Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS2_všeobecný tutoriál+FMCB


werty

Recommended Posts

Ahoj prosím poraďte mi prosím stáhnul jsem si Tomb Raider Underworld.ISO vypálil IMGburnem rychlostí 1x.Mám FMCB 1.8b a když zapnu ESR a dám tam hru a najedu na LAUNCHCDDVD a zmáčknu X tak mi naskočí RŮŽOVÁ obrazovka,když zmáčknu O tak mi naskočí ČERNÁ obrazovka.Prosím poraďtě mi co mám dělat :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 393
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Tak to děláš blbě, nemůžeš to patchovat mementem a esr zároveň, musíš použít jenom jeden patcher. Jeden si vyber. Memento sem nikdy nepoužíval, vždycky jenom ESR a většina her mi s tim jela (problémy sem měl jenom s některýma co sem si sám předělával z CD na DVD). Vypal si to dvakrát, jedno opatchovaný mementem a druhý esr patcherem a aspoň jedno z toho by mělo fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ne, fungovat to nebude s ničim, protože USB 3.0 je zpětně kompatibilní jenom s 2.0 ale už ne s 1.1 a PS2 nic jinýho než 1.1 neumí. Možná kdyby se to zapojilo přes nějakej USB 2.0/1.1 Hub tak by to prošlo, ale těžko říct, muselo by se to vyzkoušet. A ikdyž to pude, tak pochybuju jestli bude vidět celá kapacita 500 GB (s tim byl problém u disků v expansion bay u fat konzolí (do slim konzole disk zamontovat nejde), ale byly opatchovaný verze HDLoaderu s 48bit LBA adresovánim takže byla vidět celá kapacita i u disků nad 120 GB (s timhle byl kdysi problém i na počítačích a pamatuju si že sem na win 2000 instalovat nějakou opravu na disky nad 127 GB)). Jestli tohle omezení velikosti se kterou to bude schopný pracovat platí i na USB disky nevim, ale vsadil bych si na to. Taky si nejsem jistej jestli jde naformátovat na FAT32 oddíl velkej 500 GB. A NTFS playstation neveme. Prostě na 11 let starý konzoli s dnešníma technologiema moc nepochodíte. Podle mě to za tu námahu s rozcházenim nestojí. Je ještě jedna (a asi jediná spolehlivá) možnost jak tyhle omezení velikosti a použitýho souborovýho systému obejít - nasdílet to z počítače přes síť. Já mam takhle nasdílený 3 500 GB disky naformátovaný na ext4 a funguje to, jen musim mít zaplej počítač (a síťovou kartu v playstationu, u slimů to neni problém, tam je zabudovaná, ale pro fat modely se musí sehnat zvlášť a to neni jen tak, buď neni vůbec k sehnání a nebo je dražší než samotná konzole). Přes síť jdou hrát hry v Open PS2 Loaderu a taky tak funguje přehrávání filmů a muziky v Simple Media System. Taky je přes FTP server vestavěnej v uLaunchElfu snadnej přístup z počítače na karty a všechny další média (interní disk, externí disky na USB) zapojený v konzoli. USB Advance pokud vim žádnou podporu sítě nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď flashdisk nebo menší externí disk (dejme tomu 160 GB) s rozhranim usb 2.0. Fungujou i čtečky karet, minimálně ta moje šla, takže je taky možný použít třeba CF nebo SD karty, ale jenom pokud už nějaký máš. Kupovat se to podle mě nevyplatí, protože flashdisk stejný kapacity stojí přibližně stejně a nemusíš k němu kupovat ještě čtečku. S usb sem dost experimentoval, ale pak sem ho zavrhnul kvůli malý rychlosti (všechny filmy v trochu vyšší kvalitě se mi sekali a i u her podle různejch fór bejvají problémy, minimálně se sekají videa. ty hry sem ale nezkoušel). Tak mam teď všechno řešený přes síť a pár her mam nahranejch přes HDLoader i na originálnim Sony PS2 harddisku (40 GB).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Nevim co si kde nastavoval, ale já sem v tom jednou hrabal a měl sem podobnej problém, zaseklo se to na logu FMCB a pak už to nedělalo nikdy nic. Ani menu se neobjevilo, prostě to bylo totál tuhý. Musel sem si koupit druhou kartu s FMCB abych to měl přes co opravit. Teď to mam pro sichr na všech třech kartách nainstalovaný a nastavení mam zkopírovaný v PC (to sem měl sice zkopírovaný i tenkrát, ale nebylo mi to nic platný, když se s konzolínedalo nijak komunikovat). Takže jestli to máš taky tak rozbitý že nejde nic, tak máš smůlu a sám nemáš nejmenší šanci to opravit. Jestli se ti aspoň povede spustit uLaunchElf tak by to pravděpodobně opravit šlo.

Teď k těm hrám černobíle, to se stává když hraješ NTSC hry a máš televizi která tu normu neumí nebo umí špatně. Dělají to všechny hry nebo jen některý? A sou NTSC nebo PAL? Co kabely, mají dobrej kontakt? Tady mě už moc věcí nenapadá co by to mohlo mít za problém. Jestli ta hra šla dřív barevně a teď jde černobíle, tak si možná někde přepnul nastavení normy obrazu, ale to by si snad věděl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo mi pomůže koupil jsem FMCB, při prvním zapnutí vše bylo OK najelo to, ale při nasta asi jsem něco špatně nastavil a teď při zapnutí najede na obrazovce FMCB, ale nedostanu se do nastavení fmcb. Originál hra navíc jede černobíle. prosím o pomoc dík

pokud se ti tohle stane a vidis aspon me a muzes pustit ten uleashed nebo jak se jmenuje ten file manager tak mas vyhrano. Staci si stahnout novou instalaci na USB, pustit ten file manager, zformatovat kartu a vse znovu nainstalovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za odpověď,co se týče her už to chodí normálně ani nevím jak, ale dostal jsem se ňákým způsobem do nastavení fmcb. Teď to chodí orig. hry bez problému naběhnou. Když tam dám pachtnutou hru, tak najede přes esr, prkrát problikne obrazovka barvama a pak se, ale normálně rozjede hra dál bez ňáké jiné nabídky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč to pouštíš tak složitě? Když máš ESR a hru opatchovanou ESR patcherem tak se to přece spouští samo (pokud máš tu verzi ESR s GUI tak akorát musíš zmáčknout to tlačítko launch cdvd a spustí se to). Jestli ti to takhle nefunguje, tak máš někde něco špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si PS2 slim s FMCB na paměťové kartě a po stažení, vypálení hry a nasledně po vložení hry do konzole se mi na obrazovce zobrazí Free McBoot a poté obrazovka zčerná kde naběhne, Unable to read disk (z disku nelze číst). Hry vypaluji rychlostí 2-4x na DVD-R Verbatim v ImgBurn a hry před vypalováním patchuju v Memento disk patcher. už si nevím rady, zkoušel jsem vypalovat v Alcoholu, ImgBurnu a ted v cdburnerxp, mluvil jsem s človékem od kterého jsem ps2 odkoupil a ten mi řekl, že problém, je v tom, že to vypaluju na Verbatim, že hry mám vypalovat na Sony DVD-R, ale všude čtu, že nejlepší jsou verbatim. Kdo prosím ví něco víc, tak mi prosím napište. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu