Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS2_všeobecný tutoriál+FMCB


werty

Recommended Posts

  • Odpovědi 393
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Věřím tomu že karta s Free MCbootem je v pořádku. Konzole je taky v pořádku. Hry jsem zkoušel vypalovat zatím jen na verbatim dvd-r. DVD které bylo přiloženo k free mcboot kartě je SONY DVD - R, tak zkusim sehnat ještě media sony. Zkusím ještě vypálit iso na jiné vypalovačce. Pak už budu v koncích a nic mě nenapadá.

Patří to asi do jiné sekce, ale moc by mě pomohl link na nějaké ISO které je ověřené a 100% funguje. Sice jsem zkoušel vypálit asi 4 různá isa, ale chtěl bych mít alespon 100% jistotu že je iso v pořádku a opatchované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viděl jsem odkaz, zakoupil kartu, hry stahuji jen iso formát, pak patch pomocí MementoDiscPatcher a vypálím (Burning Studio 9) rychlostí 2x na verbatim dvd-r.

vše šlape super, jsem spokojenej....a hlavně jsem úplnej amater a 8-mi letá holka to zvládne taky (samozřejmě jen spustit:)

protože PS2 u nás používají jen děti, mám obavy, že smažou soubory na kartě.potřeboval bych prosím poradit jak vše z karty dostanu na druhou kartu tak, aby vše fungovalo. zkopíroval jsem to na druhou, ale nefunguje

na kartě je verze MCFB 1,8 a jsou to čtyři složky: SMS,FreeMCboot,BOOT,SYS-Conf FOLDER

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zdravim.

Postupuji presne podle navodu, ale zustanu stat hned u bodu 5), popr. 6). Zkousim 2GB flash disk (ne HDD), naformatovan na FAT32, jak bylo receno v nekterem z prispevku. Swap Magic 3.6 (original, nikoliv nejakou palenou verzi, jelikoz chip nemam. Pouze zacpane senzory.). Swap magic se ovsem zasekne pred obrazovkou s temi moznostmi, kde mam stisknout danou kombinaci tlacitek - tj. zelena obrazovka a na ni velky napis Swap magic Plus Version 3.6 atp. Dioda na flash disku sviti. Pak jsem to za behu Swap Magic (v menu) zkousel jeste s 64MB diskem (nevim, jak byl naformatovan), avsak po zmacknuti uvedene kombinace na nem dioda jen blikla a nasledne nic.

Myslite, ze by pomohlo stahnout a nasledne vypalit ten ULaunchElf na DVD, ci CD, spustit ho pres Swap Magic a pokracovat na dalsi kroky v navodu? Nebo existuje i jine reseni?

Dekuji predem, hezky den.

Edit - 21:30

// Uz to funguje. Pouzil jsem opet tu 64MB kartu a ono to naskocilo. Pak uz jsem jen zmackl kombinaci UP + R2, chvili cerna obrazovka a pak ten ULaunch. Jedu dal. :) Tu 2GB to zrejme nepodporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pořídil jsem si ps2 a potřebuji se s vámi poradit. Chtěl bych na něm hrát vypálené hry a mám 3 možnosti : 1. Buďto si pořídit swapmagic, ale tím se prý dost ničí konzole a tudíž se mi do toho nechce... 2. Chip - pro mě nejlákavější možnost, ale jak jsem koukal tak to vyjde draho... Nevíte o někom kdo to dělá levně v moravskoslezském kraji ? 3. Vykašlat se na to, hry kupovat po bazarech ( poněvadž už se dají sehnat asi opravdu levně ) a měnit s kámošema... Mám PS2 Slim... Kterou variantu by jste mi nejvíce doporučili ? Díky předem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pořídil jsem si ps2 a potřebuji se s vámi poradit. Chtěl bych na něm hrát vypálené hry a mám 3 možnosti : 1. Buďto si pořídit swapmagic, ale tím se prý dost ničí konzole a tudíž se mi do toho nechce... 2. Chip - pro mě nejlákavější možnost, ale jak jsem koukal tak to vyjde draho... Nevíte o někom kdo to dělá levně v moravskoslezském kraji ? 3. Vykašlat se na to, hry kupovat po bazarech ( poněvadž už se dají sehnat asi opravdu levně ) a měnit s kámošema... Mám PS2 Slim... Kterou variantu by jste mi nejvíce doporučili ? Díky předem ;)

a co zkusit free mcboot?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky možnost, ale k tomu potřebuješ taktéž swapmagic... ne ?

EDIT: Nebo nevíš o někom kdo by mi fmcb udělal (nejlím moravskoslezský kraj, levně) ? Protože mě až teď ťuklo, že by stačilo to pouze hodit na kartu :) Nevadilo by snad, že ta paměťovka do ps2 není originální ( je to no-name 32ka ) ?! A můžeš pak spouštět hry i z flash disku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky možnost, ale k tomu potřebuješ taktéž swapmagic... ne ?

Pokud si ho chceš vytvořit sám tak ano, ale když ti fcmb někdo nahraje nebo si ho někde seženeš přímo na kartě, tak swapmagic nepotřebuješ. Záleží ale taky na tom jaký máš model konzole, na SCPH 90000 ti fcmb nebude fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nezbytně, podle AfterDawn fóra funguje Free McBoot i na části SCPH-9000x konzolí (to poslední číslo je region pro kterej je konzole určená, my máme 4). Záleží to na datecode, to je číslo taky někde na tom štítku. Psali tam tohle:

"I asked the same question on sksapps fourm and bootlegninja, also from psxscene and seems to know alot about it said this:

"It's compatible with some SCPH-9000x PS2's. date code 8a is definately safe. some 8b's work. some don't and 8c and later is where it won't work with it."

I think the last number, has to do with region, and i think 2 was part of europe/au so that won't really help. The 9000x are quite easy to identify, there the only type of ps2 slim with a built in power supply, and doesnt need the power brick, so in the back it has the power cable plug (like old ps2) instead of the circle plug. The front also look different. But yea, u gotta check the date code, so...

As with memory cards, the Sony ones are the preferred memory cards to used, some 3rd party won't work as well, and v1.8 should of fixed most of the 3rd party memory card tat won't work."

Takhle to vypadá (sorry, ale nepodařilo se mi sem ten obrázek jinak vložit, takže jen odkaz). S tou 8A to prej funguje, ale nemám to vyzkoušený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu