Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Vytvoření ISO obrazu z vypálené hry (zkopírování)


<^KeNnY^>

Recommended Posts

Vytvoření ISO obrazu z vypálené hry

Protože je tady poslední dobou spoustu dotazů, jak zkopírovat vypálenou hru, napíšu pro Vás jednoduchej tutoriálek :). No, snad to někomu pomůže, zkušenější se asi budou divit, proč je to tak podrobně, ale jistota je jistota - havně pro nováčky :).

Samozřejmě to neni jediná možnost, ale tahle se mi zdá nejjednodušší. Ještě podotknu, že tímto způsobem NEmůžete kopírovat originální disky, pokud potřebujte zkopírovat originální hru, použijte tento návod.

1.) Vložte DVD do mechaniky PC a zapněte IMGBurn

2.) Na úvodní obrazovce vyberte Create image file from disc

3.) A jdeme na nastavení kopírování:

3.1.) Pokud máte více mechanik v PC, vyberte tu, do které jste vložili vypálené DVD

3.2.) Vyberte složku, kam chcete ISO obraz uložit

3.3) S rychlostí si ted nejsem uplně jistej, ale neměla by to ovlivnit jako u vypalování, takže nastavte 4x (neni pravidlem)

3.4.) Spusťte kopírování

post-22691-1468715481419_thumb.jpg

4.) Po dokončení kopírování ISO obrazu zjistíte verzi wave a hru opatchujete pro svůj firmware mechaniky. Samozřejmě pokud Váš firmware dokáže wave hry zpracovat, hru nepatchujete.

Aktualní wave hry zjistíte přes program X360 waves patcher, kde jen kliknete na browse, vyberete ISO a v kolonce Current wave of game se Vám verze wave zobrazí.

Konkrétní FW přehrají wave bez patche:

1.4, 1.5 - wave 1, 2

1.51 a 1.6 - wave 2, 3, 4, 5, 6 (4, 5, 6 jen pomocí ActiveISO)

1.61, LT, LT 1.1, LT+, LT+ 1.1 - všechny wave

5.) Nyní jen hru vypálíte. Pokud budete vypalovat přes IMGBurn, vytvoříte si soubor *.DVD přes ABGX tim, že si v záložce Options zaškrtenete Check/Create .DVD file, vyberete ISO obraz a kliknete na Launch. Soubor se sám vytvoří ve stejné složce jako ISO. Další info o vypalování je zde.

Případně můžete použít místo DVD souboru i MDS soubor od IMGburnu.

post-22691-14687154815445_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Tohle vše jsem zvládl. Jen jsem to pak projel ABGX a ten mi vytvořil soubor .DVD takže to teď u mě vypadá takto http://img59.imageshack.us/img59/7165/xkot.png. Mám tam dva soubory (.DVD a .MDS) a nevím, který tedy mám vypálit přes ImgBurn. Je to tedy jedno který? Nebo mám jeden smazat?

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Ahoj, návod je super a díky za něj

- mám problém s bodem 4.) - jak zjistím firmware mé mechaniky?

- předpokládám, že potom někde zde na fóru zjistím jaký firmware dokáže zpracovat jaký wawe hry

- opravdu jsem to hledal ale nenašel - tak že se omlouvám za případný hloupý dotaz

díky všem za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš xbox nový a nebo starší ? Každý FW měl datum vydání :

NEJSTARŠÍ JE 1.4

23.12.2008 - fw.1.5 wave 2

Začátek května 2009 - 1.51 wave 3 - HITACHI bez patchování

V polovici května 2009 - 1.6 wave 3

Nejnovější asi od prosince - 1.61 wave 4

LT vyšlo 19 ledna 2010

LT 1.1 vyšlo 20 března 2010-04-13

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xbox jsem kupoval 2.12.2009 - mám verzi Elite - týpek co mi umožnil hrát všechny hry co chci :), říkal co si o Liteon (nevím přesně jak se to píše) mechanice a verzi nevím čeho 73. Moc jsem toho z jeho výkladu nechytl a ještě mín pochopil, ještě že je tady toto fórum :)

- tak že firmware se určuje podle data vyrobení xBoxu? kouknu na štítek těla xBoxu tam by to mělo být :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xbox jsem kupoval 2.12.2009 - mám verzi Elite - týpek co mi umožnil hrát všechny hry co chci :), říkal co si o Liteon (nevím přesně jak se to píše) mechanice a verzi nevím čeho 73. Moc jsem toho z jeho výkladu nechytl a ještě mín pochopil, ještě že je tady toto fórum :)

- tak že firmware se určuje podle data vyrobení xBoxu? kouknu na štítek těla xBoxu tam by to mělo být :)

Nene kdepak firmware se určuje podle data provedení flashe . Čili musíš vědět,kdy byl flash vykonán :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to , že flash je až po datu koupě xboxu - podle toho se můžeme trochu chytat . Flasher tam dává vždy nejnovější FW , ale je to na hranici FW 1.6 a 1.61 . Nechával jsi flash dělat hned a nebo až po delší době ? Víš kdy přesně ? Máš už nějaké vypálené hry ? Jestli ano , napiš názvy .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to jasné . Máš nejnovější FW LT 1.1 a o nic se nemusíš starat . Pokud ta hra kterou budeš kopírovat nebyla patchlá , tak to iso , které ti vznikne můžeš rovnou vypálit .

Když ale nebudeš hrát na live , tak nevadí ani iso patchlé hry , protože FW LT je spouští také .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Chtěl jsem si zkopírovat vypálenou hru do pc abych jí jí mohl vypálit. Udělal jsem to přesně podle návodu v IMG BURN, vša nastavil spustil. Hnedka se ve složce ukázal soubor, který měl 7,8GB. Po kopírování se mi to opakově v polovině vypne a konstatuje, že to je úspěšně zkopírované, ale soubor má jenom půlku. Nevím co stím, poraď te mi prosím, děkuji za Vaše rady :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 years later...

Mám otázku v zásadě k tomuto tématu a nechci zakládat nové vlákno. Mám v počítači hru na xbox, která je rozdělená na 2 DVD. Ale nejedná se o image. Pouze složky a soubory. Jak vytvořím IMAGE, který mi pak xbox přečte? Když jsem to udělal přes ImgBurn, tak mi to pak v ABGX napsalo, že se nejedná o xbox image... : / nějaká rada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu