Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Odstávka PSN serverů


huhla

Recommended Posts

Chtěl jsem se zeptat na SONY supportu:

Můj dotaz:

Hello I am very concerned about the situation which has now occurred, what happened should not happen! You do not know how to better secure it! Why do not you let us know when this week? Why do you always lie? Why so long? The latest firmware features are just moving in the PS3 and the man who is honest and true to everything just so frustrated by hackers. It will take long for the PS3 multiplayer is the key, that I can play straight PS2.Very long been faithful to Sony, but lately we show what I think is cheating all of us. I hope that we are for what you have done you any compensation.

Excuse my English

Sincerely KukiCZ

Jejich opověď:

Hi,

Thanks for your e-mail regarding PlayStation Network (PSN).

I understand from your e-mail that, following the recent unauthorised and illegal intrusion of PSN, you would like to know if we will compensate you for the time that you have been unable to access PSN.

As we are taking the situation very seriously we are keeping PSN / Qriocity services down to allow us to conduct a full and thorough investigation and ensure the smooth operation of our network services. However, we are working very hard to make services available as soon as possible, when we can be assured that the security concerns have been addressed. When full service is resumed, and the length of the downtime is established we will assess the correct course of action, and therefore I am unable to offer any further advice on this matter at this time.

We thank you for your patience as we complete our investigation of this incident, and we regret any inconvenience. Our teams are working around the clock on this, and services will be restored as soon as possible.

Thank you,Jen

Mohlo by vás to zajímat ;)

PS: Promiňte mojí AJ psal jsem to v Google translator.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Kupovat se da preci i pres koupene kupony.Staci setrit a opsat kod do redeem codes.Nikdy bych nepouzil kreditku.Je to snadnejsi ale ta cesta me do ochodu pro kupon nezabije.Lidi stale budou na PSN kupovat,kdyz ne kreditkou tak pres kupon.Media a ostatni z toho udelali obrovitanskou bublinu.SONY SAMA REKLA ZE VSECHNY KOMPENZACE NAHRADI MYSLIM VYSTAVENI KREDITEK ATD......Penize a koupene DLC A HRY automaticky zustavaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pepazavora

No tak já nemyslel, že nakupovat přestanou všichni hromadně. Ale pokud Sony nelže a problém se týká 77000000 uživatelů, tak i pokud jim pohých 0,1% odmítne znovu platit kreditkou, tak je to ve výsledku dost znatelná částka.

Samozřejmě jde použít kupóny. Ale ty nejsou tak pohodlný. A vzhledem k tomu, že většina arkád/dlc je multiplatformová, tak když bude mít někdo na výběr jtí kupovat kupón na PSN a nebo pohodlnějěji koupit arkádu na Xlive (kde s kreditkou nemá španý zkušenosti), tak pro co se rozhodne? Když na obou systémech ve výsledku dostane totéž?

Nemyslím si, že Sony ze dne na den přestanou týct příjmy. Ale v těch částkách co inkasuej a počtu uživatelů, který má je i malá drobnost sakra znatelná.

Jen ty dva týdny je musí stát hromady peněz na uniklejch ziscích. Kdo nekoupil Portal 2 ještě před ofiko releasem, a má obě konzole - kterou verzi si koupil aby mohl hrát? Pro kterou verzi se rozhodnou nyní multiplatformový uživatelé u Mortal Kombat, který je hodně o mulťáku? jasně neovlivní to každýho. Ale ztráty tam ve výsledku budou slušný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zejména když jsem už někdy před půl rokem četl článek o tom, že informae o klientech jso usnadno získatelný. Když ne z databází, tak monitorováním packetů na síti - protože se všechno (včetně kreditek) posílá jako plain text. Co s tím Sony před půl rokem dělala? Nic. Takže když teď hrajou překvapený, jak to nečekali - tak sorry. Neodpustitelné. Pokud by tahle přestavba proběhal před půl rokem, tak by se dalo říct "jo Sony o tom netušila, někdo chytřejší na to přišel." Ale když byly bezpečnostní díry venku... a nedělo se nic do chvíle, než je někdo vykradl? Tak za to Sony nemůže?

K tomuhle jen jedno. Ta informace byla zde na fóru špatně přeložená a následně špatně vyložena. Nejednalo se o díru v OFW, ale potenciální problém CFW, kdy bylo možné teoreticky stáhnout CFW s pozměněnými certifikáty, které následně mohly posílat data jako obyčejný text. OFW vždy posílal data ve standartním kódování, jaké se používá pro podobné účely všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne me zajimalo, jak se tady na foru bude resit tahle kauza :D necetl jsem to cely, 14 stranek cist nehodlam :D

ale rad bych svoji troskou prispel take do mlyna..jednoduse receno..SONY to posralo :D..ja osobne PS3 nemam, a i kdybych mel, pres net nehraju..ale tahle kauza me fakt dostala..kdysy davno jsem cetl, jak toho "chlapce" zazalovali, ze se na hacknuti PS3 obohatil (sama sony mu udajne poslala 1dolar na kartu za to, anonymne a diky tomu ho zazalovali..)..to jsem od SONY videl jako dost velky podraz a rikal jsem si, ze takhle se daleko nedostane..a PIC..o par mesicu pozdeji se stane jedna z nejvetsich svetovych kradezi osobnich udaju :D

rada pro vas, co jste platili kreditkou, HNED ZRUSTE!!!!!!

uz se objevilo par zneuziti platebnich karet (je mozne, ze to jsou jen nejake podvody, ale je mozne, ze sony nerekne vsechno-ani bych se nedivil, kdyz s prohlasenim prisli o tyden pozdeji)..

osobne, nepriklanim se k hackingu, ale toho frajera obdivuju..nabourat se do takhle velky spolecnosti a udelat takovouhle slamastiku..to je opravdu neco, neznam zadnou podobnou kauzu, kde by se nekomu povedlo neco podobneho..kazdopadne nazory urcitych jedincu zde typu "jsou to za**anci, kteri si chteji zvysit svoje EGO a rikat JA JSEM HACKNUL SONY"..lidi, vzpamatujte se..tenhle clovek si to odnese do hrobu..:)..rict to nekde, nejakymu znamymu, cokoliv..jednou se to provali..a ten clovek se jen tak z vezeni uz nedostane..takovyhle clovek si nepotrebuje nahanet EGO..ten clovek je proste machr..nejlip to kdysy davno udelal microsoft, kdyz hackra, ktery hacknul jejich system najal, bez zaloby, bez cehokoliv a zamestnali ho a zacali mu davat HODNE velky plat..holt poznali, ze tihle lide necemu rozumi a neco zvladnou..

je mi lito tech, kteri prisli o tyhle vsechny udaje atd..ja osobne nevim, jak bych jednal, ale docela se smeju tem blbeckum, co si hned patchovali PS3ku, a tedka na ty lidi nadavaji..:)..

ale kazdopadne abych se vratil k tomu, proc jsem chtel napsat, radeji si ty karty fakt zablokujte a vsude zmente hesla..tech udaju bylo ukradeno mnoho, a je moznost, ze vase udaje nikdy nevyjdou ven..ale je moznost, ze vyjdou..a pak by to mohl byt hodne velky pruser pro vas..ne za tyden..ne za mesic..ale treba i za pet let..ze mate TED na uctu 20kc je sice super, ze vam tam nemohou nic ukradnout..ale za chvili si sezenete praci..a pak uz tam neco bude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pink piggy:

Přesně. Taky nechápu ten klid lidí s tím že "když do dvou týdnů nikdo veřejně nerozhlašuje, že byl okraden, tak to znamená, že už ta data nikdy zneužita být nemůžou."

Data jsou venku. A použít je můžou kdykoliv. Třeba za půl roku. Za rok. Prostě dokud ty karty budou platit. Teď je to dost horký zboží, ke kterýmu se nikdo nepřizná. Za rok to bude hodně cenná databáze na prodej po které už nikdo koukat nebude... kdo ví u koho to skončí.

A že jsou data zašifrovaná a tak? Jen otázka času... Sony mělo dost informací na to aby vám mohlo strhnout prachy z účtu bez dalších otázek. Teď ty stejný data má hacker. Sony může tvrdit, že to nestačí... ale jak si potom strhávali prachy? Pravda - nejsem si jist, jeslti bylo či nebylo při každý platbě znovu zadat kód ze zadní strany karty. Ale ten má jen tři čísla. A karta se př iprvní chybě automaticky neblokuje. Jaká je pravděpodobnost, že ho tipnou? Malá? malá u jedné karty. Mají-li karet statisíce je statistická jistota, že pouhým tipováním jich jich schopní stovky až tisíce vybrat i bez znalosti kódu.

Takže já taky radím - vyměnit. Jeden nikdy neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká t3n. Když teď po útoku jde FBI apod, tak asi nikdo nezačne na eBay prodáva PSN kreditky a nebo si posílat prachy k sobě na účet. To by byla sebevražda. Ale hromada těch kreditek bude platit i za tři roky. To už si na PSN málokdo vzpomene a zneužití bude snažší.

Nemluvě o tom, že pokud byly data zašifrovaný (a hacker si nestáhnul i dešifovací algoritmus, kterej Sony někde muselo mít), tak můžou teprve čísla karet z databáze dostávat. To může trvat taky dlouho.

Takže tak. Osobně si mylsím, že pravděpodobnost zneužití v nejbližších týdnech je téměř nulová. Ale z hlediska delšího časovýho období to riziko sice není obrovský, ale podle mě to za ten risk nestojí a je lepší kartu vyměnit a mít jistotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra odpoledne bychom měli vidět oficiální prohlášení Sony, viz http://www.pcworld.com/article/226782/sony_exec_to_address_playstation_network_outage.html... Jsem zvědav, co mají na srdci :-). Osobně doufám, že hráčům alespoň dají nějakou kompenzaci v podobě pořádných slev, nebo něčeho podobného, aby lidi zas nalákali na PSN...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak dneska jsem opravdu pocitil zradnost nefuknosti PSN :(

Musel udelat PS3-Restore a odhlasil se mi kompletne uzivatel a nejdou mi nektery hry (Fifa10,Infamous).. vlastne uplne vsechny kde jsou zavedeny trofeje... a bez PSN se k tomu uctu nedostanu a vlastne ani nezalozim novyho uzivatele .... Coz me tedka poradne sere :)

(do tedka mi vsechno slo)

Jinak moji kreditku nemaj za coz jsem tedka fakt rad... ale treba moje heslo do PSN uz si jaksi nepamatuju :) vzdycky me to lognulo automaticky a kdyz jsem se jednou prihlasoval a heslo nevedel tak jsem puzil "tajnou otazku", ktera taky nastesti nema zadnou informacni hodnotu...

Jen me tedka napada ze ani to stare heslo od SONY nezjistim protoze kdyz zase zodpovim "tajnou otazku" tak mi na mail prijde link s potvrzenim noveho hesla...

Sice si vetsinou delam jiny heslo na jiny sluzby (mail/FB/skolnilogin/icq) ale uz si fakt nepamatuju co jsem heslo k PSN... tajne doufam ze nejakou sracku :)))

Doufam ze uz to pustej co nejdriv !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady máme výsledky dnešní konference (LINK)

Central components of the “Welcome Back” program will include:

  • Each territory will be offering selected PlayStation entertainment content for free download. Specific details of this content will be announced in each region soon.
  • All existing PlayStation Network customers will be provided with 30 days free membership in the PlayStation Plus premium service. Current members of PlayStation Plus will receive 30 days free service.
  • Music Unlimited powered by Qriocity subscribers (in countries where the service is available) will receive 30 days free service

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ROSTA8-Centrální součásti "Welcome Back" Program bude zahrnovat: Každý území bude nabízet vybrané PlayStation multimediálního obsahu ke stažení zdarma. Konkrétní podrobnosti tohoto obsahu budou vyhlášeny v každém regionu brzy. Všechny stávající sítě PlayStation Network zákazníci budou mít k dispozici 30 dnů bezplatné členství v prémiovém PlayStation Plus. Současní členové PlayStation Plus obdrží 30 dnů bezplatnou službu. Music Unlimited poháněné účastníků Qriocity (v zemích, kde je služba dostupná) obdrží 30 dnů bezplatné služby .TOHLE BYLO PRELOZENO!Trochu nechapu to multimedialni obsah ke stazeni zdarma.To znamena kde bude DLC nebo Full game obsahovat multak tak bude zdarma?Docela zajimavy obsah linku.Na zahranicnich forech dekujou a ze je to finale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V původním obsahu se o "multimediálním obsahu" nic nepíše. Mimochodem slovo "multimediální" nemá nic společného s "multiplayerem". Ta věta víceméně znamená, že v každém regionu bude k dispozici zdarma nějaký určitý obsah. Co přesně se dozvíme později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu