Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pci express x16


Johny-malina

Recommended Posts

jasně že by to šlo. PCI-E 2.0 je zpětně kompatibilní s původním PCI-E

edit: Kapr: dobře, tak není to 100% jistota, ale takových 99% to je. i kdyby za cenu upgrade BIOSu základní desky, který by byl v některých případech potřeba pro podporu některých grafických karet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz v počítači mám slot Pci express x16 a chci si koupit grafiku , která je pro Pci express x16 2.0 .

Tak se chci zeptat jestli by to šlo ?

no zalezi jaky mas PCI-E 16x...jestli mas jen 1.0 tak je u novych vetsi pravdepodobnost ze asi ne...lepsi by byla aspon 1.0a...nektery karty jsou sice zpetne kompatibilni(vetsinou jsou to ATI)..ale nikdy to neni na 100% ze to pujde i kdyz je zpetne kompatibilni...taky jsem si kupoval grafiku(HD 4650 na PCI-E 16x 2.0 a mel jsem 1.0) a slo to....zalezi jestli ji deska veme....nektera muze nektera ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...
no zalezi jaky mas PCI-E 16x...jestli mas jen 1.0 tak je u novych vetsi pravdepodobnost ze asi ne...lepsi by byla aspon 1.0a...nektery karty jsou sice zpetne kompatibilni(vetsinou jsou to ATI)..ale nikdy to neni na 100% ze to pujde i kdyz je zpetne kompatibilni...taky jsem si kupoval grafiku(HD 4650 na PCI-E 16x 2.0 a mel jsem 1.0) a slo to....zalezi jestli ji deska veme....nektera muze nektera ne....

http://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express#PCI_Express_2.0

PCIe 2.0 motherboard slots are fully backward compatible with PCIe v1.x cards. PCIe 2.0 cards are also generally backward compatible with PCIe 1.x motherboards, using the available bandwidth of PCI Express 1.1. Overall, graphic cards or motherboards designed for v 2.0 will be able to work with the other being v 1.1 or v 1.0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu