Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Herní pc do 20k


kingondra007

Recommended Posts

čus lidi nenavrhnul by my někdo sestavu která by byla hl. na hry a děláni hudby a filmu ve vegas a byla by 20k moc se vtom nevyznam ale upřednostnjuji intel jo a těch 20k by mělo byt i s dph a chci jenom skřin bez monitoru a příslušenství doufám že se tu někdo najde diky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje sestava...kupována v dubnu dal jsem za to 19 k. GTA IV na plné detaily :). Pro tebe to muze byt aspon inspirace ;-) .

Procesor:AMD PHEONOM X4 9950 BLACKZákladní deska:Asus M3N-H/HDMIPaměť:A -Data 4GB DDR2/1066Grafická karta:Zotac 9800 GTX+, 1GB DDR3Pevný disk:Samsung HD753LJ, 750 GB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem projel pár článků no a sestavil jsem si toto pár věcí mi chybí tak doufám že napíšete co vybrat

Procesor:Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX 3682Kč

Grafikcká Karta: NO to je pro mně zatím otazník doufám že pomůžete s výběrem cena by měla byt 4000-5000Kč

Zdroj Fortron Blue Storm II 500W 1213Kč

Skříň:Thermaltake VJ50001N2Z Soprano RS 200 1573Kč

Chlazení:Noctua NF-S12B ULN 2x473Kč ale nwm jestli to do te case dám takže když tak bych poprosil alternativu

Zak. Deska:Tak to je pro mně další neznámá takže bych zase poprosil o pomoc v cenách se nevyznám ale optimálně by to mnělo být okolo 3000kč

HDD:Samsung Spinpoint F1 HD103UJ - 1TB SATA II 1743Kč

Operační pamět:Kingston DIMM 4096MB DDR II 1066MHz KHX8500D2BK2/4G HyperX B 1285Kč

Celková cena když počítám Grafiku za 5000 a Zak. desku za 3000 tak je to 18442Kč což je super

Tak a ted bych vas poprosil aby jste mi napsali co je lepší a to co mi chybí budu vám moc zavázán

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje sestava...kupována v dubnu dal jsem za to 19 k. GTA IV na plné detaily :). Pro tebe to muze byt aspon inspirace ;-) .

Procesor:AMD PHEONOM X4 9950 BLACKZákladní deska:Asus M3N-H/HDMIPaměť:A -Data 4GB DDR2/1066Grafická karta:Zotac 9800 GTX+, 1GB DDR3Pevný disk:Samsung HD753LJ, 750 GB

jenom pro informaci: dnes tahle stejná sestava výjde na cca 13 000 ,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja dělám filmi jenom ve vegas a to treba s různych her co zahraju nebo pro kámoše a hudbu si dělám je tak for fun žadny extra DJ nejsem takže my de spiš o ty hry a rychlé načítání no a pokud potrebuju druhý disk tak není problém mam doma jednu 250 a to bude stačit?A ten muj procesor co jsem vybral to e šunt nebo stači ma docela dobré reference

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduché. Pokud děláš filmy, tak potřebuješ Quad Core CPU, popřípadně grafickou kartu nvidia série Quadro (vytvořeny speciálně pro render).

Pokud chceš skládat kvalitní hudbu, tak potřebuješ také kvalitní zvukovku.

A hlavně potřebuješ operační paměť, minimálně 4gb (když si dáš 6gb, tak 4gb můžeš využít jako operační paměť a zbylé jako HDD - všechny procesy pak budou neuvěřitelně rychlé).

Takže CPU jedině od Intelu, AMD jsou v tomhle případě opravdu shity.

Základ je Intel Q6600, který stojí něco přes 4000. Ušetří ti to spoustu času.

Jako grafickou kartu si zvol nejdražší Ati (čím dražší tím lepší, logicky). Mají zatím nejlepší poměr cena/výkon...nvidia nemá smysl kupovat (pokud teda nechceš quadro, které jsou docela dost drahé - lepší je koupit bazarovou -> rozdíl je extrémně znát, s quadro budeš renderovat vše v real time).

Deska stačí za 1500, ale pokud chceš víc není problém. Stačí si pročíst recenze, já ti neporadím. Bude lepší, když si vybereš sám.

HDD si kup rozhodně dva! Pokud by jsi renderoval pouze na jednom, tak ho brzo zničíš (renderování je dost náročná věc, hdd prostě nestíhá) a se dvěma bude render ještě o dost rychlejší.

Chlape četl jsi nadpis ? Herní PC ! S quadrem by si nezahral vůbec nic. Celý přízpěvek nějak nechápu. Ten odstavec s ATI?? To si jako děláš prdel nebo co? Deska za 1500kč do kompu za 20k??? Promiň, ale když chceš někomu radit, tak by jsi měl o tom něco vědět.

kingondra007: Intel Core2 Duo E8400 v dnešní době rozhodně né, pokud trváš na Intelu, tak jedině Quad. Ale osobně bych šáhl po AMD Phoneom X3,X4 BE, které přetaktuješ i když stím nemáš zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neis: 1. Já četl vše, ty asi ne.

2. Pokud se neumíš vyjadřovat slušně, tak se nevyjadřuj, ne ke mě.

3. Quad Core CPU podporuje většina nových her. Jestli to nevíš, tak jsi

zaspal dobu, bohužel.

4. Quad Core CPU je nesmírně důležitá věc v oblasti

střihu a renderu a to z toho důvodu, že ti to ušetří polovinu času (stačí

se podívat na testy - 3ds max, AAE...)

5. Něco se tí nezdá na odstavci s grafickými kartami Ati?

Poměr cena/výkon mají zatím nejlepší a pokud tuto skutečnost

nebereš jako fakt, tak jsi nesvéprávný, bohužel.

6. AMD Phenom X3, jak jsi ho nesprávně nazval "Phoneom", je nejhorší procesor

jaký si momentálně můžeš koupit. Hry ho nepodporují, navíc je pomalý.

Phenom X4 je dobrý, nicméně v porovnání s CPU od intelu dost pokulhává.

7. K čemu by ti bude drahá základní deska? Píšeš, že 1500 je málo (já jsem

napsal, že pokud chce dražší, tak není problém), nicméně základní deska

pouze zajišťuje stabilitu rozhraní. Záleží na komponentách a pokud není

rozhodnutý, nemá cenu vybírat motherboard.

kingondra007: Ať už si základní desku koupíš jakoukoliv, tak ať má integrovanou

grafickou desku. Někomu to může přijít vtipný, ale jako záloha, v případě

poruchy PC, se dost hodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Nečetl nelži.

2) Psal jsem někde opak ?

3) Psal jsem někde opak?

4) Samozřejmě že nezdá, poměr výkon/cena je srovnatelný..navíc Nvidia má lepší ovladače a podporu vývojářů. Takže výběr mezi Nvidia a ATI je čistě o sympatiích. Ale ten kec, cena rovná se výkon, to je taky dobrá hloupost, jelikož jsou speciálni edice, nebo jsou v prodeji ještě staré typy karet, které jsou drahé vzhledem výkonu, jelikož se doprodávají;).

5)Phenom II X3 je nej procák, co se týče poměru výkon/cena vyhral snad ve všech testech na všech webech. Ve hrách je naprosto dostačující a je asi o 5% slabší než plnohodnotné X4 nebo quady od Intelu a také se dělá v Black edici, což je pro laika obrovské plus. Ke všemu se u velké části dá odemknout 4 jádro. Prosímtě pošli mi test, kde PII X4 dost pokulhává oproti Quadům jo? Jedině tak v ceně možná, tam má Intel náskok ;)

6) Tak to raději no comment ;) Jelikož deska je základ. Chipset velmi ovlivňuje výkon. Rozhoduje při přetaktování a v možnosti pozdějšího upgradu.

Vyhodit velkou spoustu kvalitních desek z výběru jen proto, že má ingtegrovanou grafarnu je taky zvláštní. To by jsis pro jistotu mohl nakoupit všechny komponenty do zálohy nemyslíš ?

kingondra007: Raději si zajdi na specializované fora..Pctuning,svethardware,extrahardware a uvidíš kde je pravda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu