Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Obraz na obyčejné TV 4:3


Jajar

Otázka

Tak jsem se neubránil a pořídil k PSP také Xbox 360 (nemám náladu stále dávat peníze do PC) :) . Co mě ale zajímá - hrajete někdo na obyčejné TV 4:3 přes obyčejný video vstup? (jediný žlutý cinch). Totiž já když si na Xbox nastavím "Display" na volbu "TV", obraz "Normal", Pal settings na "Pal 50", tak hry mám jakoby ve widescreen (16:9 - nahoře a dole pruhy) a obraz je pochopitelně "placatý" . Obelstil jsem to tak, že jsem tedy nastavil obraz na "Widescreen" a TV přepnul to tohoto módu (TV je sice staršího data, ale tohle zvládá :D ). Potom je to sice taky 16:9, ale obraz už není rozpláclý, takže je to v pohodě, ale přece jen bych rád hrál v obyč. 4:3 přes celou obrazovku. Má někdo podobnou zkušenost?

PS: zkoušel jsem dát i PAL 60, ale moje TV na to není stavěná a obraz se sice roztáhne, ale strašně to bliká a bolí z toho oči, takže to je pro mě nepoužitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

Brenťáku sice si nežuju špatně, ale milionář nejsem :D . Já vím, že ta pravá stránka Xbox 360 a PS3 se ukáže na "trochu" jiných TV, ale dokud žije ta moje, nehodlám ji měnit. Navíc pořád má obraz v pohodě. Já tohle ustojím, je 55cm úhlopříčka a koukám na ní z cca 2 metrů, takže i těch 16:9 je OK, jen mi to prostě nejde do havy, proč to nejde, když hra je v PALu a podporuje i 4:3.

Jo kdyžtak je to hra NFS Most Wanted a Demo Project Gotham Racing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Brenťáku sice si nežuju špatně, ale milionář nejsem :D . Já vím, že ta pravá stránka Xbox 360 a PS3 se ukáže na "trochu" jiných TV, ale dokud žije ta moje, nehodlám ji měnit. Navíc pořád má obraz v pohodě. Já tohle ustojím, je 55cm úhlopříčka a koukám na ní z cca 2 metrů, takže i těch 16:9 je OK, jen mi to prostě nejde do havy, proč to nejde, když hra je v PALu a podporuje i 4:3.

Jo kdyžtak je to hra NFS Most Wanted a Demo Project Gotham Racing.

Jo kdyz ses tak v baliku, kup si jeste ofiko X360 volant (cca 3500,-) a Forzu 2 (cca 2000,- bude/je demo, tak si ho nezapomen stahnout) a budes v Racing nebi - si pis ;)

( :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
He, Forzu jsem hned pořídil taky, ale jedničku, byla za 499,- . Je sice na původní Xbox, ale za ty prachy. Volant by se mi sice líbil, ale nemám ho kam dát (hraju na posteli - jak PSP, tak Xbox). Jo a sám sobě se omlouvám za OT :D .

Jo a dej si do podpisu, ze mas ten X360 ;) at se ti lide mohou zablokovat :)

Ale k duvodum proc ho koupit pribyl Jarar :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak jsem se neubránil a pořídil k PSP také Xbox 360 (nemám náladu stále dávat peníze do PC) :) . Co mě ale zajímá - hrajete někdo na obyčejné TV 4:3 přes obyčejný video vstup? (jediný žlutý cinch). Totiž já když si na Xbox nastavím "Display" na volbu "TV", obraz "Normal", Pal settings na "Pal 50", tak hry mám jakoby ve widescreen (16:9 - nahoře a dole pruhy) a obraz je pochopitelně "placatý" . Obelstil jsem to tak, že jsem tedy nastavil obraz na "Widescreen" a TV přepnul to tohoto módu (TV je sice staršího data, ale tohle zvládá :D ). Potom je to sice taky 16:9, ale obraz už není rozpláclý, takže je to v pohodě, ale přece jen bych rád hrál v obyč. 4:3 přes celou obrazovku. Má někdo podobnou zkušenost?

PS: zkoušel jsem dát i PAL 60, ale moje TV na to není stavěná a obraz se sice roztáhne, ale strašně to bliká a bolí z toho oči, takže to je pro mě nepoužitelný.

no,nevim jestli sem to pochopil :D

chtěl bych si taky pořídit xbox a co se týče tv,sem na tom nějak podobně (55cm atd...).Vim,že hry jsou ve formátu 16:9.Myslel sem,že na obyč. TV se jen "ufiknou" boky.Mohl by někdo napsat,jak to teda je?

P.S.sorry za chytrej dotaz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

bambitka: no ono asi záleží i na televizi. Oni zatím vsechny hry a dema, co jsem zkoušel, šli normálně 4:3. Problém je v tom, že většina jich je asi primárně dělaná na PAL-60. No a když já měl nastaveno PAL-50, tak se s tím moje televize vypořádá tak, že mi těch 4:3 "splácne" na 16:9. Ale některý hry byly v pohodě. Pokud jsem ale nastavil PAL-60 a 4:3, obraz byl přes celou obrazovku, ale zase mi to při pohybu rozhazovalo řádky a dost to rušilo. Takže jsem to vyřešil nastavením na PAL-60 a Widescreen (16:9) a běhá mi vsechno. Akorát to hold není přes celou obrazovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

tak to tu tak ctu a jelikoz se taky chystam koupit xbox 360 (nejdriv ale musim pockat na vyplatu :) ) tak se chci zeptat co to je to PAL-60 a PAL-50? hehe asi smesny dotaz ale nevim no :) jinak telku mam pannasanoci uhlopricku neco pres 80cm format 16:9 akorat to nepodporuje HD rozliseni :( ale jiank bych to mel na ty telce v poho rozjet ne? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
a je hodne velky rozdil kdyz to hrajes na TV s HD nebo na TV bez HD(muj pripad) ? ptz jestli to pak ma byt o mnoho hrosi grafika u tech her tak nevim jestli se to vubec vyplati....

Tak grafika hry jako taková neutrpí na žádný TV a je všude stejná. Mám teď na mysli grafiku jako takovou - efekty, polygony, detaily atd. (tohle není PC, kde si na každou konfiguraci všechno zvlášť nastavuješ :) ). Tady se spíš můžeme bavit o "Obrazový kvalitě" - tj. podání barev a hlavně rozlišení. Pokud si to připojíš na HDTV a pomocí oddělených konektorů na každou barvu zvlášť, budeš mít o něco lepší barvy, ale hlavně vyšší rozlišení = ostřejší obraz. V případě Full HD televize to bude, dovolím si říct, jako na PC. Prostě na obyč TV nebudeš mít tak ostrej obraz, ale o efekty a detaily nepřijdeš. Osobně jsem si stáhl demo hry Blackside Area 51 a Piráty z Karibiku a i na obyč TV jsem si poslintal postel :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak grafika hry jako taková neutrpí na žádný TV a je všude stejná. Mám teď na mysli grafiku jako takovou - efekty, polygony, detaily atd. (tohle není PC, kde si na každou konfiguraci všechno zvlášť nastavuješ :) ). Tady se spíš můžeme bavit o "Obrazový kvalitě" - tj. podání barev a hlavně rozlišení. Pokud si to připojíš na HDTV a pomocí oddělených konektorů na každou barvu zvlášť, budeš mít o něco lepší barvy, ale hlavně vyšší rozlišení = ostřejší obraz. V případě Full HD televize to bude, dovolím si říct, jako na PC. Prostě na obyč TV nebudeš mít tak ostrej obraz, ale o efekty a detaily nepřijdeš. Osobně jsem si stáhl demo hry Blackside Area 51 a Piráty z Karibiku a i na obyč TV jsem si poslintal postel :D .

hehe :D ted si me pobavil :D:D a i potesil :) tak to je vpoho to si to koupim :) akorat by me jeste zajimalo co je to ten PAL 60 a PAL 50 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no přiznám se, že v PAL-50 a PAL-60 taky trochu plavu :D . Ale když jsem koukal i jinam, tak vlastně se mi tak nějak potvrdila moje dedukce: PAL-50 je prostě 50Hz a PAL-60 je 60Hz (kdo by to řekl? :D ). Některý hry mi šli i na PAL-50, ale to jsou asi spíš vyjímky a starší hry. Nový dema už chtějí nastavit PAL-60. Prvního problému jsem se lekl, když jsem si uvědomil, že standartní TV jde na 50Hz. To jsem si řekl, že je docela v h....u, ale potom najel na nastavení PAL-60, zavřel oči, potvrdil..... a TV v pohodě :) . Jen jsem ji musel nastavit na Widescreen (16:9), protože tam byli vidět řádky. Jinak mám JVC asi tak 4 roky starou (možná víc :D ), tak jestli nemáš nějakej archaickej kousek, mělo by Ti to snad jít taky předpokládám.

PS: někde jsem četl, že to někomu na PAL-60 odrovnalo po měsíci TV, ale nikde nikdo nepotvrdil, že to bylo tím. Já to mám zatím 14 cca dní :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Můžeš mi rozumě vysvětlit, o čem tady mluvíš? Zajímalo by mě, když jseš tak chytrej, jestli máš doma opravdu Full HD TV (jestli teda víš, co to vůbec znamená). Jak totiž určitě víš, tak Full HD je oněch 1080p (1080i), což je rozlišení obrazu 1920x1080. Převážná většina dnešních "běžných" PC monitorů používá nativní rozlišení 1024x768, 1280x1024 a v případě Widescreen monitorů nějakých 1440x900 až 1680x1050. Pokud vezmu v úvahu těch 1680x1050 u PC monitoru a 1920x1080 u LCD HDTV.....co je potom lepší? Trochu se zamysli a něco si přečti, než něco takovýho plácneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no přiznám se, že v PAL-50 a PAL-60 taky trochu plavu :D . Ale když jsem koukal i jinam, tak vlastně se mi tak nějak potvrdila moje dedukce: PAL-50 je prostě 50Hz a PAL-60 je 60Hz (kdo by to řekl? :D ). Některý hry mi šli i na PAL-50, ale to jsou asi spíš vyjímky a starší hry. Nový dema už chtějí nastavit PAL-60. Prvního problému jsem se lekl, když jsem si uvědomil, že standartní TV jde na 50Hz. To jsem si řekl, že je docela v h....u, ale potom najel na nastavení PAL-60, zavřel oči, potvrdil..... a TV v pohodě :) . Jen jsem ji musel nastavit na Widescreen (16:9), protože tam byli vidět řádky. Jinak mám JVC asi tak 4 roky starou (možná víc :D ), tak jestli nemáš nějakej archaickej kousek, mělo by Ti to snad jít taky předpokládám.

PS: někde jsem četl, že to někomu na PAL-60 odrovnalo po měsíci TV, ale nikde nikdo nepotvrdil, že to bylo tím. Já to mám zatím 14 cca dní :D .

tak ja mam panasonic format 16:9 a 100 Hz takze by to problem byt nemel predpokladam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu