Jump to content

BOINC - počítejte pro vědu


Cvak01

Recommended Posts

Pokud se vám zdá, že máte PC doma dost často zapnutý pro nic (stahování dat :-)), můžete pro změnu udělat něco dobrého pro svět :-)

Bionic je program pro tzv. distributed computing (viz wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Distributed_computing ) o projektech které běží pod boincem si asi nejlépe pročtete na stránkách Czech National Teamu

Pokud se vám nápad líbí, neváhejte a stáhněte Boinc Manager, vyberte si projekt, můžete se přidat do některého z teamů a hlavně fight the good fight ! :P

Osobně počítám :

CPU:

AQUA :

(Adiabatic QUantum Algorithms) (adiabatické kvantové algoritmy) je výzkumný projekt, jehož cílem je odhadnout výkonnost adiabatických supravodivých kvantových počítačů s ohledem na rozmanitost značných problémů které vznikají v oblastech, od materiálového inženýrství (věda o vlastnostech a možnostech použití materiálů) až po uplatnění v praxi.

Pojem adiabatický je termodynamický děj, při kterém nedochází k tepelné výměně mezi látkou a okolím. Děj probíhá při dokonalé tepelné izolaci, takže soustava žádné teplo nepřijímá ani nevydává. Za adiabatický lze pokládat takový děj, který proběhne tak rychle, že se výměna tepla s okolím nestačí uskutečnit.

Projekt používá již osvědčenou metodu výpočtu pomocí Quantum Monte Carlo.

(zdroj: czechnationalteam.cz)

a CUDA GPU zaměstnává :

GPUGRID :

Výpočty probíhají na GPU (NVIDIA) a na procesorech Cell Broadband Engine (herní konzole PlayStation3, počítače IBM). Projekt je zaměřen na výpočty v oblasti biologie a biomedicíny.

Přesněji se jedná o studium charakteristiky biomolekul, jejich vzájemné ovlivňování a dynamické chování. K výpočtům budou použity různé metody pro popis biologických problémů v atomických, molekulových i nadmolekulárních systémech.

(zdroj: czechnationalteam.cz)

- před zapojením do GPUGRID je třeba nainstalovat CUDA verzi ovladačů - návod je na stránkách GPUGRIDU :P

- projekty založené na CUDA můžete nechat běžet i během normální práce na PC.

Troška insiprace od pctunning : http://pctuning.tyden.cz/multimedia/16-elektronika/16549-pc-iqe-pocitac-pro-zachranu-lidskych-zivotu?start=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy