Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pc Pro zacatecniky zakladni pojmy i pokrocilejsi


kuba741

Recommended Posts

ještě něco s tímhle musím nesouhlasit

Upload davani souboru na internet se kterymi je nakladano nelegalne v rozporu s autorskymi pravy

Ne pokaždé je to nelegálně... napsal bych tam ,,nahrávání, posílání dat na server. pozn. některá data jsou v rosporu s autorskými právy a zákonem "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne myslim, ze zbytecny, nepresny a neprehledny topic.

2nasobny vykon Nvidia - dle testu je SLI / Crossfire navyseni vykonu tak mezi 30% - 50% nikdy dvojnasobek !

Blue-ray - DOPR*ELE kdy si uvedomite ze to je BLU-RAY

bluray.gif

Upload davani souboru na internet se kterymi je nakladano nelegalne v rozporu s autorskymi pravy - ??? CO to je za kec ? Nize vytazek ze slovniku

upload - nahrání do sítě g

upload - upload (podst.jm.) g

upload - vysílat

tady to nema co delat s autorskymi pravy... upload, je nahrani cehokoliv nekam na internet !

Vsechny tyto gk podporuji physx-graficka akcelerace - Zase blabol. Pokud chce psat "tutorial", zjisti si nejdrive vsechny relevantni informace a pak neco vymejšlej. Nize vytazek FAQ z NVIDIA stranek o PhysX

GeForce 8-series GPUs and later (with a minimum of 32 cores and a minimum of 256MB dedicated graphics memory) support PhysX.

Blu!e!-ray novy tip /radsi bych napsal druh/ vysokokapacitnichych medii - napsat neco blizsiho ? Pokud jsem novacek a chci se neco z tveho topicu dozvedet, tak by mne zajimala kapacita Blu-Ray a k cemu vsemu ho mohu vyuzit

Overclock pretaktovani - jsem opravdova lama - pretaktovani ceho ?

Základní deska to je vlastne zaklad Pc - nepovidej.. i uplnej trotl pochopi, ze ZAKLADNI deska ma neco spolecneho se ZAKLADEM.a ja myslel ze se to jmenuje podle základní školy...

Uprava topicu za 5.

Informace za 4-.

Ted se tu budes ohanet, co jsem dokazal ja.. Nic... Vubec to nevadi. Radsi nic nez takovouhle hovadinu.

Na tuhle moji "recenzi" jsi si nabehl sam...

A tresnicka na dortu tveho "navodu"

ahoj hale jako pc docela rozumim ale programovani vubec nerozumim

To jsi mne velice pobavil.

Osobně si myslím, že tu máme adepta na nejhorsi TOPIC serveru...

Ale co se dalo ocekavat od 13-ti leteho "IT.aka"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kuba je mladej, já jsem ve 13ti letech psal návody na mapy do HL2 a jak vypadaj xD... (stale ale jsou na www.ceskemody.cz). Snažil se nějak přispět a to že se mu to hned nepovedlo neznamená, že ho ukamenujem.. naopak - pište mu připomínky, ale motivujte ho do práce a sebevzdělávání...:)

BTW: O PC taky vim kdeco, ale na programování nikdy nebyl čas - i když naprosté základy vím... if, else.. xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kuba je mladej, já jsem ve 13ti letech psal návody na mapy do HL2 a jak vypadaj xD... (stale ale jsou na www.ceskemody.cz). Snažil se nějak přispět a to že se mu to hned nepovedlo neznamená, že ho ukamenujem.. naopak - pište mu připomínky, ale motivujte ho do práce a sebevzdělávání...:)

BTW: O PC taky vim kdeco, ale na programování nikdy nebyl čas - i když naprosté základy vím... if, else.. xD

jasny dikes hale už je to v přípravě a bude to hotovy v 18.00 a bude to uplne predelany :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pěkný no...ALE

přijde mi že tim nic nevysvětluješ, ba naopak ještě komplikuješ. tohle má být jestli jsem to správně pochopil topic s pojmama pro laiky, ale ty tam cpeš samý odborný termíny a názvy někde táhmel z wikipedie a neni možná aby to člověk co se v tom chce něco dozvědět naučil... např základní deska. vypsal jsi tam samý typy, a že je to základ pc...jak základ pc? co dělá? zapíná počítač že je základ?

ramky..

vypsal jsi pěkně DDR, ale co je to DDR?

grafika, o tý jsi vypsal jen chlazení a výrobce...ne už specifikace, jako třeba pixel shader, vertex shader atd

procesor; opět, co jsou to ty GHz, k čemu jsou jádra? k čemu sockety? co to vubec je?

trochu si ho i graficky uprav, aspon nadpisy jednotivejch termínu/komponent (hlavně em neser jiný barvy a velikosti :D), uprav řádkování, at to tam neni jen tak poházený. Piš aspon čárky ve větách, nekterý se nedaj číst. A hlavně si oprav ty jednotky. gb se nervoná GB. Media nemaj kapacitu měřenou v gigabitech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. vypustit /cely topic a dat odkaz na wikipedii/ veci, se kterymi se nepracuje, nebo se kterymi se uzivatel nema sanci dostat do styku... textova uprava je na delo. Co takhle obrazky s popiskama, aby to ti novacci lepe pochopili ? Jo hochu tohle uz delali veti borci nez ty a ja, tak se nesnaz postavit babylonskou vez a radsi to vzdej...

Uc se a pak se vrat.. nejak takhle by to melo vypadat...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Osobní_počítač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Když už píšeš tutoriál, tak by to mělo být přehledný. Tohle je pro mě spíš nepřehledný.

2) Pořádně si to po sobě několikrát přečti a oprav si chyby pokud umíš ČESKY.

3) "plati cim vetsi pamet tim rychlejší počítač" takže budu mít doma nějakej starej pomalej komp u kterýho potřebuju zvýšit "rychlost" mam si koupit větší ramky a bude z toho superpočítač? To je asi blbost co? RAM se dává podle použití pc a ostatních komponent. Dneska je přibližně pro kancelářský pc 2GB RAM a pro herní pc 4GB RAM.

4) Chtělo by to lepší a přesnější formulaci vět. Navíc většina vysvětlení u jednotlivých věcí (komponent) mi přijde jako dost amatérské.

Je dobrý, že máš snahu tvořit nějaký tutoriál, ale nejsem si jistej jestli máš dost znalostí zrovna v tomhle oboru. Možná by sis měl vybrat nějaké jiné téma tutoriálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu