Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Wii pres komponent kabel zobrazuje namisto modre barvy fialovou


xkovi

Otázka

Ahoj, mam problem. Na aukro.cz jsem si za cca 300kc i s postovnym poridil component kabel pro Wii..

Po pripojeni do moji nove LCD TV Samsung LE40C650 se ale deje podivna vec - vse, co je modre pri pripojeni klasickym dodavanym kabelem k Wii, je po pripojeni komponentnim kabelem jasne fialove!

Vyzkousel jsem k TV pripojit komponentem DVD prehravac, barvy bez nastavovani naprosto ok, vyzkouseno na 2 jinych Wii konzolich, vysledek stejny...zase fialova namisto modre...coz napr. ve hre WiiPlay, kde strilite ty balony na obloze, pricemz ta je spis fialova nez modra, postavicky s modrou barvou jsou do fialova, zatimco jejich obliceje jsou do zelena (viz nahled na posledni obrazek, postavicky v mii channel...a nahled na kanal pro prohlizeni fotek je taky zjevny...uplne zprznene barvy) ...proste jakoby vypadlo cele jedno barevne spektrum...

V domneni, ze tedy jde o vadny kabel, jsem si nechal poslat jiny...opet to same....

Zatim jsem to na tom Samsungu vyresil nastavenim rozlozeni zelene a cervene barvy na maximum ve prospech cervene, cimz jsem dosahl zhruba 80% modre barvy, jakou Wii ma pri pripojeni klasickym kabelem...ale tohle zas vede k tomu, ze cervena a ostatni barvy jsou tak trochu přepálené a neni to zdaleka ono...

Tak mi poradte, co s tim...je divne, ze by to bylo konzolemi...kazda jina a od jineho vyrobce...stejne tak v televizi...kdyz dvd prehravac je v poho...a tv je uplne nova, vse na ni facha, jak ma...

Jinak kabel mam tento (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20204), jak jsem pozdeji zjistil (podruhe po reklamaci totiz dorazil i s krabici).

Podivejte se na fotky a uvidite sami...zatim jsem narazil na jedineho cloveka, co mel mozna podobny problem, ale ten mel kabel resp. redukci do VGA...

http://sklad.obrazku.cz/obr437475_Svideo.JPG

http://sklad.obrazku.cz/obr437478_Component576i.JPG

http://sklad.obrazku.cz/obr437477_Component480p.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

cau, lezim jeste v posteli, takze co sem nasel, dost lidi ma s komponentem problemy, nekomu to jde do zelena nekomu do cervena a sem tam do modra. Nejvetsi problem sem zjistil, ze lidi si tenn kabel koupi a pak to cpou stejne na kompozitni vstupy a maj to cernobily :D

Zkus prohodit cerveny audio a video (nevim jestli to na tom kabelu je nejak dobre oznaceny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ja mam doma dva kable, dve telky, vyzkousel som tych kablov uz aspon 10,na vysvetlenou, kupoval sem stare wii a prodaval, a ani s jednim jsem nemel problem, kazdy kabel je oznaceny tak ze se clovek nemuze splest. Jedna blbost, ale skus esli nemas v blizkosti zapnuty nejaky jiny pristroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

NO, je to jiz druhy kabel, co se tyce spravnosti zapojeni, tam nemuze byt problem, protoze Samsung ma kompozitni vystu z boku, zatimco komponentni zas vzadu...jedine, co se da splest, je onen cerveny kablik, ktery jsem samozrejme ciste ze zvedavosti zkusil prostridat, ackoli na kabelu je schvalne ona audio cast stazena tak, aby se od zbyvajicich tri cinchu vyclenovala...pravda, je zajimave, ze at zkusim dat cerveny kabel do video ci audio zdirky, tak to nema na obraz, ani zvuk naprosto zadny vliv, coz me malicko zaskocilo...

Jak jsem taky rekl, zkusil jsem pres komponent zapojit dvd prehravac a bez jakehokoli nastaveni jdou barvy naprosto perfektne...wii naopak nikoli...kdyz proste budu chtit dosahnout toho, aby to, co bylo modre, bude modre i s komponentem, musim prepalit nastaveni cervene na 100%, cimz ale zas z toho, co ma byt zelene, je svetle hneda...napr. u wii sports, kdyz si zahrajete tenis, tak trava neni zelena, ale je svetlounce hneda, jako obilí :-)

Je to jiz druhy kabel a naprosto stejne chovani, zkouseno na 3 ruznych konzolich, u vsech stejny efekt...zitra jeste vyzkousim u kolegy z prace, ktery si koupil toho samyho samsunga, jestli to u nej bude delat taky...a jestli ano...tak kabel vracim a asi pujdu do toho HDMI upscaleru...psal jsem jednomu z tech, co to jiz maji a ma uveden email na jejich strankach...abych si overil, zda to neni fake...a potvrdil, ze vyjma her, co neumi 480p, je to super....a ze doporucuje...

Kazdopadne to zapojeni pres komponent bych fakt chtel doresit...to preci neni normalni :-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jestli zapojení/odpojení R cinche do videa nemá vliv, tak to vidím na špatný kabel, nebo špatný vstup na TV. Jelikož ti šel ten DVD přehrávač, tak vstup bude v pořádku, problém bude mít kabel. Barvy, které popisuješ, jsem měl, když jsem červený cinch zkusil vytáhnout, pokud ani po zasunutí nejsou vidět rozdíly v barvě, vypadá to, že kabel prostě odešel do věčných lovišť.

Já připojuju přes komponent a všechny barvy 100% v pohodě. Když vytáhnu kterýkoliv kablík, tak samozřejmě musí mít zásadní vliv na barvy, pokud nemá, potom je kabel špatně. Možná jenom blbý kontakt, jestli můžeš, reklamuj kabel. Jestli ne, nemáš možnost zkusit ještě jiný kabel nějakého známého, kterému to funguje? A mimochodem, přes kompozit jede všechno v pořádku? Abychom vyloučili chybu na výstupu z konzole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jestli zapojení/odpojení R cinche do videa nemá vliv, tak to vidím na špatný kabel, nebo špatný vstup na TV. Jelikož ti šel ten DVD přehrávač, tak vstup bude v pořádku, problém bude mít kabel. Barvy, které popisuješ, jsem měl, když jsem červený cinch zkusil vytáhnout, pokud ani po zasunutí nejsou vidět rozdíly v barvě, vypadá to, že kabel prostě odešel do věčných lovišť.

Já připojuju přes komponent a všechny barvy 100% v pohodě. Když vytáhnu kterýkoliv kablík, tak samozřejmě musí mít zásadní vliv na barvy, pokud nemá, potom je kabel špatně. Možná jenom blbý kontakt, jestli můžeš, reklamuj kabel. Jestli ne, nemáš možnost zkusit ještě jiný kabel nějakého známého, kterému to funguje? A mimochodem, přes kompozit jede všechno v pořádku? Abychom vyloučili chybu na výstupu z konzole.

jo tohle sem taky nekde cetl, nakonec byl problem v pinu na tom wii konektoru,...takze prohlidnout konektor a pohrat si se spendlikem :D tady je popis pinu toho konektoru http://www.qj.net/qjnet/wii/wii-component-video-cable-and-a-p-versus-i-mini-faq.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pres kompozit vse naprosto ok, je to druhy kabel, ktery vykazuje stejne vlastnosti, a to na 2 konzolich...dnes vyzkousim jeste na jine TV, ale s ohledem na to, ze jsem to zkousel s DVD prehravacem a vse bylo OK, tak stale poderzivam kabel...

A fakt, ze vysunuti cerveneho cinche a zkusmo jejich prohozeni nema absolutne zadny efekt, ani kdyz zustavaji vytazene, to je opravdu hodne divne a taky jsem si rikal, ze to asi neni normalni :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak dnes jsem ten kabel odzkousel na jine TV, vysledek stejny...cervene cinche mohu klidne vyndavat, zamenovat ci nechat nezapojene, obraz i zvuk stejny...to znamena, ze mi chybi jednak cervena barva, coz odpovida, proc modra je fialova...a proc byl zvuk tak plechovy, tj. byl mono...takze kabel vyreklamuji...ale ted uz fakt nevim, zda testovat jiny anebo si radeji koupit 1080p upscaler :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

za prvy bych si ho koupil primo z DX, radej nakej drazsi (protoze neplatis postovny) kterej ma dobry hodnoceni uzivatelu

za druhy bych ten jeden co uz mam doma nejak promeril multimetrem, pripadne priohl nakej ten pin, to by bylo aby nebylo :D

za treti upscaling je furt jenom takova lupa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak poslusne hlasim, ze mam novy kabel, koupeny z DX a konecne funguje, jak ma...cili predtim jsem budto dostal 2x ten samy kabel a tak trochu se mnou ten prodejce vybehl..anebo (cemuz bych chtel verit radeji) to byla nejaka vadna serie, co mela ty cerveny audio i video konektory nefunkcni...

Nyni mam krasne a zcela verne barevne podani a mohu si uzit Wii konecne v 480p :bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu