Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

...jednou dohrana...


shark1

Recommended Posts

ano, když vidím u prodeje nějaké hry poznámku "nová, jen rozbalená a vyzkoušená jestli funguje", automaticky považuju prodejce za podvodníčka, co kecá.

Je jasný, že si chtěl hru před prodejem zahrát (a taky si ji zahrál), ale snaží se navodit dojem, že ji nehrál a jen vyzkoušel hlavně pro dobro kupujícího a vlastně ji zbavil toho otravného celofánu, který stejně žádnou hodnotu nepřináší ... ;-)

Jsou nové hry, které v celofánu nikdy nebyly - ok, nechápu sice tento krok výrobců, ale je to tak, a je férové na to při prodeji upozornit. Ale rozbalovat hry a zkoušet je a pak chtít plnou cenu, to se mi zdá mírně řečeno "vychcané" ... :-)

Přesně tak jak říkáš.

Hry nebru jako :

NOVÉ - zabalená v celofánu

POUŽITÉ - hraná, ale plně funkční

K HOVNU - tak poškrávaná, že ji mašina nenačte :-)

Jestli byla hra hraná jednou, dvakrát nebo desetkrát neřeším. Znám dobytky, co dokáží zničit disk a obal za dvě použití :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nehlede na to, ze jednou dohrana neznamena jednou v mechanice. nekdo muze parit prubezne vic her, sledovat filmy atd. takze disk se neustale zandava a vyndava.

pak je tu taky hrani po siti. sice hru muzu opravdu jednou dohrat na singla ale nasledne parit po siti s tim, ze na singla si hraju jinou. ale pravda je, ze je jednou dohrana. :)

takze zase to vyndavani a zandavani. takze podle me informace jednou dohrana zdaleka nemusi vypovidat o mire poskozeni obalu/bd.

treba na aukru. kdejakej zlatokop se tam snazi prodavat "jednou dohrane" , pripadne "pouze vybalene" a vyzkousene hry, a kdyz to pak mate doma, tak je poskozena krabicka, podrapanej disk atd.

z toho duvodu treba ja osobne bych asi pouze v pripade "nouze" pristoupil na posilani. zatim jsem kazdou gamesu kupoval jako pri osobnim setkani.

a jak uz tady nekdo psal, jsou mezi nami taci, kteri za "jedno hrani" dokazou zdevastovat hru tak, ze se tomu ani nechce verit.

samozrejme se nekdy stane, ze nam pri manipulaci s diskem muze vlasove skrabnout, pripadne neco jineho. ale to by mela byt vyjimka, nikoliv pravidlo. a je jedno jestli se disk dava do mechaniky 1x nebo 10x. takze kdyz se chovame ke hre slusne, je v pohode i po mnoha dohranich, aniz by ztratila hodnotu.

ano, když vidím u prodeje nějaké hry poznámku "nová, jen rozbalená a vyzkoušená jestli funguje", automaticky považuju prodejce za podvodníčka, co kecá.

Je jasný, že si chtěl hru před prodejem zahrát (a taky si ji zahrál), ale snaží se navodit dojem, že ji nehrál a jen vyzkoušel hlavně pro dobro kupujícího a vlastně ji zbavil toho otravného celofánu, který stejně žádnou hodnotu nepřináší ... ;-)

ano, tezko by to nekdo vyjadril lip...:cheesygrin:

**********************************************

OT

bohudik mam jako vzdy pravdu.. a toto je muj zarucene predposledni prispevek ;)
prvni co me napadlo pri cteni tveho prispevku k veci, byla veta z filmu Mrazik, kdy se tam Ivan naparuje a sebechvali pred zrcadlem...:cheesygrin:

"...kdyz se vidim v zrcadle, tak se musim pochvalit..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jak ostatni, ja muzu mluvit jen za sebe.

Rozhodne jsem pri tom prodeji (nove, pouze rozbalene) nechtel plnou cenu, ani jsem necekal, ze ji dostanu, ale chtel jsem vyssi cenu, nez je bezne u ohranych her zde. Kupujici se nasel a ja myslim, ze je spokojen. Samozrejme ti neberu pravo pokladat me za podvodnika, nebo vychcanka.

Kazdopadne cenu vzdy urcuje nabidka a poptavka, to vis ty lip nez ja. A kdo je doopravdy vychcanek? Na to si kazdy musi zodpovedet nejdriv sam, rozumime si, ze jo? :)

Mluvil jsem obecně, výjimky se tedy můžou najít a můžeš to být zrovna Ty. Takže se uklidni, neútočil jsem na Tebe.

Nicméně jev "nová pouze rozbalená a vyzkoušená" existuje a v drtivé většině případů se jedná o to, co popisuju výše.

ad vychcánek a rozumíme si) ne, nerozumíme si.

Jestli to mělo být na mě, tak nevím, o co jde.

Já se nesnažím s nikým vychcat, vždy uvádím pravdu a kupující to buď bere, nebo ne. Nestane se mu - aspoň doufám - že mu prodám něco jiného, než očekává. Pokud snad ano, má 100% jistotu, že se dohodneme a vyřešíme to ke spokojenosti obou stran. Kvůli pár korunám nehodlám dávat všanc své dobré jméno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsat do inzeratu "jednou hrana, pouze rozbalena" nebo neco podobnyho je blbost... to vlastne nikomu nic nerekne v jakem je hra stavu. Muze byt "pouze" rozbalena uz treba 3 roky ze jo... Jo kdyz by slo o hru, ktera vysla treba pred tydnem, pak je to neco jineho, kupujici treba vyskousel, zjistil ze ho nebavi - tak prodava. V takovem pripade bych neremcal i kdyby slevil treba jen kilo...ale vzdycky zalezi na domluve a vzajemny duvere ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mirod >

Znovu rikam, pokud nekdo hru pouze rozbali a proda, nemam mu dokonce problem zaplatit plnou cenu jako za novou, proc ne? A nazyvat nekoho takoveho vychcankem? Nerozumim tomu "utoku", byt nebyl treba cilen na me.

Kdybych teda mel byt konkretni, pak uz mi prijde vice nez toto vychanejsi, kdyz nekdo "prodava" hry, na kterou pak clovek ceka rekneme tyden - dva. Ano z ebaye, ci UK to umim objednat taky. Proc to neuvest primo do inzeratu - dodani tyden? Tak ted uz si snad rozumime.

Ale taky to neber jako utok, kazdy ma moznost volby a muze nakupovat a prodavat od koho a komu chce.

edit > pokud jsem to spatne pochopil, pak samozrejme beru zpet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mirod >

Znovu rikam, pokud nekdo hru pouze rozbali a proda, nemam mu dokonce problem zaplatit plnou cenu jako za novou, proc ne? A nazyvat nekoho takoveho vychcankem? Nerozumim tomu "utoku", byt nebyl treba cilen na me.

Kdybych teda mel byt konkretni, pak uz mi prijde vice nez toto vychanejsi, kdyz nekdo "prodava" hry, na kterou pak clovek ceka rekneme tyden - dva. Ano z ebaye, ci UK to umim objednat taky. Proc to neuvest primo do inzeratu - dodani tyden? Tak ted uz si snad rozumime.

Ale taky to neber jako utok, kazdy ma moznost volby a muze nakupovat a prodavat od koho a komu chce.

edit > pokud jsem to spatne pochopil, pak samozrejme beru zpet

Psal jsem, že mi vadí citace "nová, pouze vybalená a vyzkoušená" - nemůžu si pomoct, to mi zavání vychcaností. A v 99% to tak bylo. Ta 1% výjimka jsi zřejmě Ty ... ;-)

ad rozumíme) aha, už chápu, co ti vadí. Nevím, v tomhle žádný vychánkovství nevidím, spíš jde ukázku nabídky. Nikde tam není žádná nekalá výhoda na úkor jiného. (chápeš snad pojem "vychcánek, vychcanost" apod. stejně jako já).

Uznávám, že pokud někdo nemá skladem nic, a tváří se jakože ano, tak to není úplně košer, nicméně když na to pak případného zájemce upozorní a ten s čekací dobou souhlasí, tak nevidím žádný problém.

Já inzeruju prakticky jen ty hry, co mám "na skladě". (proto taky ten můj seznam je momentálně tak malý, jaký je - jsem po Vánocích docela vyprodán). Takže pokud to měl být zásah do mě, tak úplně nevyšel.

Ale k věci - nestáčejme debatu někam jinam. Vychcánci jsou u mě ti, co si hru koupí, rozbalí, chvilku ji hrajou (možná zkouší, jestli jim bude sedět nebo ne) a pak ji prodávají jakože úplně nová nehraná. JEN ROZBALENÁ.

Pokud by napsali pravdu, je to přece ok ... Ale tohle maskování - to je ta "vychcanost" - navíc jim to stejně většina lidí prokoukne a jsou za trapáky ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak beru zpet a souhlas.

Vychcanci jsou ti, co zamerne lzou, ci neuvadeji vsechny informace, tecka.

Ja teda tolik inzeratu ve smyslu "rozbalena, nehrana" nevidel, ale nevidim duvod 99% jich brat dopredu jako podvody.. je to o cloveku, bud nekomu verim nebo ne. A jestli pise 1x hrana, nehrana, nebo jako nova, je prakticky jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro me je hra bud zabalena nebo rozbalena :) A ta rozbalena je bud v perfektnim stavu anebo v "jetem" stavu. Problem je, ze kazdy ma o perfektnim stavu jinou predstavu. Za tu kratkou dobu co mam PS3 uz sem par her vymenil a zjistil, ze holt kazdy neni takovy pedant jako ja...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu