koukanim na LCD se oci nenici? To je jen fama, ktere veri snad je male deti - zeptej se ocniho a hned se dozvis jak to je - bolest oci pochazi od unavenych ocnich svalu, coz je jen docasne a v zadnem pripade to neni zadny trvaly defekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud si myslis ze je mini moc malé , tak jak píše anonymous ber normaln notas, 15,4" ideal.. hlavne az budes nějake vybírat tak nekoukej jenom na procesor a ramky, hlavní je u notebooku výdrž a váha

třeba tohle je celkem v poho, pokud nehraješ hry tak ti ten processor tolk nemusí vadit http://www.alza.cz/acer-aspire-as5810t-353g32mn-d120612.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mel dycky desktopa, pak jsem mel 3 roky klasickej 15" notas a rad jsem se vratil k tomu stolnimu :)

sice jsem koupil slim klavesnici (zvyk z notasu), ale jinak je to pro me idealni. cumim do toho fakt moc a celej den virat na 10", to by mi asi pukla hlava

uz ted kdyz pisu z te 15" tak je to majinky, jsem zvyklej na lcd u stolniho

jestli stolni nepotrebujes a chces ten notas tak se rozmysli co od toho vlastne cekas, asi bych sel do te 15" pokud to ma byt jediny co mas mit

ja po mini taky posilhavam,ale u me by to byl jen doplnek na cesty

mit jenom toto bych nechtel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych šel do naky 15,4 a zalezi na tobe zda ho budes mit jen na normal nebo na co ... :-) to uz je jen na cene nebo pouziti toho notebooku bud levnejsi a nebo drzsi ale mini bych si asi nekoupil to uz radsi slabsi 15,4 a nebo naky herni MSI 620 ale pises ze na hry to nemas tak asi jen obycejny 15,4 .-) kup podle pouziti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze MSI neni takova spatna jako Acer

MSI je docela dobra znacka a ntb MSI 620 nejlepsi herni NTB do 20000 !!!

Ale je pravda ze overene znacky jako HP a Toshiba jsou lepsi ale MSI kdyby to byl ten 620 tak neni k zahozeni urcite ne jako herni notebook za tu cenu je nejlepsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli nechce herni ntb, tak msi myslim odpada :P

acer je povetsinou plastovy siditko

ted bych asik sel do della, ten jejich servis je vazne imba

reknete si ze kvuli tomu nebudete priplacet love, ale jak se na tom notasu neco stane, tak si na to kazdej vzpomene :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zuzkys: to je teda blbost.. To nevis, ze koukanim na LCD se oci nenici? To je jen fama, ktere veri snad je male deti - zeptej se ocniho a hned se dozvis jak to je - bolest oci pochazi od unavenych ocnich svalu, coz je jen docasne a v zadnem pripade to neni zadny trvaly defekt.

Čekala jsem, že se toho nějaký šikula chytne, ale že zrovna ty????? :D

Samozřejmě, že nekazí v pravém slova smyslu, ale oči z 10" lcd a několik hodin prostě bolí - to nemůžeš popřít..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čekala jsem, že se toho nějaký šikula chytne, ale že zrovna ty????? :D

Samozřejmě, že nekazí v pravém slova smyslu, ale oči z 10" lcd a několik hodin prostě bolí - to nemůžeš popřít..

To je pravda, pokud tam bude mit stejne rozliseni, jako na 15"-19" .. to je pak jasne, ze ostrit na mrnavy font je hruza. Pokud si to ale zvetsi (za cenu mene obsahu, ktery se vleze na aktualni stranku), tak neni problem.

Ja argumentoval na to, ze se kazi - nijak se nekazi. Zkazeni je jev trvaleho poskozeni a ten tu nevznika. Zde vznika maximalne vyse uvedene namahani a unaveni oci, resp. ocnich svalu :)

^^ Proto jsem mu take radil 15,4", ten je imho idealni, da se na nem v pohode pracovat cely den a oci neboli.. Je to takova hranice, 10" uz je (na celodenni praci) malo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to zas jo

ja to beru z myho pohledu jako studenta vysoke, celej den (kdyz nekde nechlastam a nebeham po lese) tak jsem zakempenej u kompa resim si veci... je to pohodlny se oprit pekne do kresla a koukat na ten velkej monitor :)

To ja zase na intru byl rad za notes.. Ze jsem ho mohl tahat hezky kdykoliv do skoly nebo kamkoliv na jiny pokoj atp. :) Kazdy ma holt jine preference.. Pokud ale chce uz prodat ten komp a boji se netbooku, tak mu radim klasicky 15,4" notebook, to je imho v jeho pripade nej reseni.

Jinak souhlasim s piggym, neni nad to mit oboje.. Kdybych ale jedno musel ozelet, tak jasne zahazuju desktop.. na tom jsem v posl. dobe fakt cim dal tim mene.. na notesu travim 90% casu. Na PC jen kdyz se chci divat na televizi (to bych si ale koupil pcmcia tv kartu) nebo kdyz chci neco udelat do skoly v cadech - to se fakt lepe dela na dvou monitorech, nez na jedne 15,4" 1024x768 :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu