Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS3 otázečky před koupí


mobisek

Otázka

ahoj, vsem zkusenym ps3 paranum:bash::)nez si pujdu vysnenou ps3 koupit, mel bych par otazek, abych pak se rovnou vrhnul na to a nemusel hledat, sice nejsem zadny amater ale neco jsem se proste nedocetl a nebo se mi to nechtelo cele procitat:):!:

1. ps3 pripojim k netu normalni kabelem z modemu, nemusim nikde nic nastavovat???a bude rovnou pristup do PSN a store???

2. nema nahodou nekdo zkusenost jestli volant logitech momo bude fungovat i s ps3????nekde jsem cetl ze jo nekde zase ze neee tak prosim poradte!!!!!

3. jaky mate zkusenosti s dualshockem 3????

4. upgrade firmware se provadi automaticky po zapnuti???

5. sluzba home uz je v provozu???nebo musim taky stahnout??

6. budu kupovat PS3 40GB a ta ma podporu ps2 her nebo ne??jsem cetl ze to jde s pomoci noveho firmware a nekde zase ze nejde......

dekuju vsem kteri se pokusi mi na vsechno odpovedet, nejsem zadny lamer mel jsem vsechny ps a ted se tesim na novou a na GT5P a GTA4 asi ani nedospim:)ale budu muset hodne pracovat aby byli money:cheesygrin::cheesygrin:

tak se mejte krasne a jeste jednou diky za rady.............

marek_2080: presunuto z PS3 Pokec

marek_2080: nastaveno jako Důležité

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Ahojte,

uvažuji o koupi PS3. Prodal jsem xbox s flashem, ted chci neco pouze na originalky. Takze bud PS3 nebo XBOX. O pS3 nemam tolik informaci,ale jsem momentalne rozhodnuty pro PS3. Ted jsem si vsiml, ze na nej nekteri tady na foru hodne nadavaji, kvuli novemu firmwaru a ze hry se sekaji nebo co. A pry bude online na PS3 taky placene....

Tak se chci zeptat co je na tom pravdy... diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Take me to zajma ze uz lidem tam prej nepude Linux... ale co by zas pro zmenu me zajmalo jako kdyz tam jde treba nekomu i ten Linux

1.jdou tam i Windows?

2.Pustite tam treba i pc hry?

3.Co treba instalace programu pro rip filmu/her do iso? To jako normal tam mrsknu film na DVD a udelam jsi iso a koukam z HDD?? Treba udelat iso blue-ray hry a pak to jedete s HDD taky? Pripadne stahnete film/hru (u her treba jen pro PS2) z netu?

Ptam se proto ze nekde dokonce pisou ze to maj lidi jako takovy pc, coz se me zda trochu jako nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ahojte,

uvažuji o koupi PS3. Prodal jsem xbox s flashem, ted chci neco pouze na originalky. Takze bud PS3 nebo XBOX. O pS3 nemam tolik informaci,ale jsem momentalne rozhodnuty pro PS3. Ted jsem si vsiml, ze na nej nekteri tady na foru hodne nadavaji, kvuli novemu firmwaru a ze hry se sekaji nebo co. A pry bude online na PS3 taky placene....

Tak se chci zeptat co je na tom pravdy... diky.

Bohužel spousta multiplatformních her vypadá na PS3 hůř, má kolísavý framerate atd. za to ale exkluzivní tituly jsou v grafice o hodně dál ;) Podívej se třeba na tohle...

Take me to zajma ze uz lidem tam prej nepude Linux... ale co by zas pro zmenu me zajmalo jako kdyz tam jde treba nekomu i ten Linux

1.jdou tam i Windows?

2.Pustite tam treba i pc hry?

3.Co treba instalace programu pro rip filmu/her do iso? To jako normal tam mrsknu film na DVD a udelam jsi iso a koukam z HDD?? Treba udelat iso blue-ray hry a pak to jedete s HDD taky? Pripadne stahnete film/hru (u her treba jen pro PS2) z netu?

Ptam se proto ze nekde dokonce pisou ze to maj lidi jako takovy pc, coz se me zda trochu jako nesmysl.

1. Ne

2. Ne

3. PS3 se používá pro rip BD filmů právě pomocí Linuxu, ale jestli to někdo používá takhle jako i přehrávač netuším. Ale Linux se dal dobře používat jako mediální přehrávač filmů s ext. titulkami, Firefox atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jáá mám taky pár otázek..připojím PS3 k nové, 3D LED televizi od samsungu? full hd. A jestli to chápu dibře, můžu PS3 používat jako DVD nebo CD, BLUE-Ray přehrávač?A kolik karet jde do toho noého Slimu a a jaké? a kolik je tam USB? A viděl jsem, že na PS3 jde nějaký jiný OS, ale s posledním updatem tuto možnost smázli .....mohli byste mi na tuto otázku odpovědět?...jo a ještě...má PS3 WI_FI? A jakej je prohlížec?co na něm všechno pustim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jáá mám taky pár otázek..připojím PS3 k nové, 3D LED televizi od samsungu? full hd. A jestli to chápu dibře, můžu PS3 používat jako DVD nebo CD, BLUE-Ray přehrávač?A kolik karet jde do toho noého Slimu a a jaké? a kolik je tam USB? A viděl jsem, že na PS3 jde nějaký jiný OS, ale s posledním updatem tuto možnost smázli .....mohli byste mi na tuto otázku odpovědět?...jo a ještě...má PS3 WI_FI? A jakej je prohlížec?co na něm všechno pustim?

Teoreticky by to mělo jít, nevidím důvod proč ne, ale možná první budeš muset počkat až vydají nový FW, který bude podporovat 3D hraní, ale nemělo by to trvat moc dlouho. Prostě připojit to půjde určitě, akorát to asi nebude hned úplně 3D. Ano, PS3 můžeš využívat jako přehrávač všech zmíněných médií.

Do Slimu nejdou dát žádné karty, USB vstupy jsou na něm dva na přední straně. S tím Other OS si to slyšel dobře, ale to ti může být jedno, protože na Slimkách ani nebyl, je to pouze o FAT verzích. A ano, PS3 má wifi. Prohlížeč je tam udělaný od Sony, na prohlížení nic moc extra, ale dá se to přežít, youtube jede, čeknito třeba ne. S komfortem na PC to srovnávat moc nejde.

Tyto otázky sis mohl, ale najít na foru, třeba v topicu pro začátečníky, snad kromě té první s tou 3D telkou, takže příště to chce víc hledat;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Aha tak díky moc.... Teké bych si chtěl koupit PS3 (tu SLIM):) i když nevím která verze je nejlepší. Všechno se mi to ale zdá komplikované: ta LCD TV, všechno to příslušenství, internet...a Blu-Ray Disc..atd také se mi to zdá drahé, ale chystám s na brigádu v létě, tak až bych měl peníze, tak bych si to koupil, ale ta TV to je taky takový vroubek :(.........pls jestli můžete tak poraďte, nebo se k tomu vyjádřete.....Díky >Wh!$ky<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Whisky- Jaký přesný dotaz by tě zajímal? :D Jestli myslíš kterou TV, no tak to je věc čistě osobní. Mám doma TV 107 cm, 1080p, a do menší bych nešel, ale je to tvoje věc. U tebe se spíš jedná o peníze :). Nicméně jdi URČITĚ do HD TV, je skoro jedno jestli plazmu, LED nebo LCD, ale hlavně aby to mělo 1080p. Kamarád má 1080i, a to je mizérie. Obraz je slušný, ale filmy na BD jsou jako na dvd.

Mimo to, padla tu otázka placeného PSN - Sony sama řekla, že i kdyby bylo PSN placené, hraní po internetu by bylo zdarma zpoplatněné by byly pouze nadstandartní výhody. Takže se bát nemusíme :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Legion CZE: Díky moc za odpověď, je pravda že u mě je to otázka pěněz, nicméně ty informace o TV si napíšu a podle toho budu vybírat :idea: .... U samotného PS3 se mi zdá komplikované všechno :D : rodiče:roll: ale to bych zmák, a pak všechny ty příslušenství, že by sem se do toho zamotal.....jako co mam koupit, aby to vyšlo co nejlevněji, ale abych si užil pořádnýho paření :D ...:wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

MALÝ PLAYSTATION 3 PRŮVODCE

07-1401585879T.jpg Malý průvodce rozhodně není změtí nic neříkajících technických udajů, kterých se na internetu povaluje spousta a běžnému uživateli stejně o výrobku nic konkrétního neprozradí, ale je formulovaný tak, aby byl snadno uchopitelný i pro člověka, který má s novodobou konzolí naprosto nulovou zkušenost a mohl si o přístroji a jeho funkcích udělat svůj vlastní a nezkreslený obrázek.

Neznám totiž nic horšího než je spoléhání se na informace typu "kamarád mi říkal, že prý kamarád jeho kamaráda, který hraje na PC říkal, že jsou konzole naprd..." a připravit se díky tomu o nejedno příjemné překvapení ;)

A) PlayStation 3 - premiérový model

(kapacita harddisku 40 až 160GB)

07-1220056950T.jpg

B) PlayStation 3 Slim Black - nový model

(kapacita harddisku 120 a 250GB)

07-1407418489T.jpg

C) PlayStation 3 Slim White - nový model

(kapacita harddisku 160 a 320GB)

07-1158515956T.jpg

Má-li tedy někdo z případných zájemců čas a chuť dozvědět se pár základních udajů o tom co mu ona PlayStation 3 (zkráceně PS3) od společnosti Sony po rozbalení a připojení k TV doopravdy nabídne a co se o ní v Datartu nebo Elektrowordu zřejmě nedozví, tak další řádky jsou určené právě Vám ;)

Nebo se snad chcete i nadále spoléhat na často totálně neinformovanou obsluhu v elektrech, která si, více než je zdrávo, cucá informace o elektronice z prstu a prodala by Vám topinkovač s tím, že se jedná o radiobudík?

Máte chut' spoléhat se na dezinformace objevující se na některých neobjektivních a netolerantních PC fórech, kde si libují v šokujících informacích typu "jedna babka povídala" a netají se svojí až extrémní zaujatostí vůči konzolové scéně?

A co reklama? Uspokojují Vás dostatečně megalomanské reklamní žblepty a spoléháte na to, co do letáků napíší obchodníci? Tak se spoléhejte v klidu dál ;)

Koho naopak zajímá realita, tak toho vítám na stránkách console-forum.net a v mém "mini blogu".

V průvodci se dozvíte, co Vám konzole od Sony s označením PlayStation 3 doopravdy nabídne a můžete se, posíleni o řadu podstatných informací rozhodnout, zda je tohle pro Vás opravdu to "pravý ořechový".

Připojíte se ke spokojeným majitelům a uživatelům nebo si pro rodinnou zábavu vyberete jinou značku (Microsoft, Nintendo..), případně si zvolíte naprosto odlišnou formu zábavy? Volba je jen a jen na Vás…

Možná si pročtením článku jenom doplníte své dosavadní informace o konzoli, které jste vylovili z nekonečných hlubin internetových vod, ale i o tom průvodce je.

At' tak či tak, po letech zkušeností (samozřejmě dobrých zkušeností) můžu s čistým svědomím napsat, že něco tak "jednoduchého", vybaveného, celistvého a intuitivního jako je právě popisovaná PlayStation 3, budete na dnešním trhu, v jednom jediném výrobku a za cenu cca.7 tisíc Kč hledat opravdu jen stěží. Ale pojďme se konečně trošku pohnout, ať u Vašich monitorů neusnete ;)

Na úplném začátku musím zdůraznit jednu důležitou poznámku a tou je skutečnost, že chcete-li využít potenciál PlayStation 3 skutečně naplno a užívat si její možnosti v maximální možné kvalitě, je potřeba si pořídit i odpovídající HD (respektive Full HD) televizor.

Zda zvolíte LCD nebo Plasma technologii, to záleží jen na Vašich prioritách, ale osobně bych se přikláněl k LCD televizorům, které jsou na hraní her obecně vhodnější. Nejnověji je možné Vaší PlayStation 3 propojit i s novými televizory s podporou 3D zobrazování..

Samozřejmě můžete PS3 připojit i k Vaší současné, pomalu dosluhující CRT televizi (klasická TV), ale je to jen nouzové řešení. PlayStation 3 je primárně určená k novým televizorům s vysokým rozlišením (HD) a na staré televizi se tak díky tomu nevědomky připravíte o některé podstatné funkce.

Při propojení PS3 s CRT televizí po vizuální stránce zdaleka nevyužijete ani 50 procent z obrazových možností přístroje a to je opravdu veliká škoda. Tolik k jednomu podstatnému detailu, který bude rozhodovat o tom, jak moc si budete moderní multifunkční PlayStation 3 užívat…

Konzole všeobecně byly vždycky o uživatelské přívětivosti, přehlednosti a jednoduchosti, což je naprostý opak platformy PC.

Zřejmě i to bude jeden z těch velkých důvodů, proč každý rok miliony nových lidi tak rádi objevují svět konzolí - volí pohodlí a nekomplikovanost a já se jim vůbec nedivím. U konzole jednoduše zapojíte dva, tři kabely, zmáčknete "Start", vložíte disk a za pár vteřin už to frčí jako to tokijský metro ve špičce.

O tomhle pohodlí konzole jsou a ne jinak je tomu i u elegantní PlayStation 3. Ta ještě navíc přidává plno neherních funkcí, které využije celá rodina a opravdu pohledný design, který v oblasti zábavní elektroniky a výpočetní techniky patří i po letech pořád k tomu nejlepšímu.

Design PS3 si náramně rozumí s designem moderních televizorů a doma ve Vašem obýváku nebo v uklizeném dětském pokoji se tahle fešanda z Japonska neztratí a ostudu rozhodně dělat nebude, právě naopak...

07-1413308298T.jpg

VYTVOŘENÍ PROFILU

Tady si vytvoříte svůj uživatelský profil a můžete ho vytvořit i kamarádům, sourozencům, přítelkyni, dětem nebo rodičům. Na jedné PS3 může být zaregistrováno až 16 lidí (profilů)...

07-1204425752T.jpg

NASTAVENÍ SYSTÉMU

Settings slouží k nastavení zhruba stovky parametrů Vaší PlayStation 3. Od obrazu a zvuku, přes rozlišení a internet, až třeba po rodičovský zámek - jste-li mladší ročník, tak tohle rodičům raději neukazujte :)

07-1205568562T.jpg

FOTOGRAFIE

To je místo pro Vaše snímky i pro fotografie všech u Vás doma. Vytváření vlastních složek, playlistů, slideshow doplněných i o hudební doprovod nebo použití fotografie jako tapetu do menu už nemůže být jednodušší.

07-1210002617T.jpg

Prezentace fotografií je na PlayStation 3 hodně povedená a na televizích s vysokým rozlišením (HD) opravdu pohledná podívaná, ovšem přidání nových stylových prezentací bych se nebránil, tady herní divize Sony zřejmě usnula na vavřínech..

A) Ukázka rozevřené složky s názvem POZADÍ - Tapety do menu...

07-1421445086T.jpg

B) Ukázka celé fotografie...

07-1237012895T.jpg

C) Ukázka jedné z fotoprezentací...

07-1236243003T.jpg

HUDBA

Tak tady je místo pro Vaše oblíbené hudební kousky. Jak hudbu na harddisk v PS3 dostanete? Naprosto jednoduše. Buď stažením z Vašich hudebních CD/DVD nosičů, přetažením přes USB vstupy z nějakého externího zdroje nebo za použití web browseru ukládat "mp3 free" z internetu přímo do PlayStation 3.

07-1230471683T.jpg

A jelikož je harddisk výměnný (tudíž může mít jakoukoliv dostupnou kapacitu), je jen na Vaší chuti kolik hudby, fotografií, videí, filmů nebo demoverzí her do téhle konzole "našlapete".

Stačí Vám základních 120 nebo 250 GB uložného prostoru? Výborně. Pokud jste snad náročnější a chcete využívat multifunkční PlayStation 3 naplno jako Vaše skutečné domácí centrum, není nic jednoduššího než si koupit klasický "notebookový" harddisk s kapacitou například 500 GB a vložit ho na místo toho původního disku. K úkonu postačí jen kvalitní malý šroubovák a pět minut Vašeho drahocenného času..

Další možností je využít k ukládání dat (video, foto, hudba) externí, třeba i 1000 GB harddisk a problém s místem máte vyřešený navěky a bez nutnosti zasahovat do konzole. Jednoduše vezmete USB kabel vedoucí z externího HDD, vložíte ho do USB konektoru v PS3 a je vymalováno ;) To bylo několik málo informací k úložnému prostoru…

Efekty k hudbě rozhodně stojí za to, ale jako u fotografií i tady platí, že bych přidání nových typů efektů uvítal s otevřenou náručí. Snad se jich všichni dočkáme v některém z budoucích firmwarů...

A) Ukázka rozevřené složky s názvem Best of 80-90.léta...

07-1239191502T.jpg

B) Ukázka jednoho z doprovodných efektů...

07-1450367716T.jpg

VIDEO

PlayStation 3 slouží i jako kvalitní Blu-ray přehrávač, který kromě přehrávání BD, DVD nebo CD disků podporuje i řadu nediskových formátů jako např. MPEG, DivX, Avi..

07-1256441416T.jpg

Novinkou v kategorii Video je příjemně jednoduchá aplikace na úpravu Vašich domácích videí (střih, doplnění o hudbu, text atd.), které jste pořídili na Vaší letošní poklidné dovolené v Řecku nebo na pohodové grilpárty u známých, kde jste v bujaré náladě podpálili sousedovu kůlnu :)

A) Ukázka rozevřené složky s názvem Video - Filmy...

07-1321394676T.jpg

VIDEOHRY

Zábavu si na konzolích najdou všechny věkové skupiny a to od úplných začátečníků a příležitostných hráčů, až po ty nejostřílenější herní veterány bez předsudků.

Výběr her a herních žánrů je opravdu veliký a nevybere se snad jen ten, kdo virtuální hry z nějakého důvodu zatracuje nebo trpí chorobnou nenávistí vůči konzolové platformě. Ale jeho chyba, každý jsme strůjcem svého štěstí ;)

07-1513575482T.jpg

Na ovládání gamepadem si nejspíš budete nějakou chvíli zvykat (nemáte-li zkušenosti s podobnou periferií), ale když se opravdu chce, téměř všechno jde. Nebude to trvat dlouho a pohodový, léty prověřený ovladač navržený speciálně pro hraní her se Vám dostane do krve tak lehce jako promile alkoholu na svatbě Vašeho známého. Jen vyjímečně se s gamepadem uživatel nesžije, to už musí být ovšem to pověstné "poleno"..

Já osobně se po letech soužití s intuitivním a pohodlným gamepadem k zastaralému "hernímu" ovládání v kombinaci klávesnice / myš, což je standartní ovládání her na klasickém stolním PC, už nikdy nechci vracet a ani Vy nejspíš nebudete chtít ;)

ZÁVODNÍ HRY (Záběr ze hry Gran Turismo 5..)

07-1517072949T.jpg

AKČNÍ HRY Z POHLEDU 1.OSOBY (Záběr ze hry Far Cry 2..)

07-1518082024T.jpg

AKČNÍ HRY Z POHLEDU 3.OSOBY (Záběr ze hry Just Cause 2..)

07-1333011562T.jpg

BOJOVÉ HRY (Záběr ze hry Virtua Fighter..)

DOBRODRUŽNÉ HRY (Záběr ze hry Uncharted..)

LETECKÉ HRY (Záběr ze hry IL2 Sturmovik..)

SPORTOVNÍ HRY (Záběr ze hry Fifa..)

RELAXAČNÍ HRY (Záběr ze hry Flower..)

RODINNÉ HRY (Záběr ze EYE Pet)

VĚDOMOSTNÍ HRY (Záběr ze hry Buzz kvíz..)

INTERNETOVÝ PROHLÍŽEČ

Internetový browser umožňuje klasické surfování, prohlížení videokanálů typu Youtube, stahování hudby, videí, obrázků, psaní e-mailů a podobně. Prohlížeč v PlayStation 3 sice nezvládá tolik co klasický PC browser a ne všechno v něm funguje na 100%, ale není nejhorší.

07-1520567302T.jpg

PS browser opravdu není tak špatný jak někteří škarohlíni tvrdí, chce to jen zvyknout si na určité rozdíly a některá omezení. Když jsem doma, tak pro surfování na internetu využívám zásadně PlayStation Browser, který obsahuje i pár zajímavých detailů, které se mi osobně hodně líbí a které PC web prohlížeče překonávají. Ovšem ve společnosti Sony by se tak jako tak měli zaměřit na jeho důkladnou modernizaci a hlavně pravidelnou aktualizaci...

A) Přechod z okna do okna neprobíhá zmateným překrýváním stránek jako u klasického PC browseru, ale přemístěním se vpravo nebo vlevo. Výborná věc...

07-1313025490T.jpg

B) Uložení Vašich oblíbených a často využívaných www stránek..

07-1337481154T.jpg

C) Rychlý přehled zrovna otevřených stránek/oken...

07-1314585969T.jpg

FOLDING @ HOME

PlayStation 3 neslouží jen pro zábavu, ale i pro vědecké účely...

Pod složkou "Life with PlayStation" v odstavci Network se nachází vědecko-lékařský projekt Folding @ Home, který je dílem lékařů ze Standfordské university v USA a jeho cílem je přijít na prvopočátky vzniku nemocí jako je Alzhaimer, Parkinson a též řady druhů rakovin.

Poznatky ze zajímavého a již nyní úspěšného projektu se v budoucních letech jistě zůročí v podobě nových léku, sér nebo léčebných postupů, bojujících proti podobně zákeřným a smrtícím nemocem. Podat pomocnou ruku a věřit v lepší zítřky, o tom to celé je...

Díky vysokému výpočetnímu výkonu a z toho plynoucí možnosti zapojit se smysluplně do bohulibého projektu Folding @ Home, se pro mě konzole PlayStation 3 stala jedinou, skutečnou a nefalšovanou konzolí nové generace...

A) Life with PlayStation

Lékařský projekt FOLDING HOME..

07-1343462114T.jpg

Kdoví,možná se i Vy jednoho krásného dne přidáte k desetiticícům majitelů PS3 z celého světa, kteří nejsou lhostejní a i Vy necháte svojí výkonnou konzoli několikrát týdně "lámat" proteiny - jinými slovy, zatím co Vy spíte, Vaše PlayStation v klidu propočítává složité výpočty. Do projektu můžete případně zapojit i své domácí PC..

Tímto bych rád apeloval na majitele PlayStation 3 a výkonnějších PC sestav. Nenechte prosím takový výpočetní výkon, kterým je obdařena Vaše PS3 nebo Vaš počítač zahálet a pomozte dobrý věci. Choroby jako rakovina, Alzaimer nebo Parkinson se týkají nás všech bez rozdílu, tak nezavírejme oči a můžeme-li pro poražení těhle nemocí něco udělat,udělejme to..

Součástí služby "Life with PlayStation" je i aktuální počasí ve světě a čerstvé zprávy z konkrétních oblastí - bohužel jen v cizím jazyce.

07-1322049312T.jpg

PLAYSTATION NETWORK

Předposlední položkou v menu je PlayStation Network, který je branou k on-line zábavě. Zde se zaregistrujete a vytvoříte si učet pro hraní Vašich oblíbených on-line her.

07-1534514184T.jpg

To je v základu na PlayStation 3 naprosto zdarma a díky registraci získá uživatel přístup i ke službám jako HOME nebo STORE. On-line funguje uspokojivě a bez větších potíží, jen je zapotřebí mít kvalitní, stabilní a rychlé internetové připojení..

A) PlayStation @ Home

Jedná se o komunitní službu pro všechny vlastníky PlayStation 3. Slouží k seznamování se s lidmi z celého světa (majiteli/majitelkami PS3), k pokecu a odreagování, případně i k získávání informací ze světa her trochu zábavnější formou.

Ke komunikaci s ostatními zůčastněnými slouží textový chat nebo bezdrátový/USB headset..

07-1350163226T.jpg

07-1327113296T.jpg

B) PlayStation @ Store

Je virtuální obchod pro registrované hráče, který je 1x týdně aktualizovaný a lze odsud zdarma stahovat dema her a to jak starších kousků, tak i naprostých novinek, díky kterým si můžete vyzkoušet hry ještě před jejich koupí.

Dále se na PS STORE nachází vybrané plné hry, různé přídavky do her, videoupoutávky z her i filmů, avataři, hudba z her, statická i dynamická pozadí do menu a podobně…

07-1353249679T.jpg

ON-LINE HRANÍ a PŘÁTELÉ

A je tady poslední položka v menu, kterou je Váš on-line profil a profily Vašich on-line přátel.

07-1332335559T.jpg

Nových kamarádů / kamarádek můžete mít až 100 a kromě hraní spolu můžete podnikat všechno na co máte náladu. Psát si soukromé zprávy, posílat si fotografie z dovolené a prázdnin...nebo je libo si trochu zašpásovat třeba u videochatu s až 5 Vašimi on-line přáteli? Tak s chutí do toho...

A) Nabídka možností…

07-1335218656T.jpg

B) Ukázka videochatu...

07-1546418417T.jpg

A jak se stát "on-line" hráčem? Jak už bylo napsáno o několik řádek výše, chce to jen připojit Vaší PlayStation 3 ke kvalitnějšímu internetu a zaregistrovat se (přímo v konzoli) na PlayStation Network.

Potom se můžete v klidu posadit do křesla, popadnout gamepad a z vesela vyrazit do on-line světa, který Vám v základu služba PS Network poskytuje naprosto zdarma J

Xross Bar Menu (XBM)

Závěrem se ještě v krátkosti zmíním o XBM, což je zkratka označující hlavní PS3 obrazovku.

Jde o dospěle vyhlížející menu, které je maximálně přehledné a naprosto intuitivní. At' už potřebujete najít cokoliv, vždycky naprosto přesně víte kde tu konkrétní věc (fotografii, skladbu, video) hledat a v tom je to kouzlo tohohle menu. Pohyb i orientace v něm je naprosto jednoduchá a příjemná činnost, kdy se pohybem šipek doprava/doleva přesouváte po kategoriích a směrem nahoru/dolů prohlížíte složky.

Menu si můžete upravit podle chuti a nálady. Je možné měnit sady ikon, celé pozadí a na obrazovku se samozřejmě dají vkládat i obrázky, wallpapery či fotografie uložené na harddisku v PS3, podobně jako to znáte z PC monitorů.

Na internetu najdete stovky, ne-li tisíce nových originálních témat a ikon na výzdobu plochy Vašich televizorů. Díky integrovanému web prohlížeči v PS3 si můžete vybraná témata jednoduše stahovat přímo do konzole a následně si je v "Theme setting" nastavit. Několik vybraných stránek s tématy..

www.allps3themes.com

www.ps3theme.de

www.ps3-theme.com

Xross Bar Menu, které v elektroobchodech, u různých herních stojanů vídáte, je jen to nejzákladnější výrobní nastavení, které je naprosto očesané a nemá tu správnou vypovídací hodnotu. Pod tímto textem přidávám několik ukázek upraveného a skutečného Xross Bar Menu. Úprava je otázkou několika málo vteřin...

A) Originální Sony téma s názvem Manga..

07-1551376412T.jpg

B) Nové ikony a klasický PC wallpaper/ HD tapeta..

07-1342165662T.jpg

C) Základní ikony a foto Vaší kamarádky(?) :)

07-1553311775T.jpg

V jednoduchosti je ukrytá síla i krása - tak bych mohl charakterizovat vskutku sympatický menu systém.

PlayStation 3 je opravdu povedená moderní konzole, která je plná zajímavých technických detailů i řešení a bližší seznámení se s ní rozhodně za tu "námahu" stojí...

Doufám, že jsem případným zájemcům za přispění Malého PS3 průvodce trochu rozšířil obzory, objasnil pár nejasností, vyhnal z hlavy případné dezinformace, pomohl jim v rozhodnutí a dodal jim tolik potřebné a hlavně skutečné informace o nejdůležitějších základních funkcích konzole ze stáje Sony.

Zbytek "příběhu" už je tedy jen a jen na Vás a na Vaší chuti zkusit v životě i něco nového. Ne nadarmo se říka "Změna je život", tak proč na chvilku nespustit kotvu v konzolových vodách a trochu tuhle oblast neprozkoumat?

Možná budete mít štěstí a taky objevíte to nepopsatelné kouzlo, kterým si konzole získaly srdce a přízeň stovek milionů lidí po celém světě..

Novým zájemcům, kteří o konzoli přemýšlí i čerstvým majitelům, kteří si domů zrovna jednu povedenou, novotou vonící Sony PlayStation 3 (případně pohodový Microsoft XBox 360 nebo hravé Nintendo Wii) donesli, přeju skvělou zábavou i náladou naplněné dny, maximální možnou spokojenost a hromadu jen těch nejúžasnějších zažitků.

Všem příznivcům dobré nálady, pohodové zábavy a otevřené mysli, přeji hezký a hlavně hravý den :thumbup:

Whisky napsal.. "U samotné PS3 se mi zdá komplikované všechno"

Snad se mi Tě Malým průvodcem povedlo přesvědčit,že komplikovanost je pro PlayStation 3 cizí výraz a opravdu to poslední čeho by jsi se mohl obávat ;)

Jinak pokud jde o novou TV s vysokým rozlišením,to je položka,která celkovou sumu zvedá na cca. trojnásobek ceny samotný konzole,ale její pořízení je pro PS3 naprosto zásadní. Teprve s pořízením PS3 a zároveň i nový telky by jsi mohl říct,že je to drahá sranda. Prostě se musíš smířit s tím,že slova "pořádný paření" a "co nejlevnější" nejdou v dnešní době bohužel moc dohromady.

Samozřejmě, že tu konzoli můžeš připojit i ke klasický CRT "bedně",ale její skutečný potenciál nikdy nevyužiješ. Maximum z PS3 dostaneš jen díky propojení s HD televizí a ta holt něco stojí. Nicméně tu investici do případný nový TV ber s úsměvem, jednou by to stejně přislo. Nebudeš na ní přece jenom pařit hry,ale i sledovat filmy na BD, DVD nebo mrkat na Kobru 11, Dr.House a maminka na Ordinaci,ne? ;)

Jojo,rodiče...to je věčný téma. Zkus s budoucím pořízením PS3 investovat pár korun i do vědomostní a hodně zábavný hry s názvem BUZZ Světový kvíz. Věř tomu,že tahle hra ten vsugerovaný protiherní postoj a odpor,kterým často rodiče (jde-li o virtuálním hry) trpí, zlomí jako nic a kdoví,třeba Ti sami začnou na hry rádi přispívat ;)

PlayStation 3 ani LCD televizory se jako na potvoru zadarmo nikde nerozdávají (ani v Mounfieldu) a tak Ti nezbude než hledat tu brigádu a šetřit kde to jde. Nebo dělat na rodiče smutný oči a doufat,že nemají srdce z kamene a s koupí konzole i nový telky Ti pomůžou...

Tak hurá na brigádu a kdoví,možná se i díky pomoci rodičů s Tebou za pár měsíců na on-line bojišti, v ringu, na stadionu nebo na závodní trati potkáme ;) Tak at' Ti to vyjde. Držím pěsti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Maximum79 : Co blbneš ty vole, dyk bude akorát slintat :D.

Whisky: Nicméně, ber to tak, že herní pc stojí kolem 15 tisíc a vejš, pokud počítám trochu lepší HW.

tzn, u PS3 ušetříš tak těch 7 tisíc oproti pc. Zas ale dáš víc za hry, takže si rozmýšlej co si bude kupovat.

Pokud budeš používat prohlížeč, Home a PS Friends, určitě si kup BT klávesnici. Pak HDMI, a to je vše co je potřeba. Pak už jen třeba druhý ovladač, PS Eye (kamerku, která s PS Move rozpoznává pohyb).

To je vše co potřebuješ. Takže základní výbava za cca 1500.

Hlavní je přesvědčit rodiče o koupi konzole. Zbytek se sveze sám.

Ale nejhorší to asi bude s tou tv. Jestli nějakou takovou nemáte, a chcete pořádnou, prodraží se to.

Kolem těch 20 tisíc :D.

Ale záleží na tobě, jaký příslušenství potřebuješ. Já si koupil druhý ovladač a HDMI. Dárkem sem dostal BT Remote Control, nebo-li dálkový ovladač k PS3, na filmy, ne na hraní, BT klávesnici a headset. Vše používám, ale ten ovladač na BD vůbec. Vždycky si pročti fóra, kolikrát najdeš užitečnost, která ti je k ničemu.

Az budes mit PS3, napis : LegionCZE :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

zase co se tyce ps3 her, tak je super ze si drzi (celkem) cenu a pokud nemas potrebu je sbirat, muzes hru koupit - dohrat - prodat ... ja to tak delam u novinek /gow3, heavy rain, uncharted2/ se prodaly bez problemu za temer porizovaci (aukro, UK) cenu. no a takove nhl2010 neprodam nikdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Je to v posledních postech sice hezky napsáno, ale tu částku za TV byste neměli přehánět. Mám doma LCD TV za 13000 od philipsu v uhlopříčce 37" a s jejím obrazem jsem naprosto spokojen. Nemyslím si, že s PS3 by si nerozuměla a že by nestačila. Samozřejmě, kdo chce led TV a neopdp panely, tak musí přitlačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jasně,že k PS3 i LCD TV za 13-15 tisíc postačí a svůj účel splní,ale čím kvalitnější (tj.dražší) tím logicky lepší zážitek. Hlavní je,aby si případní zájemci o PlayStation 3 uvědomili,že jen díky televizoru s vysokým rozlišením naplno využijou potenciál a možnosti,který ona konzole nabízí. Nevím zda byl Tvůj příspěvek věnovaný i mě,ale cenu za TV a PS3 jsem určitě nenafukoval,viz úryvek z mýho komentáře pro kolegu Whiskyho ;)

"Jinak pokud jde o novou TV s HD rozlišením,to je položka,která celkovou sumu zvedá na cca. trojnásobek ceny samotný konzole,ale její pořízení je pro PS3 naprosto zásadní. Teprve s pořízením PS3 a zároveň i nový telky by jsi mohl říct,že je to drahá sranda. Samozřejmě, že tu konzoli můžeš připojit i ke klasický CRT..."

Tím jsem měl na mysli to,že se celková suma za PlayStation 3 a novou průměrnější LCD televizi vyšplhá k cca. 21 tisícům, z čehož je 7 tisíc za konzoli a zbývajících 14 tisíc si bere TV,takže jsem na ceně Tvýho Philipse ;)

Jinak kdo chce maximální kvalitu,tak musí samozřejmě přitlačit a za TV vyplázne i 50 tisíc. Ale to už jsme v říši snů a studujícím i nám průměrně vydělávajícím lidem (nechceme-li jít do splátek) holt musí stačit běžnější a dostupnější modely,který nás budou stát snesitelných dvanáct až pětadvacet Frantíku Palackých :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu