Jump to content

Skulltager

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Feedback

  0%

Skulltager last won the day on January 2 2017

Skulltager had the most liked content!

About Skulltager

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • ICQ
  550382186
 • Skype™
  aeyesx

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Emulátory určitě rád nemám. PS1, PS2, PS3 i PSP můžu hrát v emulátoru, ale než to nastavím a propojím ovladačem s PC... a stejně to ve finále nebude jako originál. Sem a tam se zasekne zvuk, ta a ta hra buguje pod emulátorem. A ani Sony neudělala bezchybný emulátor u PS3, moje oblíbená hra The Suffering se na tom prostě bugovala. Takhle mám originál pěkně . Ten článek později ještě mnohem rozšířím ale mám teď těžké zkoušky. Sháním někoho kdo by uměl dobře opravit ,ale hlavně diagnostikovat PS3 Fat základní desky, případně schémata.
 2. Pokud chceš utratit co nejméně (tj. tu stovku-dvě) můžeš si koupit tento https://www.ebay.com/itm/RGB-SCART-Cable-TV-AV-Lead-for-Playstation-PS1-PS2-PS3-Slim-Line-Game-Controller/131974415421?hash=item1eba49c43d:g:68oAAOSw-CpYBZ8O Kabely jsou to hrozné ale pořád je v nich zásadní rozdíl v tom ,že tahají plnohodnotné RGB. Při kompozitním videosignálu se všechny signály smíchají a výsledek tomu odpovídá viz. orientační obrázek. Levnej RGB kabel sice bzučí ,ale chytrá zařízení si to snad odruší... Spíše by mě zajímalo co jsi myslel tou "masinkou" EDIT@SAIXX - necituj předchozí příspěvky, přečti si pravdila
 3. Tak pokud na to máš nástroje a troufáš si na to, proč ne
 4. No PS2 teprve sháním nicméně... z toho co vím Tohle konkrétně je modchip, který na desce vypadá po připájení nějak takto: Čili jde o zatraceně těžkou záležitost na kterou bych si sám netroufl... Myslím ,že existuje více řešení jak hry do PS2 dostat (pomocí Memory karty tuším?) Rozhodně je to menší riziko než si PS2 omylem poškodit...
 5. Na PS1, pokud vynecháme mechaniku. Je nejlepší řešení PSIO. (http://ps-io.com/) Vyžaduje instalaci malého přepínače na spodní stranu základní děsky a jinak se vkládá do Parralel I/O portu na zadní straně PlayStationu. Umožní nahrání takového malého operačního systému, ISO her na až 256 GB kartu, obalů her do pěkné virtuální galerie. Jednu mám objednadnou, dorazí snad do 2 měsíců. Až dorazí a budu mít trochu čas tak vše natočím a popíšu A upravím hlavní topic. Např. se někdo nedávno zmínil o nové možnosti jak si flashnout PS3 bez nutnosti downgrade pomocí jistého exploitu.
 6. Po dlouhé době koukám ,že topic ožil ^^ určitě aktualizuji informace a odpovím/upřesním všechny dotazy
 7. Díky určitě se podívám a hodím to do širšího povědomí Já už PS3 nemám tak moc nevím
 8. PS3 Flashe se už moc nedělají... 1) Jde to jen na FAT a nekteré Slim modely... 2) výrobci co uměli superslim nějak zanikly... je to takové jo a ne, leckdy to vyjde dráž než si ty hry kupovat... sám nevím jestli bych chtěl třeba FAT protože rovnou je jasné ,že budu potřeboval reball cpu i gpu aby to v budoucnu neodešlo ... E3 Flasher ... zařízení které to naflashuje stojí taky něco přes tisíc kaček... je to opravdu jo a ne no
 9. Rozdíl je masivní Bohužel nemám kameru ani nějaké extra zachytávací zařízení, V tomto videu od MyLifeinGaming je vše zachyceno 100% korektně, a je zde vše vysvětlené. Toto samozřejmě platí i na PS2 a PS3 Sync-on-Luma či rovnou C-Sync mód dokáží hodně. Fakt ze zkušenosti : Jste-li trochu šikovní a nebojíte se svůj PlayStation otevřít, nekupujte drahé kabely které jsou předrátované a používají Sync z luminance. Je to určitě lepší řešení, ale také dražší. Máte-li páječku stačí přeříznout linku vedoucí kompozitní video. a spojit Pin 5 na Pin 6 pomocí drátku či cínu, a máte Sync-on-Luma bez použití specialního drahého kabelu který jej rovnou používá z pinu 5. ! Dejte si pozor aby byl RGB kabel magneticky odstíněný !! Analogové přenosy jsou citlivé na jakýkoli elektromagnetický šum který se dokáže projevit např. bzukotem ve zvuku když jej dáte nahlas, a patrné je to např. při tiché scénce! Za kvalitu obrázku se omlouvám, sloužil k úplně jiným účelům, ten drát co vede na pin 6 je C-Sync, ještě lepší a čistší Sync signál. A co je nového, V podstatě se mi podařilo zprovoznit další PS1 výměnou několika pojistek na základní desce. Velikost je 1 mm2 ,ale se správným nářadíčkem to jde ... Každopádně! ... Co jsem musel zkusit?.... To co vždycky každý chtěl... propojit je ! Fungovalo to? Fungovalo! DOOM multiplayer ! Duke3D ow my! Co dál? Serial port I/O a Parallel port I/O, Jsou v podstatě komunikační porty, liší se ve způsobu komunikace, kde paralelní port používá k přenosu informace vždy nějaký vlastní drát jednoduše řečeno. Proto jich má tolik vždycky, Serial port jich používá méně, co se zrovna na jakém pinu nachází rozhoduje tzv. hodinový signál. Proto serial = za sebou, a parallel = každý zvlášť... A co se dá dělat? Serial port se dá připojit k například RaspberryPi které může sloužit jako modem. Pokud se toto udělá s 2x PS1 lze takto hrát přes internet <!> na původním PlayStationu! Kdo má PS1 a chce si zahrát něco online ? Přikládám originální návod na C-Sync mód v angličtině https://uloz.to/!CgnqtYuyiFgD/psone-c-sync-mod-by-four-x-pdf Také jsem jsem vyčistil a přestalovat své PS4, úplně první model, a výsledek se vyplatí, je PODSTATNĚ tišíí Prosím o stopku dotazů k flashi PS3. Ano je to možné máte-li FAT model či Slim, avšak lidi které jsem znal už to dělat nechtějí. Proč? Protože SONY podala trestní oznámení a Policie zasáhla a lítali obří pokuty, čím méně lidí to dělá tím snažší to pro ně je. Jak tedy postupovat? Koupit již flashnuté PS3, či si pořídit E3 Flasher a své pomocí si ps3 naflashovat.
 10. Stručně... PS1 se dodával s tzv. kompozitním kabelem (žlutý, červený, bílý chinch), víte o čem je řeč. Existoval ještě tzv. RF kabel tedy jediný televizní kabel ,ale ten raději zmiňovat ani nebudu, šlo o nejhorší možné propojení s televizí. Proč? Přes tento kabel je potřeba protlačit následující : Levý zvuk, Pravý zvuk, 3 barevné kanály, Luminanci a tzv. Sync signál pro synchronizaci. A protože jde o analogový signál vznikne silná interference. No zkrátka když se to všechno smíchá, je z toho "kaše na obrazovce". V dobách CRT to nebylo tolik patrné, dnes je to opravdu hnus na dnešních LCD. AV kabel oddělí zvuk ,ale jinak je to to samé. Dále nastupuje S-Video, které odděluje Sync a Luminanci na vlastní kabel a snižuje tak vzájemnou interferenci ,ale ne dokonale. Co tedy dál ? Existuje propojení SCART ,které oddělí všechny možné kanály (R G B, odtud RGB obraz) a minimalizuje šum a výsledkem je čistý obraz... Tedy skoro. Pro minimalizaci kontaktů, spousta výrobců umístí Sync signál na kompozitní video. PS1 tedy disponuje tzv. Sync on Composite. Tedy ani s tímto kabelem se 100% nedá zbavit ruchu v obrazu. Existují retro alternativní výrobci kteří umí vyrobit opravdu "zázračné kabely" na míru které berou Sync on Luma signál z S-Videa. Ten je údajně mnohem méně rušivý ,ale stejně je tam signál luminance nežádoucí. Co tedy C-Sync ? Jde o modifikaci kde ze základní desky vezmeme čistý a surový signál, proženeme ho kapacitátorem a rezistorem a připojíme na AV multi-out konektor. Také je třeba odstranit původní V-Sync signál smíchaný s kompozitem a dílo je dokonáno. Já nicméně raději sáhnu po přepínači abych mohl signály přepínat. Protože tato modifikace bude trvale vyžadovat RGB kabel, s přepínačem můžu použít zpět V-Sync a kompozitní video Času je málo a dal by se udělat pěkný tutorial, PS1 produkuje 2 typy signálu. 240p a 480i. 480i je na PS1 kupodivu vysoké rozlišení které se moc nepoužívá ,ale lze teoreticky vyrobit hru která by na PS1 vypadala nejlépe, pokud by se to zkloubilo s externí deinterlací, ale to je jen nápad. Problém je 240p ,které spousta LCD neumí zpracovat / interpretovat, a tím škálovat. Je třeba externí scaler a ten je zatraceně drahý, např. framemaister nebo OSSC.
 11. Povedl se mi úspěšně C-Sync mód, aneb. jak získat nejlepší možný videosignál z PS1. Máte někdo zájem?
 12. Ale v tom je jádro pudla, člověk je tvor od přírody líný, a mě překvapuje proč tam tu 2x větší baterii nedávají v základu, Stejně tak notebooky, mohou mít 7-9 článkové baterie s velkou výdrží ,ale oni tam radši dají bídné 3 článkové, div ne AAA tužkovky.
 13. Lze pořídit 2x větší baterii hoši, výměna je relativně jednoduchá, ale trocha praxe nutná.
 14. Já si toho později všiml ,ale nějak jsem už to pozapomenul opravit
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy