Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Widescreen


FULUN

Otázka

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli se někdo také nesetkal s tímto problémém rozlišení Widescreen u starších her ... Můj notebook Acer Aspire 5935G mi starší hry spoušťí podlě me " jak chce" a to že hry bez podpory widescreen pouští někdy zmenšeně s černýma okrajema a někdy je to zase normalně na celou obrazovku, nevíte někdo co s tím ?

Předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 odpovědi na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Určitě hraje roli, jaká rozlišení podporuje hra samotná. Sám píšeš, že to dělá u starších her, tipuju, že to budou hry z doby, kdy ještě "nefrčeli" širokoúhlé obrazovky s poměrem stran 16:9 nebo 16:10. Hra se tedy spustí v rozlišení s klasickým poměrem stran - 4:3. Moc s tím udělat nejde, pamatuju si, že existuje nějakej prográmek, v kterým sis mohl změnit rozlišení na libovolné (i hrou nepodporované), ale je to vcelku naprd, a to ze 2 důvodů:

1) Funguje to v podstatě jako hexadecimální editor, v kterém za běhu programu přepíšeš údaje o rozlišení - např. místo 1024x768 nastavíš 1280x800, musíš ale pracně vyhledávat místo, kde to upravit, a hlavně to musíš dělat při každém spuštění zvolené hry

2) Obraz se většinou "roztáhne", takže je všechno protažené do šířky

Za boha si nemůžu vzpomenout, jak se ten prográmek jmenuje, používal jsem ho kdysi dávno pro NFS: Most Wanted. Zkus kdyžtak pohledat na googlu "NFS: Most Wanted widescreen" nebo tak něco...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu