Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

hdmi versus HDTV ?


adloara

Otázka

Recommended Posts

  • 0
1) Ne to ty si nastuduj poradnou literaturu a ne blaboly z internetu. Vim, ze zaklad TV je RGB, ale taky vim, jak se tento signal prenasi (proc se se proboha mely prenaset vsechny 3 slozky, kdyz jedna jde vzdycky dopocitat)

Viz rovnice:

UY = 0,30 . UR + 0,59 . UG + 0,11 . UB

Pokud mas pristup na VUT doporucuji tento predmet http://www.urel.feec.vutbr.cz/web_documents/studium/bac/predmetyEST/BZTV.pdf

Viz. prvni prednaska, kde je to vysvetlene.

2) co sem porad motas SCART, tady se bavime o HDTV a ne o nejakm scartu - mizerna kvalita

To jsi mimo. Já SCART uvedl jako jeden z možností připojení, ovšem ty jsi začal blábolit něco o tom, jak RGB neexistuje. Opravdu mi to chceš tvrdit? Opravdu, že se standard RGB nepoužívá?

RGB signál se přenáší přes SCART naprosto běžně, i když podle tebe neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mě šlo ale o něco jiného. Ty jsi tvrdil, že RGB jako takový neexistuje vůbec. Pořád to říkáš?

A která TV ho používá? Až na pár starých každá TV zvládá připojení RGB, ale to už jsem psal.

A nikdy jsem netvrdil, že je to nejlepší způsob připojení, o tom ale naše diskuze nebyla.

Zkrátka, RGB je jedna z možností připojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

to Izmail360: ked sa do toho nerozumies, nezavadzaj ostatnych. Je pravda, ze sme mimo temu, ale ty si zacal zavadzat bludne informacie. Tvrdis nieco, co nie ze je klamstvo, ale nemas evidentne ZIADNE prakticke skusenosti s tv technologiou. Tak len na okraj, aj pre tych, co do toho moc nevidia... SCART je starndard pr Europu, inde sa to ani nevyuziva. A kedze ma 21pin, vacsina poriednych tv prijmacov ich plne zapojenych. Teda RGB, S-VHS a aj komponentny signal, plus synchro. Suma sumarum, ak ma niekto ZDROJ s RGB vystupom, tv moze priamo spracovata kazdu farbu samostatne. U S-VHS sa obraz stale sklada z jasovej a farbonosnej zlozky. Co tu melies si sice pekna teoria, ale v praxi sa to je uplne inak. Tu sa nebavime o tom, ako to tv dalej spracovava, ale ako sa signal do tv dostane a nasledne sa potom roznymi sposobmi spracovava. Techniky v analogovom tv nie je mozne dosiahnut vyssiu urovej pripojenia ako RGB, teda kde farbonosna zlozka putuje oddelene a zvlast jasova zlozka (plus audio). Na to sa pouziva RGB prepoje cez SCART. A kedze inde (napr.v USA) SCART nie je, maximum u nich je tzv.S-Video (obtaz sa prenasa v 2 zlozkach - farba+jas).

Ja to nebudem dalej rozvijat, lebo toto je analogova technologia, ktora v dnesnej digitalne dobe uz sa prilis nepouziva (nastupom DVI a HDMI), ale uz ma nebavi citat mudre slova niekoho, kto evidentne klasicke tv so scart nevidel. Ja mam sam d Sony s RGB vstupom a mozem ta ubezpecit, ze to nie je "finta obchodnikov", ale tvrda relalita. Staci vidiet ten rozdiel, ak sa dvd prehravac prepne na RGB vystup (hla, predtav si, aj tam sa to da nastavit...) a nasledne prepnut tv do rgb... Momichodom, XBOX360 NEMA rgb vystup vobec zapojeny, takze je v podstate zbytocne sa na analogove tv dokupuje scart kabel...(mam to odskusane).

Enjoy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Momichodom, XBOX360 NEMA rgb vystup vobec zapojeny, takze je v podstate zbytocne sa na analogove tv dokupuje scart kabel...(mam to odskusane).

Enjoy!

Mozno mas pravdu, ale sa mi zda, ze v dashboarde sa da vybrat aj RGB (lepsie by som to pozrel, ale nemam zapnutu konzolu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mě šlo ale o něco jiného. Ty jsi tvrdil, že RGB jako takový neexistuje vůbec. Pořád to říkáš?

A která TV ho používá? Až na pár starých každá TV zvládá připojení RGB, ale to už jsem psal.

A nikdy jsem netvrdil, že je to nejlepší způsob připojení, o tom ale naše diskuze nebyla.

Zkrátka, RGB je jedna z možností připojení.

Precti si to poradne:

Zadnej RGB kabel neni !!!

Jsou tam tri slozky jasovy signal Y a chrominancni Cb a Cr.

Ja netvrdim nic ze RGB neexistuje, ale ze na XKO zadnej neni. Cemu na tom porad nerozumis? Pokud se bavim o HDTV o cemz je toto vlakno, tak je tam analogovy pouze HD kabel nebo VGA. A v tom HD neni zadny RGB.

Vy jste vsici jak telata, tady je vlakno o HDTV ja napisu ze na to RGB kabel neni a pak se toho chytrak jako ty chytne a zacne spat neco o nejaky scartce.

A JAK PISES ZE RGB JE JEDNA Z MOZNOSTI PRIPOJENI, ZNOVA SI STOJIM ZA NAZOREM, ZE JE TO KRAVINA.

Xko nema RGB !!! a ani zadna HDTV TV, ktera by to zobrazila v HDTV !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pořádně si to přečti ty. Nikdy jsem nepsal konkrétně o Xboxu. Kdybys už konečně laskavě vytáhnul hlavu ze zadele, všimnul by sis toho.

Takže znovu. V mém prvním postu, který jsi evidentně ignoroval, jsem uvedl možnosti připojení k TV. Ne konkrétně pro Xbox, ale obecně. Proč jsem to napsal? Protože zrovna v tomhle tématu se to dost pletlo. Pokud někdo napíše "kompozitní kabel (RGB)" je to samozřejmě mimo.

A pořád si budu stát za svým. RGB je jedna z možností připojení přístroje k TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
ne normal AV kabel,ale kabel HDTV to znamena modry,zeleny a červeny kabel ze zadu do LCD...a mam nastaveno 1080 i (obraz)

to, co popisuješ je KOMPONENTní zapojení !!! je to HD samozřejmě, ale analogový přenos. U HDMI máš přenos datový, čili bez ztráty kvality. Tak samo i DVI - HDMI. Rozdíl mezi nimi (HDMI-KOMPONENT) ale fakt ani nepoznáš. Takže ne HDTV :cheesygrin:. HDTV je norma tv vysílání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
LG - 106cm, FullHD

přesný typ z hlavy nevím, ale přes HDMI vše jede ok, hd obraz i zvuk, ale chtěl jsem hd komponentní hlavně kvůli připojení zvuku do beden a z beden do sluchátek

HDMI nechaj. A nemas nejaky kabel z X360, napr. kompozitny (3xcinch, v Arcade verzii bol), ktory ked rozlusknes, tak ho zmestis vedla HDMI. Takto budes mat na zvuk 2xcinch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
HDMI nechaj. A nemas nejaky kabel z X360, napr. kompozitny (3xcinch, v Arcade verzii bol), ktory ked rozlusknes, tak ho zmestis vedla HDMI. Takto budes mat na zvuk 2xcinch.

jsou tam 3 cinche, měly by to být komponentní hd cinche, mám verzi pro 60GB

zajímalo by mě, pokud když ho rozlousknu jak říkáš a zapojím ho současně s HDMI, tak co se stane, nebude to xboxu vadit? podle mě je to tak schválně udělané abys je nemohl zapojit současně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
jsou tam 3 cinche, měly by to být komponentní hd cinche, mám verzi pro 60GB

zajímalo by mě, pokud když ho rozlousknu jak říkáš a zapojím ho současně s HDMI, tak co se stane, nebude to xboxu vadit? podle mě je to tak schválně udělané abys je nemohl zapojit současně

Kompozitny kabel je pri Arcade - 2x audio (cerveny biely) + video (zlty). Mozes rozlusknut aj ten komponentny a pouzit z neho 2x audio do reprakov, HDMI do TV.

Toto si este nevidel? http://www.playshop.sk/xindex.php?page=xinfo&item=1886

HDMI+adapter na zvuk (ten je uzsi a preto sa zmesti pri HDMI, ma aj opticky vystup na 5.1). Ak to nechces kupovat, tak si to urob doma z kablov co mas, ako som ti pisal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Kompozitny kabel je pri Arcade - 2x audio (cerveny biely) + video (zlty). Mozes rozlusknut aj ten komponentny a pouzit z neho 2x audio do reprakov, HDMI do TV.

Toto si este nevidel? http://www.playshop.sk/xindex.php?page=xinfo&item=1886

HDMI+adapter na zvuk (ten je uzsi a preto sa zmesti pri HDMI, ma aj opticky vystup na 5.1). Ak to nechces kupovat, tak si to urob doma z kablov co mas, ako som ti pisal.

prostě je to komponentní hd kabel -> http://www.xbox.com/en-US/hardware/x/xbox360componenthdcable/, ale obraz je stejně hnusnej, tak nevím no...:cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
prostě je to komponentní hd kabel -> http://www.xbox.com/en-US/hardware/x/xbox360componenthdcable/, ale obraz je stejně hnusnej, tak nevím no...:cry:

Tento komponentny kabel sa neda rozlusknut skrutkovacom - sroubovakom (plast - obal konektoru, ktory sa zastrci do konzoly)??? Verim tomu, ze sa da!!! Jednoducho - daj dole plast - obal konektoru, ktory sa zastrkava do konzoly a tak tento kabel zmestis vedla HDMI! Z HDMI do TV budes mat obraz (zvuk na TV vypnes) a z komponentneho kabla zvuk 2x cinch (cerveny a biely), resp. cez opticky kabel do zariadenia s optickym vstupom pre plnohodnotny zvuk 5.1. Komponentny kabel ma aj vystup OPTICKY. Ostatne cinche z tohto kabla budu volne. Uz to chapes? Viac to uz neviem vysvetlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tento komponentny kabel sa neda rozlusknut skrutkovacom - sroubovakom (plast - obal konektoru, ktory sa zastrci do konzoly)??? Verim tomu, ze sa da!!! Jednoducho - daj dole plast - obal konektoru, ktory sa zastrkava do konzoly a tak tento kabel zmestis vedla HDMI! Z HDMI do TV budes mat obraz (zvuk na TV vypnes) a z komponentneho kabla zvuk 2x cinch (cerveny a biely), resp. cez opticky kabel do zariadenia s optickym vstupom pre plnohodnotny zvuk 5.1. Komponentny kabel ma aj vystup OPTICKY. Ostatne cinche z tohto kabla budu volne. Uz to chapes? Viac to uz neviem vysvetlit.

dík za podrobné vysvětlení, taky mě to napadlo :idea:, ale říkal jsem si, že je to schválně udělané tak aby nešly zapojit zároveň, takže jsem to ani nezkoušel, máte někdo vyzkoušené, že to funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
dík za podrobné vysvětlení, taky mě to napadlo :idea:, ale říkal jsem si, že je to schválně udělané tak aby nešly zapojit zároveň, takže jsem to ani nezkoušel, máte někdo vyzkoušené, že to funguje?

No dobre...tak este raz, ked si neveriaci Tomas.

Co myslis, preco by to ponukali, keby to nefungovalo? :roll:

Druhy pokus, hadam si tento odkaz uz otvoris http://www.playshop.sk/xindex.php?page=xinfo&item=1886

ANO, mame to vyskusane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu