Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS2_všeobecný tutoriál+FMCB


werty

Recommended Posts

  • Odpovědi 393
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

No tak teď jsem z toho totální játro...přijel jsem domů, strčil jsem tam druhou kratu, dal si na flashku tu instalačku od romena naskočil mi ten FMCB menu na instalaci, kterej mi nešel... vypadl proud, restartovala se mi konzole a už jsem zase u stejné chyby... zkusil jsem i tu instalačku z té orig. stránky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak teď jsem z toho totální játro...přijel jsem domů, strčil jsem tam druhou kratu, dal si na flashku tu instalačku od romena naskočil mi ten FMCB menu na instalaci, kterej mi nešel... vypadl proud, restartovala se mi konzole a už jsem zase u stejné chyby... zkusil jsem i tu instalačku z té orig. stránky...

tak to nasere :( vypada to, ze behem spusteni instalace se na tu kartu "neco" zapise a pak to dela ty blbosti. Takze ted uz jen sehnat treti kartu, nastartovat FMCB a jako prvni krot OBE STARE karty zformatovat...

Ja kdyz si delal kopii sve FMCB karty tak jsem nabootoval, spustil instalaci a VYTAHL funcni kartu za chodu a vlozil tu na kterou jsem chtel zapisovat, dal format a vse bylo OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no se vší pravděpodobností to tak vypada... chápu dobře, že jsi v ps měl jednu kartu s FMCB, spustil ulanchelf, mass, klikl na instalačku a když ti to skočilo do toho instalačního menu, tak jsi vyndal kartu s FMCB a strčil tam místo ní prázdnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no se vší pravděpodobností to tak vypada... chápu dobře, že jsi v ps měl jednu kartu s FMCB, spustil ulanchelf, mass, klikl na instalačku a když ti to skočilo do toho instalačního menu, tak jsi vyndal kartu s FMCB a strčil tam místo ní prázdnou?

Ano presne tak, nabootoval jsem FMCB, pustil ten ulanchelf, prepl se na flashku a pustil instalaci. Nabehla instalace FMCB, vytahl jsem orig kartu a vlozil novou, naformatoval a jel dal...

bal jsem se, abych si omylem nezformatoval tu "orig"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se nějak naformátovat mapěťovka mimo tu instalaci?

no v "orig" dash se muzes na kartu prepnout a vidis savy z her atd... a muzes je i mazat. Format nevim. Ale kazdopadne si mezi save z her udela instalacka FMCB vlastni soubory (normalne je vidis v tom orig pruzkumnikovi) a ty muzes smazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem udělal přesne to co jsi mi řekl a zatim to šlape, ale problém je, že jsem musel zapnout druhý ps2, protože na tom prvnim se mi už vubec nespustil ulaunchelf... nechápu...

Heled, a nemuze to byt VERZI PS2? Ja kdyz si shanel PS2 (kvuli GOW:) ) tak jsem zjistoval jakou verzi koupit (ted z hlavy nereknu), ale mam tusim posledni s viditelnym "paskem" mezi dvirkama mechaniky a zbytkem konzoly. Resp. posledni, co ma externi zdroj. Co jsem cetl, tak na posledni mozna ani neni mozne FMCB pouzit (tak mozna ani korektne spustit)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to funguje kluci... udělal to přesně tak, že jsem tam nechal jen jednu kartu jak radil miz012...sice mi na moji konzoli nejde spustit ulaunchelf, proste zustane černá obrazovka i když to předtim šlo, ale na druhý konzoli mi to jde a udělal jsem to tam, použil jsem balíček od romena. Díky všem za pomoc. Moc si toho vážím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FMCB funguje na všech modelech kromě SCPH-90000, to je ten poslední slim s vestavěnym zdrojem a i na některejch dřív vyrobenejch SCPH-90000 s určitym datecode (viděl sem to na jednom fóru, tušim že to bylo pro datecode 8C a nižší) to někdy taky funguje. Problém je že když se udělá single install místo multi install, tak to funguje jen na tom modelu na kterym se to instalovalo, když se udělá multi install, tak je to pro všechny od SCPH-10000 po SCPH-79000, jen to musí bejt ze stejnýho regionu (karty instalovaný na NTSC konzoli nebudou chodit na PAL konzoli a naopak).

Zkus ty konzole na pár minut vytáhnout z elektriky, vyčistit sloty na karty a pak když to bude pořád blbnout tak zkus formát karet (nejdřív mc annihilator a když by to nešlo tak mc killer, ten formátuje víc "brutálně"). Taky je možný že jak ti vypadla ta elektrika tak se poškodil nějakej soubor na kartě - ono nebude ve hrách pro srandu králíkum to upozornění během práce s kartou - neodpojujte kartu, nerestartujte ani nevpínejte konzoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tu hlavní kartu radši hrabat nebudu:D udělal jsem si zálohu na třetí kartu, když by něco... ale tu hlavní radši nechám smrdět:D

JJ taky jsem to tak udelal. Jednu jsem si schoval (sice uz nevim kam) ale kdyztak by se urcite nasla... Ja jeste resil jestli koupit nejakou vetsi neorig (32/64 MB)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam taky tři karty a na všech je FMCB + to mam zkopírovaný ještě v PC. Poučil sem se z předchozích nezdarů kdy sem měl jen dvě karty a FMCB bylo jen na jedný, sice sem měl i zálohu v PC, ale když sem se hrabal v nastaveních FMCB na tý jediný kartě kde sem ho měl a po restartu už mi to nenaběhlo, tak mi záloha byla prd platná, když jí tam bez funkčního uLaunchElfu nebylo jak nahrát. Musel sem si koupit třetí kartu která byla už předinstalovaná abych to měl čim opravit. Od tý doby si na to dávam bacha, konfigurační soubory mam zkopírovaný i v pc a nenastavuju věci u kterejch nevim co to dělá. A kdyby se mi to pos*** tak mam ještě dvě karty který nepoužívam a fungujou. Doporučuju ti podobnej postup, nainstaluj si FMCB na všechny karty a minimálně na kus papíru si napiš jak je co nastavený, může se to hodit (hlavně jestli používáš třeba sdílení souborů přes síť v opl a sms, ftp server v ule, tak je dobrý mít poznačený ip adresy, nasdílený složky, jméno a heslo atd.).

Jo a kdybys mi bejval tu kartu poslal, tak sem ti tam moh ještě hodit a zapnout češtiny na sms a opl ;-) Takhle si to tam budeš muset dát sám, jestli to budeš chtít ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj vidím to stejně, no už jsem ti ji chtěl poslat, protože jsem měl nervy v kýblu, ale tím, že to teď jde, tak není potřeba, samozřejmě si tu konfiguraci a podobný věci napíšu. Diky za radu:) jo a teď jsem to vlastně nainstaloval bráchovi na kartu a on spustí hry který jsem dřív vypaloval na Verbatim DVD-R, ale mě je to nevzalo:roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá konzole má ráda jiný dvd, někde fungujou líp sony, jinde verbatim, taky některý radši plusový a jiný zase mínusový média. Ta moje třeba nečte moc dobře dvouvrstvý média a přepisovatelný už vůbec a chutnají jí verbatimky, vypalovaný čtyřnásobnou rychlostí (tu doporučuje většina návodů, některý radí jít i níž). Můžeš zkusit vyčistit optiku, ale nedělej si velký naděje, mě to taky moc nepomohlo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono sou i nějaký hry který vyšly na dvouvrstvym médiu (třeba God of War), ale to se dá sehnat i verze která se vejde na obyčejný dvd. A zrovna ten GoW mam i na dvouvrstvym a nepozoroval sem nějaký potíže, ale film na dvouvrstvym dvd se mi sekal a nedalo se na to koukat. Ono taky je to konzole z druhý ruky a má už asi hodně nalítáno, tak se tomu až tak nedivim. Hlavní je že obyčejný dvd čte bez problémů. A výměna laseru se mi zdá že se za ty peníze nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu