Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Elektrická Kytara


Recommended Posts

Hraje tu někdo na elektriku nebo elektroakustiku ? Já jsem si před měsícem koupil kytaru s kombem za 10K, tak se na tom učím, no ale jelikož se učím písničky podle sluchu, ne not, tak to jde pomalu. Noty se mi moc učit nechtějí, mám ke kytaře i knížku s DVD , ale je to běs !. :bash:

Je tu někdo kdo hraje a mohl by mi dát nějaké rady, nebo jen tak napsat co má za aparaturu ? Byl bych rád :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zacatek cvic hlavne rytmus a stupnice - prstoklad, hlavne rytmiku s metronomem, postupne to zrychluj ale pomalu abys mel porad jistotu, pro kytaristy je nejlepsi forma zapisu nejspis tabulatura, tzv "tab" - www.ultimate-guitar.com , 911tabs.com nebo si stahni program GuitarPro ten ti je i prehraje. Chce to hlavne trpelivost a nesnazit se to uspechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ták ták.. hlavně se za začátku vy*er na image a soustřeď se jen na hraní a nic jiného, ten začátek je docela těžký přežít se zdravýma nervama, mně se to povedlo.

Teď asi potřebuješ cvičit hlavně hmaty a ten prstoklad, učit se základní akordy (a jejich rychlé přehazování) a né hnedka hrotit nějaké známé fláky. Pak je samozřejmě dobrá nějaká ta orientace na hmatníku - nemusíš hnedka vědět kde je jaký tón, ale třeba si ujasnit, kde najdeš tóny první a druhé oktávy.. a tyto základní věci..

No a jestli se ti nechcou učit noty, tak jsou dobré tabulatury, noty tak nějak umím, ale jsem línej se to podle toho učit..

Dál neni špatný se našprtat různý stupnice a pentatoniky, výborná věc, pokud se rozhodneš sám něco tvořit nebo třeba jen improvizovat do backing tracku.. prostě víš kam šáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se rozhodneš hrát podle tabulatur (a rozhodně bych ti to doporučoval, protože pokud se nechceš učit noty, tak je to asi jediná alternativa), tak si určitě pořiď program Guitar Pro 5 - je to program, který "přehrává" taby a narozdíl od psaných tabů to má tu výhodu, že si naposloucháš i rytmus... Mě teda tento program ze začátku hodně pomohl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně tu mám nějaké kytaristy. No noty se mi učit nechcou, protože jakmile jsem se podíval do knižky co jsem si koupil, tak udělalo se mi špatně... Navíc tento rok maturuju a nechci do toho motat ještě nějaké noty...

O těch tabulatur jsem slyšel, tak snad mi to pomůže..

Jinak díky moc za rady. :)

/Edit : nějak se nemůžu vyznat v těch tabech a už vůbec ne v tom programu. Mohl by mi někdo kdo tomu rozumí dát třeba ICQ aby mi mohl poradit? Je to rychlejší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tabulatura zjednodusene - 6 paralelnich čar pod sebou znazornuje struny na kytare je to od nejtenci po nejtlustsi (E,B,G,D,A,E ale zalezi podle lazeni) cisla na nich znaci urcity prazec, a poradi tech cisel znaci jak je mas za sebou hrat (cti zleva doprava samozrejme)

Jinak Guitar Pro pro tebe bude stacit kdyz ho nainstalujes a stahnes tabulaturu ve formatu .gp5 nebo .gp4 a otevres to v tom pak uz jen staci si ji pustit jak jde za sebou a zkouset si to hrat s tim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tabulatura zjednodusene - 6 paralelnich čar pod sebou znazornuje struny na kytare je to od nejtenci po nejtlustsi (E,B,G,D,A,E ale zalezi podle lazeni) cisla na nich znaci urcity prazec, a poradi tech cisel znaci jak je mas za sebou hrat (cti zleva doprava samozrejme)

Jinak Guitar Pro pro tebe bude stacit kdyz ho nainstalujes a stahnes tabulaturu ve formatu .gp5 nebo .gp4 a otevres to v tom pak uz jen staci si ji pustit jak jde za sebou a zkouset si to hrat s tim.

Jo já už jsem na to přišel. Ten prográmek je fakt vychytaný.... konečně už nemusím čumět na YT jak to ten týpek dělá :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu