Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS2_všeobecný tutoriál+FMCB


werty

Recommended Posts

  • Odpovědi 393
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

  • Moderators

Lasery v PS2 jsou docela vybirave na media , vim to z vlastni zkusenosti , pod rukama uz mi probehlo nekolik desitek konzoli na kterych jsem spoustel vypalene dvd a kazda bere neco jinyho . Jindy nebere treba + media , jindy zas minus media . Nejlepsi zkusenosti mam s verbatim dvd+r a vypalovat v clone cd dle meho tutorialu :-)

http://console-forum.net/tema/121151-vypalovani-ps2-her-by-romeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě teď jdou ty sony DVD-R a nic dalšího radši zkoušet nebudu:D nemáte někdo nějakej pořádnej link na hry? taham vetšinou přes megaupload, ale tam to mam třeba na 30 částí:roll:

a když už jsem tady, tak jsem se chtěl zeptat, co by to udělalo, když bych dal třeba dvě hry po 1GB na jedno dvd pro ušetření místa? půjde to nebo tam bude nějaký problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shifty - kompilace dvou (někdy i víc) her na jednom dvd možná je, ale je to pracný a výsledek nejistej. Musíš upravit několik souborů, přidat si tam nějakej zavaděč kterej se ti spustí první a nechá ti vybrat kterou hru spustit. Když může bejt na demodisku 6 her tak proč by to nebylo možný udělat? Můžu ti dát odkazy na fóra kde se o tom píše, ale i tam píšou že to nedoporučujou, nemusí to vůbec fungovat a nestojí to za námahu a je lepší vypálit o jedno dvd víc než s tim strávit celej den a vyhodit několik dvd do koše (ps2 málokdy čte přepisovatelný dvd takže to musíš i kvůli vyzkoušení jestli to vůbec funguje vypálit na obyčejný zapisovatelný). Jestli máš pořád zájem tak si vygoogli multiboot dvd nebo multigame dvd.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FMCB nemůže zabírat 12 MB, když se instaluje normálně na originální Sony 8 MB karty. Má tak 4 MB. U multiversion instalace sou tam ale některý soubory několikrát (patrně symbolický odkazy) a blbě to ukazuje. Mě po zkopírování karty do PC přes FTP zabírala složka s FMCB asi 30 MB ale na tý kartě to tolik nezabírá, to by mi to těžko mohlo ukazovat že mi zbejvá ještě 40 MB volnýho místa. Stačit musí 8 MB karta ať se děje co se děje a když bude prázdná, tak ti tam zůstane ještě cca polovina volná na další programy a savy z her.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, PSX hry jdou spustit jedině přes PSX Launcher s tim že tam musíš dát nejdřív originálku a pak jí swapnout za pálenku. Z USB, DVD, sítě ani disku PSX hry spouštět nejdou (souvisí to s tim jak pracuje konzole v režimu kompatibility se starym playstationem a jediný co v tom režimu funguje je čtení z cd, a ta kontrola jestli tam je pálený cd je pořád funkční). Návod je tady: http://versatile1.wordpress.com/2009/12/26/how-to-play-ps1-psx-backups-on-fatslim-playstation-2-v9-and-above/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady to popisuju a je tam i video na youtube s instalací (až dole): http://console-forum.net/tema/132515-mam-kartu-freemcboot-jde-udelat-jeji-kopie

Mám menší problém, udělal jsem vše podle toho návodu co jsi mi poslal a kdyá spustim ten FreeMcBoot.elf nebo jak se jmenuje, tak se mi nespustí to FMCB menu na instalaci, jak je tam to multy version atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se mi zatim nikdy nestalo. Nic se nevypíše, prostě jenom černá obrazovka?

jj, normálne spustim ulaunchelf, najdu v mass flashku, najdu FreeMcBoot.elf, dam kolecko a vypada to, že se to blíží do toho menu, ale obrazovka zůstane černá a nic se neděje, nechl jsem to tak asi 5-10 minut a pořád stejný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus si to stáhnout znova tady: http://www.uloz.to/11570056/fmcb-noobie-package-1-8-zip znova to rozbalit na flashdisk (třeba i na jinej než ten co si zkoušel prve) a znova to spustit a když to pořád nepude tak to je asi konec.

Dobře zkusím... externí Disk mi to asi nevezme co? doufám, že to je jen nějaká chybka... pač se mi nechce dávat cash, aby mi to nekdo udělal na druhou kartu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to vzít i externí disk, ale musí bejt naformátovanej na fat nebo fat32, jinak nepude přečíst. A ujisti se že to máš rozbalený podle toho návodu, ideálně aby byl disk prázdnej a byla tam jen ta instalačka v kořenovym adresáři (nemít to v podsložce) -> tzn. první věc co uvidíš po otevření bude freemcboot.elf a vedle toho ty složky install a doc+extra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil Flashku naformátovat a rozpackovat to presně jak jsi řekl a pořád to nejde. Flashku druhou u sebe budu mít až v pátek a s diskem se nechytám, zrovna se mi nechce formátovat 500Gb... Ale chyba je pořád stejná, prostě spustim FMCB.ELF poblikne obrazovka tmavě černou a zlstane světle černá... nevím co s tím, mam to na neorigos kartě 64Mb a chci to dát na origos 8Mb kartu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu