Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Opera


bobo

Recommended Posts

neviem ci to tu uz niekde padlo, ale internet channel alias OPERA pre WII umoznuje pripojit akukolvek USB klavesnicu z PC a pouzit ju na zadavanie textu... :roll:

NEVIETE NIEKTO AKO OSETRIT TO ABY MI OPERA ZOBRAZOVALA DIAKRITIKU NA STRANKACH ??? :blink:

USB klavesnice by měla fungovat, ale oficiálně nejsou všechny podporované.

Diakritika asi nikdy nebude. Wii Opera nepodporuje naše znakové sady a Nintendo s tím zatím nic dělat nebude, protože internetové služby u nás v Česku (ani na Slovensku) nejdou. Určitě máš region buď UK, nebo Germany... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USB klavesnice by měla fungovat, ale oficiálně nejsou všechny podporované.

Diakritika asi nikdy nebude. Wii Opera nepodporuje naše znakové sady a Nintendo s tím zatím nic dělat nebude, protože internetové služby u nás v Česku (ani na Slovensku) nejdou. Určitě máš region buď UK, nebo Germany... ;)

region mam UK.

u nas na Slovensku je to tazke, oficialne tu NINTENDO nema zastupenie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ahoj, tak první co bylo, tak jsem Wii připojil k internetu, registroval kartu a stáhnul si Operu. (jen dodám že jsem koupil 1000WP a z karty mi to strhlo 219,79Kč, takže mě Opera přišla cca na 110Kč).

A moje pocity?

Pozitiva:

-je to dobrá frajeřinka zapnout bílou krabičku a brouzdat po internetu ze sedačky s WiiMoution v ruce

- celkem rychlé načítání stránek

- sem tam jede Flash (např. YouTube)

- překvapivě dobře se píše a zadávají web adresy pomocí WiiMoution ovladače

Negativa (co mě zklamalo):

- rozlišení výstupu z konzole vůbec není pro tuto činnost vhodné a netuším, jestli to spraví Komponentní kabel, chtělo by to spíš HDMI FullHD kabel, ten ale k Wii připojit nejde.

- Není podporován UNICODE tudiž ani další znakové sady pro střední evropu (hodně velké zklamání)

- nepodporuje WAP

- nepodporuje Flash např. na www.stream.cz a jiných webech (zatím se mi zdá že jede jen YouTube)

- YouTube jede v hrozném rozlišení a hodně sekaně

- nejsou podporovány oblíbené Google služby GMail, Picasaweb atp.

- pomalý start prohlížeče i když je ve vnitřní paměti Wii

- chybí možnost mobilního zobrazení stránky (do jednoho sloupce), jako u OperyMini v mobilu

Tak to je moje shrnutí, škoda těch nedostatků a nedodělků, byla by to dobrá věc, takhle je to takřka nepoužitelné.

P.S.: Zkoušel jste někdo připojit ke konzoli klávesnici nebo myš? Já mám jednu od Creativu a ta je bezdrátová s USB vysílačem na který se současně připojí myš i klávesnice. No asi to někdy vyzkouším... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- chybí možnost mobilního zobrazení stránky (do jednoho sloupce), jako u OperyMini v mobilu

Jeden sloupec opera umí - na ovladači stiskni dvojku.

Ale jinak je to bez unicode opravdu jen takové nouzové řešení, když mám obsazený notebook a potřebuji něco najít na webu. Domýšlet si v každém slově jeden a více "čtverečků" je spíše rébus, než čtení - škoda :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Tak jsem si pred 14 dny poridil Wii a rozchodil si Operu. Po otevreni prvni ceske stranky jsem zacal premyslet o tom, jak vyresit zobrazovani ceskych znaku a jako nej idealnejsi reseni me napadlo toto - odstraneni diakritiky pomoci proxy.

A tady je ukazka - otevrete si tuto stranku ve Wii a zadejte adresu stranky, kterou chcete prohlizet.

proxy.peterbay.org

ps. na nekterych strankach se sekne konverze na neplatnem znaku a stranka se nezobrazi cela. Taky toto neberte jako konecne reseni a ze budete tuto proxy na mych strankach pouzivat naporad. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu