Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

ATI Radeon 4890 nebo 5770 ?


Mr.Steph

Recommended Posts

zdravím

mám pc Intel C2D ( 2,80 GhZ )

2 GB ram

a chci vědět co bude pro muj pc lepší zda-li 4890 nebo 5770 ( oboje o kapacitě 1 gb )

protože mi je divné že 4890 stoji skoro 6 tisíc

a 5770 najdu za 3500 kč

a kámoš říkal že je 5770 lepší tak bych potřeboval odbornický názor :D

předem díky za odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4890 je výkonější než 5770. Nadruhou stranu 5770 je vyráběna novější technologií, takže míň žere, topí a má dx11. Stejně 4890 seženeš jen se štěstím ( novou ) a když jo tak bude drahá. Asi bych vzal tu 5770 kvůli těm novějším technologiím a dx11. Dx11 jsem bral jako marketingový tach Ati, ale jakmile jsem přepl z dx9 na dx11 s mojí 5850, valil jsem oči. nárust 50FPS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

kvazzzi : Nevšímej si ho RodriguezTwiggy a to co nenapíše on tak je to špatně , Vzal bych ATI Radeon 4890 je to přeci jen Hig Endová karta narozdíl od tý Dx 11 karty která je na poli DX 11 braná jako střední třída , a v dnešní době není moc velký rozdíl mezi DX11 a DX 10.1 ... alespon ve hrách ... a jestli to půjde takhle dál tak se DX 11 hry začnou dělat tak za dva tři roky ... DX 10 taky není v dnešní době hojně využíváná a většina pc her běží pod DX9 :) tak na co kupovat DX11 dneska když za dva roky budou dnešní DX11 Nejvyší řady stát to co dneska LOW end ... Nevím je to na tobě budto tě bude lákat nová technologie a karta střední třídy a nebo stratá technologie DX10 a karta vyšší třídy :) Přeju nejlepší rozhodnutí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No psal jsem ti myslim PM s timhle a tam jsme to resili....urcite si vem 4890....je vykonejsi a lepsi...a nevim co proc tu nekdo placa o DX11 je to zase jen reklamni trik...aby ses posadil na zadek z toho ze to ta karta ma...pac az opravdu vyjde hra ktera bude podporovat poradne DX 11 tak to 5770 stejne neutahne....a myslim ze DX 10.0(1) dneska jeste porad bohate staci...

a jak psal twiggy 4890 se dneska novy spatne shanej...na czc ani na alze uz je nemaj......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No psal jsem ti myslim PM s timhle a tam jsme to resili....urcite si vem 4890....je vykonejsi a lepsi...a nevim co proc tu nekdo placa o DX11 je to zase jen reklamni trik...aby ses posadil na zadek z toho ze to ta karta ma...pac az opravdu vyjde hra ktera bude podporovat poradne DX 11 tak to 5770 stejne neutahne....a myslim ze DX 10.0(1) dneska jeste porad bohate staci...

a jak psal twiggy 4890 se dneska novy spatne shanej...na czc ani na alze uz je nemaj......

DX11 není zas tak reklamní trik. To je spíše DX10.1. DX11 není jenom o lepších detailech, ale hlavně o snížení FPS. Třeba v AvP je v DX11 o 40 FPS víc než s DX9, takže to není jen reklamní trik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu