Jump to content
  • 0

Přehřejvání X360


lazyboy
 Share

Question

caw lidi chtel bych se zeptat mam ted moznost koupit celkem levne konzoli jenze je tu problem ten od kteryho bych ji koupil mi napsal toto: Při zapnutí začnou blikat 3 diody červeně a na televizi se nic neobjeví ale podle nejakyho postupu se to po zahrati a zchlazeni rozjelo ale po 5 minutach zase seklo tak se chci zeptat jestli to je chlazenim a jestli se to da nejak resit

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Rika se tomu pry "kruh smrti" a je to na reklamaci (alespon dle toho co jsem cetl o poruchovosti Xboxu).

http://games.tiscali.cz/news/#22952

Člověk, který měl 11 poruch Xboxů 360 (30.6.2007 19:19 - cappy)

Xbox 360 už je s námi nějaký ten pátek. Podle všeho to vypadá, že jeho poruchovost je větší, než u ostatních, podobně složitých kusů elektroniky. Rekord asi drží Justin Lowe, který už měl svůj Xbox 360 celkem 11x v opravě nebo poslaný na výměnu. Třikrát zakusil všechny čtyři červené diody smrti, dvakrát měl chybu čtení disku, dva Xboxy byly mrtvé hned při dodání, několik s různými audio nebo video problémy a jeden selhal po totální explozi. V praxi si svůj Xbox 360 neužil nikdy více, než 1 nebo 2 měsíce v kuse, pak běžel na reklamaci. Velká smůla nebo něco víc? Při některých opravách se ho snažili přesvědčit, aby ve svém domě překontroloval elektrická vedení. Ovšem žádný jiný spotřebič v tom samém domě problémy nikdy neměl a přivolaný specialista také žádné anomálie neobjevil. Microsoft řešil každou závadu jinak. Někdy vyměnil celou konzoli, někdy jenom součástku. Justin Lowe v tom ale není sám. Dneska s jistotou můžeme říct, že to druhé je pravděpodobnější, že zkrátka některé Xbox 360 jsou velmi poruchové a existují pro to četné důkazy.

Třeba řetězec britských obchodů Micromart potvrdil, že se jim každý týden sešlo 30 porouchaných Xboxů. Dokonce to zašlo tak daleko, že firma odmítla přijímat na opravu další Xboxy, u kterých se objevily "jenom" tři červené diody v kruhu smrti. Micromart také říká, že v jejich případě se situace postupně zhoršuje. Čím jsou konzole novější nebo čím slouží déle, tím je větší pravděpodobnost poruchy. Přemýšleli o tom, že se služby budou muset zbavit, když se začaly objevovat problémy se základními deskami a oprava konzole nebyla finančně únosná. O problému informovali Microsoft, ale prý nedostali žádnou odpověď. Manažeři obchodu uvažují také o tom, že za opravu Xboxů 360, které jsou ještě v záruce, budou požadovat 100 liber (4500 Kč, přitom nový X360 se dá u nás sehnat za cca 6 tisíc korun), ale už teď někteří nešťastníci museli zaplatit za opravu 80 až 90 liber.

Není to poprvé, co je Microsoft konfrontován s velkou poruchovostí Xboxů. V únoru 2007 "kruh smrti", jak ho hráči pojmenovali, probírali i na BBC a Microsoft jim na to tehdy odpověděl, že většina lidí má s Xboxem výborné zkušenosti a v zařízení není žádná systémová chyba. Microsoft také nekomentoval přídavné chladiče, které se objevily v některých opravených Xboxech. Komentoval pouze to, že většina hráčů teď dostane zpátky opravený jejich vlastní Xbox, aby tito lidé nemuseli znova nahrávat všechny programy či měnit profily. A že upgrade některých komponent při opravě je v tomto odvětví normální.

zdroj: 1up

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak pokud ti to nechce prodat za +- 1500, tak se na to vykašli, budeš mít akorát starosti, když se ti to někde podaří nechat spravit, což by se mimochodem mohlo k*revsky prodražit, tak se nejspíš časem zase podělá.

To fakt nemá cenu. Raději si kup za šestku novej core a jsi bez starostí.

Jinak 3 červený - jsi v p*deli.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy