Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Wii a plazma HD ready


kovarzlin

Otázka

cau, chci se zeptat jestli se vyplati kupovat za litr originalni kabel s komponentnimi vstupy ,jestli bude obraz viditelne lepsi na 42palcove plazme. A neni nekde navod jak upravit originalni kabel na komponentni?....jsou to preci jen draty a musi se to dat nejak proboha doma s pajkou zbastlit.......dik za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

^ToMmY^: Myslim ze dnes uz vypalovani obrazu u Plazma TV je nejka poreseno. Kazdopadne mam 37ku FULL HD LCD :) a ten component to bude chtit.

adis002: Diky tak asi fakt nema smysl kuúpovat ten original.

tomtomas: muzes napsat kde jsi videl original component Wii kabel za 250??? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
dík za vaše odpovědi, jen nechápu tu otázku o vypalování obrazu....já myslel že tyto nové plazmy uz obraz nevypalujou....a ani vlastne nevim o cem je řeč...:-)

JJ drive plazma mela problem s vypalovanim statickeho obrazu (treba logo televize ktere sviti furt pak zustavalo na svem miste i kdyz tam uz nemelo byt :). Ale jak jsem psal vejs tento problem uz by mel byt vyresen u novejch plazem. :bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
JJ drive plazma mela problem s vypalovanim statickeho obrazu (treba logo televize ktere sviti furt pak zustavalo na svem miste i kdyz tam uz nemelo byt :). Ale jak jsem psal vejs tento problem uz by mel byt vyresen u novejch plazem. :bash:

Přesně tak, všechny plazmy koupené v posledních min2 letech se nemusí bát žádného vypalování. Já jsem koupil neoreginal kabel v GameShopu co je v každém větším nápupním centru za cca 400,- a obraz je výrazně lepší - Panasonic Viera plasma 97cm

Mimochodem WII (black) má v nastavení obrazu i jakousi ochranu proti vypalování, stačí ji zapnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Trochu to doplním.

Novější plasmy opravdu nemají mít problém s vypalováním obrazu, ale pokud nechám na plasmě svítit 8 hod denně statický obraz (např menu rekordéru, popř. prac. plochu počítače) , tak se můžu spolehnout na to, že se časem vypálí. Plasma sama má jakousi ochranu proti vypálení a má spočívat v tom, že se obraz velice jemně pohybuje, takže se vám např logo TV stanice neusadí na jednom místě.

Ochrana vypálení obrazu u Wii pracuje tak, že po několika minutách nečinnosti ztlumí jas obrazu.

Všechno je to hezké, ale nejlepší ochranou proti vypalování obrazu je uživatel sám ... prostě na to pamatujte a nenechávejte zbytečně dlouho obraz stát (např při přehrávání hudby přes dvdčko zapojené do AVreceiveru přepněte obraz na jiný kanál, nebo TV uplně vypněte, atd...)

Já mám dotaz ke komponentnímu kabelu samotnému. Pokud to dobře chápu, obraz jako takový se nemění (rozlišení zůstává), jen se zkvalitní jeho přenos do TV. Pokud se tady na plasmu dívám ze 2-3m, tak nějaké výrazné zlepšení asi stejně neuvidím, ne?

Připojím další dotaz (i když je to asi do jiné kategorie)...Jak je to se zvukem? Wii má podporovat Dolbyxxxx. Tedy prostorový zvuk. Cinče mám zapojeny do AVreceiveru, ale ten z Wii přijímá stejně jen analogové stereo (AV receiver by Dolby sám poznal a rozkódoval, kdyby z Wii lezlo). Takže je to někde v nastavení Wii, nebo z Wii leze prostě jen stereo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
to je to opravdu tak spatne hrat na velkym LCD s obycejnym kabelem?? :O

Doplním mé zkušenosti, obraz je ostřejší (možná trošku zubatější díky ostrosti,ale i tak je lepší) a vyniknou trochu více detaily.

pokuď se nemýlím tak kompozitní kabel vysílá obraz v 480i a má kvalitou horší zpracování obrazu než komponent.

Komponent nabízí kvalitnějí zobrazování a možnost hrát 576i (pal),nebo po nastavení v menu 480p (takže neprokládaný mod).

v každým případě je komponent obraz o cca 15,možná 20% lepší než kompozitní a na lcd je to poznat.alespoň já to na mém LCD poznám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu