Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PSP clo


corvette

Recommended Posts

Jelikož je to z USA.. Nějaký eura nikoho nezajímají.. Přímo u nich na úřadu jasně řekli, že NAD 250 dollarů platím DPH. O clu nepadlo ani slovo.

edit. mrknul sem na papír a opravuju se.. je to 230 dollarů. Což cca odpovídá těm 150 eurům :D..

Ale platil sem DPH a ne CLO. To po mě vůbec nechtěli ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož je to z USA.. tak se ty eura prevadeji na dolary :dozey:

Takhle to je. Co ti rekli je irelevantni.

Nyní tedy budou všechny zásilky které nepřesáhnou celkovou cenu 150 Euro (tedy cca 3000 Kč) osvobozeny od cla a daně –

.. tyka se to jak dani, tak cla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne.. je to podle dollarů ne podle korun. To je docela důležitý :D Ten limit je o něco vyšší než 3000kč. Vím to, sami mi to řekli :D.

Poznají to tak, že po tobě budou chtít info o transakci z Paypalu/ebay

muj nazor je, ze v ceskych zakonech sou ceske ceny... navic limit na bezcelni styk se zdvyhal od 1.1.09 na 3000Kč... zadne eura ani dolary... sme v cesku tak pouzivame Kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je spatny nazor. Je to 150 EUR, protoze se to tyka zahranicniho obchodu a EURo se bere jako mezinarodni mena. 3000Kc to nemusi byt, je to dle denniho kurzu, dle CNB.

Takze treba dnes by to melo byt dokonce 150 EUR = 3,866.07 CZK ..

Do tech 150 EUR neplatite nic navic, nad 150 EUR platite DPH a clo se ridi dle platneho celniho radu.. Plati se az od opravdu velkych zasilek (v penezni hodnote) - o tom konkretne jsem tu zakladal i topic, kdyz jsem kupoval notebooky - daval jsem tam snad i link na tu celni tabulku. U elektroniky je to fakt v pohode a clo platite az u buhvi jake hodnoty. DPH 19% je od tech 150 EUR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu mam ja, protoze existuje jeste kurz mezi dolary a EURy, 150 EUR to bude vzdy, kdezto tech ~230 $ to neni vzdy :)

Proste je to 150 EUR vzdy a z toho si to muzes prevest na co chces.. treba na Libry.. ale platit to bude jen ten den, co je platny kurz, druhy den uz to zase bude jiny pocet liber.. Doufam, ze ted uz je to jasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu