Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nelegální stahování


mattts90

Recommended Posts

Hojte, omlouvám se všem, kterým kazím chuť tímto tématem. Nevěděl jsem, kam jinam napsat. Slyšel jsem, že když bude člověk stahovat přes sdílené sítě, například přes torrenty, tak se vystavuje velkému nebezpečí, že na něj jednoho dne zaklepou s želískama v ruce.

Chtěl jsem se zeptat, jestli je opravdu bezpečnější stahovat ze serverů jako je rapidshare nebo megaupload, jak moc je to nelegální atd. Prosím o odpověď. Děkuji 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi slysel dobre.

1) stahovani software je ilegalni v kazdem pripade

2) stahovani filmu a hudby pro vl. potrebu ilegalni neni

3) upload/poskytovani filmu, hudby, sw je ilegalni

Co z toho vyplyva? Pri torrentu zaroven seedujes/odesilas data, tudiz "provozujes" ilegalni cinnost. Kdezto u rapidu pouze stahujes - pokud tedy u RS stahujes pouze hudbu/filmy, tak nedelas nic ilegalniho.. Nic trestneho.

Dalsi vec, co hraje na stranu rapida je to, ze torrenty se daji mnohem snaze vypatrat (chapej, ze nekdo stahuje pres torrent), protoze staci na siti analyzovat pozadavky/komunikaci s trackerem a je jasne jaky torrent stahujete, kolik mate stazeno/odeslano atp. Kdezto u RS je to trochu slozitejsi - zvlast pokud pouzivate vlastni DNS server - to by se pak musely analyzovat vsechna data, protekajici siti, a na to nema zadny ISP prostredky...

Takze ano, je to z torrentu nebezpecnejsi, to ale neznamena, ze stahnete jednu hru a hned po vas pujdou.. Vetsinou to chodi tak, ze vam nejprve prijde od poskytovatele varovani - ale to musite stahovat opravdu hodne.. A kdyz varovani prijde, tak vite, ze pomalu zacina pruser..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není pravda, že musíš stahovat hodně, tím se spousta lidí utěšuje. Stačí mít prostě smůlu a dostaneš ho i při první stahnuté hře. Jednou mi taky něco takového přišlo a to jsem prakticky nic nestahoval. Kámoš kompa nikdy nevypíná a stahuje všechno a nikdy nic neměl. Ale ty varování dělají boti, co se na daný torrent připojí a mají jako na podnosu všechny IP adresy, údajně to nic neznamená, co jsem se ptal nebo dozvěděl na netu.Dobrým programkem je peerquardian, to se až budete divit kolik adres je od antip2p společností ;) Jinak raději rapid s premium accountem nic lepšího neexistuje a stahnout můžeš až 50gb denně, když stahuješ od 02.00-10.00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za pěkné vysvětlení. Já rychlost uploadu omezuju vždy na nejmenší možnou rychlost. Taky mě napadlo, že i když budu stahovat nějaký software někde ze serverů podobných rapidshare, tak často jsou ty soubory zazipované a rozdělené. To přece bude těžké odhalit od poskytovatele internetu, co přesně se v takových rozsekaných souborech nachází, nebo ne?

O tom, že je to asi i otázka štěstí vím. Kámoš stahoval tak říkajíc "o sto šest" torrenty, přišel mu dopis s napomenutím. Pak stahoval jen 5 mb soubor a už za něj platil 500,- pokutu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi slysel dobre.

1) stahovani software je ilegalni v kazdem pripade

2) stahovani filmu a hudby pro vl. potrebu ilegalni neni

3) upload/poskytovani filmu, hudby, sw je ilegalni

Co z toho vyplyva? Pri torrentu zaroven seedujes/odesilas data, tudiz "provozujes" ilegalni cinnost. Kdezto u rapidu pouze stahujes - pokud tedy u RS stahujes pouze hudbu/filmy, tak nedelas nic ilegalniho.. Nic trestneho.

Dalsi vec, co hraje na stranu rapida je to, ze torrenty se daji mnohem snaze vypatrat (chapej, ze nekdo stahuje pres torrent), protoze staci na siti analyzovat pozadavky/komunikaci s trackerem a je jasne jaky torrent stahujete, kolik mate stazeno/odeslano atp. Kdezto u RS je to trochu slozitejsi - zvlast pokud pouzivate vlastni DNS server - to by se pak musely analyzovat vsechna data, protekajici siti, a na to nema zadny ISP prostredky...

Takze ano, je to z torrentu nebezpecnejsi, to ale neznamena, ze stahnete jednu hru a hned po vas pujdou.. Vetsinou to chodi tak, ze vam nejprve prijde od poskytovatele varovani - ale to musite stahovat opravdu hodne.. A kdyz varovani prijde, tak vite, ze pomalu zacina pruser..

Na filmy a hudbu se taky stahuje autorsky zakon ... tak jak to ze u filmu pro vl. potrebu je to legalni to se me nezda :D

- jinak definuj pojem hodne jestli , nejak si nemim predstavit kolik je hodne pro poskytovatele site ... treba ja stahul podle poskytovatele 17gb za rok 09 a to v obdoby mezi cerven a srpen 09

-jak to chodi u verejne Ip to se jako pocitaj prenesena data vsech kteri maj spolecnou IP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh, s tim omezovanim rychlosti uploadu jsi mne docela pobavil. Kdyby jsi byl opravdu v pruseru, tak nikoho nebude zajimat/nikdo nebude hledet na to, zda jsi upoval 2kB/s nebo 500kB/s ... Vyjde to nastejno.. Naopak - kdyz to umezujes, tak take pomaleji a dele stahujes torrent, takze se dele vystavujes riziku.

S RS jsem se Ti vyjadril jasne - prakticky neni mozne monitorovat a analyzovat cely traffic, na to zadny ISP nema prostredky - takze ne, prakticky je to neodhalitelne a nepostihnutelne. Jde ale o to, ze vlastneni/stahovani wareznuteho SW ilegalni je, kdezto vlastneni wareznutych filmu a hudbu ne. Takze kdyby Te navstivili a nasli u tebe hafo HDDisku se stazenou hudbou a filmy pro osobni potrebu, tak by jsi z toho nemel vubec nic. Kdyby k tobe prisli a nasli u tebe HDD se stazenym wareznutym (i nenainstalovanym) softwarem, tak mas pruser jako vrata. Ze pres torrenty se to da odhalit snadno a pri stahovani z rapidu naopak ne, je vec druha.

@Fenix, sorry, ale je mi jedno, co se Ti zda nebo nezda, ale je to tak, jak pisu ja - za to bych dal i ruku do ohne.

Hodne je prave nedefinovatelne, jak pise neis, je to o smule a o stesti.. Samozrejme kdyz stahujes vice, tak je vetsi pravdepodobnost, ze Te "odhali", nez kdyz stahujes malo..

Coze? Nejdrive pises o verejne a pak o sdilene - tak se rozmysli..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh, s tim omezovanim rychlosti uploadu jsi mne docela pobavil. Kdyby jsi byl opravdu v pruseru, tak nikoho nebude zajimat/nikdo nebude hledet na to, zda jsi upoval 2kB/s nebo 500kB/s ... Vyjde to nastejno.. Naopak - kdyz to umezujes, tak take pomaleji a dele stahujes torrent, takze se dele vystavujes riziku.

S RS jsem se Ti vyjadril jasne - prakticky neni mozne monitorovat a analyzovat cely traffic, na to zadny ISP nema prostredky - takze ne, prakticky je to neodhalitelne a nepostihnutelne. Jde ale o to, ze vlastneni/stahovani wareznuteho SW ilegalni je, kdezto vlastneni wareznutych filmu a hudbu ne. Takze kdyby Te navstivili a nasli u tebe hafo HDDisku se stazenou hudbou a filmy pro osobni potrebu, tak by jsi z toho nemel vubec nic. Kdyby k tobe prisli a nasli u tebe HDD se stazenym wareznutym (i nenainstalovanym) softwarem, tak mas pruser jako vrata. Ze pres torrenty se to da odhalit snadno a pri stahovani z rapidu naopak ne, je vec druha.

@Fenix, sorry, ale je mi jedno, co se Ti zda nebo nezda, ale je to tak, jak pisu ja - za to bych dal i ruku do ohne.

Hodne je prave nedefinovatelne, jak pise neis, je to o smule a o stesti.. Samozrejme kdyz stahujes vice, tak je vetsi pravdepodobnost, ze Te "odhali", nez kdyz stahujes malo..

Coze? Nejdrive pises o verejne a pak o sdilene - tak se rozmysli..

verejna tudiz sdilim ip s otatnimy ja nemam co si rozmyslet jen nevim jak se tam deli pocet stazenych dat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh, tak to v tom nemas moc jasno.

Verejna znamena, ze mas tu IP naopak JEN PRO SEBE.. Ze ta IP, co je videt zvenku jde primo na tvuj router/modem a ty s ni muzes nakladat jak chces (muzes treba provozovat webove stranky).

Sdilena IP je naopak ta, kdy jednu IP ma hafo lidi a ty jsi uz pouze v nejake vnitrni siti a k modemu, na kterem je ta vnejsi verejna IP, nemas vubec pristup.. Takze si treba o webu na tve IP muzes nechat jen zdat.

Jestli myslis sdilenou, tak tam je to jednoduche. Kdyz tam stahujes z torrentu, tak prijde dopis majiteli te verejne IP, coz je ISP (vetsinou nejaky WiFi mistni poskytovatel), ten musi mit ze zakona logy deni na siti, takze se podiva treba do DNS logu a vidi, kdo v jakou dobu checkoval kterej tracker... Pak uz neni problem se podivat na IP dotycneho a kazdy jedinec na siti ma nejakou IP, co mu pridelil ISP, takze hned vi, kdo to je a rovnou mu posle varovani/jinak si to s nim vyridi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych přidal názor že služby rapidshare mají jednu nevýhodu není to nevyhodá pro nás co službu využívají ale pro druhou stranu (zaměstance ap.)

Rapidshare poskytuje možnost nelegální stahování které nejde 100% zastavit to každý ví ale že si za něj nechá platit (účty premium) a že se ukládají data na jejich servery to už je věc jiná...

takže si ted koleduje vlastně tak trochu nevinně o velký průser. Takže až přijde soud něco jako s thepiratebay o piratsví tak to bude s rapidshare velmi složité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za ty leta,co stahuju pres torrenty,a mam natahano nekolik (desitek) TB,sem s nicim podonym jako rika Anonym problem nemel,a ani zadnej z lidi co znam,taky ne.Navic policajti stejnak zatykaj jenom majitele tech velkych FTP na kolejich,normalni uzivatele jako ja,jim bejvaj ukradeny. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za ty leta,co stahuju pres torrenty,a mam natahano nekolik (desitek) TB,sem s nicim podonym jako rika Anonym problem nemel,a ani zadnej z lidi co znam,taky ne.Navic policajti stejnak zatykaj jenom majitele tech velkych FTP na kolejich,normalni uzivatele jako ja,jim bejvaj ukradeny. :)

jo asi tak.........:roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak uz jsem psal - je to o nahode.. Neni to, ze jednou neco stahnes a mas za prdeli flojdy. Ja sam jsem s tim tez nemel problem.. Ale napsal jsem snad jasne - ze risk to je a postihnutelne to je, oproti RS - a to je pravda.

Navic, ty razie jsou nahodne. Koleje jsou samozrejme v hledacku uz nejaky patek, protoze tam maji opravdu _RYCHLE_ pripojeni.. Takze tam jedou jedine originalky nebo opensource/freeware.. Ale to uz se dostavam jinam.

Kazdopadne neni pravda, ze jdou _JEN_ po kolejich.. To je kec a jestli to usuzujes jen z toho, ze ty jsi pruser nemel a ani nikdo z tvejch znamejch, tak ti na to muzu rict jen - mas malo kamaradu.. Protoze ja i neis, jak je videt, zname nekoho, kdo s tim mel problem.. Ze jsi nemel ty, neznamena, ze je to nepostihnutelne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, super.. Takze ackoliv se to stalo mym kamosum, tak to byla asi haluze a protoze se to nestalo tobe a tvym kamosum (nejspise na privatnim trackeru - kde je to uplne o necem jinem, nez na public), tak se proste nemuze nic stat. Uz v tom mam jasno :dozey:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vim že se to netyko konkretne tohoto temtu, ale kdyz uz se tu bavime o rapidshare tak by mne zajimalo jaky program by dokazal stahovat proste nejak hodne presne aby mne nikdo nemohl predbehnout (pouzivam freerapid, ale ten stahne prvni part a pak uz stahuju nekdo jinej a mne to na zbyly party hodi error). Mam sdilenou IP spolu s dalsima 27lidma... je tedy nějaka sance/moznost jak je predbehnout (byt rychlejsi/presnejsi nez oni) nekdy se mi to povede, ale to u toho musim porad sedet a vse delat rucne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jeste neco kdyby meli dat kazdymu zelizka kdo kdy stahnul nejakej soubor s autorskyma pravama tak by museli dat zelizka pul planete bud musis mit opravdu velikou smulu aby u tebe zaklepaly nebo ses velika ryba tim myslim ze mas doma takovej mensi terminal a stahuje TB denne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jeste neco kdyby meli dat kazdymu zelizka kdo kdy stahnul nejakej soubor s autorskyma pravama tak by museli dat zelizka pul planete bud musis mit opravdu velikou smulu aby u tebe zaklepaly nebo ses velika ryba tim myslim ze mas doma takovej mensi terminal a stahuje TB denne

Spousta lidí se tímto uklidňuje. Ale ve všech státech se dělají exemplární případy. Antip2p společností je čím dál více a jsou mnohem agresivnější. Spolehát se na to, že mě se to nemůže stát, je velmi naivní. Přes torrenty mám velký strach stahovat, jen si nainstalujte peerguardian a budete koukat jaká havět vás kontroluje. Raději se zabezpečit, nebo stahovat přes rapid a podobné servery. Proč zbytečně riskovat?! V tomto připadě je i malý risk zbytečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu