Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Chcete si zahrát více her? Naučte se Etrémě taktovat GK!!


javak810i

Recommended Posts

Zdravím, taky máte shit PC, ale nemáte dostatečné dfinance na jeho upgrade? Naučte se Etrémě taktovat!

nejprve začněme s grafickou kartou, která je jedna z těch dražších částí PC

Moje PC sestava :cheesygrin:

CPU: Intel Celeron D 2,53ghz

RAM: 4x 256mb DDR 400mhz

GPU: nVidia GeForce FX 5200 256mb

HDD: WD Cawiar SATA 150 120gb

Takže to bychom měli, teď jse vrhneme k taktování grafikcé karty.

Na tyto starší typy doporučuji program ATITools, který je jednoduchý a nabízí skenování artefaktů.

Nejprve si tedy stáhněte nejnovější ovladače a nainstalujte ATITools. U mě byl ten problém, že se mi grafika strašně přehřívala - měla jen pasivný chlazení. Takže jsem ho sundal, vyčistil, dal novou teplovodivou pastu a přimontoval 80mm větráček.

Budeme taktovat tím, že si založíme nový profil a postupně budeme posouvat ty 2 táhla úplně napravo směrem nahoru. Postupujte tak po 5mhz a vdy dejte set clock, tím se karta přetaktuje. V 3d rotující krychli byste měli zaznamenat nárůst fps. K otestování stabilností taktů dejte "scan for artefacts", to nechte pár minut běžet. Pokud se objeví žluté skvrny, či se program sekne, nebo nedej bože se rozpadne obraz, víte, že jste to přepískly. Po nalezení nejvyšších stabilních frekvencích si profil uložte, později je budete moci přepínat.

Moje výsledky: karta nVidia GeForce FX 5200 s 256mb DDR

původní takty: jádro 250mhz, paměť 133mhz (266mhz DDR efektivně)

po přetaktování: jádro 325mhz, paměť 210mhz (420mhz DDR efektivně)

Není to žádný zázrak, ale rozdíl se pozná. Budu rád, když jsem napíšete i vaše výsledky.

Takže podívejme se na změny ve hrách, vše jsou průměrná fps

Counter strike: Source /High 1024x768/0AA 0AF/HDR off/

původní: 26

přetaktované: 38

Call of duty 2 /Max 1024x768/Dx 7/0AA 0AF/

původní: 38

přetaktované: 50

FarCry /Very high 1024x768/0AA 0AF/

původní: 12

přetaktované: 20

Half Life 2: Lost coast /Low 1024x768/ 0AA 0AF/HDR off/

původní: 20

Přetaktované: 28

Hry, které se díky přetaktování staly hratelnými: Vietcong na MAX, Gothic 3 na LOW, Battlefield 2 na LOW, Flatout 2 na MEDIUM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, na něho taky dojde, zjistím nejstabilnějí program, ptz taktování v biosu napáchalo víc škody, než užitku.

Taktování CPU programem je o ničem a hlavně většinou nefunguje.Pokud se neznalý člověk nehrabe v napětí tak se nemůže nic stát, takže jedině BIOS ;) Vyjímkou jsem CPU AMD BE, ty mají otevřený násobič, tam hravě stačí overdrive.

Jinak na taktování grafiky doporučuji spíše Rivatuner ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktování tak starého PC? Ne, to už opravdu nemá cenu, z FX5200 opravdu neuděláš nic lepšího. Nárust 10 FPS (mnohdy ani to ne) znatelný příliš není a jen si ničíš počítač. Nejlepší je, že je topic nazván "naučte se extrémně taktovat" a dotyčný se brání taktování v biosu - do už je moc. Našetři pár tisíc, PC za pár šupů prodej a kup nové, za 10 tisíc si zahraješ 10x lépe, než na tom tvém starém...

Jinak to samozřejmě nemyslím zle, jen takovým taktováním toho moc nezískáte, spíše naopak. Každopádně mě to může být jedno :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktování tak starého PC? Ne, to už opravdu nemá cenu, z FX5200 opravdu neuděláš nic lepšího. Nárust 10 FPS (mnohdy ani to ne) znatelný příliš není a jen si ničíš počítač. Nejlepší je, že je topic nazván "naučte se extrémně taktovat" a dotyčný se brání taktování v biosu - do už je moc. Našetři pár tisíc, PC za pár šupů prodej a kup nové, za 10 tisíc si zahraješ 10x lépe, než na tom tvém starém...

Jinak to samozřejmě nemyslím zle, jen takovým taktováním toho moc nezískáte, spíše naopak. Každopádně mě to může být jedno :-)

Přesně, moje řeč, tohle je teda EXTRÉMNÍ PŘETAKTOVÁNÍ jak něco. Já bych vám mohl vyprávět....můj brácha je Extrémní přetaktovávač (neživí se tím, ale dělá to). Už něco málo vyhrál.

Co se týče té sestavy co máš, ta je opravdu už na nic. Extrémní přetaktování je užitečé opravdu jenom pro novější PC, (pokud si nechcete udělat srandu a taktovat Pentium 1ku :D:D:D:D)

SESTAVA POSLEDNÍHO EXTREMNÍHO PŘETAKTOVÁNÍ

MoBo: ASUS Rampage II Extreme

CPU : Core i7 965XE "ES"

GPU : 3x GTX 260 OC

RAM : uz si nepamatuju :D

Monitor: Belinea 22"

EDIT: Všechny komponenty (CPU, 3x GPU) byli pod komínem s kapalným dusíkem s teplotou okolo -60 °C

obrázky můžu dodat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nerozčilujte se. Doufám, že si nikdo nemyslel, že to myslím vážně :wohow: Celý topic je jednou velko nadsázkou a název měl být trochu ironický :?. Tento počítač už skoro nepoužívám, leda tak na miny, ty si občas rád zahraju a compu to dává zabrat. S taktováním, ano expert nejsem, ale k lepšímu průměru bych se přiřadil 8) Zkušenosti s tekutým dusíkem ani se suchým ledem nemám, ale to je stejně jen k dočasnému přetaktování a proto mám PC kompletně na vodě :cheesygrin:. Jen tak btw

CPU: C2D E8500 @3,7ghz

VGA: HD4870X2 s vodním blokem @850/4100

Taktování přes bios jsem na týhle shitce zkoušel, ale po přidání 10% se stal systém značně nestabilní a výkor rapidně klesl (to samá s 5% a 15%) takže asi tak. Ono ten komp je už na odpis, nefungujou teplotní čidla, s biosem jsou furt problémy a odešel jeden tranzistor na MB (teď přesně nevím jakej)

Takže abych to shrnul. Tohle jsem napsal jen tak, prostě jsem chtěl vědět, co tenhle PC dědeček dokáže.

Edit: taky mám Belineu a nemůžu si ji vynachválit (až na jeden stuck pixel na červené barvě ale reklamace ok)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu