Jump to content

T-Mobile pod Googlem ?


Jarisak

Recommended Posts

Google chce prý koupit T-Mobile

Ta spekulace zní takřka neuvěřitelně, ale podle všeho nemusí být daleko od pravdy. Google má nyní vlastní telefon, operační systém na něj a také technologii Google Voice. Teď potřebuje akorát zákazníky.Ve Spojených státech amerických se podle všeho schyluje k velkému obchodu. Z několika nepotvrzených zdrojů zaznívá, že by Google měl mít zájem na koupi americké divize telefonního operátora T-Mobile. Toho vlastní společnost Deutsche Telekom. Už dříve se přitom mluvilo o tom, že svou americkou divizi míní prodat. T-Mobile je i v USA jedním z největších operátorů - má pod smlouvou zhruba 33 milionů lidí.

thenexusone--c460xc276.jpg

Hypotéza, že by Google měl T-Mobile koupit, vychází rovněž z toho, že se v poslední době výrazně zajímá o mobilní trh. Nejprve vytvořil vlastní operační systém Android, pak uvedl dokonce telefon The Nexus One. Tak trochu v pozadí je potom technologie Google Voice, která by však tomu všemu mohla dát opravdový smysl a znamenat tu kýženou revoluci, s níž mnozí Google v telefonním ranku spokují.

Google Voice by totiž mohl změnit branži mobilních operátorů od základů. Vymazal by totiž, nebo aspoň výrazně snížil poplatky za telefonování, tedy by zničil prosperující byznys operátorů. Google k tomu ale potřebuje lidi. Po převzetí T-Mobile by mohlo následovat rozdání telefonů The Nexus One zákazníkům, kteří by za výrazně zvýhodněné volání museli konzumovat reklamu, která by se jim na smartphonu objevovala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy