Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

YLOD oprava


SandysJr

Otázka

Zdravim, tak v sobotu se to stalo YLOD, udělal jsem opravu po přečtení a shlédnutí několika návodů, konzoly jsem zapnul a vypadalo to dobře zelený a modrý světlo svítilo, v blueray mechanice byl disk CoD6 a šlo normálně vytáhnout, ale do televize nic nešlo na obrazovce se nic neobjevilo. Zkoušel jsem restart, připojit to přes scart i hdmi, ale nic. Neměl někdo podobnej problém, nebo neví někdo co se mohlo stát? Myslel jsem, že se třeba procesor nepřipojil zpátky k základní desce, ale nevim tak zatim jsem nic dalšího nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0
Sry za OT ale stalo se me to taky a mohl by jsi sem hodit naky linky na ty navody na opravu? Ja jsem musel PS celou rozebrat abych dostal Demon's Soula ven a verim ze by se tohle hodilo i ostatnim.

Diky

No tady na stránkách je ke stažení celá příručka, ale já to našel na youtube, když tam napíšeš YLOD ps3 tak je tam toho dost, ale jak jsem se teď dověděl tak asi některý neříkaj všechno, jinak jeden je tady je v angličtině http://www.sony-playstation.cz/index.php/forum?func=view&catid=4&id=13210&limit=15

A pokud to budeš chtít udělat, tak budeš muset svůj stroj rozebrat úplně až na základní desku, nejenom blueray mechaniku, a pokud si ji rozdělal s diskem uvnitř, tak ještě budeš muset rozebranou konzoly zapnout a pohrát si s rozebranou mechanikou než jí budeš moct složit nazpět.

Edit: No už vím, co je špatně. Tak to jdu zkusit opravit a dám vědět, když tak dej vědět kdybys potřeboval s něčím poradit.

Edit 2: Tak jsem skončil, asi i z hraním na ňákej čas. Teď se dá dostat do toho menu na restart apod. ale obraz je poškozenej a po restartování se konzole jakoby sekne, občas problikává kontrolka hardisku, ale to je všechno...

A začal jít zvuk přes hdmi předtím to bylo pokažený a musel jsem to mít vyvedený do zesáku přes kabel sony s třema cinch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tady maš opravu Ylod na youtube .... nevim jak stoprocentní to je

Jo tady je všechno jak by mělo být, teda aspoň co se týká toho nejdůležitějšího, teplota i doba nahřívání odpovídá tomu jak by mělo být, podle návodu kterej sem si vybral se to mělo nahřívat dýl a v tom je asi můj problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja resil YLOD minulou nedeli.

Koupil jsem PS3 FAT 60GB za par stovek,jeste mela plombu(nalepku),takze predemnou v ni nikdo nebyl a nikdy nebyla online.Podle navodu na Youtube jsem ji rozebral,ocistil od pasty a horkovzdusnou pistoli prohral,postupne z obou stran.Nechal vychladnout,nanesl pastu,slozil , OFW 3.55 -> CFW Kmeaw a jede ok.Delal jsem to poprve a docela jsem se bal,ze ji umrtvim natrvalo.Chlazeni je slyset opravdu malo i po dvou hodinach harni a pripada mi studenejsi nez SLIM.Maji ji deti v pokoji,takze mam SLIM jen pro sebe. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ja resil YLOD minulou nedeli.

Koupil jsem PS3 FAT 60GB za par stovek,jeste mela plombu(nalepku),takze predemnou v ni nikdo nebyl a nikdy nebyla online.Podle navodu na Youtube jsem ji rozebral,ocistil od pasty a horkovzdusnou pistoli prohral,postupne z obou stran.Nechal vychladnout,nanesl pastu,slozil , OFW 3.55 -> CFW Kmeaw a jede ok.Delal jsem to poprve a docela jsem se bal,ze ji umrtvim natrvalo.Chlazeni je slyset opravdu malo i po dvou hodinach harni a pripada mi studenejsi nez SLIM.Maji ji deti v pokoji,takze mam SLIM jen pro sebe. :)

Tak dnes opet YLOD,vydrzelo to necele 2 mesice.

Takze rozborka,vypadalo to ze jsem dal asi malo pasty,protoze jsem vic uz nemel.

Dnes jsem dal MX-2 a nesetril jsem,pred tim samozrejme horkovzduska.Zborka a opet jede !!

90 minut,priste to sihnu do hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jediná možnost jak to opravit pořádně je reball a k tomu je potřeba lepší vybavení, návody najdeš na netu.

Opravovat to horkovzdušnou pistolí je jenom krátkodobí řešení, někdy to můžou být měsice, ale většina to chytne znova po 2 týdnech....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jediná možnost jak to opravit pořádně je reball a k tomu je potřeba lepší vybavení, návody najdeš na netu.

Opravovat to horkovzdušnou pistolí je jenom krátkodobí řešení, někdy to můžou být měsice, ale většina to chytne znova po 2 týdnech....

Koho mi doporucis ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jediná možnost jak to opravit pořádně je reball a k tomu je potřeba lepší vybavení, návody najdeš na netu.

Opravovat to horkovzdušnou pistolí je jenom krátkodobí řešení, někdy to můžou být měsice, ale většina to chytne znova po 2 týdnech....

Když to někdo dělá přesně podle toho návodu na YT, tak to fakt vydrží okolo dvou měsíců. Jinak ten reflow může vydržet o hodně dýl (z dvou konzolí, co jsem zatím opravoval, se ani u jedný YLOD nevrátil ... a z toho jedna běží už přes půl roku). :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Když to někdo dělá přesně podle toho návodu na YT, tak to fakt vydrží okolo dvou měsíců. Jinak ten reflow může vydržet o hodně dýl (z dvou konzolí, co jsem zatím opravoval, se ani u jedný YLOD nevrátil ... a z toho jedna běží už přes půl roku). :-)

Poprvy to vydrzelo 2 mesice,podruhy 2 tydny a to jsem to prohrival dukladneji a dal lepsi pastu.

Klidne to nekam poslu do servisu,ale aby to nedelali jako ja a chteli za to 2 tisice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nevim o servisu, kterej by dělal reball (všichni dělaj reflow ... i když tomu někde říkaj záludně třeba "přesazení" :-) )

Zkusil si udělat něco jako tohle:

a zahřejvat každej čip třeba dvě minuty?

PS: Lepší pasta je podle mě k ničemu (ten rozdíl pár °C nic neovlivní). Důležitý je jí dát dost na to, aby byl celej povrch HS v kontaktu s chladičema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dneska jsem pouzil na mereni bezdotykovej teplomer s laserovym zamerovanim,CELL a GPU ohral na 165°C,pri chladnuti v tom parkrat zapukalo,cekal jsem ze je to K.O.

Skladal jsem to nadvakrat,poprvy jsem zapomel zapojit ventilator,bylo to pekne tichy,ale za minutku zacla pipat a napis ze je to prehraty,znova rozborka.

Ted uz zase deti hrajou,tak napisu kdy to zase klekne.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Dneska jsem pouzil na mereni bezdotykovej teplomer s laserovym zamerovanim,CELL a GPU ohral na 165°C,pri chladnuti v tom parkrat zapukalo,cekal jsem ze je to K.O.

Skladal jsem to nadvakrat,poprvy jsem zapomel zapojit ventilator,bylo to pekne tichy,ale za minutku zacla pipat a napis ze je to prehraty,znova rozborka.

Ted uz zase deti hrajou,tak napisu kdy to zase klekne.....

165st je málo, to se ani cín neroztaví :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu