Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nová PC sestava


arnost99

Recommended Posts

Zdravím všechny,chci si konečně koupit nový pc a potřeboval bych trochu poradit s komponenty:

zákl.deska:Gigabyte GA-MA790X-UD4

procesor:AMD Phenom II X3 720 Black Edition BOX-2,8Ghz,AM3

paměť:Kingston 4GB (kit 2 x 2GB) 1333 Mhz-DDR3

pevný disk:Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 500GB,SATAII/30,16MB cache

graf.karta:Sapphire ATI Radeon HD 4850 Vapor-X 512MB DDR3

DVD mechanika:LG GH22LP20 Securdisc černá OEM

PC skříň:Cooler Master Elite 332

Zdroj:Fortron ATX-400 PNR v2.2 400W OEM

žádám o radu, zda je dostatečný zdroj na tuto sestavu a celkově jestli by to šlo,a jak to vidíte na hru GTA 4 a Rainbow six:Vegas 2 s touto sestavou,děkuju za každý příspěvek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na GTA určitě NE - vyměň si ATI za GeForce...

a taky by stálo za to zvážit nějaký menší SSD disk na systém, když chceš hrát hry...

co to plácáš za blbosti ... za 1. co máš proti ati, nvidia je pro ty co neumí přemejšlet nebo na to prostě mají... za 2. proč ji vubec měnit ? hd4850 ma skvělej výkon, GTA 4 je o procesoru především ! ... ssd ? k čemu mu bude ve stolnim SSD ? navíc nevypadá že chce za komp dát 40 000

a ještě k prvnímu postu : 3jádro neber , jestli chceš něco přádnýho tak phenom x4 http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-940-black-edition-d107968.htm

edit : zdroj je slabej, utáhne to ale do budoucna aspon 500w

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plácáš ty, GTA Atiny nepodporuje, ba přímo s nima mrdá - a optimalizovaný je to pro NVidie - mi to na MSi GX720x šlape jak hodinky

na kámošový sestavě s dvoujádrem, Ati HD 2600 XT a 2GB Ram se to ANI NESPUSTÍ

a za počítač se SSD diskem nedáš 40 tisíc, to sis taky asi vycucal z prd...prstu :roll:

a proti ATInám jinak nemam nic, mam jí v desktopu... jen nám RockStar nedali na výber moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plácáš ty, GTA Atiny nepodporuje, ba přímo s nima mrdá - a optimalizovaný je to pro NVidie - mi to na MSi GX720x šlape jak hodinky

na kámošový sestavě s dvoujádrem, Ati HD 2600 XT a 2GB Ram se to ANI NESPUSTÍ

a za počítač se SSD diskem nedáš 40 tisíc, to sis taky asi vycucal z prd...prstu :roll:

no tak kámoš je asi vadnej když to spouští na hd2600 ... s ati hd4850 to jede v pohodě, mam to odzkoušený... ted si spočítej na kolik by ho vyšel ten PC , připčítej k tomu malej SSD http://www.alza.cz/photofast-2-5-128gb-ssd-d119727.htm ... a to je 128 gb opravdu málo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky moc za všechny odpovědi, ale ještě bych se rád vrátil k tomu procesoru: AMD Phenom II X3 720 Black Edition BOX, když jsem se díval na testy, tak s výkonem na tom nebyl zase tak špatně, co vy na to.

... a ještě jak by mi na tom jela hra rainbow six Vegas 2

díky za každou odpvěď, mějte se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karet jsem mel fakt hodne a i tech drahych a muzu ti rict rovnou, ze zas takovej rozdil mezi atinama a nvidiema neni

rikaj se veci jakoze nvidia ma lepsi ovladace a jedou na ni i novinky, ze ati ma zas lepsi propojeni s dalsim zarizenim popr ze ma lepsi obraz atp

je to na tobe co vezmes. kdyz si reknes cenu tak ty karty jak ati tak nvidia budou mit podobne vysledky, pokud se vyznas muzes koupit paradni kousek a nebo se taky spalit pokud nevis co kupujes - vyrobci delaj bordel ve znaceni

na GTA nepoterbujes az tak hustou kartu, karty jako 4850 / 9800GT by ti meli stacit, pokud chces hrat fakt luxusne tak budes muse priplatit

ja sam mam radeji nvidii, ale i tak se musim zasmat bizzimu. ta jeho 9600M GT neni taky zadnej zazrak, ale porovnavat to s hd2600, coz je odpadni karta do low-end kompu na sledovani filmu, mi pripada celkem smesny

to je jakobych rikal ze amd sux, ze kamos se sempronem nemuze hrat gta4 a me to s intelem quadem bezi bez problemu :oops:

co ale na to GTA4 budes potrebovat je prave ten silnej procesor

sice s LoCo99 nesouhlasim ohledne jeho nazoru na nvidie, ale s procesorem a zdrojem ti radil dobre. chce to quad a chce to vic stavy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

imo by na system stacilo aj 32gb jak nic :D klidne jeste min

128gb na system ze je malo, to je dobrej kec :D

jinak s cpu na amd ti neporadim, ale nejaky ctyrjadro, rozhodni se treba podle ceny, aj ty levny modely by meli byt ok

zdroj vem neco silnejsiho od kvalitniho vyrobce, nekdo ted na foru myslim prodava 550W corsaira :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

128GB málo na systém , já mám v pc 70GB na všechno a sem spokojenej :) ale i tak bych radši bral normal HDD z 10K otáčkama a určitě bych za něj nedal 10k Kč

Jezis ty ses mimo! Vis co je system? To je operacni system. Tobe Windows/Linux/Mac/etc.. zabira vis jak 128GB?? Asi nechapes, ze je dobry mit system na SSD a zbytek (hudbu etc.) na obyc. HDD, protoze pak mas vse dost svizny. Na system ti v dnesni dobe bohate staci 16GB SSD - Win 7 zabira 7-8GB bez swapu, takze mas jednou tolik na programy! Rekni mi, ten zbytek do 128GB cim SYSTEMOVYM by jsi to zaplnil? Hudba/obrazky/filmy/videa/hry nejsou system - to vi snad kazdy maly dite.

Jinak, nvidia JE lepsi nez ATi a to ted resim jen z pohledu ovladacu a podpory - ta je u ATi proste priserna. ATi je proste omezena jen na debilni Windows a to jeste jen na nejaky verze. Treba svoji ATI Radeon 7500 nerozjedu jinde, nez na Win XP (jasne, na Vistach bez 3D HW akcelerace, na Macach a Linuxech to samy), kdezto moji GeForce 5200 FX+ rozjedu uplne na vsem (Mac,Linux i jakykoliv Windows s 3D HW akceleraci - vyrobce se proste stara a dela ovladace pro vse)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Mimochodem.... GTA je ta poslední hra na, kterou bych stavěl pc sestavu. Je příšerně optimalizovaná......

Když jsem instaloval GTA, tak jsem taky přišel na to (a nejen u GTA, ale i u instalace Macu, viď Any:D), že mít nvidii je mnohem lepší, její spolupráce a funkčnst skoro na všem je super...... ATi minimálně spolupracuje a stahováním několika ovladačů na GTA je příšerné.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady se bavi o mid-streamu => hrani => windows :)

vetsine populace je jedno ze ATi ma naprd support starych karet na jiny OS (nevim jak to maj s novyma)

vetsine jde prave o ten grafickej vykon ve windows (a i tam ma nvidia lepsi support :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anonymous_: Asi si mě špatně pochopil nebo já to špatně napsal mělo to být spíš takhle

128GB málo na systém ? já mám v pc 70GB na všechno a sem spokojenej :) ale i tak bych radši bral normal HDD z 10K otáčkama a určitě bych za něj nedal 10k Kč

Takhle měla vypadat citace na bizziho , měl tam být ten otazník a vyznít to jakože 128GB na systém je zbytečně moc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajo ted na to koukam , blbě sem to přečet ... měl sem za to že chce SSD na všechno... ale stejně si myslim že je to zbytečnost, at si koupi raci disk s pořádnejma otáčkama

jinak nevim jak je to doopravdy s tou podporou, já sem zatim problemy neměl ... proti nvidii mam snad jen to , že svinsky přejmenovávají stary karty (např 8600 > 9600) a ty ceny sou hrozný . Podívejte se na to jaký má třeba výkon ta ati HD 4850 a ted v její ceně najděte stejný výkon u nvidie ... jde to , ale budto jetou nebo nejaky shitsky model.. ati se kupuje kvuli dobremu poměru cena výkon, jinej duvod neni ...

ber ten procesor co sem ti poslal, jinak zdroj doporučuju třeba Fortron Bluestorm edici, a hlavně jedna dobrá rada - na zdroji nešetři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... proti nvidii mam snad jen to , že svinsky přejmenovávají stary karty (např 8600 > 9600)...

ale to si myslim pletes, 9600 je nove udelany jadro

9600 je relativne vykonna karta, 8600 je odpad

to znaceni je napr 8800->9800->gts250

a ty ceny sou hrozný . Podívejte se na to jaký má třeba výkon ta ati HD 4850 a ted v její ceně najděte stejný výkon u nvidie ...

Tady mas test na toms hardware

Tady jsou gts250

Tady jsou 4850

GTS250 > 4850 a oboje stoji kolem 3500

opravdu ta ATi strasne drti nvidii :roll:

rychle najdi v tom testu hru ve ktere vede ati a rekni ze to je tva oblibena, ze jen na te zalezi :P

. . .. .budto jetou nebo nejaky shitsky model.. ati se kupuje kvuli dobremu poměru cena výkon, jinej duvod neni ...

fanatik :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak, nvidia JE lepsi nez ATi a to ted resim jen z pohledu ovladacu a podpory - ta je u ATi proste priserna. ATi je proste omezena jen na debilni Windows a to jeste jen na nejaky verze. Treba svoji ATI Radeon 7500 nerozjedu jinde, nez na Win XP (jasne, na Vistach bez 3D HW akcelerace, na Macach a Linuxech to samy), kdezto moji GeForce 5200 FX+ rozjedu uplne na vsem (Mac,Linux i jakykoliv Windows s 3D HW akceleraci - vyrobce se proste stara a dela ovladace pro vse)..

nemuzes hodnotit soucasny karty podle X let starejch karet...s novejsima ovladacema nemam problem a moje 3870tka se spusti i pod linuxem, windows XP,vista,W7 atd....) driv ty ovladace byly hrozny to jo ale za 4 roky nebo kolik je tu nejaky ten pokrok ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je celkem jedno jestli si vezmes AMD nebo Intel i kdyz si myslim ze dvoujadro Intel bude furt lepsi nez trijadro AMD takze ti doporucuji Core2Duo E8400 nebo E7400 paměti kingstone zbytečne staci ti Transcend DDR2/800 JetRami disk je myslim dost maly takze 640 od WD nebo 1T od Samsungu rev. F1 grafarna to je vzdycky stejna pisnicka ATI nebo Nvidia sel bych do Nvidie dneska je tam velice dobra cena za GTX260 nebo 9800GT a GTS250 sice tam je pouzit chlazeni Zalman ale karty jsou pomerne hlucne jinak zdroj 400 je slaby a urcite doporucuji zainvestovat do kvalitniho zdroje takze Seasonic jednak je velice kvalitni a jednak je tichy bedna a mechanika je v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pod tohle bych se klidne podepsal :P

taky preferuj intel + nvidii, ale nebranim se ani ati

s tema ramkama je to celkem sumak, cenovy rozdily jsou minimalni - ja si udelal radost zbytecnyma dominatorama :D

GTX/GTS maj velice lakave ceny, krize ftw :D

jinak staci kvalitni 4xx W zdroj ;) seasonic je dobra volba, jinaci liga jak fortron

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu