Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 Jailbreak - všechny otázky SEM!


tekken90

Recommended Posts

Tak podle toho co sem se dočetl, je to způsobeno změnou regionu pro BD na PS3. Když koukneto do logu a najdete tam tohle:

move_2block_status_into_the_region(): region id = 3

rewrite_region() region id = 0x3, start_lba = 0x0, end_lba = 0x4000

rewrite region done (ret = 0x8002f000)

rewrite region elapsed time = 1256 msec

touch_1st_sector_in_block() region id = 0x3, start_lba = 0x0, end_lba = 0x4000

touch_1st_sector() done (ret = 0x8002f000)

touch_1st_sector() elapsed time = 1191 msec

rewrite_region() region id = 0x3, start_lba = 0x0, end_lba = 0x4000

rewrite region done (ret = 0x8002f000)

rewrite region elapsed time = 1256 msec

Tak nejspíš se vám ten region přepsal a proto to nejde spustit. Mně se to podle logu nepřepsalo takže zejtra až přijde kámoš s BD filmem tak testnu jestli to tak je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mi přijde, že se tu mezi řádky vlastně několikrát řeklo, že kdo chtěl JB a upgradoval na 3.50 je vlastně kreten, chci zopakovat co se stalo mě.

Od dob co jsem přečetl první věci o JB jsem pro jistotu neupgradoval a to je hodně dávno, jenže pak mi nabídl PlayTv nový software a tak jsem ho tam dal (nebylo to poprvé) jenže pak aby mi ten novej PlayTv chodil, musel jsem upgradnout na 3.50. Asi bylo řešení PlayTv odinstalovat a nainstalovat tam starší pokud to tedy jde, jenže mám asi 200GB nahraného v knihovně o kterou bych odinstalací přišel. Jako pitomec co kliká a nemyslí při upgrade si tedy nepřipadám.

Když teď udělám downgrade, pravděpodobně mi nenaběhne PlayTV protože má ten nový soft a to je pro mě klíčovější funkce než hraní her origi či z image.

Teoreticky bych mohl pořady přesunout z kinhovny do menu v ps3 a pak na ext.hdd a PlayTv odinstalovat a po downgrade nainstalovat PlayTv z BluRay instalačky starou verzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Nahraješ příslušný *.hex soubor na teensy (http://www.uloz.to/6892011/psgrade-ps3yes-at90usb162-16mhz-hex)

2. Uvedeš PS3 do Service/Factory modu pomocí naprogramované Teensy.

- vypojíš napájecí kabel z PS3 a zase zapojíš

- strčíš teensy do pravého USB portu

- zmáčkneš START a ihned potom EJECT tlačítko na PS3

- Na obrazovce se ti zobrazí XMB menu a velký červený pole, kde bude napsaný že jsi v Service/Factory modu

3. Když budeš v Servisním módu, tak se přesuneš na PC a na prázdnou USB flashku naformátovanou na FAT32 nakopíruješ soubory na downgrade (Modified 3.41 PUP a Lv2diag.self FILE 1)

4. Vypojíš teensy z PS3 a vložíš USB flashku do PRAVÉHO USB portu

5. Vypneš PS3 v MENU(ne tlačítkem na PS3)

6. Znovu spustíš s flashkou v PS3 a uvidíš blikající světlo na PS3 (pokud máš jako já diodu na flashce tak i tam)

7. Až bude downgrade hotový, tak vypojíš flashku a zapneš PS3

8. PS3 bude pořád v Servisním/Factory módu (zkontroluj si, jestli je PS3 opravdu downgradovaná na 3.41)

9. Vložíš flashku do PC a smažeš z ní všechny soubory a nakopíruješ na ní Lv2diag.self FILE 2

10. Vložíš do PS3 a vypneš ji

11. Znova zapneš a během 10s se PS3 zase vypne a to znamená, že se PS3 přepla znovu do normálního módu

12. Při dalším zapnutí nastavíš PS3 jako novou a můžeš provést normální Jailbreak (přeprogramuješ Teensy třeba na Hermes v4b)

Snad jsem na něco nazapomněl, ale pokud jo tak tady je ještě offiko anglický návod:

1. Insert E3 Card Reader device that has been reprogrammed as downgrader into your console

2. Turn on the console using the same boot method as all other jailbreaks: Press power then immediately press eject. Your console will turn on and E3 Card Reader will light up red LED followed by blue LED

3. Turn off system via menu

4. Remove E3 Card Reader dongle and turn on console to make sure you are in Factory Service Mode. You will see a huge red box on the screen saying Factory Service Mode.

5. Load any blank FAT32 USB flash drive device with 2 files in the root directory:

-- Modified 3.41 PUP

-- Lv2Diag.self (File 1)

6. These must be the only files on the USB key and must be placed in the main (root) directory.

7. Insert flash drive into the last USB port to the right — the first USB port in from the right side if you're facing the console. Turn the PS3 on and you will see black screen but the PS3 HDD light will flash.

8. The process takes 3-4 minutes for the system to install the old firmware. Towards the end, the power button on the console will start flashing green and then your console will power off.

9. Remove the flash drive and turn on the console, you will still be in Factory Service Mode. Please verify you have downgraded successfully to version 3.41 by going to "System Information".

10. (Optional) -- If you wish to downgrade to any older firmware you can follow step 4, 5, 6 using any regular firmware PUP. (You do not need to use modified custom firmware now that you are on 3.41).

11. Insert USB flash drive back into your PC and delete the PUP and Lv2Diag.self file (File 1) and copy the other Lv2Diag.self (File 2) to the root of the flash drive.

12. Insert USB flash drive back into the same USB port on the PS3 and power on your PS3. After 10 seconds it will power off.

13. Remove USB flash drive and turn on your console again. You will be out of factory service mode and back in retail mode with your chosen firmware version installed. You will need to go through setting up settings configuration.

Je to pro E3 Card reader ale postup je vždy totožný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrát GT5 a další poslední pecky nejde a ještě chvíli nepude,dokud se neudělá nějak custom fw 3.50 ,loader už tu na to máme,dost možna se to nikdy nestane,maji ty soubory s updatem dobře posychrovaný zakodovaný.Šance ale je už z toho oficial 3.50 něco vytahli nebo co.

Trochu mimo pro ty co to chtějí zkusit ,moje uvaha:ted mám jaibreak skrz kit teensy a váham,ještě počkám a uvidím jestli to má dál cenu,homebrew podle mě za nic nestojí až na ten LINUX loader,na PSP to má větší smysl nebo na xbox s move.Já asi ten jailbreak prodám,na piratění prostě XBOX ,na ps3 nedoporučuju.Za prví se to pomalu ani nevyplatí stahovat a to sr.. s tim, - ty exkluzivní pecky začínaj na 16gb,takže stahovat je nejlepší s FTP nebo na placenym,a i tak to je všechno pro běžnyho člověka hrozna doba,rozbalit nakopčit atd. pak vám naběhne černá obrazovka,takže zas pul hodiny kopirovaní na interní disk,zas vypinat zapinat atd. ruzně upravovat ty co chtěj 3.50,no a pak vas stejně mrzí že tu hru nemáte na placce protože je fakt super a že chcete ty online možnosti.No a když vidim ceny na bazaru tak si to tady rači od někoho koupim,stačí mi par origo oblibnejch ps2/ps3 her ktery fakt dlouho vydržeji.TAkhle se člověk šidí o polovinu konzole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co kdyz ta chyba bude i u prehravani fw na 3,50 z recovery

Není, je to odzkoušeno... V Recovery se podaří nahrát zpět FW. Problém nastane jen při přehrávání FW při "Bootování" PS3ky v Servisním módu. Dokonce instalace doběhne. Proto začne blikat PS3, ale pak se nevypne. Jakoby se to zaseklo na 100%, je to divný.. Možná by ti dotyční měli zkusit stáhnout znovu soubory jak FW 3.41, tak i ty .self soubory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu