Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS2_všeobecný tutoriál+FMCB


werty

Recommended Posts

Shifty: jednoduše, potřebuješ na to jen správný programy, buď univerzální Open PS2 Loader kterej je součástí instalačky FMCB 1.8b (podpora usb disků, flashdisků, interních disků a sdílení přes síť) nebo něco specializovanýho USB Advance (jen usb flashky a externí disky) nebo HDLoader (jen interní hdd, jen pro fat konzole, bejval součástí instalačky ještě ve FMCB 1.8) a pak podle toho jakej způsob si vybereš tak nějakej ten externí nebo interní disk, případně síťovej kabel a switch (pokud to nebudeš mít přopojený přímo s pc) a nějakej ten program do pc kterym si připravíš soubory s hrama aby byly použitelný - to sou různý ty HDLDumb, USB Extreme, DVD Decrypter a ImgBurn případně další. A postup kterym se budeš řídit (většinou je potřeba ten soubor se hrou mít v určitý složce pod určitym názvem aby to fungovalo) a taky je dobrý kouknout na seznamy kompatibilních her abys věděl jestli ta konkrétní hra s tim konkrétnim programem vůbec funguje. Na všechno sou návody a některý máme i v češtině a s obrázkama i tady na fóru. Nejdřív si rozmysli co přesně chceš a pak ti můžu navrhnout konkrétní řešení, upozornit na výhody a nevýhody, najít návod a kde se dají ty programy stáhnout (snad z 99% je všechno k sehnání na sks apps a psx-scene). Když máš dost místa na kartě tak si tam můžeš třeba na to hraní z usb disku dát těch aplikací víc a používat tu která se ti bude víc líbit. V OPL můžeš mít i takový parádičky jako různý styly a tapety pro samotnej program, u her pak ikonku a obrázek originálního obalu hry, je přeložený do několika jazyků (i čeština, tu sem dělal já, sice neni oficiální, ale funguje).

Já mam originální sony hdd pro ps2, z něj se hraje nejlíp, hry se spouští rychle a přechod mezi misema/levelama je skoro úplně bez čekání a hlavně nerachotí žádnej disk v mechanice. Jediná nevýhoda je že má jen 40 GB a z normálních 3.5" hdd tam pasujou a fungujou jen některý (zkoušel sem 500 GB WD co mi zůstal v šuplíku, ale nepasoval tam). Druhá nevýhoda (která se mě netýká) je, že to nejde připojit ke slim konzolím, tam už neni k čemu.

Přes síť je to přibližně stejně rychlý, ale musíš mít kvůli tomu zapnutej počítač abys moh hrát a zabírá ti to na něm místo na disku, taky nastavování IP adres a sdílení je trochu složitější pro někoho kdo to běžně nedělá.

No a pak už zbejvá jenom usb - externí disky a flash disky, tady dost narazíš na to, že PS2 má starý a pomalý usb (verze 1.1) a často bejvá problém s vloženýma videama, že se sekají, ale hra samotná pak většinou už jede OK. Zase je to asi nejdostupnější (usb je dostupný a funkční na všech konzolích, síť a hdd jen na některejch) a asi i nejsnadnější (nemusí se toho tolik nastavovat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 393
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Z Externího si musíš dát pozor na kompatibilitu USB a na co je naformátovaný.

Tady je návod na OpenPS2Loader - Pomocí něho můžeš hrát hry z Externího HDD,Flashky nebo přes síť z PC.

http://console-forum.net/tema/117870-spousteni-her-z-externiho-hdd

A jak to nahrávat z Externího HDD?

Nejdřív se podívej jestli je USB 2.0 nebo 3.0. Pokud 2.0 tak by měl být kompatibilní s USB 1.0 které je v PS2. Pokud máš HDD USB 3.0 tak se podívej jestli je kompatibilní s USB 1.0 protože já mám WesternDigital MyPassport USB 3.0 a je zpětně kompatibilní jen s 2.0

Takkže pokud je kompatibilní tak musíš vytvořit Novou "Partii" (Nevim jak to nazvat :D) která bude naformátovaná na FAT 32. Totiž,ty máš HDD naformátovaný na velkokapacitní NTFS který ale PS2 nepřečte,a FAT32 nedokáže v sobě mít soubor větší než 4 GB (myslím). Takže si stahni pro Win Easeus Partion Manager,otevři ho a vyber vytvořit novou partion :D,pak dej nastavení té partie a Nastav jí na FAT32,nastav si počet GB atd. Pak to zaři,zeptá se tě to jestli chceš retartovat PC,dej Ano,PC se restaruje,před načtením WInu se spustí Easeus,vytvoří Partii,restartuje se a je to vytvořený. Pokud by jsi to nepochopil,udělám návod. ;) .

DOPRDELE on mě předběhl xD,ale co,udělám návod na nastavení Externího HDD :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí, taky díky za návod, ale asi to stejně používat nebudu, tolik her zase nehraju... hraje spíš přítelkyně, já jsem spíš fanda Pc Games, protože si třeba nedokážu představit hrát COD Modern Warfare na PS3, protože ty analogy:ziped:horor:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shifty: Jestli máš ten externí disk 2.5" nebo 3.5" na tom nezáleží, hlavně musí mít to USB zpětně kompatibilní s tou verzí 1.1 kterou používá PS2. Naformátovat ho musíš na FAT32 aby to šlo v konzoli přečíst, tam sice opravdu nenahraješ vetší soubor než 4 GB, ale do toho se jednak většina her vejde a pak taky počítam s tim že ty programy kterýma to na ten disk nahráváš (USB Extreme nebo USB Insane) si to v případě potřeby umí rozdělit na víc menších částí a ještě se ti postarají o správný pojmenovávání toho souboru. Pak taky ve spoustě návodů doporučujou mít ten disk defragmentovanej, aby ten soubor byl v jednom kuse, tim se předchází případnejm problémum se čtenim a zasekávánim. Oficiální návod pro USB hry pod OPL, ale ta první (formátování) a závěrečná část (programy USB Util, Extreme a Insane plus defragmentace) je použitelná i pro USB Advance -> http://openps2loader.info/8/usb_install.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shifty:

Přes síť je to přibližně stejně rychlý, ale musíš mít kvůli tomu zapnutej počítač abys moh hrát a zabírá ti to na něm místo na disku, taky nastavování IP adres a sdílení je trochu složitější pro někoho kdo to běžně nedělá.

Hrani pres sit to by bylo neco pro me :) Musi ti na PC bezet nejaka aplikace (treba jako pro ruzny TV DNLA video server) nebo staci jakekoliv zarizeni, ktere podporuje SAMBA share (treba NAS atd.)

Diky za info

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

miz012: mě běží na pozadí akorát samba server, ale to neni vidět, to je služba a ne aplikace. Mam to na linuxu, na windows se to jmenuje sdílení souborů a tiskáren. Oboje dělá to samý. V současný době mam přes tu síť nasdílený akorát multimedia pro sms přehrávač, na hry už nemam na disku dost místa, takže pár vybranejch kousků sem si nahrál na ten 40 GB Sony PS2 HDD a zbytek mam vypálenej na DVD. Ale zkoušel sem přes to hrát GoW a šlo to, nasdílenou složku pro hry mam připravenou a OPL nastavený, takže stačí tam jenom nakopírovat ty iso obrazy, ale ty se mi tam teď už nevejdou. Návod -> http://openps2loader.info/8/net_install.html - v podstatě stačí nasdílet si složku PS2SMB a v ní mít podsložky CD a DVD a v těch pak podle pravidel pojmenovaný iso obrazy s hrama (vypadá to nějak takhle - SCUS_973.28.GT4.iso) a v OPL si nastavit IP adresu kam se to má připojovat. Teď nevim jestli se to zvládne přihlásit i pod nějakym jménem a heslem, s tim sem měl v sms problémy a kvůli tomu mam nastavený sdílením na public, aby se tam dalo připojit i bez jména a hesla. Koukni se na návod, vyzkoušej a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se pak detailnějc zabejvají nastavenim sítě -> http://openps2loader.info/8/config_net.html - na tom vcelku nic neni, jediný na čem se můžeš na nějakou chvíli zaseknout sou přístupový práva a přihlašování s nějakym jménem a heslem (tohle sem dlouho řešil kvůli sms, tak sem to pak už kvůli opl řešit nemusel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FxR, Shifty - ten FAT32 oddíl pokud je mi známo musí bejt na tom disku první, a typ oddílu by měl bejt primární (ne logickej ani rozšířenej) jinak sice na pc vidět bude, ale PS2 ho neuvidí. Co pak bude na zbytku disku už tak důležitý neni, tam se z PS2 dostat nepotřebuješ.

Nástrojů na rozdělování disků je spousta, v nouzi se dá použít i správa disků přímo ve windows. S pokročilejšíma nástrojema je možný i ten stávající oddíl co tam je zmenšit, posunout ke konci disku a na uvolněnym místě si vytvořit novej, kde budeš mít ty hry pro PS2 (za předpokladu že si na tom disku měl dost volnýho místa aby bylo kam to přesunout). Tohle třeba umí parted magic, kterej je zadarmo, ale je to udělaný jako linuxová livecd distribuce, takže se to spouští přímo z cd a neinstaluje se to (to znamená zdlouhavější spouštění, ale zase se to výborně hodí na zkopírování dat z pc s rozbitym systémem). Budou to umět i nějaký další programy, ale zrovna znam jenom tenhle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi zůstanu u toho vypalování... mam cca 10 her a to asi stačí:D vyznáte se někdo v pc hrách? našel jsem si na netu Call of duty 4 Modern Warfare nejakou novou edici: Game of the Year edition, jsou tam nějaký 4 nový mapy pro MP... já hraju klasickou 4, ale nejsem si jistý jestli by se shodovala s touto verzí cod? nevíte někdo o tom něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to nějaká edice s DLC (Nebo již DLC v sobě obsahující) která vyšla speciálně k tomu že CoD byla hrou roku ?

Jinak - Jsem nemocnej a tak jsem ráno doma - tudíž je dědův pokoj volnej - Takže můžu využívat jeho TV (Velká LCD :D,já mám starou CRT :D) a jeho Notebook (hrozná šunka :D) - Takže bych mohl tento týden hrát na PS2 přes OPL a tahal bych to z jeho NTB. Byl by v tom nějaký problém ?

Jediný co vím je,že to je starej NTB a že tam je Mandriva (asi 2009) a že nemám heslo abych mohl instalovat programy. Co kdybych Propojil PS2 - Kabel - Router - Wifi - Notebook a nabootoval tam Ubuntu z LiveCD? Ale teď je zase problém že nemám CD :D. Existuje LiveDVD ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ou tak t onevim,zeptej se někoho jinýho já tu čekám na Kotyze aby mi poradil s Opl :D

Jinak - Jsem nemocnej a tak jsem ráno doma - tudíž je dědův pokoj volnej - Takže můžu využívat jeho TV (Velká LCD :D,já mám starou CRT :D) a jeho Notebook (hrozná šunka :D) - Takže bych mohl tento týden hrát na PS2 přes OPL a tahal bych to z jeho NTB. Byl by v tom nějaký problém ?

Jediný co vím je,že to je starej NTB a že tam je Mandriva (asi 2009) a že nemám heslo abych mohl instalovat programy. Co kdybych Propojil PS2 - Kabel - Router - Wifi - Notebook a nabootoval tam Ubuntu z LiveCD? Ale teď je zase problém že nemám CD :D. Existuje LiveDVD ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FxR: Existujou i Live Flash, Live diskety, takže s Live DVD problém nebude (spíš bude problém si z tý široký nabídky vybrat). Budeš muset nainstalovat a nakonfigurovat sambu, to máš zábavu na celý dopoledne i odpoledne, hlavně když budeš zjišťovat proč se to nechce připojit. A taky budeš potřebovat nějaký to místo na disku, sdílet se dá i externí disk, samozřejmě musí bejt zapnutej a připojenej aby to fungovalo (já mam nasdílenej i externí disk, protože se mi ty filmy a seriály už nikam nevejdou). S tim wi-fi bych moc nejásal, je to pomalejší než kabel, ale pořád by to mělo bejt rychlejší než to usb 1.1, přijde na to jestli budeš mít dobrej signál nebo to budeš používat přes pár zdí a sem tam vypadne nějakej paket. Nevim jestli má smysl psát ti instrukce sem, protože budou hodně dlouhý a bude třeba je na míru přiohnout na ty zařízení a programový vybavení co budeš mít k dispozici. Lepší to bude přes jabber, icq nebo skype - mam všechno.

Jen ve zkratce co bude třeba udělat - na ps2 nastavit síť zvlášť v uLaunchElfu/FMCB Configuratoru (tohle nastavení pak používají i ostatní programy jako třeba sms), pak si to nastavit ještě v OPL (tam sou nějaký věci navíc), na pc musí bejt síť nastavená tak aby to odpovídalo tomu co je na ps2 - aspoň aby byly adresy ve stejný podsíti (tzn. první tři skupiny číslic stejný - př. 192.168.1.něco) a pc mělo tu ip adresu která je nastavená i v OPL (problém je když si bere IP automaticky z DHCP, to může mít pokaždý jinou a jeden den ti to fungovat bude a druhej třeba už ne), pak už by mělo jít navázat spojení - minimálně bude fungovat ping na ps2 a když si nastavíš ftp klienta a spustíš v uLE ftp server tak budeš moct i nahrávat a kopírovat soubory na kartu z pc. To je základ, máš rozchozenou síť. Pak si budeš muset zprovoznit to sdílení (pokud chceš použít linux tak samba server, ten budes muset nejdřív nainstalovat a pak nastavit, přidat si uživatele, nastavit přístupový práva, nasdílet soubory) a pak už by ti to mělo v tom OPL fungovat (pokud si dodžel postup instalace her pro OPL, hlavně aby se ty složky a soubory jmenovali jak je předepsaný). Jak řikam, zábava na celý dopoledne i odpoledne. Já to rozcházel posupně několik tejdnů - nejdřív tu síť a ftp server, to mi chvíli stačilo, pak sem přidal to sdílení na filmy a muziku pro sms (z usb se mi kvalitnější filmy sekali, protože to nestíhalo) a pak sem aktualizoval FMCB na tu verzi kde je už OPL tak sem zkusil i ty hry přes síť, ale to bylo už jen na pár minut, protože sem měl všechnu práci udělanou už z dřívějška a chyby co se vyskytly sem mezitim nějak vyřešil. No ale jestli nemáš ještě rozchozenou ani základní podporu sítě, tak to bude opravdu na delší dobu. Možná taky jako já narazíš na to, že když se budeš k sambě přihlašovat nějakym jménem a heslem že se to sekne a nebude to fungovat, tenhle problém sem sice nikdy doopravdy nevyřešil, ale obešel sem ho tim že mam to sdílení nastavený tak, že se tam dá připojit i bez jména a hesla (složky maj nastavený "public = yes"). Z windows sem to zatim sdílet nezkoušel, ale tam předpokládam že si to naklikam v grafice za 5 minut ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu