Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 Jailbreak - všechny otázky SEM!


tekken90

Recommended Posts

quicksilver: nazor na to co je a neni legalni u tohoto pripadu neni tak jasny.... Tobe prijde normalni, ze se nemuzes hrabat v necem co sis koupil a zaplatil? Ja napr. povazuju za naprosto normalni si s tim co si koupim nakladat jak ja uznam za vhodne. Zverejnovat jakekoliv informace o tom co jsem si koupil povazuji za naprosto legalni. Je chyba jen vyrobce, ze tomu nedokaze zabranit. On nezverejnil zadnej jejich zdrojak..... Je to na delsi debatu a tady to rozhodne nevyresime a ja tomu chlapci preji hodne stesti a snad dobre dopadne. Geohot ma muj veliky obdiv uz jen tim, ze se dokaze "vysmat" takovemu kolosu jako je $ony... Ja tyhle lidi naprosto chapu a velice jim fandim....pokoreni neceho o cem vyrobce tvrdi jak je to bezpecne je velika vyzva. A ty zaloby od $ony proti jednomu "chlapci", ktery jim jen dokazal jak je jejich system "NEPROLOMITELNY" je jen a jen akt zoufalstvi.

PS: delat si z toho legraci....me to moc legracni nepripada.

Presne tak! A tady se hlavne ukazuje, jak jsou zakony gumove. Jak pro kazdeho plati jinak a pro velke spolecnosti plati ohebne, tak, jak potrebuji. Geohot si daval bacha, aby neprekrocil hranici zakona. On nezverejnoval zadny © kod atd. On na zakon rozhodne nesral. Fakticky zadnej zakon neporusil. Ale presne - je to diskutabilni.

Ostatne mi prijde hlavne od Sony ubohe, ze si neco dokazuje na klukovi, ktery prolomil jejich "uzasnou" ochranu. Spis by mu meli zaplatit a pretahnout si ho na svou stranu. V takovych situacich se krasne ukaze, jaka spolecnost ma v hlave nasrano a resi vse pomoci zakonu a ktera to veme "chlapsky", jako fakt, ze je nekdo premohl a ze to byl kluk a pokusi se situaci nejak resit - jinak, nez skrze treti osobu, respektive pres zakony. Ubohe. Hlavne Sony tim uz nic nevyresi. Geohot jim nebude schopen zaplatit odskodne, jestli ho kvuli Sony zavrou, tak zavrou jednoho velmi inteligentniho cloveka, ktery porazil ochranu, kterou Sony budovala X mesicu (inteligentni vysmech) a delalo na ni vice zkusenych a starsich lidi... Ale rozhodne tim Sony uz nic neopravi - chyba se tim nefixne, prachy se nevrati a dokonalost budouci ochrany tim nezaruci (naopak, najde se dalsi.. uz z principu. kdyby si ho pretahli k sobe, tak by dalsi ochrana byla zase na trochu jine a lepsi urovni). Jinak receno, Sony si ukaze svoji moc a ego, ze potopi jednoho inteligentniho cloveka skrze uchylne gumove zakony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak! A tady se hlavne ukazuje, jak jsou zakony gumove. Jak pro kazdeho plati jinak a pro velke spolecnosti plati ohebne, tak, jak potrebuji. Geohot si daval bacha, aby neprekrocil hranici zakona. On nezverejnoval zadny © kod atd. On na zakon rozhodne nesral. Fakticky zadnej zakon neporusil. Ale presne - je to diskutabilni.

Ostatne mi prijde hlavne od Sony ubohe, ze si neco dokazuje na klukovi, ktery prolomil jejich "uzasnou" ochranu. Spis by mu meli zaplatit a pretahnout si ho na svou stranu. V takovych situacich se krasne ukaze, jaka spolecnost ma v hlave nasrano a resi vse pomoci zakonu a ktera to veme "chlapsky", jako fakt, ze je nekdo premohl a ze to byl kluk a pokusi se situaci nejak resit - jinak, nez skrze treti osobu, respektive pres zakony. Ubohe. Hlavne Sony tim uz nic nevyresi. Geohot jim nebude schopen zaplatit odskodne, jestli ho kvuli Sony zavrou, tak zavrou jednoho velmi inteligentniho cloveka, ktery porazil ochranu, kterou Sony budovala X mesicu (inteligentni vysmech) a delalo na ni vice zkusenych a starsich lidi... Ale rozhodne tim Sony uz nic neopravi - chyba se tim nefixne, prachy se nevrati a dokonalost budouci ochrany tim nezaruci (naopak, najde se dalsi.. uz z principu. kdyby si ho pretahli k sobe, tak by dalsi ochrana byla zase na trochu jine a lepsi urovni). Jinak receno, Sony si ukaze svoji moc a ego, ze potopi jednoho inteligentniho cloveka skrze uchylne gumove zakony.

Jak se to veme, na druhou stranu, stourat se v nejakem fw a predelavat ho k obrazu svemu je taky uz trochu nezakone, kupujes si licenci a ne fw jako takovy...a zvlast kdyz se to otira at uz chca a nebo nechca s piratenim, na to jsou firmy haklive a on i kdyz ne primo, tak tomu pomaha... je to osemetny, mam pocit ze ho Sony rozdrti :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze podle tveho vykladu je napr. uprava registru ve Win na hranici se zakonem? Dalsi priklad muze byt i DaemonTools atd.. Vratim se k registru.. nekdo uverejni "hack" registru, ktery umozni urcitou zmenu v systemu a MS ho da k soudu? To je prece hloupost :) jedinej kdo spravedlive muze byt souzen je jen koncovy uzivatel. Napr. stahnu si hru, kterou jsem si stahnul a radne nezakoupil atd... to je samozrejme OK. Ale soudit nekoho kdo rekne, dostanes se do systemu tak a tak...to snad ne. On jen ukazal, ze to maji spatne zabezpeceny a jako dukaz to zverejnil. To, ze se toho ujmul nejaky vyvojar a dava k dispozici SW/HW nastroje na nasledne zneuziti je vec uplne jina a do toho nemuzou prece napr. "geohota" zatahovat.

OT:

Sony si timto trapnym soudem poskodi povest jeste daleko vic..... to bylo kecu pri uvedeni X360 vs PS3 a jak to dopadlo. Tim nechci rict, ze 360 je lepsi atd.. jen se tvrdilo jak ho prevalcuje a nic takoveho se nestalo. 360 pri horsim HW zatim plne konkuruje PS3. Sony trosku usnula na vavrinech a zaspala dobu. Nemuzu si pomoct, ale strasne mi to pripomina NOKIA vs ostatni vyrobci MT. Jaka je situace dnes vi kazdy z Vas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je ta , ze cela slavna herni divize PS3 SONY za celou dobu co je PS3 na svete neprisla naprosto s nicim novym, inovativnim. Jediny co dokazali je orezavat funkce, sice tu je par veci co se od zacatku zmenili ale to je prinejmensim kosmeticky. Na zacatku bylo plno kecu ze PS3 zmeni vsechno, ze otevira dvere multimediim atd. A vysledek je takovej ze co se tyce prehravani tak PS3 je naprosto zalostna. Sony nevyslysela za cely ty roky nic z toho po cem uzivatele marne volali. To co se stalo, jim pravem patri. Prijde mi ze vsichni vyvojari po vydani PS3 chlastaj a uzivaj penez a nechali v praci jednoho mladyho chudaka kterej ty FW lepi jak mu sily staci... Naprosto souhlasim s tim ze SONY ujel vlak. Uz jen co se tyce srovnani Kinect vs. Move je primo k smichu. Tam kde ostatni rozvijeji budouci technologie SONY nabidne dve bambule do ruky. Je videt ze opravdu potrebujou kopanec do riti. I kdyz asi to k nicemu nebude SONY si vzdycky hrali na svym pisecku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si na OFW 3.55 dal do PS3 CFW Kmeaw 3.55. Potom jsem nainstaloval Gaia manager v 2.02. Na opravu her používám FIX_PERMISSIONS_Waninkoko_Kmeaw_CFW_3.5.

Stahnul jsem si hru z netu (WRC). Nakopčil jsem ji přes ftp do ps3. Spustil jsem ji a pořád mi hlásí nějakou chybu, ohledně špatné registrace trophy pro wrc a hru musím ukončit. Jak to mám napravit?

Padají vám někdy hry? Už se mi to stalo. Špatné čtení disku nebo co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hry mi nepadaj "tedy aspon" jen obcas mrzne cela konzole pri opusteni hry... ale to je obecny problem a casem se vyresi. Jsou to prvni CFW a chce to cas :)

Neco jsem o poskozenych save u her cetl a tak to nebude jen tvuj problem. Nejvhodnejsi je urcite vzdy pred nahranim noveho CFW formatovat celou PS3 a to se nikomu nechce :D

Pak tam muze byt trosku chaos.....nekolik verzi pres sebe a kazda tam neco upravi a zanecha. To vse muze pak zpusobovat potize, ale taky nemusi :) nicmene vis, ze tim to neni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam na svym PS3 zatim porad 3.41 a k tomu pouzivam AmazeBreak v3 a premyslim jestli prejit na CFW. Zatim co tak ctu , tak asi jeste pockam, preci jenom se mi nehcce stahovat hry znovu. Je to pro moje dcery, sice by meli jednodussi spousteni PS3, ale zase abych spustil ty jejich hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam na svym PS3 zatim porad 3.41 a k tomu pouzivam AmazeBreak v3 a premyslim jestli prejit na CFW. Zatim co tak ctu , tak asi jeste pockam, preci jenom se mi nehcce stahovat hry znovu. Je to pro moje dcery, sice by meli jednodussi spousteni PS3, ale zase abych spustil ty jejich hry.

tak si nahoď cfw 3.41 od hermese. Já ho mám. Výhoda je akorát v tom že nemusím vstávat z gauče a strkat JB do ps3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem zkousel ten hermes 3.41 ale porad to nejak nedavam :))))) stahl jsem to a tam je nekolik souboru a patch.bat a co stim ??? muzes mi poradit ??? Diky

No já stáhnul na netu rovnou celej CFW,nemusel jsem nic patchovat.

EDIT: Tady je link na hotovej soubor

http://hotfile.com/dl/98600584/993385b/PS3_Custom_Firmware_v3.41_With_Payload_4_Version_1.0_Beta-Hermes.rar.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a tento si primo nahral na flashku do adresare PS3/UPDATE ??? a nainstaloval z XMB menu a nebo pres recovery menu ??

Nainstaloval jsem to přímo z XMB

EDIT: Až nahodíš CFW nainstaluj tenhle pkg a ten pak po každém spuštění ps3 spustíš z xmb a potom už jedou BM

http://czshare.com/1572974/8If8/payloadhv4.pkg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam na svym PS3 zatim porad 3.41 a k tomu pouzivam AmazeBreak v3 a premyslim jestli prejit na CFW. Zatim co tak ctu , tak asi jeste pockam, preci jenom se mi nehcce stahovat hry znovu. Je to pro moje dcery, sice by meli jednodussi spousteni PS3, ale zase abych spustil ty jejich hry.

No nevim ja tam dal kmeaw CFW 3.55 a nic jsem tahat znova a upravovat nemusel, zatim jsem zkousel cca 20 her a chodilo mi uplne vsechno co na 3.41. Dokonce nejaky MOVE hry, ktery jsem nemohl rozchodit ted bez problemu jdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu