Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Web o NDS a vše kolem něj.


Dawer64

Recommended Posts

Na chyby si budu dávat pozor (teda já ne, word :)) Já neusiluju o velké návštěvnosti jako má např. Hrej.cz a ani do toho nechci investovat, protože zrovna v tomto nevím jestli by se mi ta investice vyplatila. Já chci prostě web na který bude deně chodit pár lidí, aby zjistili co se nového okolo DS děje.

Ne, na opravu wordu se vys*r. Předtím než cokoliv uveřejníš, si to v klidu ještě jednou přečti. Není pravda, že chyby při čtení nikomu nevadí. Naopak, divil by ses kolik lidí ti to odláká a už ti na stránku v životě nevlezou. A tohle platí obecněji, nejen v případě tvoření nějakého webu. Když tě v budoucnu bude kdokoliv hodnotit (při vstupu do zaměstnání, ve škole, kdekoliv), dá na první dojem, který je z velké části založený na tom, jak umíš mluvit (případně psát, pokud půjde například o školní práce, nebo nějakou formu psaného "pohovoru").

Když se podívám na chyby na tom tvém webu, tak je tam hodně překlepů, tedy věcí, které bys při druhém čtení musel vidět. Právě tenhle druh chyb přitom lidé vnímají nejhůř. Podvědomě to berou takhle - když tobě ten článek nestojí za přečtení, proč by se měli namáhat oni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavé, že tohle obvykle píší lidé, kteří píšou právě jako ty, s obrovským množstvím chyb. Jak je ale vidět třeba z tohoto tématu, není to pravda, většině to vadí poměrně dost. jasně, dělat chyby je lidské, nikdo nebude nic namítat proti pár chybám, ale ty nezvládáš základní pravopis, jako je shoda přísudku s podmětem, apod. A už problém je, tohle se už moc číst nedá. Moc nepochopím, proč aspoň nepoužiješ nějaký textový procesor, aspoň nejkřiklavější chyby dokáže opravit a jeho použití nezabere moc času.

Ovšem chyby nejsou všechno. Tvůj sloh a slovosled, mírně řečeno, stojí za starou bačkoru. Občas mi dá docela dost práce pochopit, co vlastně píšeš. Používání hovorové češtiny (de to vidět) je také velká chyba, hlavně když se to použije při citaci nějaké osoby. Vulgarismy, kterými se např. recenze na Transformers jen hemží, také spíš odrazuje, dáváš najevo, jaký jsi sprosťák. Hra se dá strhat a nemusíš u toho použít ani jedno hrubé, nebo dokonce sprosté slovo. Neříkám, že tam žádné být nesmí, občas dobře zvolené hrubší slovo vyjádří názor dobře, ale nesmí se to jimi hemžit.

Jinak stránka je takový ten český (pod)průměr. Vlastně ničím nezaujme, obsah nic moc (ale chápu, že jsi na začátku, určitě přidáš) a pro anglicky mluvícího člověka, dost zbytečný, většina informací už byla někde jinde. Co ale rozhodně nedělej je to tvoje "Dvě recenze v jednom". Pokud tohle budeš dělat i dál, nikdo se v tom za chvíli nevyzná.

Ta dvojrecenze byla výjimka, jelikož sem neměl možnost sehnat obrázky a videa k daným hrám, a dělat recenzei na jednu stránku bez obrázku kde bude jen text je oničem. K těm hrubkám se nebudu vyjadřovat, už to tu bylo řečeno milionkrát.

btw. podle toho co tu píše tak z toho vyplývá že s tím mám asi seknout že ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

viz. dsko.eu

Já jsem psal Siru Jarousekovi taky a odepsal mi.

Sir Jarousek

11.06.2010 21:30

Re: dsko.eu

Ahoj, promiň, že se ozývám až teďka, jsem si toho nějak vůbec nevšiml Každopádně díky za zájem.

Problém s dsko.eu je, že mi už nepatří a nemám k němu žádný přístup. Ale teďka jsem na něj koukal a možná by nebylo špatný to třeba zkusit znovu rozjet. Tak se příští týden zkusím ozvat aktuálnímu majiteli, jestli by mi to za rozumnou částku nepřenechal. Každopádně by to chtělo zkusit sehnat víc lidí (třeba penthaler je tu teď na fóru fakt hodně aktivní). Ale prvně bych ten web potřeboval dostat pod svoji kontrolu. Bylo by to fajn oživit ho

Další věc je, že připravuji nové stránky věnované nezávislým hrám napříč platformám (třeba Braid, World of Goo...) - tak pokud se i o tohle nějak zajímáš, tak by další člověk navíc nebyl špatnej.

Zatím, prosím, kdyžtak ani jedno nějak nešiř, u dsko.eu bych prvně musel získat přístupy a ty nezávislé hry jsou zatím jen v počátku příprav.

Měj se pěkně

----

Ale od té doby nic už nenapsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fíha, to už je ale nějaká doba :). Kdyby to vyšlo, rád bych zkusil napsat pár článků, jelikož se chci vrhnout na žurnalistiku a potřebuju nabrat zkušenosti. Oár recenzí jsem psal do SCORE, něco málo i výhrál. Na DS hry jsem zatím nepsal nic:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že nejlepší by bylo. Přestat řešit dsko.eu a udělat novou stránku. Klidně i na free serveru, jenom sehnat lidi (těch který by chtěli psát je tady kupa). Si myslím já. Stačilo by aby se toho někdo schopnej ujal. Design stránek, redakční systém, lidi. A jak psal Anonymous_ propojit to s tímhle fórem. Protože českých stránek věnující se handheldům od Nintenda nen zrovna přehrše. Pokud vím tak jediný oficiální stránky Nintenda a ty to maj taky jenom aby se neřeklo. Novinky, recenze, návody, ukázky, pro začátečníky, atd... Myslím že by se to zavděčilo všem.

To je můj názor napište svůj. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen aby to nedopadlo jak s prekladem Metroidu. Nejdrive maji vsichni elan a slibuji jak budou pilne pracovat...no a vysledek asi znate sami. Samozrejme bude fajn, kdyby se tech stranek nekdo odpovedny ujal, vytvoril je a spravoval. Ale je treba si uvedomit ze to neni chvilkova zalezitost, ze se tomu musi neustale venovat, vylepsovat, hledat novinky, psat clanky...jinak to bude zase ze mesic zase mrtve. Napriklad ja bych si to na triko nevzal, protoze je to velka zodpovednost a nemam na takove veci ani cas, ani naladu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu