Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

quietHDD - cvakani HDD - caste parkovani hlavicek


Anonymous_

Recommended Posts

Urcite se s tim nekdo z vas setkal - predevsim majitele UATA 2,5" ntb HDD Western Digital. Spatne nastaveni APM zpusobuje (velice) caste a nezdrave parkovani hlavicek HDD. Kazdy ntb HDD prezije cca 300 000 zaparkovani hlavicek .. Pokud parkuji nekolikrat za minutu, odejde vam HDD velice brzo.

Jak poznate, ze vam HDD parkuje? Poznate to dle charakteristickeho cvakani. (nemyslim takove to pri kopirovani.. ale cvak.... nic nic .. cvak.. :D nevim jak to lepe vysvetlit.. nekdy zkusim treba nahrat zvuk :D ) A pokud toto cvakani slysite kazdych nekolik sekund, pak neco neni v poradku. HDD by mel parkovat maximalne nekolikrat do hodiny.

Na Linux existuje utilita hdparm -B 255 /dev/hda, na Mac existuje utilita declunk a jelikoz jsem ted potreboval takovou utilitu na Windows, nasel jsem quietHDD.

Nekomu to bude k nicemu, nekomu to naopak pomuze (jako mne).

Download: http://sites.google.com/site/quiethdd/download-1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu